A FU T. M°. 164. IS7S. MAANDAG 15 JULIJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en feestdagen uitgezonderd. De prijs der Couranl is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. ƒ3.50, met het Verslag der Handelingen run den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, builen de esrpeditiekosleti. Afzonder lijke nommers der Couranl zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentién is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. ITOT» -vm .u i an-'Mi i -rw—grg; vnsysxr:-recTOra-sevc Bij deze Courunt behoor! een Bijvoegsel. BlNNEiNLANDSCHË DËRIGTEN. LEIDEN. 13 Julij. Aan de hoogere burgerschool alhier hehlien de overgangs-examens in deze week plaats gehad De uitslag daarvan was als volgt: Van de 1' kl. bevorderd tot de 2' kl.: J. P. Kneuen, P. Tillema, A. V. llelfrich, D. A. II. van Eek, )V. Drirssen, J. Oppelaar, D. V. van Nouhnys, F. L. G. d'Aumerie, J. van Wesel, S. van Dissel, J. Visser, P. W. Modder man, J. P. Schilham, F. G. H. Gerlings, H. J. L Siclierer, J. P. L. Proot, J. K. 11. HnrrelbriuckH. C. Meerburg, J. Bonmeester; - voorwaardelijk bevorderd wegens onvoldoende vorderingen in een of meer vakken: A. D. van der Harst, A. W. de Vink, T. P. van Eek, II. Reuvekamp Gille, L. Couvée, G. Iloltins, P. L van der Harst, P. C. Swemer, J. W. C. Kolff, P. L. C. Vjjzelaar, K. A L. Keuls, II. M. Euthoven, T. B. Pleyte. Van de 2e kl. bevorderd naar de 3' kl.II. W. Witte, H. Rappard, II. L. de Haas, P. G. Wassenaar, C. J. Duysler, 1. de Bruyn; voorwaardelijk: T. 11. L. SluytermanP. de Jong, D. van Lawick van Pabst, II. J. Meer burg, S. R. PerrinW. de Jong, R. de Waal, E J. Üorhout Mees, G. van lleyningen, 11. de Vogel, W P. Olivier. Van de 3lle kl. bevorderd lot de 4de kl.: J. W. C. Clant. II. Dojjer, C. L. J. Palmer van den Broek, II. W. Fischer, C. W. II. Verster, W. D. A.Ophoest, N. M. Japikse, C. L. lUimke, S. J. Ie Poole, S. Vos, J. B. Coops, W. P. van Wjjk, C. Gilquin, M. C. Pleyte, C. N. M. van lieede van Oudishoorn, W. J Bik; voorwaardelijk: S. Varossieau, 11. J. van Nouhnys, C. H. N. van Lawick van Pabst, F. L M Schut, H. C. Schouten, J. A. L. Kleyn. C. M Kraniz, L. J. A Braakenbiirg, M. M. Couvée, P. J. Bertel, L. Zaalberg. Van de 4de kl. bevorderd tot de 5de kl.: G. L. Driessen, G. S. de Clercq. J. S. A. van Dissel, I. Idzerda, J. II. Poelman, 0. Helfrich, J. R. J. Schrant, H. G. J. van Doesburgh; - voorwaardelijk: J. Schoonenberg, A. B. Verbrugge. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 46 tot 59 volwassen personen en 10 lot 15 kinderen. De aangevraagde verhooging van het crcdiet aan de hoofdcommissie voor de wereldtentoonstelling Ie Parijs deed bij vele leden in de afdeelingen der tweede kamer de meening ontstaan dat de gelden niet met behoorlijke spaarzaamheid waren besteed en dat de overschrijding van het crediet niet gemotiveerd was. In het verslag vindt men de verklaring dat de meesten van de leden, die Parijs hadden bezochtmet den indruk waren teruggekeerd, dat de Nederlandsche atdeeling der tentoonstelling zooveel te wenschen over laat, dat het beter is vooreerst niet meer aan internationale tentoonstellingen deel te nemen Mogt men daarloe weder besluiten dan gaf men de voorkeur zich te beperken tot die takken van industrie, waarin Nederland voortref felijke producten kan leveren. Men wilde met het stelsel van commission voor goed breken en een of twee ambtenaren met de regeling belasten, nu het gebleken is dat eene commissie kostbare en onvoldoende resultaten levert. Het schrocfstoomschip Atjeh, onder bevel van den kapitein ter zee K. C. Bunnik, is in den namiddag van den lldtn van Nieuwe Diep vertrok ken tol het doen van een kruistogl in de Noordzee. Van de theologische school te Kampen hebben met goed gevolg examen afgelegd in de theologie (eerste gedeelte) de hh. Kooy, Kool, Smallegange, van der Veen, Wessels, van der Worp en Zalm; een werd afgewezen. Ilct twecdaagsch muziekfeest te Delft, onder de leiding van den lieer Boers, op eergisteren en gisteren, is naar wensch geslaagd. Het feestge bouw was op beide avonden geheel gevuld en aan de uitvoering, vooral wat betreft de koren, werd hooge lof toegebragt. Gisteren had de eerste promotie aan de Amsterdamsche universiteit plaats. De heer D, J. Korlcweg werd tot dr. in de wis- en natuurkunde bevorderd, na verdediging van een proefschrift over de voorlplantingssnel- tieid van golven in elastische buizen. De regthank te Amsterdam heeft gisteren behandeld de zaak van V. S., kassiersknecht bij de firma Wijsman en Ter Beek aldaar. Op 29 Junjj was hem door zijn patroon een aantal assignation en quitantion ter incassering gegeven Hij ontving voor een gezamenlijk bedrag van ruim 1880. In plaats van