LËIDSCHE COURANT. MAANDAG 24 JUNTJ. HINNIK L A NDSCHË BRR1GTKN. ï.srs. N°. 14(5. De Courant verschijnt dagelijks. Zen- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag af zonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de eapeditiekosten. Afzonderlijke nomniers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. He prijs der Adverlentiën is van 1- 4 regels iedere regel meer 25 cents. BU deze Courant behoort een Bijvoegsel. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 3336 der Handelingen van den Gemeenteraad Zitlingverslag STA DS-KKK ICI1TEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen bij deze ter kennis van de ingezetenen, dat ter verkrijging van duinwater ecne stand pijp is geplaatst bij A. VAN 1NGEN Wz., in de Molensteeg, hoek Vliet n". 32 en op den Zuidsingcl bij L. VAN DER NAT n*. 30. En dat daardoor zijn vervallen de pompen op het Rapenburg bij de Kai- serstraat, op den Vliet en op den Zuidsingel. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 22 Juni 1878. E. KIST, Secretaris. SCnVTTEItlJ BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat de alpha- betischc naamlijst van alle personen, die, overeenkomstig de wet van den 11 April 1827, aan de loting voor de Schutterij moeten deel nemen, ter inzage van de belanghebbenden zal liggen ter secretarie dezer gemeente, van den 19 toten inct den 27 Jnui aanst. (dc Zondag uitgezonderddes rooriniddags van 9 tot 12 uren, en dat de loting zal plaats hebben in een der lokalen van het Raadhuis, en wel: op Vrijdag den 28 Juni 1878, voormiddags te negen uren. Wordende zijwelke na de laatstvoorgaande inschrijving zich binnen deze ge meente metterwoon hebben gevestigd, tot eene naloting opgeroepen, mede op Vrijdag den 28 Juni 1878, 's namiddags te één uur. Zullende ieder ingeschrevene bij een biljet worden opgeroepenom tot de loting ter voorschreven plaats op te komen, op den dag en het uur in deze kennisgeving uitgedruktterwijl zij, die verhinderd mochten worden zclvcn tot de loting op te komen, zich door een gemachtigde kunnen doen vertegenwoordigen, of geen gemachtigde verschijnende, zal de loting geschieden door een der leden van de Commissie uit hel Gemeentebestuur. Tevens worden de belanghebbenden ver wittigd, dat bij de genoemde loting aauteekening zal worden gehouden van de re denen tot vrijslell.ng, die de ingeschrevenen vermcenen, krachtens het 3<tc art. der wet, te kunnen aanvoeren: waarom het voor hen, die zoodanige redenen tot vrij stelling incenen Ie hebben, van belang isdoor personeelc opkomst, of, bij volstrekte beletselen, door het zenden van een met hunne omstandigheden wel bekenden ge machtigde, de loting niet te verzuimen. En wordt eindelijk den belanghebbenden kennelijk gemaakt, dat aan de navol genden bij de wet regt op vrijstelling is toegekend, als: 1°. die met ziekte of gebreken zijn behebt, welke hen tot den wapenhandel, voor het tegen woord g ongenblik of wel geheel, ongeschikt maken: 2®. die kleiner zijn dan eene Nederlandsche cl (meter) en vijf honderd zeventig stre pen (millimeters); 3®. de geestelijken van alle gezindheden, zoo lang zij niet van stand veranderen; 4®. de professoren en lectoren aan de hoogescholenaan dcatlienaca en dcscminaricn; 5°. de studenten in de godgeleerdheid G®. die den rang van officier in dienst van den Staat, te lande of ter zee hebben bekleed, en door eervol ontslag den dienst verlaten hebben of gepensionneerd zijn, zoo lang zij niet in een gelijken of een hongeren rarig bij de Schutterijen kunnen worden aangesteld 7°. die, wegens verandering van woonplaats, eervol uit de Schutterij zijn ontsla gen in den rang van Officier, voor zoo verre zij iu hunnen vorigen of in een hoogeren rang niet weder kunnen worden aangesteld; 8®. die in militairen dienst ter zee of te lande zijn, waardoor alleen worden bedoeld zij, die na de inschrijving in militairen dienst zijn getreden, als rustende op militairen, zoo lang zij in dienst zijn en dus niet voor ingezetenen eencr be paalde gemeente kunnen gehouden worden, de verplichting niet om zich te doen inschrijven; 9®. den broeder van hem, die in persoon voor zich zclvcn hij dc Schutterij dient, met dien verstande, dat van een gelijk getal broeders altijd dc helft, en van een ongelijk getal slechts de kleinste helft tot den dienst zai worden opgeroepen strekkende deze bepalingen zich echter niet uit tot zoodanige broeders, die, om welke reden ook. niet meer hij hunne ouders inwonen; terwijl voorts, in tijd van vrede, van den actieven dienst tevens worden vrijge steld (met de bepaling nochtans, dat zij tot den werkclijken dienst dadelijk kun nen worden opgeroepen, indien de redenen van vrijstelling ophouden waarom zij op dealgemeene en bijzondere rollen tevens geplaatst, doch hij