*s GRAYEN11AGE25 Julii. Aan don lieer F. de Sitter is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als directeur van het postkantoor te Ginncken. - De student voor de militaire geneeskundige dienst der zeemagl G. Poolman is benoemd tot oflicier van gezondheid 2' kl. bij de zecmagt. - De adelborsten le kl. E. F. H. Sutherland, T. H. de Meester, K. D. de Vassy. 51. E. B. J. Kluit, jhr. J. K. F. H. von Schmidt auf Altcnstadl en D. N. VVentholl, dienende aan boord van het schroefsloonischip Atjeh worden op non-activiteit gesteld. - Voor het geregtshof alhier stond gisteren leregt Ph. 51. van G., com missionair in vee te Rotterdam. Deze was beschuldigd van in het begin van dit jaar onder een chèque in den vorm cener assignatie met aanwijzing van betaalbaarstelling hij Lacy Son and llartland, te Londen, ten bedrage \an ruim 20 pond, valschelijk den naam »E. Parson" gesteld te hebben. Ko t daarna had hij te Londen onder ecne andere chèque, die vermoedelijk even als de vorige gescheurd was uil een, aan de voormelde Londensche firmaontstolen chèque-boek, valschelijk den naam /'Simeon Boas" geschre ven. Voor de eerste had hij ie Rotterdam van zekeren heer H. en voor de tweede te Antwerpen van de gebrs. B. geld ontvangen, le zamen omstreeks J 1000. Niet lang duurde het of de gepleegde valschheden werden ontdekt en door den beschuldigde bekend. Broodgebrek, zoowel van zich zeiven als van zijne vrouw en zes kinderen, hadden hem tot de misdaad gebragt. Na het hooren van een viertal getuigen, nam de advocaat-generaal mr. Gregory hel woord. Hij wees er op dat men een oogenblik er over ge dacht had of de tweede valschheid wel hier vervolgd kon wordenomdat die in het buitenland en ten nadeele van een vreemdeling gepleegd was. In dit geval|vergunde onze wet alleen vervolging, zoo er valsche wisselbrieven vervaardigd waren. Hier gold het eene assignatie, maar het openb. min. geloofde dat hierin geen bezwaar kon liggen, omdat de wetgever blijkbaar alle handelspapier op hel oog had. De misdrijven zelvedoor den beschul digde bedreven, achile hit openb. min. zeer strafbaar, zoo zelfs dat daarbij gecne verzachtende omstandigheden konden in aanmerking komen. Der halve reqnireerde hij vijf jaren tuchthuisstraf en vier geldboeten. De verde diger, mr. L. Stevens, wees het hof op enkele verzachtende omstandigheden en drong vooral aan op eene veroordeeling lot celstraf. Zaturdag aanst. uitspraak. Heden behandelde het hof h t hooger beroepdoor twee veertienjarige visscher-jongenste Bruiuisse, ingesteld legen een vonnis der arr.-reglbank le Zierikzcc, waarbij zij wegens dielstal met braak in een bewoond huis veroordeeld waren lot twee jaren opsluiting in een verbeterhuis. In het begin van dit jaar kreeg de oflicier van justitie te Zierikzee per anonymen br>ef kennis dat bij zekere weduwe van L. le Bruinisse ruim honderd gulden gestolen was uit een gesloten geldkast. De dader van dien diefstal bleek niemand anders te zijn dan haar kleinzoon. Deze werd wegens die verwantschap niet vervolgd, maar wel de tegenwoordige appellanten, die beklaagd werden bij hel plegen der misdaad zijne mededaders geweest te zijn. Als zoodanig werden zij dan ook door de reglbank te Zierikzee veroordeeld. Tegen dit vonnis kwamen zij iif hooger beroep. SIr. J. van Gigch trad als hun verdediger op, die op verschillende gronden tot vrijspraak concludeerde. Ook in deze zaak is de uitspraak op Zaturdag aanst. bepaald. HU 1TENLA N DSCIIE BERIGTEN E5C£b,V\B. LONDEN, 24 Jtilij. Aan het parlement is overgelegd eene verzameling diplomatieke depê ches e.iz. betreffende de Oostersche quaesiie, een zoogenaamd blaattw boek. Dit boek, 282 pagina's, bevat hoofdzakelijk de protocollen van hel congres en eenige diplomatieke stukkendie echter voor het groole publiek van weinig belang zijn. De Times is ten hoogste