LËID8CIIE COilRAIT. 1878. 153. D1NGSDAG 2 JULIJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f3.franco p. p. f 3.30 met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenter aad f 3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de eapeditiekosten. Afzonder lijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1- 4 regels iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant icordl verzonden bladz. 29 30 der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken). ST A BEK IC H TEN Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDonderdag 4 Juli e. k., des namiddags te twee uren. 1». Benoeming van een hulponderwijzer en eene hnlponderw(jzcres aan de Tussclienschool. (107) 2°. Idem van eene onderwijzeres 2,le klasse aan de Meisjesschool der 1"» klasse. (108) 3". Idem van een hulponderwijzer aan de school n". 1 voor minver mogenden. (109) 4». Idem van een onderwijzer in de gymnastiek. (110) 5». Idem van eene leerares in de Engelsche taal aan de Meisjesschool der Is" klasse. (111) 6". Idem van drie Bestuurderen van het Stedelijk Werkhuis (119) 7°. Idem van een Commissaris der Bank van Leening. (120) 8°. Verzoek van hel Bestuur der Kweekschool voor Zeevaart ter bekoming van gemeentegrond. (113) 9". Idem van J. Devilce om een duiker te leggen. (115) 10". Idem van J. Vermeulen en ,M. B. Tukker om eene sloot te dempen aan den lloogeu Rijndijk. (114) 11". Idem van de Duinwater-Maatschappij'! om water te leveren aan inge zetenen van Katwijk en Voorscholen. (117) 12". Idem van l)r. J. II. Jonnes, om ontslag als leeraar aan de Meisjesschool lstt klasse en als onderwijzer aan de Kweekschool. (112) 13". Idem als voren van l'h. Rank, als hulponderwijzer aan de school n°. 2 voor minvermogenden. (124) 14". Bezwaarschrift van Ür. W. M. S. Junius, in zake de plaatselijke directe belast iug. (118) 15». Voordracht tot afstand van de tienden onder Leiderdorp. (123) 16". Rekening der dienstdoende Schutterij over 1877. (122) 17". Idem van het Stedelijk Werkhuis. (121) BLNNENLANDSCIIE BERIGTEN. LEIDEN, 1 Julij. Bij de heden alhier ten raadlutize gehouden herverpachting van hel baggerwerk in de grachten dezer gemeente, voor den tijd van 5 jaren, zijn thans als eenige inschrijvers pachters geworden de hh. H. en J. VV. Filippo voor een totaal bedrag van ƒ14415. Omtrent de mede gehouden herverpachting van het bullet in de slads- gehoor- of concert zaal is besloten de gunning aan te houden. B(j de op ludeu gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ26, ƒ2.80 en ƒ1.35; de laagste ƒ26, /2.70 en ƒ1.35. Gedurende de maand JuniJ 1878 zijn in de Leidsche volksgaarkeuken afgeleverd: 1917 portiën warme spijs, 234 portiën vleesch42portiën spek, totaal 2193portien. Zalurdag avond 11. werd eene familie alhier in diepen rouw gedompeld. Gedurende de zomermaanden op een nabij de stad gelegen buitenverblijf vertoevende, is eene 20-jarige dochter door eene noodlottige omstandigheid op eenigen afstand van die plaats in het water geraakt en verdronken. Gisteren morgen ten 10% hebben eenige jongens eene kat, welk dier blind is, met steenen en later in het water geworpen; het beest is door de policie in bescherming genomen, en door haar zal tegen die jongens, in verband met de wet van 5 Junij 1875 Staatsblad n°. 110), proces-verbaal worden opgemaakt. Gisteren morgen ongeveer ten 10% ure is zekere F. v. d. B., oud 23 jaar, wonende ten huize zijner ouders aan het Levendaal, builen de Ilooge- woerdspoort verdronken. Met drie kameraden, met wie hij eerst in een bootje gezeten had, was hij gaan zwemmen; de drie anderen zijn zwem mende op het drooge gekomen. Opgewondenheid door het gebruik van sterken drank is hiervan de oorzaak. Het lijk is onder toezigl der policie naar de ouderlijke woning vervoerd, alwaar het geneeskundig is geschouwd door den heer Andreson. Gisteren namiddag hebben eenige militairen builen de voormalige Koe poort onderling gevochten; de militairen-patrouille heeft twee der vechtende huzaren naar de kazerne geleid. Gisteren namiddag ten 5% ure heeft er een brandje plaats gehad bij R. in de Janvossensteeg, tijdens deze uit de stad was, ontstaan door het springen van een vonk uit het fournuis in een bak met turf; een agent van policie en een aldaar wonend burger hebben den brand met