BUITKiNKAM)SCllK [3KIUGTKN. A I) V K K I K A f I K A. REVAEEATA ARABIC A. waarschijnlijk door dè zuiging van. een groot stoomschip, dat juist voorbij vmr. niet krachi onder liet vaste gedeelte van de spoorbrug gedreven, ten gevolge waarvan de schoorsteen en de zomertent werden afgeslagen. He pissagiers, die op dek stonden, kwamen inet den schrik vrij. 's GRAVEN11AGE13 .Tulij. Tot vice-consul der Nederlanden te Norfolk, voor den slaat Virginia, is builen bezw aar van 's rijks schatkist aangesteld de lieer barton Mijers. Aansl. Maandag legen twaalf ure worden prins en prinses Albert van Pruissen met hun telg en gevolg op hel groot stedelijk badhuis te Scheve- ningen verwacht. Zij zullen zich van daar naar lid. moeder, prinses Ma rianne, te Voorburg begeven, ten einde er den dag door te brengen. Dings- dag zal er op het badhuis bij hel vorstelijk paar diner zijn. dal door prinses Marianne zal worden bijgewoond. Naauweljjks is liet geregtshof te 'sGravenhage weder voltallig, of op nieuw ondervindt het een gevoelig verlies. Gisteren namiddag toch is, na ecue kortstondige ongesteldheid, in den ouderdom van ruim 78 jaren alhier overleden Jhr. mr. L. F. van Panhuysraadsheer in bovengemeld college. Voordat hij tol die functie werd benoemd vervulde hij onderscheidene reg- terlijke betrekkingen, o. a. het reglersambt te Zierikzee en hel laatst dat van raadsheer in hel voormalig provinciaal geregtshof in Zeeland uit welks regtscollege bij, ten gevolge der nieuwe regterlijkc indeeling. in 1876 naar het geregtshof alhier overging. ENGELAND. LONDEN, 12 Julij. De minister van koloniën heeft dezer dagen weder ccne deputatie uit de Transvaal ontvangen, die hem een adres, door veel belastingbetalende en slemhebbende ingezetenen der Transvaal geteekend, kwam overhandigen. De minister antwoordde, dat hij haar volgaarne zoo spoedig mogelijk de gelegenheid had gegeven om hare meening uiteen te zetten. Doch hij moest hare aandacht vestigen op hetgeen lord Carnarvon verleden jaar geantwoord had. Vooral in een schrijven van 18 Augustus had lord Carnarvon duidelijk zijne zienswijze uiteengezet. Hij verklaarde daarin, dat naar zijne meening er geen gelegenheid was voor de behandeling der vraag, of het regt en nuttig was, dat dc Transvaal onder B-itsche heerschappij werd gebragt, terwijl hij er bijvoegde niet te kunnen voldoen aan het verzoek, dat dc ingezetenen der Transvaal op ecu of andere wijze in de gelegenheid zouden worden gesteld bij dc stemming van hun gezindheid, om dc souvereini- teit der koningin te erkennen, te doen blijken. De minister betuigde ver rast te zijn, dat op nieuw een poging werd in hel werk gesteld om een zaak. die als afgedaan mogt worden beschouwd, wederom op hel lapijl te brengen. Hij zou echter het adres overwegen en dan zoo spoedig mogelijk schriftelijk antwoorden. Volgens den correspondent van de Times heeft lord Beaconsfield zich in de zitting van het conares van Dingsdag zich volgenderwijze uitgelaten: Ik wensch er mijne voldoening over uit te sprekeu dat liet congres het einde zijner werkzaamheden ziet naderen. Thans inderdaad kunnen wjj de zaken van een algemeen standpunt beoordeelen en behoeven wij niet langer stil Ie staan bij zaken van ondergeschikt belaus welke toch het totstand komen des vredes niet kunnen verhinderen. De quaestie van Batum is. wel is waar, nog niet definitief geregeld, doch ik houd er mij van overtuigd, dat wat daaromtrent nog te regelen valtin de volgende zitting zal worden afgedaan. Ook koesier ik de overtuiging, dat als Europa hel tractaat zal leeren keunen, hetwelk uit onze beraadslagingen is voortgekomen, het er volkomen