ADVERTENTIE JN. Speciale werking van liet Dr. POPP's A IN ATH ERIiN-MO>D WATER, hcid verboden, op grond van art. 45 der wet van 18 Germinal, jaar X, hetwelk bepaaltdat de processiëu niet mogen plaats hebben in gemeenten waar de niet-katholieken eene kerk hebben. De Vnivers betoogt dat de wet die wijde strekking niet heeft, en zegt «dat de geestelijkheid en de katholieken zich niet behoeven te storen aan de willekeurige besluiten van een maire of zijn adjunct. De bisschop van Marseille, msg'. Place, heeft zich tot den minister van binnenlandscbe zaken gewend om de nietigverklaring van des burgemeesters verordening te verkrjjgen, doch te vergeels. De minister is van oordeel, dat, aangezien er te Marseille eene prolestanlsche kerk gevonden wordt, het verbod volkomen wettig is. In liet Nijverheidspaleis werd Zaturdag II. hel internationaal schaak- congres geopend. Veertien spelt rs hebben zich als deelnemers aan den wed strijd opgegeven, waarvan zijn ingeschreven: de Engelschen Bird, Gifford, Blackburne; de Franschman Clerc; de Amerikanen Mackensie en Mason; de Pool Rosenthal; de Oostenrijker Anderssen en de Duilschers Pritschel en Zukerlort. Omtrent de drie overigen weet men alleen, dat zij plan had den aan het concours te komen deelnemen. Zij zijn de heeren Paulsen Hendlich en Winaver. Het cijfer der inschrijvingen bedraagt tot heden 4000 fr. Als eerste prijs is door het gouvernement uitgeloofd een kunst voorwerp ter waarde van 5000 fr met 1000 fr. in geld. De tweede prijs, insgelijks uitgeloofd door de regering, is een kunstvoorwerp ter waarde van 1800 fr.met 500 fr. in geld Derde prijs 1500 fr.vierde prijs 1000 fr. nVlTüCllIiAN». Het volgend bulletin is openbaar gemaakt. De toestand van den keizer was Woensdag in den loop van tien dag gunstig Hij beeft een zeer rus- tigen nacht gehad en de krachten zijn toegenomen. Met goed gevolg zijn pogingen aangewend om te loopen. De Beichs-Anz meldt dat de Pruissische regering terstond vergunning had verleend om hel lijk van den gewezen koning van Hanover zonder militaire of officiële plegtigheid ie Ilerrenhausen ledoen bijzetten, maar dat de familie thans heelt besloten, het naar Windsor te doen overbrengen. Naar men van eene andere zijde verneemt zon de familie de voorwaarde niet hebben willen aannemen, door de Pruissische regering gesteld, namelijk dat de plegtigheid van regeringswege zou worden geregeld. De redacteur der sociaaldemocratische Berliner Jreie Br essede heer Schapira, is in hechtenis genomen. De overheden zijn aangeschreven om te zorgen, dat sociaal-democratische vergaderingen zich streng binnen de gren zen der wet houden. Ook op de sociaal-democratische vereenigingen zal toezigt gehouden worden, voornamelijk niet het doel, dat zij niet, in strijd wel de wet. met andere vereenigingen in verbond treden, hetzij door cen trale comité's of door briefwisseling. TURKIJE. Uit konstantinopel meldt men dal de Albanesche Muzelmannen hebben geprotesteerd tegen de aansluiting hunner landstreek bij het grondgebied cener andere mogendheid, welke ook. Zij wenschen onder Turkjje te bljjven, met een verbeterd bestuur, en dreigen zich lot het uiterste te zullen ver dedigen, indien Europa geen acht geeft op hun verzoek. In een gehouden ministerraad is aan de Turkschc congresleden gelast, om in geen geval toe te stemmen in de verbrokkeling van het rijk of de aanhechting van Turksch gebied bij Griekenland. Aan de Köln. Zeil. wordt uit