ingenomen met de eer lord Beaconsfield ten deel gevallen, t. w. zijne benoeming tot ridder der orde van den Kousen band. Naar aanleiding daarvan doet dat blad opmerken dat lord Beacons field's triomf bekroond is geworden door de hem thans ten deel gevallen onderscheiding. Lord Beaconsfield heeft zich daardoor den weg gebaand tot een kring van ongeveer vijftig hooggeplaatste personen, bestaande uil Ettropesche vorsten en uit eenige hooge Engelsche edellieden. Hij blijft »earl of Beaconsfield", en hij zou verkeerd handelen, dezen titel te verwis selen tegen een schooner klinkenden naam. Als ridder van den Kousenband neemt hij een plaats in onder keizers, koningen en prinsen van den bloede. Dit is een buitengewone eer, doch de openbare meening van het land zal toegeven, dat die eer niet onverdiend is. - Sir Gamel Wolseley is op Cyprus aangekomen en heeft eene procla matie uitgevaardigd, waarin hij verklaart, dat het eiland zonder partijdigheid voor eenig ras of voor eenige godsdienst zal bestuurd worden; aan alle in woners zal gelijk r.'gt wedervaren. De nieuwe gouverneur zal gcene maat regelen verzuimen om de morele en materiële welvaart van hel land te be vorderen. liet middelpunt van eenen storm, komende uit hel Z. O. lol noord west, vergezeld van regen en waarschijnlijk weerlicht, voorafgegaan door lagen barometer stand, kan omstreeks den 27s,tD op de Britsche kusten en een gedeelte der Fransche kust verwacht worden. De baan van den storm ligt vermoedelijk lusschen 40 en 50' NB. en van 30" WL. af en van daar noordoostelijk naar de Britsche kusten. De heer Bennett, eigenaar van de Xew-York Herald, is voornemens hel jagt Dauht'ess uit le zenden op eene ontdekking der Noordpoolzeeën via Spitzbergen, in tegenstelling met de l'andorawelke die zeeën langs een anderen kant zal trachten te bereiken. F K A A K If I.) K. Volgens [lavas heeft de president der republiek het Berlijnschc li taat geteekend. De uiiw isseliug der ratification zal onmiddellijk volgen, - Naar men uit Valenciennes meldt is er nog geen verandering gekoi in den toestand te Anzin en in de omstreken, waar duizenden arbeid het werk gestaakt hebben. De werklieden zijn echter, aldus schrijft n met geen andere dan vreedzame gevoelens bezield. De leiders der bevveg deelen voortdurend geld uit, om de arbeiders in hun verzet le stijven. Van republikeinsche zijde blijft men volhouden, dat de werkstaking Anzin het gevolg is van eene coalitie lusschen Bonapartislen clericalen de internationale, die hebben afgesproken om overal wanorde le sticliti van daar het gelijktijdig ontstaan van zoo vele werkstakingen op verse! lende plaatsen in Frankrijk. 5Iaandag zijn te Parijs de internationale //conférences" over de slat tiek begonnen, die georganiseerd zijn door het Parijsche genootschap n de statistiek. De heer Lunier, voorzitter, hield eene rede, waarin hij beteekenis dezer internationale //conférences" deed uitkomen. Van den te Parijs gehouden schaakwedstrijd is thans de uitslag kend. Winawer en Zukertort hebben beiden 16y2 winstpunten beliat Naar de bijzondere bepalingen voor dit concours is de eerste prijs aan Wii wer, de tweede aan Zukertort toegekend. Blackburne heeft den derd prijs met 14 Andersen den vierden met 12%. Bird en Mackenzie i vijfden en zesden prijs met 12 winstpunten. De «ballon captif" is Maandag voor het eerst opgegaan. De proel goed gelukt. De ballon is lot eene hoogte van 400 meter gestegen. Ve tien personen bevonden zich in het schuitje, dat zoo groot is. dat ere veertig personen plaats in kunneu vinden. Opstijgen en nederdalen gi zoo gemakkelijk, dal geen der reizigers eenigen hinder van de beweging heeft gehad. De kardinaal-aartsbisschop van Parijs heeft in een herderlijken bri de geloovigen tot het opbrengen van den Pieterspenning aangespoordwat aan de Paus groote behoefte