Turkije bepaalde pleisterplaatsen in Oost Rttmelië zal hebben, waar door trekkende troepen kunnen gekazerneerd worden, maar waar geen Turkscli soldaat bij de inwoners mag worden ingekwartierd. Wanneer tegen maat regelen van den bevelvoerendcn generaal in liet vorstendom Bulgarije be zwaren beslaanzullen de Europesche consuls deze bij den generaal ter spraak brengen. Wordt er niet in voorzien, dan zullen zij zich tot de gezanten te Konstantinopel wenden. In de jongste zitting heeft de Grieksche gevolmagtigde Deiyannis eenc memorie voorgelezenwaarin wordt uiteengezet hoe voordeelig het voor Europa zou zijn de ontwikkeling van het Ilelleensche ras te bevorderen, en gevraagd wordt de annexatie van Crela, Epirus en Thcssalië. zonder eenige grens te bepalen. Het congres heeft besloten Maandag dc Rumeensche gevolmagtigden te booren. Volgens den correspondent van de Times zou vorst GortschakofF in de Woensdag 11 gehouden zitting van het congres de volgende toespraak tot de leden hebben gerigt: »Na eene afwezigheid van verscheidene dagen wil ik hier niet terugkomen zonder eenige opmerkingen te maken, waartoe liefde voor de waarheid en voor mijn land mij dringen. Gedurende uwe Jongste beraadslagingen hebben mijne ambtgenoolennamens Rusland, con- cessiën gedaan, ver overschrijdende die, welke het wilde doen. Maar ik ken de gevoelens, die mijne ambtgenoolen bezielden, te goed om eenige bedenking te maken tegen de concessiën, die zij het hun pligt rekenden te doen. Ik wensch alleen te verklaren, dal Rusland zich die opofferingen getroost heeft om zijn verlangen naar vrede, en dat hel waarheid sprak toen het zoo vóór als na den oorlog verklaarde, dat het alleen voor de Christenen in het Hosten de wapenen had opgevat, geenerlei kleingeestig of zelfzuchtig doel had en dat het, na groote opofleringen in een oorlog, waarbij alleen bevordering van de zaak des Christendoms en der bescha ving het doel was, getoond heeft ook tol opofleringen in staat te zijn voor het groote werk des vredes, waaraan gij nu uwe krachten wijdt. Ik meen, dat niemand den roem van Ruslands leger zal willen verkleinen, maar Rus land wenscht te loonen, dat hel de kroon der overwinning, met kostbaar bloed verworven, voor den palmtak des vredes wil verruilen." Lord Beacons; field vroeg het woord en zeide: »Ik weet, dat ik in uw aller naam spreek, als ik diepe bewondering uitspreek voor de taal van mijn edelen en verhe ven vriend. Het maakt mij gelukkig, dat Rusland in deze beraadslagingen geleid werd door den wensch om den vrede te handhaven!" Eene geheime socialistische vergadering te Berlijn is door de policie overvallen. De 33 aanwezige leden, waaronder de partijhoofden Greiflen- berg, Bramann en Heine, zijn aangehouden. Voor zoover bekend is, was er echter geen sprake van een complot ot iets van dien aard, maar was liet louter eene kiezersvergadering en is uit de in beslag genomen papieren gebleken, dat er in de stad reeds herhaaldelijk zulke geheime bijeenkomsten zijn gehouden, ont lat dc socialistische vergaderingen hoe langer hoe meer door de policie worden tegengegaan. Naar men uit Rome aan de Köln. Zeil. meldt heeft de Paus den ge wezen aartsbisschop van Posen, graaf Ledochowski, in weerwil van diens tegenstand genoodzaakt de geestelijkheid in Posen te sommeren, zich van alle deelneming aan de Poolsche beweging te onthoudendaar de Paus geen anarchische middelen wil zien bezigen ter bereiking van eenig ker kelijk doel. Naar men verneemt bedraagt het aantal personen, die ten gevolge van het gebruik der vloeschspijzen op het zangersfeest te Klöten, in het Zwit- sersclic kanton Zurich, ziek zijn geworden, ruim 400. Allen lijden aan onderlijfs-typhus. Behalve dit heeft het gebeurde nog een ander treurig ge volg gehad, namelijk dat in alle logementen in de stad Zurich alle reizi gers, alsof er eenc besmettelijke ziekte ware uitgebroken, ten spoedigste zijn vertrokken en