LËIDSCHE COURANT. V. I OA. 1878. MAANDAG 6 MEI De Courant verschijnt dagelijks, Zm- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f3.—franco p. p. f3ZO, met hel I'erstay der Handelingen ran den Gemeenteraad f3.33, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, huilen de expeditiekosten. Afzonderlijke nominees der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. A Cents. De prijs der AdvertentiCn is van 1- 4 regels 1. iedere regci meer 25 cents. deze Courant behoort een B{|voeg<iel. Bij deze Courant wordt verzonden btadz. 2122 (ter Handelingen van den Gemeenteraad. Ingekomen stukken). STADS - li KR IC UT EN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen bij deze ter algemeene kennis dat de passage over de Siiigel- brug bij (Ie voormalige HXarepoort voor Rij- en Voertuigen zal GfcSLOTfclli zijn op DinsdagWoens dag, Donderdag en Vrijdag den yden, §sten, Oden en gOden Mei ek. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 2 Mei 1878. v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 9 Mei a. s.waarin o. m. zal worden behandeld de wyziging van het tarief voor het gebruik van de Gehoorzaal. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. LEIDEN, 4 Mei. Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Nederl. Indië door middel van bet stoomschip Overijssel van de /'Rotterdamsche Lloyd", waarvan het vertrek uit Rotterdam op den 8,,eB Mei aanst. is be paald. Relialve voor Batavia zal met deze gelegenheid mede eene brieven maal voor Padang worden verzonden. De gedrukte stukken en monsters van koopwaren hehooren uiterlijk in den avond van den 7d,D Mei en de brieven den daaropvolgenden dag, 'smorgens vóór 12 ure, te Rotterdam aangekomen te zijn. Het collegie van notabelen der Nederduitsche hervormde gemeente al hier heeft ter vervulling der met 1». Junij aanstaande, ten gevolge van periodieke aftreding, openvallende plaatsen tot leden der gemeente-commissie benoemd de heeren prol. A. Kuenen, d». C. Krabbe en jhr. J. F. L. Coenen van 's Gravensloot. Aan de zwem- en bad-inrigting Rhijnzigt zal, blijkens hierachter voor komende aankondiging, het badsaizoen Maandag aanst. 6 Mei geopend wor den. Deze instelling heeft gedurende haar veeljarig bestaan met eere aan hare bestemming beantwoord. De nuttige strekking daarvan zal zeker door niemand meer betwist worden. Maar niet alleen is Rhijnzigt als badiurig- ting aan te bevelenook tot verpoozing in de vrije natuur aan het frissche water levert die plaats eene aangename gelegenheid op. Het gemis eener zoodhnige instelling zou ongetwijfeld eerst dan levendig gevoeld worden, wanneer men daarvan onverhoopt mogt verstoken zijn. Het moge den wakkeren ondernemer dan ook niet ontbreken aan de noodige ondersleu ning om de inrigting op den tegenwoordigen voet in stand te houden en gaandeweg daaraan nog verbeteringen toe te voegen. De toetreding van nieuwe leden moge hem daartoe voortdurend in staat stellen. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 56 tot 74 volwassen personen en 13 tot 16 kinderen. Bij de actc-examens voor het lager onderwijs te 's Hage zijn gisteren voor de acte in de wiskunde toegelaten de hh. J. BoekholtJ. Th. Jansen, J. F. Jansen, I. M. Hagenaar. K. Schutter, R. W. Theesing en A. Treurniet uit Rotterdam. Op verzoek van de Britsche regering en in het belang van het tele grafisch verkeer tusschen Groot-Brittannië en zijne koloniën in Australië, is door de Nederlandsch Indische regering op de internationale telegraaflijn door het eiland Java tijdelijk nachtdienst ingevoerd. De gemeenschap op den telegraafkabel tusschen Singapore en Batavia is afgebroken, doch de opheffing dezer storing kan zeer spoedig worden verwacht. Den 8en Mei e. k. zal een