COURANT. LEIPSCHE i°. 107. 1878. D1NGSDAG 7 MEI. ST ADS-BEH 1CHT E£V BIN NEN-LAN DSC H E BEBIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uilgesonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. ƒ3.120, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.80 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der AdvertentitSn is van 1—4 regels ƒ1.iedere regel meer 25 cents. SCHUTTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan LEIDEN doen te weten, dat, ter voldoening aan de wet van den 11 April 1827 Staatsbln°. 17), een aan vang zal worden gemaakt met de inschrijving voor den Schutterlijken dienst, van de genen welke daartoe dit jaar in de verplichting vallen. Dat deze inschrijving zal geschieden in tien afzonderlijke registers, met dien verstande, dat de personen, geboren in 1844 tot 1852 ingesloten, welke zich hier ter stede, sedert de vorige inschrijving, uit andere plaatsen metterwoon hebben nedergezet, waaronder ook zijn begrepen de militairen, die sedert de laatste inschrij ving hun paspoort verkregen en zich alhier hebben gevestigd, alsmede de zich in dit Rijk en binnen deze gemeente sinds de laatste inschrijving gevestigd hebbende vreem delingen, zullen worden ingeschreven achter-in de registers, waartoe zij volgens huw- i nen ouderdom behoorenterwijl de geborenen in het jaar 1853 zullen worden geplaatst in een nieuw register, te weten: het eerste van den jare 1878 en liet tiende, of dat der geborenen in 1843, van bet vorige jaar, zal komen te vervallen. Dat van de inschrijving niemand der bovengenoemde personen is uitgezonderd, al vermeende hij tot de vrijgestelden of uitgeslotenen te behooren, en dus ook niet die perronen, welke reeds hun ontslag uit den Schutterlijken dienst, hebben hekomen. Dat de registers van inschrijvingingevolge art. 5 van het Koninklijk besluit van den 21 Maart 1828 (Staatsbladn". 6), zullen worden geopend op Woensdag den 15 Mei aanstaande, en op den 1 Juni daaraanvolgende zullen worden gesloten. Dat derhalve de personen, welke zich vóór gemelde sluiting op den len Juni niet hebben doen inschrijven (en dus ook ieder persoon, van elders zijnde komen wonen, of de in dit jaar zich alhier gevestigd hebbende vreemdelingen, alsmede de militai ren welke hun finaal ontslag hebben bekomen en niet weder zijn in dienst getre den), bij ontdekking, alsnog achter de teekening tot sluiting, door het Hoofd van de Regeering aan het einde van het register te plaatsen, zullen worden ingeschreven met bijvoeging van het woord: ambtshalveei» volgens art. 9, door den Schut tersraad zullen wor<fcn verwezen tot eene geldboete, en daarenboven dadelijk, zon der lotingbij de Schutterij ingelijfd,, iadwn het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting te hunnen aan zien bestonden; terwijl in zoodanig gevaJ het huwelijk hun ook geene aanspraak geeft om in de tweede klasse gebracht te worden: alles onverminderd zoodanige straf bepalingen als, uit krachte der wet van den 31 December 1832 (Staatsblad n*. 67), op hen mochten kunnen worden toegepast. Dat een ieder wordt vermaand omvoor zooveel hij niet van een geboortebewijs voorzien is, voor hen welke alhier geboren zijn, dat bewijs te komen afhalen ter secretarie dezer gemeente (afdeeling burgerlijke stand), van heden af, van des voor- middags 9 tot's namiddags 4 urenterwijl zij, welke elders geboren zijnzich dat be wijs vóór de inschrijving zullen moeten aanschaffen zullende een ieder verantwoor delijk zijn voor de gevolgen, wanneer hij, bij gemis zijner geboorte-akte, door eene verkeerde opgave van het geboortejaar, abusievelijk wienl ingeschreven. Dat den belanghebbenden bij deze nog wordt, herinnerd, dat zij bij de inschrij ving tevens zullen moeten opgeven hunne woonplaatsbenevens bet straatnomvier hunner woninghun beroep en dat hunner ouderszoo die nog in leven zijn, alsmede den tijd van inwoning alhier, en eindelijk of zij ingeschrevenen gehuwd of ongehuwd zijn, en in het eerste geval of zij kinderen hebben, zoo ja, hoeveel van elk geslacht; wordende de gehuwden aangemaand orn zich van een extract uit het huwelijksregister te voorzien, om daarop door den heer der gebuurte, waarin zij wonen, het getal hunner kinderen te doen certificeerenteneinde daarvan bij de inschrijving te doen blijken, zullende almede tot de afgifte dier huwelijks-extracten van heden af worden gevaceerd ter secretarie dezer gemeente (afdeeling burgerlijke stand), van des voormiddags 9 tot *snamiddags 4 uren. Dat, ten einde deze inschrijving geregeld afloope, een iegelijk, in die termen vallende, hij deze wordt opgeroepen, om zich te vervoegen, in een: der vertrekken van liet Raadhuisen wel Op Woensdag den 15 Mei 1878, de bewoners van Wijk I, II en III; Op Donderdag den 16 Mei 1878, de bewoners van Wijk IV en V, Op Vrijdag den 17 Mei 1878, de bewoners van Wijk VI, benevens de bewoners van de buitenwijk; Óp Zaterdag den 18 Mei 1878, de bewoners van Wijk VII en VIII: telken dage van des voormiddags 10 tot des namiddags 2 uren; met uitnoodiging, om op den bepaalden dag zich stiptelijk ter aangeduider plaatse aan te melden, ten einde men zich niet te wijten hebbe de gevolgen, welke uit het achterblijven zonden ontstaan; zullende wijders het tijdstip, dat de registers ter inzage zullen liggen, en de dagen der loting, welke volgens de wet, vóór den 1 Juli aanstaande geheel zal moeten zijn afgeloopen, nader worden bekend gemaakt. En verder gelet hebbende op art. 7 van Zr. Ms. besluit van den 7 September 1828 Staatsbln°. 