alle bestellingen van kamers zijn opgezegd, zoodat daar ter plaatse, waar anders in dit jaargetij een groot aantal familiën aanko men, tegenwoordig geen vreemdelingen zijn. Er zijn echter in de stad slechts acht lijders en geen daarvan is overleden. TURK IJ E. Git Candia wordt gemeld, dal 2000 Christenen, onder aanvoering van Khalzimikali. versterkt door eene bende boeren, de Turken te Armenoys hebben aangetast. Na een hardnekkig gevecht werden de Turken geslagen, met een verlies van 500 man, en te Kalybia, bij Armenoys. omsingeld, waar zij van alle gemeenschap zijn afgesloten. De Christenen verloren 150 man aan dooden en gewonden. Nog wordt gemeld, dat de Turken 172 vrouwen hebben vermoord en verbrand. OOIT-IÜIOI E. BATAVIA. 20 Mei Dc Snmalra-Cour. bevat de volgende berigten: 10 Mei. Goergoer werd na een hardnekkige verdediging door de onzen ingenomen. De troepen hielden zich uitstekend, maar de vjjand stond hier pal en deed Het mogelijke om zich in zijn stelling te handhaven. 11 Mei. Vóór Lientoeng Hoeta is hevig gevochten. De vijand was sterk en moedig, maar hij werd door de onzen in zijn midden aangegrepen en na een vinnig vuurgevecht dooreen geworpen. Wjj bekwamen geen noemens waardig verlies, maar 24 vijandelijke kampongs werden in de asch gelegd. Te Baligee aangekomen, werden de trof pen door de bevolking op voor komende wijze behandeld dc vijandelijke massa trok van alle kanten terug. 13 Mei. Den li1 opmarsch naar Tamboenan en Lagoeboti. De vijand tastte ons aan. doch werd met groot verlies geslagen en uiteen gedreven, j De kampongs boden heftig tegenstand; vuur overal, maar ruim 60 kam-,I pongs werden veroverd en onschadelijk gemaakt. De bevolking onze magt erkennende heelt zich onderworpen, ons uitleverende zekeren belhamel, Sinjo Willem, van Troemon alkomstig, en een 40-tal Atchinezen met al t hun wapens en ammunitie. - boor den gouverneur-generaal van Ncd.-Indifl zrjn de volgende beschik kingen genomen Cinel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den hoofdcommies bij liet depart, van onderwijs P. E. Kleyn van Willigen aan den opzigter 2' kl. bij den waterstaat G. B. Berkhoutaan den hulp- onderw. aan de openb. lagere school te Grisee M. P. L. G. Hansen; aan den 3e° commies bij het depart, van financiën M. G. L. HofT; aan den pak- huism. te Banda H. P. Bolt; aan den 1™ hulponderw. aan de openb. le lagere school te Djokdjokarta J. C. van Dttyn. Ontslagen: eervol, uit zjjne betrekking, de commies ter controle bij de in- en uitvoerreglen en accijn- scn te Batavia L. A van Beusechcm; de v ice president van het hoog ge- regtshof van Ned. Indie mr. II. W. du Perron. Benoemdtot omgaand reg- ter in de 3e afd. op Java en Madura, de voorzitter van de landraden le Cheribon en Indramajoe mr. A. M. Pino; tot voorzitter van de landraden te Cheribon en Indramajoe, de subst.-officier van justitie bij den raad van justitie te Samarang mr. M. Levie; tot voorzitter van de landraden te Ke- diri en Berbrk, de omgaande regter in de 3'afd. op Java en Madura mr. K. A. de Jongh; tot ondcrw. 1' kl.de ambtenaar op non-activiteit N. Pol. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den officier van gezondh. 2' kl. J M. E. Kunert. Departement van marine. Verleend: een tweejarig verlol naar Europa, aan den ambtenaar op non-activiteit J. W. Kroon, laatstelijk havenm. te Samarang. Benoemd: tol lichlopzigter 2' kl. bij de dienst der kustverlich- ling in Ned. Indie, de adspir.-Iichtopzigier H. E. W. van Soelen. PER TELEGRAAF. 