LEIDSC11Ë COURANT. |S7S. X\ 124. MAANDAG 27 MEL STADS-BEKICHTEiY BINNENLAN-DSCUË BEKIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, %m~ en Feestdagen uitgezonderd, De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad, f 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f ik50 's jaars, buiten de expediliekosten. Afzonderlijke nonmers der Courant xijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco p. p, 6 Cents, De prijs der Adverleuliön is van 1—4 regels iedere regel meer 25 ccnls. BH deze Courant behoort een Bijvoegsel. Oproeping van de Verlofgangers der Nationale Militie tot het bijwonen der Inspectie. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS tin LEIDEN Gezien het besluit van den Heer Commissaris des Konings in de provincieZuid-Hoiland van den 171"» April 1878, A. N°. 1120 (2de Afd.), Provinciaalblad N°. 41, hou dende regeling van hel onderzoek der verlofgangers van de Militie te land Roepen dientengevolge op, al de binnen deze gemeente gevestigde verlofgan gers der Militie te land van de lichtingen van 1874, 1876, 1876 en 1877, die vóór den lstcD April l.l. in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld, met uitzon dering alléén van hen, die casu quo in de maand Juni e.k. in werkelijken dienst moeten komenom te verschijnen in het Invalidenhuis ingang door de Kop- penhlnksteeg aan de zijde der Hooglandsche Kerk gracht), ten einde door den Heer Militie-Commissaris te uorden geïnspecteerd, en wel: de verlofgangers, behoorende tot de lichtingen van 1874, 1875 en 1876, op Zaterdag den l"e" Juni 1878, des voormiddags te negen uren, en die behoorende tot de lichting van 1877, op denzelfden dag, des namiddags te een uur; in uniform gekleed en voorzien van kleeding- en uitrusting-stukken, hun bij het vertrek met verlof medegegeven, alsmede van hunne zakboekjes en van hunne verlofpassen. Burgemeester en Wethouders vermanen de betrokken verlofgangers, aan dezt oproeping nauwkeurig te beantwoorden, te zorgen dat hunne kleediog en uitrusting in goeden staat worden voorgesteld, alsook oin zich, bij het gaan naar de plaats voor het onderzoek bepaaldgedurende het onderzoek en bij het naar huis keeren ordelijk te gedragen, en alzoo zich te vrijwaren voor-de toepassing der strafbe palingen, vermeld bij de artt. 130, 141146.' der Wet van 19: Augustus 1861 Staatsblad N™. 72), daar ongeregeldheden als anderszins, zoolang de manschap pen ia uniform zijn gekleed, worden gestraft volgens het Crimineel Welhoek en liet Reglement van krijgstucht voor hel krijgsvolk'te* Idnde. Eu. geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant van den 20'"™ en den 27»"™ Mei 1878. Burgemeester en Wethbtiders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 18 Mei 1878. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Gezien het adres van J. J. Guldemond, broodbakker, verzoekende in het achterhuis van zjjne woning aan de Haven N". 38 twee varkens te mogen tnesteu; Gelet op art. 132 der Algemeene Politieverordening van 10October 1873; Doeu te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene eu belendende pandenten opzichte der information de cominodo et ittnommododoor Burgemeester en Weihouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Vrijdas den 31"'™ Mei aanst.'s voormiddags te elf urenzullende de belanghebbenden verplicht zfjn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in ie brengenterwijl, bij verzuim daarvan, zjj gehouden zullen worden zich tegen de inwilli ging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 25 Mei 1878. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER van LEIDEN brengt ter kennis van belanghebbenden, •dat dagelijks. Zon- en Feestdagen uitgezonderd, des voormiddags van 9 -12 uren. de PASPOORTEN voor de miliciens dezer gemeente, behoorende tot de lichting van den jare 1873, verkrijgbaar zjjn ter Gemeente-Secretarie, mits men zich in persoon en voorzien van zijn zakboekje daartoe aaumelde. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 24 Mei 1878. V. d. BRANDELER. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN; Overwegende, dat het hem uit de verklaring van den Heer Dr. G. Zaalbeug, geneesheer te Leiden, gebleken is dat de navolgende goederen, als: 1 Bed, 2 dekens. 2 kussens, eenige bossen stroo, toebehoorende aan Johannes i Bavelaab. wonende te Leiden, door typhus zijn besmet, en uit dien hooide ter voorkoming van verdere besmetting belmoren te worden iu beslag ge nomen, onteigend en vernietigd; Gelet op art. 5 der Wet van 4 December 1872 Staatsblad u». 