PER TELEGIIAAF. ADVERTENTIE N. dc hoofdpunten vastgesteldten opzigte van welke het Vatikaan meent nic te kunnen toegeven. De wijzigingen, waarvan sprake is, worden door d Fransche regering gevraagd. De katholieke comité s hebben dit jaar weder hunne algeuiccne verga dering gehouden. Een reeks wenschen, in den vorm van besluiten, ziji goedgekeurd lot bestrijding der revolutie en tot opwekking van het katho liek geloof. Weinige dagen geleden hebben te Parijs twee zelfmoorden plaats ge had, die aan de ongelukkige speelwoede moeten worden toegeschreven Di eene ongelukkige, die zich verdronk, was een welgesteld jongmensch ui Hamburg. Hij had reeds vroeger groote sommen verkwist en nu zijn laat ste 10000 fr. verloren. Hij verdronk zich met al wat hem restte, 3 stui vers. De andere heeft zich in het bosch van Doulogne een kogel door hel hoofd gejaagd. Hij was een rijk koopman te Parijs, die op grooten voel leefde. Zijn laatste inzet was 25000 fr. Te Chateauvillain heelt zicli een oud afgedankt soldaat van het leven beroofd door op den spoorweg midden lusschen de rails te gaan staan en zich door een trein te laten overrijden, llij had het gelaat naar de loco motief gekeerd. Aan zijnen hoed bezijden den weg vond men een stuk papier bevestigd met de woorden: »lk sterf, om niet te bedelen." DUITIClllijl\n. De toestand des keizers is zeer gunstig, dc krachten nemen steeds toe, maar de wouden aan de armen genezen uiterst langzaam. Omtrent den toestand van Nobiling wordt weinig vernomen. De Tri bune zegt, dal hij, zoo hij al herstelt, toch in geen geval het gebruik zijner verstandelijke vermogens zal terugkrijgen. Volgens de Bank- u. Handels-Zeit. heeft de regering het voornemen opgevat, om de nu twee jaren geleden door den rijksdag verworpen voor drag!, strekkende tot wijziging van hel rijkssirafwethoekandermaal ter tafel te brengen. Ook zal nog een ander plan worden verwezenlijkt Het militaire strafwetboek zal op verschillende punten worden gewijzigd. Daarin zal o. a. de bepaling worden opgenomen, dat militairen, die op eenigerlei wijze in betrekking staan tot de partij der socialisten, onverwijld naar de klasse van discipline zullen worden overgeplaatst. De l'roc. Corr. zegt betredende de ontbinding van den rijksdag dat dc regering van gevoelen is dat de nu ontbonden rijksdag, in geval de socialistenwet andermaal aan dat huis ware voorgelegd, haar hoogstwaar schijnlijk zou hebben aangenomen. Toch heeft de regering gemeend het huis te moeten ontbinden, ten einde de afgevaardigden, die op 24 Mei tegen die wet hebben gestemd, maar die nu met haar willen medegaan, te ontheffen van de banden die hen ten gevolge van de bestaande parlemen taire betrekkingen, invloed en verbindtenissen zonden hebben belemmerd naar eigen inzigt te handelen. De kFes. Zeit.dit vermeldende, zegt dat dit in gewone taal beteekenl: de regering heelt den rijksdag ontbonden, met het doel om de partijen zooals die in den vorigen rijksdag waren gevormd en georganiseerd, uileen te doen spatten, door nieuwe leden in den rijksdag te brengen. Het Berl. Tagebl. meldt, dat in de woning van een te herlijn geves tigd letterkundige een huiszoeking heeft plaats gehad. Bij deze gelegenheid zijn vele papieren in beslag genomen, llietuit was op de overtuigendste wijze gebleken, zoo verzekert men, dat de moordenaar Nobiling betrokken is geweest in een complot. De bedoelde letterkundige heeft ijlings de vlugt genomen; ook verscheiden personen, met wie bij voortdurend omging, zijn eensklaps verdwenen. De moeder van een der laatstbedoelde personen, die verklaard had