Konstantinopel gemeldDe Sultan maakt een groote opruiming onder zijn vroegere dienaars. Behalve den oppcr-koffijzeiter Mahuiud en nog een anderen uitverkorene uit zijn omge ving, heelt hij aan alle adjudanten en bedienden ontslag gegeven. Zelfs de nizams. die vroeger het paleis bewaakten, wantrouwde de Sultan, daar zij onder bevel van een generaal stonden. Hij beeft nu zijn persoon uitsluitend aan de Tscheikessen toevertrouwd. De groote Ghazi-Osman is middelerwijl hofmaarschalk geworden, omdat de Sultan vertrouwt, dat deze zijn paleis in een vesting zal veranderen, waarin hy zich even goed tegen zijn zamen- zweerders zal kunnen verdedigen als Osman-pacha in Plewua tegen de Rus sen. Den vroegeren hofmaarschalk. Said pacha, ex-minister van marine, heeft de Sultan tol gouverneur van Angora benoemd, wat even zoo veel beteekeul als den man te verbannen. Den anderen Said-pacha heelt men als gouverneur naar Brussa gezonden. Een derde autoriteit, de pas afge treden grootvizier Sadyk-pacha, is zonder post naar Klein Azië verbannen. l'HH TELEGRAAF. VGRAVENHAGE, 21 Junij. Door Z. M. zijn benoemd: lot generaal majoor, kommandant der 2ie divisie, de kolonel Pfeiffer, van het 5'" regi ment tot kommandant van laatstgenoemd corps de kolonel van der Beek van den generalen staf; tot bevelhebber van de tweede militaire afdecling de kolonel Dittlinger. van de vijfde. ATHENE, 20 Junjj. De gevechten op Creta zijn zonder eenige beleekcnis. De Porte heeft staking der vijandelijkheden bevolen, terwijl de Engelsche consul verzoenenden raad geeft en voorgesteld heeft de regtcn van Creta onder Engelands bescherming te stellen. ROME, 20 Junij Er is nagenoeg overeenstemming verkregen over den steun, dien de Duitsche katholieken aan de regering bij de verkiezingen zullen geven. Zij zullen de Pruissische regering bijstaan in bare bestrijding van hel socialisme, mits hun zekere voorwaarden worden ingewilligd. BERLIJN, 20 Junij. De gedelegeerden der //Alliance Israelite" hebben bijna al de leden van het congres bezocht en zyn zeer gunstig door hen ontvangen geworden. Algemeen werd de noodzakelijkheid van gelijkstelling van de belijders van alle godsdienstgezindten in de Donau-vorslendomniett en in de twee nieuwe gewesten Bulgarije ter sprake gebragt. WASHINGTON, 20 Junij. Hel congres heelt definitief aangenomen de wel betreffende de betaling aan Engeland van de som, welke door de scheidsreglers in zake de visscherij in Canada is vastgesteld. Met 144 tegen 61 stemmen is een resolutie aangenomen, houdende voorstel lot wijziging van de grondwet in dien zin, dat voorlaan verboden zal zijn elke betaling ten gevolge van eischen van voormalige geconfedereerden wegens schade, aan eigendom geleden gedurende den burgeroorlog. BERLIJN, 21 Junij. Het berigt van het Tagblatt omtrent het vertrek van den heer Otibril naar Petersburg is onjuist. De heer Oubril heeft Berljjn niet verlaten en bevindt zich hier. Heden wordt er geene zitting van het congres gehouden, daar de gevolmagtigden der daarbij belanghebbende staten de onderhandelingen over de Bulgaren-quaeslie voortzetten. De eerstvolgende zitting heelt morgen plaats. Het is een onbetwistbaar feit, dat zeer vaak ziekten alleen daarom een doodelijken afloop hebben, omdat de juiste middelen te laat worden ge bruikt. Om het publiek op de door nalatigheid ontstaande gevaren op merkzaam te maken, zijn er een menigte populair geneeskundige werken geschreven; geen daarvan