134); Besluit en beveelt tevens: de bovenomschreven goederen onmiddeljjk in beslag te nemen, te ont eigenen en te doen vernietigen. Zullende dit besluit, ingevolge gemeld art. 5 der Wet, op de gebruikelijke wijze ter openbare kennis worden gebracht. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 25 Mei 1878. V. d. BRANDELER. men zich aan zeevisch zal kunnen vergasten LEIDEN, 25 Mei. Op Vrijdag 7 .lunij aanst. zal te 's llage aan het locaal van het dep. van waterstaat enz. aanbesteed worden het uitvoeren van eenige verande ringen aan het gebouw van het rijkstelegraaf kantoor alhier. liet getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze weck dagelijks van 56 tot 72 volwassen personen en 11 tot 15 kinderen. Uit Zoeterwoude meldt men ons: Het gras is op de weilanden in de laatste dagen overal verminderd door de gure weersgesteldheidwaarbij hagel- en veel regenbuijen zijn gevallen. Ilier en daar is men gaan maai- jen voor den hooibouwmaar de droogte ontbreekt om te hooijenzoodat op stuk van zaken de boer begrijpt dat de zomer den waren tijd is om met goed gevolg den berg te vullen. Men schrijft ons: Bijna de geheele vloot te Katwijk was op de vis- scherij uitgegaandoch is door de stormen van 'deze week uit elkander gejaagd. Het meerendeel der schuiten is te Nieuwe Diep binnengeloopen in afwachting van kalmer weer. Er zijn heden morgen twee schuilen aan gekomen; de een met geen, de andere met een weinig visch, doch zóó duur dat zelfs de vischvrouwen voor den prjjs terugschrikten. Eene mid delmatige tong o. a. moest 50 cents op het strand doen. De visschers noe men het een kruis, dat, nu er wat te verdienen zou vallen, het beroep niet kan uitgeoefend wordén. Want ook voor de aanstaande Kruisdagen» bestaat er weinig kans ddt èn juist de volgende week is rijk aan vastendagen. Bjj de acle-examens voor liet lager onderwijs te 's llage deden giste ren voor de acte in de handwerken 13 candidaten examen1 werd afge- uezen en 12 toegelaten, namelijk mej.A. de Greef, uit Dordrecht, voor smaakt; C. J.' van Heukclom, uit Kralingen, voor smaak'; M. Jansen, uit Rotterdam, voor smaak; M. W. van Pescli, .jiit Rotterdam, voor smaak; W. A. van Pesch, uit Botterdam, voor smaak; M. J. Labce, uit Dordrecht, voor nut en smaak; H. J. Prins, uit Dordrecht, voor nut; C. Rutten, uit Dordrecht, voor nut; A. llutten, uit Dordrecht, voor nut en smaak; II. J. Sehwegman, uit Rotterdam, voor nut, en L. J. Velh, uit Dordrecht, voor nut en smaak. In dé vorise weck slaagde ook voor de acte als-hoofdonderwijzer de heer J. W. Tcsch, uit 's llage. lljj werd toen abusivelijk niet als zoodanig vermeld. Het stoomschip Drenthe is op 23 Mei te Batavia aangekomen. Onmiddellijk na ontvangst van het herigt van het ongeluk, het stoom schip Foorwaarts overkomen, is last gegeven het stoomschip Madura uit Batavia naar Pcnang te doen stoomen. De passagiers van de Foorwaarts zijn alle te Penang ontscheept; zij zullen aldaar weinige dagen vertoeven en kunnen met de Madura de reis naar Nederland voortzetten. In de te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van algevaardig den en leden der Maatschappij tot bevordering der bouwkunst is, op voor stel van den heer Leliman, besloten, onder instemming van de geheele ver gadering, dat het hoofdbestuur der maatschappij in overweging nemen zou in zijne eerstvolgende vergadering zich in naam der maatschappij tot de legering te rigten en haar ernstig en met drang te waarschuwen tegen de eenzijdige kunstrigting, in welke haar de commissie van rijksadviseurs steeds dringt, haar er op te wijzen dat alzoo de bouwkunstenaar verdron gen wordt van het standpunt der vrije kunstuiting, en dat deze adviezen ten slotte de vrije kunst in handen knellen, harcr onwaardig. De 26»" algemeene tentoonstelling van veevoortbrengselen van en werktuigen voor den landbouwwelke de Hollandschc maatschappij van landbouw voornemens is te houden in Delft, zal plaats hebben in de tenten der maatschappij op de landerijen bij het logement »de Prins" aldaar, van 8 lot 12 September. Voor deze tentoonstelling zjjn wederom een aantal uitlovingen beschikbaar gesteld. De algemeene vergadering der maatschappij zal gehouden worden op Vrijdag 20 September; daags daarna is een harddraverij uitgeschreven.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1