had. Hij geeft de hoop te kennendat i offers niet altijd door gevraagd zullen worden; want de kerk mag tijdeli in benarde omstandigheden zijn, de burgerlijke maatschappij moet tot eindigen met zich te onderwerpen, en de kardinaal meent teekenen zien in zekere plaatsen van Europadie een omkeer der gemoederen dot hopen. De Defense, het orgaan van bisschop Dupanlottpbeval eene depècl uil Rome, waarin gezegd wordt, dat de nuntius le Munchen eerlang nat Berlijn zal vertrekken om eene overeenkomst te sluiten, die aan Duiischlai op godsdienstig gebied den vrede zal terugschenken. -- In de gemeente 5Iosnay heeft dezer dagen een wolf groole ontstelteai tcweeggebragt. Zeven personen en dertig schapen zijn door dit dier met of min ernstig verwond, eer men er in slaagde het te dooden. DUIT8C1ILAND. De keizer heeft in het slot te Babelsberg niet zijne gewone kamers bt trokken, die le hoog zjjnmaar de eene verdieping lager gelegen kamer der groothertogindie de vertrekken bewoontwelke anders door da kroonprins werden ingenomen. De wacht op het kasteel is versterkt en ht park is voor het publiek gesloten. Er zijn slechts twee toegangen voor dt regthebbendë personen en wie langs anderen weg toegang zoekt, kan ver wachten, dat op hem gescholen wordt. De ruim 2500 in Duitschland beslaande vereenigingen van strijders, te zamen bijna 500,000 leden tellende, zullen gezamenlijk den keizer eet blijk van hoogachting aanbieden, hetwelk zal plaats hebben in den herfst le Berlijn, als wanneer men hoopt dal de keizer geheel hersteld zal zijn Alle vereenigingen zullen daarbij door deputatien met hunne vaandels ver tegenwoordigd zijn en de keizer zal alsdan het protectoraat aanvaarden over den algemeenen Duitschen krijgers-bond. Blijkens berigten uit Rippoldsau hebben Z. M. de koning der Neder landen, prinses Frederik Karei van Pruissen, prins Hendrik der Nederlanden en zijne bruid den 18dtn aldaar het concert van het muziekcorps der Hes- sische veldartillerie uit Straatsburg bijgewoond, waarna Ier hunner eere een luisterrijk vuurwerk is ontstoken. Op de gebouwen van het bad-elablisscmenl wapperde dien dag nevens de Duilschc rijks- en de Pruissischc ook de Neder- landsche vlag. Ook meldt men dal aan gravin Alvensleben, grootmeesteres van het huis van prinses Frederik Kareien de hofdame gravin Schlielen, de zorg is opgedragen voor de bruidskorf van prinses Maria. Inmiddels heelt deze van baren bruidegom prachtige sieraden ten geschenke ontvangen. Naar men uit Meiningen meldt, is het gerucht aangaande een ver- mocdelijken aanslag op liet leven van den hertog van Sakscn-Meiningen ongegrond. Er heeft niets anders plaats gehad dan dat 's avonds op eene korte kromming in den weg naar Liebenstein een der paarden van zijn rijtuig voorover is gevallen, doordien het stootte legen een voertuig, waarop steenen moesten worden geladen. Op voorstel van de regering heeft de bondsraad dezer dagen de leden der commissie van enquête voor de linnen- en katoennijverheid in Duitsch land benoemd. De belangiijkste tak der katoennijverheid, de groote spin nerij met de daarmede in verband slaande weverijen van witte goederen, is in de commissie niet vertegenwoordigd. Andere takken der katoennij verheid daarentegen zijn door hun leden vertegenwoordigd. Van den kant der daarbij betrokken industriëlen zijn nu vertoogen lot den president van de rijkskanselarij gerigt, ten einde langs dien weg zoo mogelijk ecne betere zamenstelling der commissie te verkrijgen. De Frank/. Zeil. wil weten dat prins von Bismarck de ministers van alle Duitsche Staten uitgenoodigd heeft om in het begin der volgende maand eene vertrouwelijke conferentie te Heidelberg te houden. De uitnoodlging zou uit Kissingen verzonden zijn. Naar men uit Paderborn melilt is le Bcrl een schaapherder overleden

Leydse Courant | 1878 | | pagina 2