kroon: tot Grootkruis: den lieer A. von Holzingopperstalmeester van Z. K. H. den groothertog van Baden; lot Groot-Officier: den kolonel von Ranch, kommandant van het eerste reg. der grenadiers N°. 109 te Baden; tot Kommandeur: den heer von Kleiser, kamerheer van Z. IC. H. den groot hertog van Baden, en den geheimraad Freihcrr J. P. F. A. von Ungern Steinberg, chef van het particulier kabinet van Z. K. II. den groothertog van Baden; lot Officier: den kapitein Freiherr von Bodman, adjudant van den groothertog. Voorts in den Gouden Leeuw van Nassau: tol ridder le kl.: Freihcrr VV. von Neubronn, generaal der infanterie, adjudant-generaal van den groothertog. In de zitting van de eerste kamer van heden zijn met algemeene stemmen aangenomen de ontwerpen tot bekrachtiging van afstand aan Oud- VroenhovenNijmegen en 's Bosch van vestinggronden en lot verkoop aan ltaalte van de kantonnale gevangenis aldaar, nadat de minister van finan ciën omtrent het laatste ontwerp hel verslag der kamer had beantwoord. Tegen Maandag ten hall twee ure zijn negen en legen Dingsdag ten 2 ure drie ontwerpen, waaronder dat tot regeling der locaalspoorwegenaan de orde gesteld. Be 24e° verjaardag van II. K. II. prinses Albert van Prujssen, die se dert de helft der vorige maand met 110. gemaal en kinderen te Schevenin- gen vertoeft, werd heden op het buitengoed van U.K. II. prinses Marianne te Voorburg gevierd. Prins Albert's moeder bragt heden ochtend vroegtijdig reeds een bezoek aan liet echtpaar te Seheveningen tol het aanbieden harer gehikwenschen en overhandigde daarbij een prachtigen bloemruiker aan 11D. schoondochter. Op «Rusthof" werd ter ccre van den geboortedag der prinses een matinee en een familiediner gegeven, gedurende hetwelk de muziek der kon. mil. kapel zich deed hooien. Z. K. II. prins Hendrik is lol deelneming aan de feestviering heden och tend uil Soestdijk herwaarts gekomen. Men herinnert zich, dat in de maand Mei jl. op het Oranjeplein alhier ecu vreemdeling met zijn huisvrouw werden gearresteerd. De uitlevering van deze personen, Detoitrbes genaamd, was door de Belgische regering aangevraagd. Thans is aan het verzoek gevolg gegeven. Twee rijksveld wachters hebben die echtgenoolenzijnde Fransche onderdanen en beschul digd van valschheid in handelspapier, naar de Belgische grenzen geleid om te Esschen aan de policie van dat land te worden overgegeven. Gedurende de afgeloopen maand Julij zijn te Seheveningen 13280 zee baden gebruiktwaarvan 4890 dames- en 8390 hcerenbaden. lil Julij 1877 bedroeg het aantal baden 11808. F R A X K R IJ K. a-si aa eenkoh n einf li lans billend He e beun L5U ITENLAN DSCHli Blil\ IGTliN BELGIË Te Antwerpen heeft Dingsdag op nieuw een hevig onweder gewoed. In ecnige oogcnbhkken waren de boulevards en de straten van het centrum der stad in beken herschapen. De schade, door het water veroorzaakt, is aanzienlijk. Men zegt dat er nooit zooveel water in een uur tijds is gevallen dan op dien namiddag van 4— 5 uur. Van eenige oude huizen zijn er letterlijk dakpan nen en stukken steen van de muren geregend. De lage gronden en weiden in de polders slaan onder water. Maandag II heeft een goederentrein nabij Charleroi tegen een veetrein gestooten, die in het slation de Bomcrée stilstond. Door den geweldigen schok is een van de zes veehandelaars, die in de bagagewagens waren, zoodanig gewond, dat zijn been is afezet geworden. De vijf anderen be kwamen ligtc verwondingen. Machinist en stoker zijn er goed afgekomen. De materiële schade is aanzienlijk. B1VGELAN». LONDEN, 1 Augustus. Bij gelegenheid dat de heer Gladstone Dingsdag II. in het lagerhuis het woord voerde over de moiie van den heer Harlington, hoeft hij een brief voorgelezen, door hem aan lord Beaconsfield gezonden, waarin hij hem uiluoodigde op te geven, iu welke redevoering van den heer Glad stone de bewering te vinden was, dat lord Beaconsfield een gevaarlijk en zelfs een duivelsch karakter had. Evenzoo vvcnschle de heer Gladstone