te weten waar haar zoon zich bevindt, maar die tevens te kennen gaf dat zij nimmer mededeelingen te dien opzigte zou doen, is in verzekerde bewaring genomen. Nadat de toegang tot de wandelplaatsen op Sanssottci des avonds na 9 ure virboden was, is nu tevens een gedeelte van het park definitief voor het publiek gesloten en bij de ingangen van het overig gedeelte de be kendmaking aangeplakt, dat niet slechts de militaire posten rondom, maar ook de militaire patrouilles in het park voorzien zijn van scherpe patronen. Eenige ondernemers van danshuizen te Berlijn hebben van de policie eene kennisgeving ontvangen, dat de vergunning ter uitoefening van hun bedrijf is ingetrokken, op grond dat zij hunne lokalen beschikbaar hebben gesteld voor socialistische bijeenkomsten. De socialistische vereeniging ter bescherming van de belangen der werkende klasse heelt te Berlijn eene versadering gehouden. Een der leden liet zich op die vergadering aldus uit: «Niet door moordaanslagen, niet door standjes, niet door daden van geweld, maar alleen door eene omwenteling op intelleclueel gebied kunnen en willen de socialisten hun doel bereiken. Den 30slen Julij zal men zien hoever die omwenteling reeds is vooruitge gaan. Dan zal het blijken ol het socialisme in Ditilschland, in weerwil van alle vervolgingen, nog vaststaat. Wat nut zou het voor de socialisten heb ben gehad, wanneer de aanslag op het leven des keizers ware gelukt? Een oude spreuk in Frankrijk zegt: De koning is dood; leve de koning! en zoo zou het ook hier zijn gegaan. De socialisten hebben een afschuw van eiken moord. Hun strijdperk is en blijft de stembus. In den avond van 30 Julij zullen de heerschappij voerende klassen sidderen voor de ontzag wekkende magl der arbeiders-bataillons!" Deze woorden vonden stormach tige!) bijval. Bij het eindigen der vergadering werd een driewerf herhaald »hochop het socialismus uitgebragt. Om het binnensmokkelen van vee uit Nederland zooveel mogelijk te helpen tegengaan, heeft de landhuishoudkundige onderaldceling Bees eene premie van 100 mark uitgeloold aan ieder, die van eene smokkelarij aan gifte doet, met het gevolg dat degene, die zich er aan heeft schuldig ge maakt, veroordeeld wordt. Op den 4'JtD Junij is te Mulhouse, in den Eizas, een tweelingpaar ge boren, dat met dc ruggen aan elkander is gegroeid, slechts één hoofd, maar overigens alles dubbel heeft. Te Dresden had onlangs iemand een prachtigen bond aan den zoölogi- schcn tuin te Parijs ten geschenke gegeven. Den volgenden dag wist de hond te ontsnappen, en er verliepen drie weken, zonder dat men te weten kwam waar het dier gebleven was. Eindelijk kreeg de directeur een brief van den gewezen eigenaar te Dresden, die hem berigtte, dat de hond naar zijn vorigen meester was teruggekeerd, en hem tevens verzocht het dier, waaraan hij nu om zijne voorbeeldige trouw bijzonder gehecht was, in zijn bezit tc laten. De hond had alzoo een afstand van 300 mijlen afgelegd om weer in het vorige huis opgenomen te worden. WEENEN, 17 Junij. In de kamer van afgevaardigden heeft de minister president, in antwoord op eene interpellatie belrellende het vermoorden van üalmalische Turken verklaard, dat de regering reeds krachtige stappen heeft gedaan lot het bekomen eener volledige genoegdoening. De kamer heeft bij dc derde lezing de wet tot uitvoering van den »Aus- gleich" aangenomen. Hiermede is deze zaak in de kamer van afgevaardig den afgedaan. BERLIJN, 17 Junij. De zitting van het congres heeft heden geduurd van 10 tot 5 ure. Prins Gortschakoll was aanwezig. De alhier aanwezige vooizilter