55) roepen bij deze op alle personen, welke als gehuwd of als weduwenaar met kind of kinderen, in het afgeloopen jaar in de termen zijn geweest, om uit dien hoofde in de tweede klasse van de algemeene rol der Schutterij te worden gebracht, doch sedert dien tijd, door het overlijden van'hunne vrouwen of kinderen, de bevoegdheid hebben verloren om in die klasse te verblijven, en dus alsnu in de eerste klasse der voor dit jaar op te maken algemeene Schutters- rol geplaatst moeteo worden, om van dusdanige verandering van omstandigheden schriftelijk kennis te geven, of zich daartoe ter secretarie aan te melden y des voorrmd- dags tusschen 9 en 1 uur, vóór den tijd van aanvang der inschrijvingen dus uiterlijk tot den 14 Mei aanstaandezullende, wanneer deze kennisgeving door den belang- hebbende mocht zijn verzuimd, en hij dientengevolge niet bij de Schutterij zou zijn ingelijfd, door Burgemeester en Wethouders procesverbaal tegén hert itfoe- 1 ten worden opgemaakt en tfan de Rechtbank ingezonden, ten einde op de rtalatigen toe te passen de strafbepaling van art. 1 der wet van den 6 Maart 1818 (Staatsbl. n°. 12),houdende eene geldboete van ten hoogste ƒ100, en eene gevangenisstraf van ten langste veertien A agen, hetzij afzonderlijk, ofwel beide straffen te zamen genomen. En wordt deze door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Coütant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, t. d. BR AN DELER y Burgemeesters Leiden, 1 Mei 1878. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen bij deze ter algemeene kennis, dat de passage door de DONÜËRSTEËCr, te begin nen met 8 Wei e. k.gedurende 8 dagen voor Kij- en ToerOilgcn zal gesloten zijn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 6 Mei 1878. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDonderdag 9 Mei e. k des namiddags te twee uren. 1'. Verzoek van P. Kooreman, Ier bekoming van gemeentegrond. (72) 2°. Idem van P G. Bommezijn en Q. Heus, betrekkelijk de demping van eene sloot. (73) 3°. Idem van 6. A. P. Bax c. s., dat aan den Birectenr der Rjjsehool wederom eene toelage uit de gemeentekas moge worden verleend. (77) 4». Idem van Mej. S. Porter, om ontslag als leerares aan de Meisjesschool der lsle klasse. (78) 5°. Voordracht lot verhuring van de woning boven het Telegraafkantoor. (76) 6°. Idem lot wijziging van het tarief voor het gebrnik van de Gehoorzaal en betrekkelijk de verpachting va» hel boffet. 7*. Rekening van de Bank van Leening over 1877. (74) LEIDEN, 6 Mei. Bjj resolutie van den minister van financiën van 24 April jl. is kennis gegeven, dat blijkens eene mededeeling van den minister van binnenlandschc zaken de nadere voorschriften op het vervoer van vleesch van ziek vee afkomstig, gegeven bij resolutie van 10 .ianuarij 1874,. worden overbodig geacht. Deze resolutie wordt mitsdien ingetrokken, - Rij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes,, bij, partijen van 100, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ26, ƒ3.00 en ƒ1.35. de laagste prijzen ƒ26, ƒ2.70 en ƒ1,35. - Zatnrdag avond gaf de onderolïiciers-vereeniging »Door vriendschap vereenigd" eene //soiree litteraire et musicale' in de Stadszaal, tot sluiting van het saizoen. Gaarne had de vereeniging, zooals vooraf aan de genoo- digden werd medegedeeld, weder eene tooueelvoorstelling gegeven, maar daarin was zjj te leur gesteld geworden, In weerwil daarvan hoopte zij er in te zullen slagen hun een genotvollen avond te versehaflen. De uitslag heeft bewezen dal zij dat doel ten volle mogt verwezenlijkt zien. Het programma der werkzaamheden was goed gekozen. De voordragt van enkele stukken onzer meest geliefde letterkundigen werd' afgewisseld' door de uitvoering van eenige muziekstukken, waaronder quartetien voor le en 2" viool, alt en cello en solo's voor oboë, fluit en cornet-a-piston-.. De voordragtcn, deels van ernstigen deels van luimigen aard, verwierven den meesten bijval, niet minder de uilvoering der muziekstukken, die in menig opzigt zeer verdienstelijk was en den uitvoerders, die zich daarmede hadden beiast, ecre aandeed. Men had ook het genoegen kennis te maken met hel mannenkoor der vereeniging, dat ziclt door de uitvoering van een> tweetal stukken van eene gunstige zijde deed kennen. Wij gclooven dat het optreden van dit mannenkoor voor velen eene aangename verrassing was,, blijkbaar uit de uitbundige toejuiching, die daaraan ten deel viel. Na afloop der werkzaamheden waren de heeren Themps. namens de 2e sectie der vereeniging van het Metalen Kruisen Baër. namens onderofficieren der dienstd. schutterij, de tolken der genoodigden om de vereenising dank te beluigen voor het geschonken genot en de beste wenschen voor haren bloei uit te brengen. Door al de aanwezigen werd haar zeker hartelijk hel //tot wederziens" toegeroepenmet den wensch dal de vereeniging haar

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1