een lijstje te ontvangen van de belecdigende uitdrukkingen, die door hem, naar lord Beaconsfield gezegd had, niet slechts omtrent de maatregelen, maar omtrent den persoon en hel karakter van lord Beaconsfield gebruikt waren De heer Gladstone zeide. dien brief geschreven te hebben, omdat, indien men hem bewijzen kon, dat hij inderdaad zulke uitdrukkingen ge bruikt hadhij daarvoor excuses zou moeten maken. Lord Beaconsfield heeft op dien brief geantwoord. Hij zegt daarin dat om aan den eiscli van Gladstone te voldoen een onderzoek zou noodig zijn over een tijdperk van 2% jaar, gedurende hetwelk de heer Gladstone, volgens zijn eigen verklaring, dag aan dag, week aan week, maand aan maand hem heeft tegengewerkt. Hij verklaart dat hij op het oogenblik veel te doen heeftdat hij den heerendie hem in de leiding der zaken bijstaan, opgedragen heeft liet noodige onderzoek te doen, dat nog al eenigen tijd zal vereischen. Daar hij echter door zulk een uitstel van hel antwoord, niet schijnen wil te kort te doen aan passende beleefdheid, moet hij opmerken, dat de geheele «Oxford-speech" van den heer Gladstone één invectief tegen de regering was en dat de heer Gladstone opmerkte dat hij lord Beaconsfield alleen verantwoordelijk er voor hield, dal men den groolen naam van Engeland verlaagd en vernederd had. In denzclfden stijl beschul digde de heer Gladstone hem onlangs van een daad van dubbelzinnigheid, waarover elke Engclschman beschaamd moest zijn, en die zelden geëvenaard is in de geschiedenis. Zulk een daad kon verwacht worden van een minister, die de Grieken verkocht heeft. Beide brieven hebben vrij wat opzien verwekt en tot verschillende oordeel vellingen aanleiding gegeven. Omtrent den uitslag van den schaakwedstrijd te Parijs wordt thans door de Nord het volgende medegedeeld: De eerste prijs, een kop van Sèvres-porselein ter waarde van 4000 Ir., eene vaas van hetzelfde ter waarde van 1800 fr. en 1000 fr. in klinkende munt, is behaald door den heer Zukertort; de tweede prijs, eene vaas ter waarde van 1850 fr., benevens 500 fr. in geld, door den heer Winawer; de derde, 1500 fr. in geld, door den heer Blackhume; de vierde, 1000 Ir. in geld, door den heer Mackenzie; de vijfde, 400 fr. in geld, door den heer Bird; de zesde, 200 fr., door den heer Anderssen. De ballon-captif heeft Dingsdag 6 reizen gedaan daar de hevige wind de opstijging nog al gevaarlijk en moeijelijk maakte. In hel geheel hebben 159 personen een luchtreisje gemaakt, voor 20 fr. per persoon. Woensdag werdt de ballon ter beschikking gesteld van het hoofd personeel van het ministerie van financiënna die opstijging zouden de civiel-ingenieurs, eveneens door den heer Giffard uitgenoodigdeen luchtreis maken. De verkooping van de juweelen der ex-koningin Isabella van Spanje is afgeloopen. De opbrengst was 2,518,900 fr. Deze som heeft niet ten volle aan de verwachting van de verkoopster beantwoord. ITALIË. De minister van marine heeft den kapitein ter zee Racchia, kom mandant van het fregat Fittorio Emmanuele, van zijn kommandement ontheven, omdat hij den scheepsjongen de Leva, die. voor het eerst op schip, zijn (amilie te Napels met verlof had bezocht, en die door eene niet-aansluiting der treinen le laat-te Spezzia was teruggekomen, daarvoor had gestraft met 2 uur, van 12 tot 2 op den middag, bij gloeijende zon op de bramra te laten slaanterwijl het stoomschip iri volle vaart was. Eenigs- zins zeeziek en daarbij door de zon bevangen, was de jongen naar beneden gestort en dood neergevallen. Naar men uit Florence meldt is het aldaar treurig gesteld. Een groot deel der bevolking lijdt er gebrek. Arbeid is niet te vinden en de gemeen tekas is ledig. Volgens de \azione was men uit spaarzaamheid genoodzaakt j. het personeel van het gemeentelijk policiebestuur van 45 op 14 personen te verminderen en het aantal agenten is ook derwijze ingekrompendat voor de handhaving der orde om de 12 uren slechts 25 man beschikbaar zijn. Onder dergelijke