mede tevreden zal zijn, en ik haast mij er bij te voegen, dat hel gelukkig resultaat, dat zoo spoedig verkregen werd, te danken is aan de volharding en den ijver van onzen beroemden president. Uit Berlijn meldt men nou' aan dc Times: Overal in Europa schijnt men het tractaat betreffende Cyprus als een wel is waar handigen zet van Engeland Ie beschouwen, maar tevens als eene noodzakelijkkeid voor dat rijk. In Frankrijk begrijpt men. dat Engeland Cyprus bezet, omdat hel geweigerd heeft van Esyptc bezit te nemen en dat het dit weigerde, omdat liet dc goede verstandhouding met Frankrijk niet wilde verbreken. Juist toen het tractaat belreflei.de Cyprus werd voorbereid ontving Engeland nog den dringuidsien raad om Egypte te bezetten, maar het overwoog leregt, dat die bezetting niet zou opwegen legen de verkoeling, die daardoor tus- schen Engeland en zijnen naasten buurman zou ontstaan. Lord Beaconsfield wordt reeds spottenderwijs hier Hertog van Cyprus genoemd Een spotblad bevat een plaat, waar John Bull met een hertogs kroon in de ecue en een roede in de andere hand op de aankomst van den premier staal te wachten, zelf nog niet regt wetend hoe hem te ontvangen. - Uit New-York is het volgende telegram aan het bureau van den iXew- Vork Herald ontvangen: Lage barometer-standen, vergezeld van storm achtig weder, regen en vermoedelijk weerlicht, kunnen op de Noord-Brit- sche en Noordsehc kusten lussehen den 12d'° en den 17d,° Julij met regen achtig weder over de Brilsche eilanden en het Noorder deel. van Frankrijk verwacht worden. F 11 A k K I.I K. De minister van koophandel heeft bepaald, dal aan de inzenders ter tentoonstelling 2500 medailles, elk ter waarde van 300 fr.zullen worden uitgedeeld, in plaats van 1000 medailles van 750 fr. De Gricksche kolonie Ie Parijs heeft cene deputatie naar den lieer Gambetta gezonden, om hem te danken voor hetgeen hij voor hun land gedaan had. De heer Gambetta antwoordde, dat hij de Grieksche natie als liet voornaamste element der beschaving in het Oosten beschouwde. Uit Sidney is het herigt ontvangen dat de inlandschc stammen legen de Fransclie overheid in Nietivv-Caledonië zijn in verzet gekomen. De inlan ders, een kwaadaardig soort van negers, vermoordden 125 blanken, waar onder vrouwen en kinderen; zij namen 2 militaire stations. Een F ran sell kolonel is gedood. De commnnisleti en galeiboeven hielden zich rustig. Volgens de Soir zal de regering niet toelaten dal een internationaal arbeiderscongres gedurende de tentoonstelling gehouden wordt. De Temps vestigt de aandacht op een werk van kapitein Kinneir, toen in dienst van de Engelsch O. I. compagnie, die in 1813 eene reis in bet Oosten deed en van Cyprus zegt: Het bezit van dit eiland zou Enge land eeu overwegenden invloed geven in de Middellandsche zee: de toekomst van hel Oosten zou geheel in zijne handen zijn. Egypte en Syrië zouden weldra van Engeland afhankelijk wezen en in Klcin-Azië verkreeg het daar door cene stelling, die de Porie mat zetten zou en de verovering van deze gewesten door Rusland zou voorkomen of althans vertragen. Het eiland is gemakkelijk te verdedigen en onder een goed beheer zou het spoedig de kosten der vestiging dekken. De Univers heeft eene zonderlinge ontdekking gedaan. Dal blad ver kondigt dat er tusschen Nederland en Duitschland een tolverbond aanslaande is, dat niets meer of minder ten gevolge hebben zou, dan het opnemen van Nederland in liet lluitsche rijk. liet zou de tegenhanger zijn van de inlijving van Cyprus bij Engeland. De jongste reis van Z. M. den koning naar Weimar en liet verblijf van Z. li. H. prins Hendrik te Berlijn zouden met