LfJDSCIlE 01 KIM. V. 171. 1878. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uilgeionderd. De prijs der Courant is per viereiuleel jaars f3.franco p. p. f 3.50 met lut Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. /3.85. Hel verslag a/zonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, builen de eapedit ie kosten. Afzonderlijke, rummers der Courant lijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p, 6 Cents, He prijs der Advertenliën is van 1—4 regels ƒ1.—, iedere regel meer 25 cents. DllNGSDAU 23 JULIJ. STADS - BEU ICHTEN. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN Overwegende, dat liet hem uit de verklaring van den Heer J. Kimmel, geneesheer te Leiden, gebleken is dal de navolgende goederen, als: een katoenen deken, een moltonnen deken, twee lakens, een kussen met sloop, een bedje, een nacht jak jeeen onderbroek, een borstrok, een hemd, een wollen doekje, lochehooreude aan Pieter de Munmk, wonende te Leiden, door typhus zijn besmet, en uit dien hoofde ter voorkoming van verdere besmetting behooren te worden in beslaggenomen, onteigend en vernietigd; Gelet op art. 5 der Wet van 4 December 1872 Staatsblad n". 134); Besluit en beveelt levens: de bovenomschreven goederen onmiddclijk in beslag te nemen, te ont eigenen en te doen vernietigen. Zullende dit besluit, ingevolge gemeld art. 5 der Wet, op de gebruikelijke wijze ter openbare kennis worden gebracht. De Burgemeester voornoemd, Leidex, 20 Juli 1878 V. d. RRANDELER. BINNEN LA NI)SCI IE BK IIIGTEN LEIDEN, 22 Jnlij. De Staatscourant bevat hel verslag der commissie, van 1 Augustus 1877 tot 1 Augustus 1878, belast met hel aluemen der geneeskundige en tandmeestersexamina. Rij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ26, /13.50, ƒ2.80 en ƒ1.35; de laagste 26, 13.50, 2.70 en ƒ1.35. De kermisvermakelijkheden, die heden avond geopend worden, zijn, ofschoon niet menigvuldig, loeit zoodanig dat ieders smaak voldoening kan vinden. Het zijn oude bekendendie ook hier gunstig staan aangeschre ven, en die ongetwijfeld thans weder een goed onthaal zullen ondervinden. Judels en Bouwmeester openen heden avond eene reeks van voorstellingen met «Malse van de waterleiding op reis naar Philadelphia", een blijspel in zeven tafereeleu, dat in andere plaatsen, laatstelijk nog in Utrecht, met grooten bijval werd ontvangen. Het stuk moet voor eene gelegenheid als de kermis goede elementen bevatten en daarenboven kan Judels, zooals men weel, er kleur en geur aan geven, op eene wjjze die hem alleen eigen is. De lieer Bascltmet zijn Cagliostro-thédtre. is niet minder een lieveling van het publiek geworden. Zijne voorstellingen hebben steeds eene groote aantrekkelijkheid. Ofschoon het moeijeljjk is op het gebied, waarop hij zich beweegt, iets nieuws te scheppen, weel hjj steeds door nieuwe vindin gen de aandacht van het publiek te boeijen. De heer Wery geeft in zijne cirque in miniatuur voorstellingen met ge dresseerde apen en honden en kleine Ooslersche raspaardjes, die zeer ver rassende loeren verrigten. Daarenboven beeft bij een gezelschap hoogst bekwame arlislen geëngageerd, waaronder uitmunten mad. Meijcrs, in sier lijke evolutiëu op den telegraafdraaden de heer E. Wery, door zijne ntoeije- lijk te evenaren gymnastische uitvoeringen. Te Utrecht mogi dit gezelschap dan ook in de jongst vcrloopen dagen hoogen lof inoogsten hij de aldaar gegeven voorstellingen. De heer Wery genoot de eer door de directie van hel geneeskundig gesticht voor krankzinnigen aldaar Ie worden uilgenoo digd in dat geslicht eene voorstelling te geven, die, behalve door de bijna herstelde lijders, ook bijgewoond werd door hh. bestuurders en vele genoo- digden. Den heer Wery zal ongetwijfeld ook hier ter stede hetzelfde suc ces verwerven, dat hem elders in zoo ruime mate ten deel viel. Door de commissie, zitting houdende te Middelburg, zijn als leerling- apotheker toegelaten de hh. 11. van Rossum, geb te Westzaan; J. A. de Beer, geb. te Groningen; 11. A. ten Hoet, geb. te Amsterdam; P. de Heer, geb. te 's Graveuhage; J. E. van Ingengeb. te 's Gravenhage. Hel stoomschip Celebes is op 20 Julij van Padaug vertrokken. liet hoofdcomité voor het nationaal