van den Monlenegrijnschen senaat ontving gisteren een regerings-telegram uit Cettinje, inhoudende: Gisteren, 15 dezer, hebben een aanzienlijk getal Turken Boganor overvallen en zijn onze wacht posten binnengedrongen, die genoodzaakt werden terug te trekken. Niet tegenstaande onzerzijds beschikbare troepen daarheen werden gezonden, ontstond er een hevig gevecht, dat nog voortduurt. Dit bcrigt werd onmid dellijk medegedeeld aan de Oostenrijksche gevolmagtigden op het congres. Het bureau van Andrassy was eebter reeds ten volle ingelicht en consta teerde, dat de aanval wel door Turken was gedaan, maar dat daarbij geen geregelde Turksche troepen waren. Volgens gerucht is het aan de Monte- negrijnen gelukt dc Turken tegen tc houden. LONDEN, 17 Junij. In het hoogerhuis heeft de hertog van Richmond verklaard, dat het memorandum, Vrijdag in de Globe openbaar gemaakt, in dat blad is opgenomen op eigen gezag, terwijl hel onvolledig en boven dien onjuist is. WEENEN, 17 Junij. De Bol. Corr. meldt uit Cattaro: In den morgen van 15 dezer hebben 300 Albanesche baschibozouks de Montenegrijnen bij Ulba overvallen. Deze sloegen den aanval af en namen 30 a 40 Albanezen gevangen. Er zal eene gemengde commissie van onderzoek worden be noemd. De Montenegrijnen hebben eene versterking van vier bataillons ontvangen. KONSTANTINOPEL17 Junij. De opstand onder de Muzelmannen breidt zich uit ten noorden den Balkan, in de districten Gabrova en Lovatz. In de omstreken van Boulair zijn Russische troepen ter versterking aangekomen. LONDEN, 17 Junij. De Standard meldt dat Engeland voornemens is Portugal te polsen over den afstand der Delagoa-baaioostkust vau Afrika, wier bezit zeer belangrijk geacht wordt door de regering der Kaapkolonie. BRUSSEL, 18 Junij. Naar men verzekert zal de hier volgende ministers- lijst aan deu koning ter goedkeuring voorgelegd worden Frcre Orban Rara Renard, Sainctelelte (afgevaardigde van Mons). van Humbeek (afgevaardigde van Brussel), Delhoungne (afgevaardigde van Gent). De zorg van de Dames strekt zich in het algemeen uil om de frischheid van de huid te bewaren en ze van elke onzuiverheid te ontdoen, zooals: zomersproeten, levervlekken, vurigheid, puistjes enz. Het ligchaam te zui veren van uitslag en het hoofd te vrijwaren voor de vorming van schilfers, zoo nadeelig voor de ontwikkeling van het haar. Men bereikt dit doel op de eenvoudigste en minst kostbare wjjze door het gebruik van baden of wasschingen met de TEERZEEP van BERGER, die reeds meer dan tien jaren in duizende dergelijke gevallen haar nut heeft bewezen. Men vindt de echte TEERZEEP van BERGER met groenen omslag, a 45 Cents het stuk, in het lloold-dépöt voor Nederland bij de HH. ITCOTH AC',, Pharmacie Frangaise Ie Mm sterdam, en in het klein te Lelden bij REYST, Apolh.en SWEMER, Droogist. Heden ontvingen wij het treurig bericht, dat onze Grootvader, de Heer MAARTEN DIRK VAN RENESSE VAN DUIVENBODE, Ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw en Leopoldsorde, in den ouderdom van 73 jaren, op Temate (Java) is overleden. J. P. R. SURINGAR. Rotterdam, 16 Juni 1878. C. J. P. II. SURINGAR, de Vlugt. Eenige kennisgeving. Heden overleed onze hartelijk geliefde Moeder en Bchnwd-moeder, Vrouwe JOHANNA HËNRICA SABINA SC1IÜLLER, Weduwe den Edel Groot Achtb. Heer M'. D. C. VAN DER KEMP, in leven Procureur-Generaal bij het voor malig Provinciaal Gerechtshof in Noord-Holland, in den ouderdom van 82 jaren. A. C. J. VAN DER KEMP, Leiden, 17 Juni 1878. uit aller naam. Visites worden niet afgewacht.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3