PER TELEGRAAF. het mes in de zijde. Gelukkig bleek de wonde niet doodeljjk te zijn en is er alle hoop op herstel. V. H. is aangehouden. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen: Civiel departement. Verleend: Een tweejarig verlof naar Europaaan den president van den raad van justitie te Amboina mr. W. F. de Vogel; aan den ambtenaar voor de betrekkingen met de inlandsche staten op Noord.- Sumatra R. C. Kroesenaan den architect 1»" kl. bij den waterstaat H. Th. Ziesel; aan den 2den commies bij het dep. van binnenl. bestuur C. St. Nicolaas; aan J. Veltens tijdel. belast met het geven van onderwijs aan de hoog. burgerschool te Samarang; aan den commies 2de kl. bij de post- en telegr.-dienst H. W. Tijdeman; aan den 2dcB commies ter algemeene secretarie Th. W. van der Zon Brouwer. Benoemd: tot secretaris der resid. Wester-afd. van Borneo, de le commies op het resid.-kantoor te Bandong L. F. de Liser de Morsain; tot ambtenaar voor de betrekkingen met de inlandsche statentoegevoegd aan den gouverneur van Atchin met den rang en titel van adsist.-resident, de referendaris ter algemeene secretarie A. Sol; tot onderw. 1'kl.deonderw. 2e kl. W. A. G. Bakker; bij het binnenlandsch bestuur op de bezittingen buiten Java en Madura: tot controleur le kl., de controleur 2e kl. A. H. Westra en M. H. Witbols Feugen. Departement van oorlog. Verleend: Een tweejarig verlof naar Nederland, aan den majoor der cavallerie F. H. van Boddien; aan den kapt. der inf. J. Tijl; aan den l«n luit. der inf. R. K. Steringa; aan den mil. apotheker le kl. G. K. Timmer; aan den paardenarts le kl. J. C. L. Minlot. Ontslagen: op verzoek, eervol, de luit.-kol. der artillerie L. F. Hojel; de officier van gezondh. 2e kl. E. A. Thor; de kapt. der artillerie W. Broese van Groenou. Bevorderd: bij het wapen der infanterie, tot majoor, de kaptt. D. Lucas, H. J. Boonk en J. Rövekamp. Departement van marine. Verleend: Een tweejarig verlof naar Europa, aan den hoofdingenieur voor het vak van scheepsbouw bij het marine etablissement te Soerabaya, B. L. W. Eibach; aan den bootsman bij het marine-etablissement op Onrust A. P. Berkhuyzen; aan den 2dtn opzigter voor het vak van scheepsbouw bij het marine-etablissement te Soerabaija, P. J. Fey. Benoemd: bij het vak van scheepsbouw aan het etablissement te Soerabaija, tot 2de° opzigter de komm. J. P. Kreupeling; tot komm. de vice-komm. A. Kooy; tot len stuurman bij de gouv.-marine, de 2de stuur lieden U. Uges en C. van Dort. WEENEN, 19 April. Het berigt aan den Echo, dat de uitnoodigingen tot de voorbereidende conferentie reeds zouden verzonden zijn, is onjuist. De conferentie-quaestie hangt af van het slagen der onderhandelingen tot het gelijktijdig terugroepen der Britsche vloot en het verwijderen der Rus sische troepen uit hunne tegenwoordige stellingen. Het Berlijner kabinet beijvert zich om dit gelijktijdig terugtrekken in beginsel le doen aannemen. Vervolgens zal moeten uitgemaakt worden tot welke grens dit terugtrekken gaan zal. Het is eerst na een vergeljjk tusschen Engeland en Rusland op dit stuk, dat de uitnoodigingen tot de conferentie zullen worden verzonden. PARIJS, 19 April. Men verzekert dat Engeland verklaard heeft, dat het de vloot zal terugroepen als de Russen terugtrekken uit Adrianopel. Het Journ. des Déb. gaat na wat de optimistische berigten waard zijn; het beweert dat Rusland, Oostenrijk en Duitschland zich inspannen alleen om Engeland te isoleren, maar Engeland, zóó meent het blad, zal niet terugdeinzen, wanneer de vrede niet het gevolg is. BUCHAREST, 19 April. Hier komen spoortreinen aan, geladen met kanonnen en munitie, bestemd voor Bulgarije. PARIJS, 20 April. De Agence Havas deelt het volgende berigt mede: Berlijn, 20 April. Men verzekert dat Engeland en Rusland het eens zijn geworden wat betreft den grondslag van het gelijktijdig terugtrekken