gedenkleekcn van wijlen H. M. de koningin Sophia heeft besloten, de bijgedragen gelden te bestemmen voor een badinrigting aan zee voor minvermogende kinderen. Terwijl de algemeene commissie zich bezig hield met het outwerpen en voorbereiden van een huldebljjk aan Z. K. 11. prins llendtik bij gelegen heid van zijn aanslaand huwelijk, hebben zich, volgens dc /Jmst. C., eenige vrienden cn beoefenaars der schoone kunsten vercenigd, om prinses Maria van Pruissenwanneer zij als gemalin van den prins zich in Neder land vestigt, een echt nationaal geschenk aan te bieden, namelijk een al bum. bestaande uit bijdragen van de tegenwoordige beoefenaars der fraaije letteren en schoone kunsten in Nederland, cn dal wel in uitgebreiden zin. Het album zal dus omvatten: handschriften onzer dichters, letterkundigen en componistenteekeningen onzer liedendaagsche meesters en bouwkun stenaars; schetsen en studiën van onze beeldhouwers en kunstproeven onzer graveurs. Door den gemeente-veldwachter der gemeente hof van Delft is op een stuk land nabij een greppel een pas geboren kind gevonden, hetwelk reeds in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde. Volgens verklaring van een geneeskundige zou het daar reeds 2 3 maanden gelegen moeten hebben. Tegen een nachtwacht te Amsterdam wordt eene vervolging ingesteld ter zake dal hij nieuwe centen met kwik ingewreven heeftzoodat deze een zilverkleur kregenwaarna hjj die voor kwartjes heelt uitgegeven. Zaturdag II. is een werkman op den baggermolen in den Buiksloler- ham door een der bakken gegrepen en mede naar beneden gesleurd. Den ongelukkige werden een arm en eeu been verbrijzeld; zjjn toestand laat weinig hoop over. - Het bestuur van het burger-weeshuis te Deventer verschafte aan hare wcezen den 16'"* dezer een gelukkigen dag. Onder geleide van den vader en de moeder bezochten zjj Amsterdam en onder vele merkwaardigheden het Paleis voor Volksvlijt, het paleis op den Dam en Artis, waar hun overal vrije toegang werd aangeboden. In de «Port van Cleel" werden zjj aan genaam verrast. De eigenaren, de heeren Hulscher, boden hunne voorma lige stadgenooljes21 in getal, gulhartig een onthaal in beafstuk, aard appelen en wjjn aan. Te Meppcl is op een vergadering van boterliandclaars besloten, den gemeenteraad van Amsterdam te verzoeken, bepalingen Ie maken, waar door wordt tegengegaan dat langer kunstboter worde in den handel ge- bragt, onder den naam van gewone boter. In die vergadering werd ver zekerd dat te Amsterdam dat misbruik zeer toeneemt en de kunstboter als «natuurboter" wordt uitgevent door personen, die zich voor boeren uitge ven, maar het niet zjjn. 's GRAVENHAGE, 22 July. De 2e luitt. F. G. J. Bosschart van het 2de, en F. H. Dunner, van het 6« reg. infanterie zijn voor den tijd van vjjf jaren gedetacheerd by het wapen der infanterie van het leger in Nedcrl. Indië. De adspirant-ingeuieur der marine 11. Cop wordt geplaatst op 's rijks werf te Amsterdam. De ministers van justitie, van oorlog en van koloniën zullen in deze week geen gehoor verleenen. HH. KK. HH. de prins en prinses van Wied met de kinderen en ge volg zullen morgen ochtend de residentie verlaten en naar Nieuwied tcrug- keeren. De erfprins en erfprinses van Saksen-Meinungcn zjjn heden te Scheve- niiigeu aangekomen tot het gebruiken der zeebaden. De kon. mannenzangvereeniging Caecilia is heden ochtend naar Parijs vertrokken ter mededinging op het in de wereldstad uilgeschreven zang concours. Het warme, doch schoone weder deed gisteren duizenden de stad ont vlieden om aan hel zeestrand frisschc lucht te ademen. De zee leverde in den laten avond door het meermalen waargenomen lichten een harer prachtigste verschijnselen op. Zoover het oog reikte vertoonden de golven in de nabijheid van het strand een lichtgevende groene lint, die, over de oppervlakte waargenomen, een schoonen aanblik bood aan de honderdeu toeschouwers, die naar hel strand waren gestroomd. BUIT EN L A N DSC 11E BEIUGTK Y ENCEl/AND. LONDEN, 21 Julij. Blijkens het door de Times gegeven uitvoerig verslag van de zitting van het lagerhuis van Donderdag jl., heeft lord Bcaconstield, nadat hij de

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1