is echter zoo buitengewoon verspreidals het rijk geïllustreerde, uitmuntende boek: Dr. Airy's Natuurgeneeswijze. De zieke vindt daarin op zeer begrijpelijke wijze de meest voorkomende ziekten besproken, de meest geschikte middelen daartegen opgegeven, en bovendien zijn er tot bewijs van de buitengewone geneeskrachtige uit komsten, talrijke echte dankbetuigingen in afgedrukt. Wij kunnen dit in Richteh's Boekhandel te Botterdam verscheneno-er 500 bladzijden dikke, uitmuntende werk. dat slechts een Gulden kost, aan alle zieken ten drin gendste aanbevelen. Afloop der gehouden veiling van Hooigras, in het llecren-Logement aan den Burg. Vrijdag 21 Junij. Notaris D. K. J Schoor, te Voorscholen. Een perceel, groot 1 hectare. 80 aren. aan J. II. A Borgerding ƒ130. Een dito, groot 1 h.68 a., 20centiaren, aan II. de liaan qq.te Oegtgeest. ƒ130. - Twee dito, groot 3 h.20 a.90 c.aan H. C. Huisman, te Oegsigeest. 198. Een dito, groot 1 h., 66 a. 70 c.aan J. H. A. Bor gerding ƒ116. Een dito, groot 1 li., 53 a.. aan D M. Spijer, ƒ116. Drie dito. groot 4 li 72 a., 60 c.aan P. van Haastcrcn, te Zoetcr- wonde. 331. Voorspoedig bevallen van een Zoon E. II VAN DIUEL, geliefde Echt- genoote van Leiden, 20 Juni 1878. W. c. MULDER. Heden overleed, tot diepe smart van mij en onze wederzijdsche betrek kingen, mijn geliefde Echtgenoot, ABRAM MOLENAAR, in den bloeijenden leeftijd van 34 jaren, mij nalatende drie kinderen, allen nog te jeugdig om hun zwaar verlies te kunnen besellen. Wed. A. MOLENAAR, Zoeterwoude, bij Leiden, 20 Juni 1878. Scharloo. ytienden, bekenden en begunstigers gelieven deze eenige levens nis bijzondere kennisgeving aan te nemen. De zaak zal op denzelfden voel door de weduwe worden voortgezet. Heden overleed te Crefeld, in den ouderdom van 76 jaren, de lieer LOUIS SCIIEHL, Behttwd-vader en Vader van W. C. ZUURDEEG Leiden, 20 Juni 1878. en Volstrekt eenige kennisgeving. OTTILIE ZUURDEEG, Schehl. Eenige handelaren in Texelsche Lammeren brengen langs dezen weg hunnen welgemeenden dank aan Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden en aan allen die medegewerkt hebben aan de goede regeling en orde bij de laatst gehouden Lammerenmarkt. GENEESMIDDEL tegen bloedend tandvleesch, rhenmatische. tandpijnen te stillen en het aangroeijen van de kalk aan de tanden. Talrijke seneesmiddelen waren niet in slaat om mijn steeds bloedend tandvleesch, rhenmatische tandpijnen te heelen en liet aangroeien van de kalk aan de tanden te voorkomen, totdat ik het aangeprezen Ana- theriu-Mondwater beproefde, dat niet alleen bovengenoemde kwalen verhielp, maar mijne landen nieuwe levenskrachten schonk en den tabaksreuk verwijderde. Hiermede «eef ik openlijk aan dit water den welverdienden loi'en aan den KK. Hof-Tandmeester PU PP, te If'eenen, den warmslen dank. Weenen. Vrjjheer v. BLUMAU, m. p. Alleen echt te verkrijgen: te Leiden bij E. NOORBIJK, Breedestraat, te A lp hen bij J. T. ALLART, te üazerswoude bij J. GAARKEUKEN; te Dordrecht bjj H. J. GILTAY en A. BISSCHOP Pz.te Gorinchem bij 11. J. R. BOSCH; te Gouda bij L. SCHENK; te 's Gravenhage bij J. L. F. C. SNABILIEApotheker, en C. VAN VALKENBURG; te De/ft bij A. J. VAN BUN en J. E. KOUWENHOVEN ZOON; te Botterdam bij A. SClllPPEREYM C°.Blaauwe Porseleinwinkel; te Schiedam bij D. MALTHA: te V hardingen bij WOUTER PLEYS1ERXe. Amster dam bij 11. 11. ULOTH C<\, Apotheker, F. v. W1NDHEIM C'.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3