omstandigheden is het niet te verwonderen, dal de openbare veiligheid thans veel te wenschen overlaat. Als voorbeeld haalt de Nazione liet volgende aan: Verleden week werd iu een openbaar locaal, bij een twist, een soldaat, doodgestoken. De dader is nog niet ontdektalleen weet men, dat hij behoort tot eene bende vagebonden en ander gespuis, bij de policie zeer slecht aangeschreven. Doch vóórdat dit laatste bekend werd, hadden eenige Florentijnsche bladen het vermoeden geopperd, dat de mis daad door aanhangers der internationale zou gepleegd zijn. Tegen deze onderstelling kwamen de Florentijnsche internationalisten in een der dag bladen op, er bij voegende: dat de leden van hun bond niet gewoon zijn, dergelijke schanddaden te plegen. Dit nu viel weder niet in den smaak van de genoemde vagebonden; zij stormden het koffïjhuis binnen waar de internationalisten gewoon zijn bijeen te komen en er ontstond eene vecht partij, waarbij 2 werklieden, tot geen der beide partijen behoorende, levens gevaarlijk gekwetst werden. De leden der internationale hebben thans op de openbare straat eene tegendemonstratie gemaakt, en willen het bij de eerste de beste gelegenheid met de tegenpartij uitvechten. De policie is te zwak om zich met kracht tegen dergelijke uitspattingen te verzetten. IIIilTSCHLAXB. Omtrent de verkiezingen te Berlijn merkt de Köln. Zeit. op, dat de nederlaag aldaar zoowel van de christelijk-socialen als van de conscrvativen in het oogloopend is De drie candidaten der eersten verkregen tusschen de 277 en 717 stemmen. Wat de conservativen betreft, hunne candidaten Moltke en Falk, zijn de eerste bijna, de laatste volkomen door de sociaal democraten geslagen. De eerste verkreeg naauwelijks meer dan 00 stem men meer dan de candidaat der laatsten; dr. Falk. de minister, telt 2500 stemmen minder dan een naauwelijks bekend boekdrukkersgezel. De Kreuzzeilung beweert nu reeds dat, hoe ook de definitive uitslag der verkiezingen zij, het overwigt van de nat ionaal-liberale partij een einde genomen heeft. Ilet door die partij verdedigde beginsel zal nog slechts een negatief belang hebben; het zwaartepunt zal voortaan bij de conservative party te vinden zijn, zelfs indien deze in de minderheid mogt geraken. Uit Kissingen meldt men dat de pauselijke nuntius te Munchen een be zoek heeft gebragt aan prins von Bismarck, welke beleefdheid door den prins door een tegenbezoek werd beantwoord. Den volgenden dag hielden beiden eene langdurige conferentie in hel vesblijf van den minister, alwaar de nuntius ook aan het diner deel nam. De Tribune meldt dat de kroonprins besloten heeft bet regt zijn loop te laten en dus het doodvonnis aan llödel te doen voltrekken. Dit zou ge schied zijn naar aanleiding van het advies, door het slaatsministerie op zijn verzoek hieromtrent uitgebragt. Men meldt uil Weimar: Ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum heelt de groothertog van Saksen-Weimar van verschillende vorsten bewijzen van deelneming ontvangen. De keizer en de keizc: in van Duilscliland schonken den jubilaris een smaakvol bewerkte kast, in Romeinschen stijl. Z. M. koning Willem III der Nederlanden zond de pholografische afbeelding van een thans te Parijs geëxposeerde kast, welke hel eigendom is geweest van Willem den Zwijger en die na afloop der tentoonstelling terstond her waarts zal gezonden worden. Z. K. 11. prins Hendrik der Nederlanden ver raste den jubilaris met een antieke vaas, op een voetstuk van geoxydeerd zilver. Aan de Berl. Ilörsenzeit. schrijft men uit Dortmund, dat, schoon nog slechts 14 dagen geleden hel tractaal van Berlijn gesloten is, reeds nu de gunstige gevolgen zich openbaren van hel toenemend vertrouwen, dat hel Door jal U°r oot ene pl on be ijf ut! enden jer. d en bi e zoe ■evolgt lehoor lat ov iervië' ïation Septet breng' noortz tan konitt 's( Moen gen en 1 deril L( pacb groo vooi betr deb: V Met den teli; een t Bat goi vol E. 1 zir •vei va Pc vc al

Leydse Courant | 1878 | | pagina 2