der Russische troepen en der Engelsche vloot, naar punten die nog niet vast gesteld zijn. WEENEN, 19 April. Uit Bucharest verneemt men het volgende: In de gisteren gehouden geheime zitling heeft Bratiano, bij het spreken over zijne zending, verklaard dat de groole mogendheden besloten hebben krachtig te verdedigen alleen die belangenwelke zjj als rakende levens-quaes- tiën voor hare eigene veiligheid aanmerken, maar niet zullen acht slaan op vraagstukkenwelke in haar oog van ondergeschikt belang zijn. Hij voegde er bij: Oostenrijk en Duitschland waren van oordeel dataangezien Rusland met betrekking tot de quaeslie van Bessarabiëgeen inbreuk maakt op de vrij heid der Donau-vaartRumenië op hunnen steun kon rekenenvoor zoo verre deze quaestie in verband staat met die der vrije vaart. Deze twee mogendheden zijn bereid zich tevreden te stellen met de onzijdigverklaring van den Donau, onder zekere waarborgen. Het kabinet van Berlijn had zelfs de meening geopperd, dat het voor Rumenië voordeeliger zou zijn met Rusland eene schikking te treffen. Bratiano eindigde zijne mededeeling met de verklaring: De toestand is voor Rumenië zeer ernstig. Een onstuimige discussie volgde hierop. LONDEN, 20 April. Daily Netos meldt uit St. Petersburg van gisteren: "Het voorstel, dat het congres de tractaten van 1856 en 1871 zal herzien, is door Rusland aangenomen, door Engeland verworpen. Engeland hand haaft zijne gestelde voorwaarde." De Times berigt dat, ondanks die nieuwe bezwaren, de onderhandelingen voortgezet worden. INCIEZOirDEN. Mijnheer de Redacteur! Andermaal neem ik de vrijheid u beleefdelijk te verzoeken nog een klein plaatsje in uw geacht blad voor mij in te ruimen, ten einde den schrijver van het ingezonden stuk van den 20'"" dezer aan te toonendat uit zijn schrijven duidelijk is op te maken dat er maar met een vliegend vaandel een tegenschrijven op dat van mij van den 18dtn dezer is gevolgd, zonder hetzelve goed te begrijpen. Wanneer genoemde schrijver mijn ingezonden stuk goed had nagegaan, zoude hij, geloof ik, niet tot het besluit gekomen zijn zich daartegen in het harnas te steken, maar wel zachtzinnig te werk gegaan hebben, terwijl de bedoeling van mijn schrijven alleen is geweest om hh. donateurs en andere belanghebbenden duidelijk te doen begrijpen dat het Bestuur der Fabriek-Arbeiders-Verecniging "Eendracht maakt Macht" in de verste verte geen jaarlijksche vrijwillige bijdragen zou durven aanne men met het doel om comedie te spelen en nog wel tegen entreegelden, en dientengevolge niet de bedoeling is om de Werkmans-Vereeniging te laken. Om nu alle hatelijkheden welke uit dit schrijven zoude kunnen voort vloeien uit den weg te ruimen, wil ik eindigen met hel besluit om niet verder over dit onderwerp uit te weiden, en u, M. de R.nogmaals dank zeggen voor de opname dezer regelen in uw geacht blad. Namens het Bestuur der Fabriek-Arbeiders-Vereeniging "Eendracht maakt Macht," Leiden, 20 April 1878. P. G. DAM, le Penningmeester. PROGRAMMA VAM MUÏIEKÜITVOERIMGES. Musis Sacrum. Woensdag 24 April, te half acht, door het Muziek corps der Leidsche dd. Schutterjjkapelmeester de heer C. G. Lochek. le Afd.: 1. Jubel-Marsch, Seilert; 2. Ouverture «Fidelio", van Beethoven; 3. "La Reine", Walzer, Strauss; 4. Fantaisie "Sommernachtstraum", Mendelssohn. 2eAld.: 5. Ouverture «Piqué Dame", Suppé; 6. Lied (Duett) Mendelssohn; Ungarische Tanze n°. 6, Brahms; 7. Pilgerchor und Lied a. d. «Tannhauser", Wagner; 8. Galop, Schneider. 296s" Staats-ljoteriJ. Vijfde Klasse. Trekking van 20 April. Prijs van 100: N°. 9284. N°. 5882 niet met premie van 3000. Prijzen van f70. 668 1960 5004 6562 7853 9741 13133 16172 17034 18329 20185 20327 1603 2647 5173 6612 8979 9896 14097 16241 17464 18528 20228 20774 1840 4846 6174 7593 9370 12385 15654 17008 17837 Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 6