die aan zijn patroon te verantwoorden, was hij begonnen met het maken van allerlei verteringenwaardoor hij allengs in beschonken toestand geraakte. In een kofïïjhuis alhier tracteerde hij een aantal werk lieden en deelde hij zelfs geld onder hen uit. Een zich daar bevindend koopman maakte van die gelegenheid gebruik hem een gouden ring met diamanten steen voor ƒ300 te verkoopen. Later nog meer beschonken ge raakt werd hjj naar het policie-bureau gebragt. Na zijn roes te hebben uitgeslapenvertrok hij den volgenden dag naar Rotterdamwaar hij een zijner vroegere kameraden uit de militaire dienst opzocht. Deze had echter aanvankelijk geen tijd om met hem uit te gaan, maar beval hem daartoe aan bij een zijner nevendie hem de stad liet zien en van het eene kofïïj huis met hem in het andere ging. Allengs werden de verteringen grooter; er werd champagne besteld, toen de straks genoemde vriend bij het gezel schap kwam, en eindeljjk werden in het Palcis Oriental 8 a 9 flesschen champagne, mede met het daar aanwezige dames-personeel, opgedronken. De meesteres dier inrigting riep toen de hulp der policie in, die het geld, zijnde nog ƒ1300 in bankpapier, in bewaring nam, en hem aan het policie- bureau zjju roes liet uitslapen. Vermits inlusschen door zjjn patroon in Amsterdam aangifte van de vermissing was gedaan, werd hij den volgenden morgen te Rotterdam aangehouden. 17 getuigen werden gehoord, liet bleek thans dat hij slechts vijf weken bjj gemelde kassiers tegen een sala ris van ƒ300 in het jaar in dienst was geweest, dat hij gehuwd is, maar lie omstandigheid voor zijn patroons verzwegen had Zjj waren lot op het bewuste feit tevreden over hem geweest. Hij bekende alles en gaf den j indruk diep berouw te gevoelen. De substituut-officier van justitie requi- I reerde schuldigverklaring aan misbruik van vertrouwen en zijn veroordee ling deswege tot eene cellulaire gevangenisstraf van 8 maanden met geldboeten. In het Gooi, te Bussum, werd Woensdag de vriendschappelijke bijeen komst der leden van de Nederlandsche maatschappij voor tuinbouw en plant kunde gehouden, waartoe een 125-tal leden der verschillende afdeelingen waren zamengekomen. Geheel het Gooimaar vooral Bussumhad een feesteljjk aanzien; bijna overal hing de driekleur, omdat ook tegelijkertijd door de afdeeling het Gooi een bloemen- en planten-tentoonstelling was ge organiseerd, die uitmuntend geslaagd mag heeten. De leden werden te 11% uren hartelijk welkom geheeten door den burgemeester van Naarden- Bussum levens voorzitter der afdeeling Gooilandden heer Langerhiiizeudie op zijn beurt dr. Westerman, van Amsterdam, uitnoodigde, de tentoonstelling te openen; die opening geschiedde evenwel, met een hartelijk woord, door dr. D. J. Coster, medelid van het hoofdbestuur, daar de geachte directeur van Artis zich een weinig te vermoeid gevoelde en daarom dr. Coster had verzocht als zijn remplaqant op te treden. Na bezigtiging van de tentoonstelling en na eenigc kweekerijen te heb ben bezocht, ving te half 2 uur, in een tiental rijtuigen, de rijtoer door het Gooi aan en werd al het merkwaardige van die heerlijke streek bezig- ligd, waaronder verschillende schoone buitenplaatsen. Bij het bezoek aan het laatste buitengoed, dat van den burgemeester van Naarden—Bussum werden de leden da ir in een der ruime zalen op de meest gastvrije wijze op wijn en gebak onthaald, waarna men zich gereed maakte voor den vriendschappelijken maaltijd, die natuurlijk werd afgewisseld door toasten op den beschermheer der vcreeniging, Z. M. den koning, op den voorzitter der maatschappij, den heer Viruly Verbrugge, op dr. Westerman, op den voorzitter der afd. Gooiland, die zooveel had ten koste gelegd aan het wel slagen der tentoonstelling, op den bloei der tuinbouw- en planlkunde-maat- schappjjenz. Zeer voldaan keerde hel meerendeel der leden nog des avonds met verschillende spoortreinen huiswaarts, een aangename herinnering aan de vriendschappelijke bijeenkomst in het Gooi medenemende. (flkl.) Te Schooien liep dezer dagen een jongen van acht of liegen jaar in een stuk weilandhoewel hem dit meermal n was verboden. Op een onbe waakt tijdstip klimt hij niet alleen over het bek, maar is daarbij gewapend met een lak als stok, om daarmede een aldaar grazend paard ee.: klap te gaan geven, hetwelk hem al te goed gelukte. Hel paard, hetzij het schrikte, hetzij uit wraak, slaat bijna tegelijk achteruit en verbrijzelt ge deeltelijk de onderkaak van den jongen. Mogt hij herstellen, dan zal hij toch levenslang gebrekkig blijven. De spoorboot, varende tusschen IJmuiden en Velsenbekwam Donder dag middag averij. Digi aan den steiger bij Velsen g<komen, werd zij,

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1