de reserve zoo lang in dienst gesteld worden); 10®. zij, die tolden dienst der nacht- of brandwachten, en tot dien der brandspui ten, zijn aangesteld, zoo lang zij met die werkzaamheden zijn belast; 11°. lijf- en huisbedienden, voor welke als dienstboden de personeelc belasting wordt betaald, waaronder echter niet zullen worden verslaan werkhoden of zoodanige bedienden, die ter uitoefening van iemands beroep of bedrijf zijn henoodigd; en 12°. zij, die voortdurend uit armen-kassen bedeeld, of in de armen-gestichlen opge voed of onderhouden worden. I En zullen dientengevolge degenen, welke op vrijstelling, uit hoofde van een der bovengemelde redenen aanspraak mochten vcinicenen te kunnen maken, zoowel als zij, die zich in den dienst willen doen vervangen, de bewijzen daartoe vereischt, moeten overleggen en, in het laatste geval, de personen, met welke zij van nom- iner willen verwisselen (kenbaar maken aan de Commissie, op Vrijdag den 5 Juli aanstaande, des voormiddags tiisschcn 9 en 12 uren, op het Raadhuis, ten einde daarvan de noodige aauteekening te doen, voor zooveel zulks hij dc loting niet mocht zijn geschied;zullende op de reclames, zoowel als over dc goed- of afkeu ring der personen, door welke men verlangt zich te doen vervangen, nader door de Commissie van onderzoek uitspraak worden gedaan. En wordt deze door aanplakking en door plaatsing in de Leidsclte Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELERBurgemeester. Leiden, 17 Juni 1878. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de circulaire van den heer Commissaris des Rollings in deze pro vincie van den 15,le° Juni jl.A. n°. 972 (3e aid.) Provinciaal blad n°. 52; Brengen ter algemcene kennis de navolgende bekendmaking van den heer Minister van Financien, betrekkelijk de wet van 28 Maart 1877 Staatsblad n". 43), ter vervanging der koperen- door bronzen pasmunt. De Mini-ter van Financiën maakt bekend dat voorlaan, gedurende de nagemelde dagen, op de gewone kantooruren, ten kantore van alle betaal meesters, voor zoover de voorraad strekt, voor ieder op aanvraag verkrijg baar zullen zijn bronzen stukkeu van een cent, geslagen naar de wel van 28 Maart 1877 Staatsblad n". 43) en het Koninklijk besluit van 18 April l'ü77 Staatsblad n'. 84). en zulks in sommen van niet minder dan twintig cents, tegen overgave van een gelijk bedrag in ander wettig Nederlandse!) betaalmiddel, hetwelk voor minstens een vierde zal moeten bestaan in Nederlandsche koperen centen, geslagen naar de wetten van 28 September 1816 Staatsblad n®. 50) en 26 November 1847 Staatsblad n°. 69). De laatstbedoelde centen blijven intusscbcn wettig betaalmiddel zoolang zij niet, op een bij algemecnen maatregel van inwendig bestuur te bepalen tjjdstip, buiten omloop zijn gesteld. De betaalmecstcrskanioren zijn, behalve op Zon- en Feestdagen, voor de bedoelde verwisseling opengesteld van den ie"1'® tot en met den 25'"® van elke maand, met uitzondering noglhans voor de kantoren 's Gravenhage, Rotterdam en Dordrecht van Donderdag en Vrijdag 20 en 21 Juni 1878. De Minister voornoemd, (Get,) GLEICHMAN. Voor copij conform. De Secretaris-Generaal 'sGravenhage12 Juni 1878. BARTSTRA En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de /.eidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 20 Juni 1878. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 22 Junjj. Naar men verneemt is voor de staatsieening van 43 milliocn gulden ingeschreven tol een bedrag van ongeveer 128 millioen gulden. lieden morgen is een bekende dronkaard, zekere P., in beschonken loestainl aan den Ouden Rijn legen den grond gevallen, ten gevolge waar van bij onmiddellijk overleden is. liet getal der in liet Werkbuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze weck dagelijks van 50 tot 60 volwassen personen en 8 tot 18 kinderen. Men deelt ons mede uit Leiderdorp, dal de bijdragen van ingezetenen voor bet huldeblijk, Z. K. 11. prins Hendrik aan te bieden, hebben bedragen 81, en dat de collecte voor het ionds lot aanmoediging en ondersteuning van de gewapende dienst heeft opgebragt 26.31%. De Staatscourant beval het vei slag van den toestand der rijksverza meling van kunstwerken van moderne meesters, gevestigd in het Paviljoen '/Welgelegen" Ie Haarlem, over hel jaar 1877. De minister van oorlog beeft de levering van brandstoffen en kaarsen, over bet tijdvak van 1 Julij 1878 tot en met 30 Junij 1879, ten behoeve van de militaire wachten iu bet rijk, gegund aan J. Mottlijn C®.te Rotterdam. De gouverneur der kon. militaire akademic, daartoe door den mi nister van oorlog gemagligd, beeft de hccren oud-lccraren en oud-bcamblen dezer inrigting uiigenoodigd bet halve eeuwfeest der akademicdat te

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1