liet sluiten van dit tractaat in verband staan. Donderdag zijn de prijzen uitgereikt aan de kunstenaars, die schilder stukken op dc tentoonstelling van 1878 inzonden. De minister van onderwijs hield eene uitvoerige rede, waarin bij wees op den vooruitgang der Fransche kunst en de instelling aankondigde van een leerstoel voor aesthetiek aan het Collége de France, benevens de invoering van het leekenonderwjjs op de lagere scholen. Tot officieren van het Legioen van Eer zijn benoemd de schilder Hennet en de beeldhouwer Frémiel; lot ridders dc schilders Blanc, Lavielle, Berne Delconet en Constant, benevens de beeldhouwers Noel en Leroux. Tegen het einde dezer maand komen te Parijs een honderdtal studen ten van Upsala, die in liet tentoonstellingsgebouw vocale concerten zullen geven en de volksliederen van Scandinavië doen hooren. Zij denken er omstreeks eene week te blijven. De opbrengst der concerten is bestemd voor een op te rigten Zweedsche kerk en school te Parijs. SPANJE. De hertog van Montpensicr, aan wieu werd kennis gegeven, dat een aan vang was gemaakt met het inventariseren van de nalatenschap zijner doch ter, koningin Mercedes, met het doel alles wat zij bezeten heeft aan hem te geven, heeft verklaard de erfenis niet te willen aanvaarden en gelast, dat zij voor koning Alfonsus, den weduwnaar, bewaard blijve. Deze zou echter aanvankelijk geweigerd hebben, omdat, indien lijj de schenking aan nam, de kinderen zijner zwagers er door benadeeld zouden worden; doch zijn schoonvader hield bij hem aan, en, door den graaf van Parijs en prinses Christina ondersteund, gelukte het hem dc bezwaren van den koning te overwinnen. Alfonsus XII blijft dus in het bezit van het paleis Castilleja de la Cuesta, nabij Scvilla, en van al de kleinoodiën zijner gemalin. Over de rente die betaald was voor de huwelijksgift was nog niet beschikt; de koning heeft gelast dit geld onder de armen uit te deelen. {Zie verder hel Bijvoegsel) Ondergetcekcnden betuigen hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstelling hij hun 25-jarig jubilé ondervonden. C. MULDER Oegstgeest, Juli '78. en Echlgenoole. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden onzer geliefde Zuster en Beluiwd-zusier, betuigen wij onzen hurlelijken dank. Uit aller naam. Leiden 13 Juli 1878. C. G. DE MOEN. Gisteren kwam hij mij de Schipper en Koopman AL Ik, die mij verhaalde, dat «ijne Echtgenoofc wel 5 jaren lang aan hevigrn huikloop geleden heeft, doch door het gehinik \an 3 bussen Kevalenta radicaal genezen is. Snoek P. T. POTMA. De REVAEEATA is eene voedzame, krachtige spijs en belooft leven en gezondheid aan alle lijders; niemand behoeft meer aan zijne genezing te wanhopen. Borst- en maagkwalenkoortszinkingsverstoppingenmaagkramp maagpijnhoestaamborstigheid diarrhoeaoprispingenzuurkolijkze nuwziekten, stuipen, vloedslijm, hartkloppingenhoofdpijnduizeling graveelmaagkanker scheurbuik klieren tering rhumatische aandoenin gen griepmisselijkheid en braking en nog vele andere ziektengeneest zij spoedig en zeker. De prijs der Re\alenta is: kleine bussen yi.lO, 1 'U.' J'1.10, 2 ft: ƒ3.90, 5 iff ƒ8 75, 12 S 17. De Revalenta-Bfscuits in bussen Aan 1 lï kosten 2.10. i Men lette er vooral op, dat iedere Bus, tot waarborg der echtheid, melde hand- teckening »F. von WINDHEIM C0., VËRfiOOPBlfTlS \oorzien is. \insterdam VERKOOPHUIS. 's 11 age Sack, Co. j heiden L. G. Dirks, Vcrkoophnis Donkerst. Oudshootn, G. van den Boom. Haarlem, J. P. Kartl aus. W<wrlen. G. G. tl. van den I cr^. Wed. de Lange en van Eck. en in de bekende depots in de andere sleden.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 2