detachement suppletie-troepen uit Harderwijk naar Rotterdam vertrekkenten einde naar Indië te worden ingescheept. Volgens aangifte van den afzender heelt een den 18del1 April te Helder op de hulpbrievenbus bezorgde brief, bevattende een bankbillet groot 100 er. 2 ieder groot ƒ25, niet het adres te 'sGravenhage beicikt. Een brief, den 23dt" April jl. te Amsterdam in de brievenbus bezorgdgeadresseerd naar Hilversum, inhoudende een bankbillet van f40, 2 muntbilletteu a ƒ10, is niet aan zjjn adres teregtgekomen. In het laatst der vorige maand zijn ten nadeele van P. v. d. O., wonende te Amsterdam, ontvreemd onderscheidene hiiiieulandsche effecten ter gezamenlijke waarde van p. m. 15000. De officier van justitie te Amsterdam verzoekt opsporing en berigt. Door het prov. kerkbestuur van Noordholland zijn tol de evangelie bediening in de Ned. herv. kerk toegelaten de hh. dr. Heldring, Schot en Pijitacker Hordijk. Door het prov. kerkbestuur van Noordbrabant zijn tot de evangeliebedie ning in de Ned. herv. kerk toegelaten de cand. L. S. de Brttyn, J. Vinke, E. M. van IJsendijk en Ch. Wierts van Coehoorn, en door dat van Gelder land de cand L. J. van Hoorn. Bij de Waalsche gemeente te Dordrecht is tot predikant beroepen de heer E. E. Picard, pred te Badevel (dep. v/d. Doubs, Frankrijk). Z. M. de koning zal morgen te Amsterdam de godsdienstoefening bij wonen iu de Nieuwe Kerk, onder het gehoor van ds. P. J Hoedemaker. Z. M. heeft den directeur van liet blindeu-instituut, den lieer J. H. Meijer, benoemd tot ridder van den Gouden Leeuw van Nassau. Z. M. heeft heden middag ten half twee ure den eersten steen gelegd van de school voor zeevaart. Ten gevolge van de algemeen betreurde staking van betaling van het bekende Indische handelshuis der heeren Moorman is bij de arrond -regt- bank door de firma James Barge te Amsterdam voorloopige surséance van betaling aangevraagd. De Fliss. C. meldt: Den 26'" April 11. ontving de heer B. alhier een koffer, dien hij den vorigen dag aan het expeditie-kantoor van de staats spoorwegen te Botterdam als bestelgoed mei bestemming aan zjjn adres te Vlissingen had afgegeven. Bij de ontvangst alhier was de koffer open en was het voorts duidelijk zigtbaar dat hij geheel doorzocht en daarin alles onderst boven gehaald was; bovendien waren er 15 sigaren en een doek uit ontvreemd. Volgens gerucht is gisteren avond door een bij de staats spoorwegen geplaatsten ingenieur een nnderzoek ingesteld bij al de conduc teurs van de lijn Vlissingen- Roosendaal en heeft men toen bij een hunner een bos met sleutels gevonden. Zie verder ligt Bijvoegsel) ADVERTENTIES. Heden overleed, tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen, mijne geliefde Echtgenoote ELISABETH MARIA DE LANGE, in den ouderdom van bijna 46 jaren, na voorzien te zijn van de laatste HII. Sacramenten der Stervenden. Leiden 3 Mei 1878. N. WllUTERLOOD PJzn. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van onze dochter, betuigen wij onzen hartelijken dank. Valkenburg bij heiden, S. VAN HOLST. 4 Mei 1878. C. R. VAN HOLST, van Wijk. Voor de vele blijken van deelneming, bij het overlijden van onzen gelief den Vader en Behuwd-vader den Hoog-Edel Gestrengen Heer H. DE VOGEL ondervondenbetuigen wij hij deze onzen dank. Uit aller naam, Rotterdam, 2 Mei 1878. L. W. DE VOGEL. liet BESTUUR der Vereeniging voor Christelijk onderwijs ten behoeve van on- en minvermogenden te Leiden maakt bekend dat de Rekening over 1877, goedgekeurd den] 29,len Aprilter inzage zal liggen voor allen die de Vereeniging door hunne bijdragen steunen, op Maandag en Dinsdag 6 en 7 Mei, van 12 tot 2 nren, ten huize van den Thesaurier W. F. VANf WIJK Jr.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1