emmers water gebluscht. Heden middag ten half twee ure heeft in de Lange Vrouwenkamp mede een schoorsteenbrandje plaats gehad, die door behulp van een paar kardoe zen is gebluscht; twee brandmeesters waren spoedig ter plaatse aanwezig. Zalurdag werd alhier in het lokaal van hel Nut van 't Algemeen de 22"e algemeene vergadering van het aardrijkskundig genootschap gehouden, waaromtrent hel Hbl. het volgende mededeelt. De heer Snelleman, een der leden van de Sumalra-expedilie, die naar Nederland terugkeerde wegens het staken van het zoölogisch onderzoek, waartoe het comité zich verpligt had gezien, hield eene zeer onderhoudende en leerrijke voordragt over land en volk van het laatst doorreisde en zuidelijkste gedeelte der Padangsche boven landen. Het grootste deel der op Sumatra verzamelde voorwerpen was tentoongesteld in een der lokalen van de voormalige Indische school. In de pauze leerden vele leden aldaar niet alleen de meerdere of mindere mate en de soort van ontwikkeling van dat volk kennen, maar zagen ook met hunne oogen het nut en het doel eener zoodanige zending. Na de pauze ging men, op voordragt van den voorzitter prol. Veth, over tot het benoe men van een onder-voorzitter, waartoe de behoefte zich, vooral tot het lei den der huishoudelijke vergaderingen in Amsterdammeer en meer had doen gevoelen. Als zoodanig werd gekozen de heer W. F. Versteeg, oud-kolonel ingenieur van het Indische leger. Hierna gaf de heer J. Kuiper een boeijend verslag van zijne zending als afgevaardigde naar het 25-jarig jubilé van het «Gesellschaft fiir Erdkunde te Berlijn," waaruit bleek in welke achting Ne derland en zijn aardrijkskundig genootschap in het buitenland staan. Ein delijk toonde prof. Kern in eene korte rede de wenschelijkheid aan van de zamenstelling eener linguistische kaart, dat is eener zoodanigedie de grens lijnen aangeeft van de verschillende dialecten der drie groote tongvallen, welke in ons land gevonden worden, en wees den weg aan hoe, door be middeling van het aardrijkskundig genootschap, dit doel konde bereikt wor den. Met toejuiching werd dit voorstel door de vergadering aangenomen. De jaarlijksche algemeene vergadering van de spoorweg-maatschappij Leiden—Woerden zal gehouden worden den 30!,CD Julij aanst. op Zomerzorg. Blijkens een bij het dep. van buitenlandsche zaken ingekomen berigt is door de Duitsche regering, bij wijze van tijdelijken maatregel, bepaald, dat iedere te Berlijn komende vreemdeling verpligt is een paspoort bij zich te hebben. Te rekenen van 1 Julij zal Canada deel uitmaken van de algemeene postvereeniging. Het in Nederland te hellen port wegens de gefrankeerde brieven en verdere stukken bestemd voor Canada, alsmede voor de onge- frankeerde brieven uit dat land herkomstig en voor Nederland bestemd, bedraagt: voor gefrankeerde brieven 12% cent per 15 grammen; voor on- gefrankeerde brieven 25 cent per 15 grammen; voor briefkaarten 5 cent. Naar men verneemt hebben de .examens, die sedert ruim 14 dagen te Breda hebben plaats gehad, voor eene speciale examen-commissie, onder voorzitterschap van den kolonel Netscber, inspecteur van het militair onder wijs, de volgende resultaten opgeleverd: Aan hel eindexamen van de officieren der applicalieschool hebben vol daan, voor de artillerie hier te lande, de hh. Wassenaar van Pancras, Boonzajer, Ophorst, van Oordt, Schcllema en Turk. Voor de genie hier te lande, de hh. van Briicken, Fock, Pels Rijcken, Cikot. Quarks de Quarles, van Schevichaven, Braakman, Mijsberg, Verhoef) de l'Espinasse, van Bnrgsteeden en Grootenhuys. Voor de genie in Oost-Indie, de hh. Beelenkamp, van Stecdcn, Fischer, ZonIlarcke cu Rouveroy van Nieuwaal. Aan het officiersexamen hebben voldaan de volgende kadetten van het 4de studiejaar: Voor de infanterie hier te lande, de kadetten van Spengler, Romer en Stevens. Voor de infanterie in Oosl-Indië, de kadetten van der Haas, van Ilaelteu von Schaurolh, Bruynis en van der Moorè. Voor de artillerie hier te lande, de kadetten van Altena, Suermondt, Bejjerinck, de Veer, d'Hamecourt, Francois, van Doorninck, Kemper, Bachöfner. van Hogendorp, Moei en Ludolph. Voor de genie hier te lande, de kadetten Hufïnagel, Pelctier, Klobbie, Mackink en RoelolTs Valck.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1