's GRAVENHAGE1 Juljj. Alchin-telegram. Talrijke vijandelijke benden zjjn in Lepong en de IV Moekim gevallen. Zij hebben tic passen bezet en onze versterkingen beschoten. Zware kolonnes zijn van Kottaradja uitge zonden om onze passen en de IV Moekim le appr«visioneren Bij het for ceren van de kloof Bcradoen werden 4 der onzen gedood en 49 gewond. De vijand versterkte zich. Van Java is een batuillon ter versterking naar Alchin uez nden. BRUSSEL, 30 Junij. De liberale monster-manifestatie heeft heden te Brussel plaats. Alle steden van hel land zijn vertegenwoordigd. De straten wemelen van vlaggen en van een verbazende meniïte. Heden namiddag heeft het feestmaal der liberalen van bijna 6000 couverts plaats. De ministers en alle voorname personen onder de liberale partij nemen daaraan deel. BUDAPEST, 30 Junij. De zitting van den rijksdag werd heden gesloten piet een troonrede bevattende een overzigt van hetgeen de rijksdag verrigt heeft. In het bijzonder wordt het vernieuwde vergelijk vermeld, dat gun- stigen invloed zal uitoefenen op de belangen van beide deelen der monarchie en op het welzijn van alle daartoe behoorende volken. De tegenwoordige toestand van de builenkindsehe betrekkingen geeft grond lot de hoop dat het gelukken zal èn de belangen der monarchie èn dc zegeningen des vredes le waarborgen BERLIJN, 20 Junij. Ter gisteren gehouden congres-zitting waren de Grieksche gedelegeerden voor het eerst verschenen. Zij maakten de gevol magtigden bekend met de wenschen van Griekenland en deden uitkomen dal. in het belantr der Grieksche bevolking van Europa, daarop gelet be hoort te worden. Zij woonden echter maar dat gedeelte bij, hetwelk op de Grieksche aangelegenheden betrekking had. Maandag is de qtiaestie van Bcssarabië aan de orde. De gedelegeerden van Rumenië zullen dan gehoord worden. Met betrekking tot het bezetten van Bosnië en Herzegowina hand haven de vertegenwoordigers der Porie hunne bezwaren legen hel binnen rukken van de Oostenrijkers. Zij wijzen op de mogelijkheid van bedenke- Ijjke gevolgen van de dweepzucht der muzelmannenwanneer zij bij den inlogt der troepen uitbarst. BERLIJN, 30 Junij. De voorloopige bijeenkomsten, onder praesidium van prins Hohenlohe en waaraan een gedelegeerde van elke mogendheid deel neemtworden voortgezel. Zij hebben ten doel de onderwerpenwelke in de algemeene vergadering behendeld moeten worden, voor Ie bereiden, en moeijelijkhedendie in algemeene vergaderingen niet zonder veel tijdverlies weggenomen kunnen worden, eenigermate commissoriaal te doen vervallen. BERLIJN, 1 Julij. Men betwijfelt de juistheid van het berigt omtrent den reeds morgen te verwachten inlogt der Oostenrijkers in Bosnië en de Herzegowina. Dc zitting van het congres op heden is weder voorafgegaan door de werk zaamheden in comité. De onafhankelijkheid van Servië is erkend onder beding van vrijheid voor alle eerediensten. Gelijk beding zal voor de onaf- hankelijk-verklaring van Rumenië worden gesteld. De Turksche gevolmag tigden hebben nieuwe instructiën uit Konstantinopel gevraagd, betreffende de door Turkije geweigerde toestemming tot het bezetten door de Oosten rijkers van Bosnië en de Herzegowina, met hel oog op de tegenovergestelde eenstemmige aansporing van al de Europesche magten. ÖnrgcHijfcc Sftattb ONDERTROUWD: I. Jaspersc. jm. 22 j. èn M E. van den Broek.jd. 25j. - A. J. Wagemans, jm. 22 j. en J van Wouw, jd. 28 j. G. Belt. jm. 36 j. en E. Rijsdam. jd. 48 j. H. J. Uiterdijk, jm. 44 j. en H. Siljce.jd. 44 j. I. llevmaiis. jm. 24 j. en J. van der Westen, jd. 24 j. P. VVakka, wed'. 65 j. en J. C. Fadde- gon. wed*. 53 j. P. G. van der Posl.jm. 24 j. en A. Gordijn, jd. 22 j. W. P. Wcebers, wcdr. 46 j. en J. W. van den Braak, jd. 32 j. YV. Dij tel hof, jm. 25 j. en M. Trnyers. jd. 19 j. Gehouden Verliooping vnn onroerende goederen in het Heeren-Logemcnt aan den Burg, Zaturdag 29 Junij. Notaris Mr. 11. Obrexe. Een Huis, Erve en Tuin, aan dc noordzijde der Beestenmarkt, n\ 34. Sectie B, n°. 238. Opgehouden op 10495. AHtllEMlE-MElW». PROMOTIE AAN DE LEIDSGHE UNIVERSITEIT. Den ls,,n Julij de lieer D. .1. Janssen, geb. le Leeuwarden, in de wis- en natuurkunde, na verdediging van zijn akademisch proe'schriltHet warmte- geleidiiigs-re> mogen van Inclit- en waterstof

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3