aldaar slaande dikke ijzeren palen een pakje, waarop zij een voorbijganger opmerkzaam maakten, die het opnaai en ontwaarde dal hel een jongge- j boren kindje bevatte. De man gaf het aan het bestedelingenhuis af, waar het bleek dat het kind, een meisje, ongeveer een maand oud was. De moe der, die het kind te vondeling legde, is reeds door de policie opgespoord. Te Middelharnis is dezer dagen een vuilnisman onder het zware wiel van zijn kar geraakt, zoodat zijne ribben werden verbrijzeld en de man, i na een allersmartelijkst lijden van twee dagen, is bezweken, nalatende eene behoeftige weduwe met 3 kinderen. Naar men uil Utrecht aan de O. C. meldt is Vrijdag ochtend bij de justitie aldaar ingeleverd een pakje valsche Russische banknoten van 25 roebels, die te Maastricht waren uitgegeven. De daders moeten te Brussel gevat zijn. De man. die bij de ontploffing van een vat petroleum te Arnhem brandwonden bekwam, is aan de gevolgen overleden. Zijn dochtertje, dat door den schrik het spraakvermogen had verloren, krijgt dit langzamerhand terug, docli het kind van zes weken zal men waarschijnlijk niet in het leven kunnen houden. Uit Groningen meldt men dat in September 1879, bij gelegenheid van het 53"« lustrum van de Groningsche Academie, door de leden van «Viudicat atque polit" eene maskerade zal worden gehouden, voorstellende den inlogt van Edzard den Groote, graaf van Oost-Friesland, gehouden den lUt0 Mei 1506 binnen Groningen. De Bred. C.die medegedeeld had dat de regering gelden beschikbaar had gesteld, voor de viering van het 50-jarig bestaan der kon. militaire akademie, komt daarop terug; aan de akademie is er nog niets van bekend. 's GRAVENllAGE15 April. Ridder Stefano Castclli. tot dusver consul van Italië te Amsterdam, is erkend en toegelaten als consul-generaal van dat rijk in genoemde stad. De lieer dr. P. C. Plugge, directeur der pliarmaceutische school in Ja pan, is benoemd tot hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijks universiteit te Groningeu. tot het geven van onderwijs in de artsenijbereidkmide en de toxicologie. Na afgelegd examen zijn benoemd tot surnumerair bij de administratie der directe belastingen, invoerregten en accijnsenJ. A. van der Feen. te Bolsward; P. Top, te Hellevoetsluis; E. J. W. Römer, te Roosendaal; L. Franken, te 'sGravenhageF. Raedt, te Purmerend; H. W. G. Ras, te 's Gravenhage; A. Beyerinck, te Almelo; A. B. Schuyling, te Roosendaal; A. Volkmaars, te Amsterdam; C. H. Pan, te Breda; J. D. R. Penris, te Te- gelen; J. J. G. van Wicheren, te Leeuwarden; J. H. Voerman, te Rotter dam; P. R. Leopold, te Groningen, en jhr. N. J. Calkoen, te Hellevoetsluis. De plaatsing van den officier van administratie 3e kl. F. H. M. Raut, aan boord van het fregat Evertsen, is ingetrokken, en aan boord van genoemden bodeoi wordt geplaatst de officier van administratie 3e kl. J. J. van Diemen. Voorts wordt de officier van administratie 3' kl. J. P. van Goelhemdienende aan boord van het wachtschip te Willemsoordop non-activiteit gesteld. De minister van justitie zal Woensdag en die van oorlog Donderdag aanst. geen gehoor verleenen. De leden van de eerste kamer der staten-generaal zjjn tot hervatting der werkzaamheden opgeroepen Maandag 29 April a. s.des avonds ten 8 ure. De liooge raad heelt bij arrest van heden verworpen de cassatie-voor ziening van II. H. Selderbeckdie door het geregtshof te Amsterdam tot een jaar eenzame opsluiting, eene boete van 50 en twee van 25 is ver oordeeld ter zake van medepligtigheid aan valschheid in geschrifte en van bedriegelijke opligting. Het Bad. verneemtdal de regtbank alhier de invrijheidstelling bevo len heeft van mevr. P.die twee maanden geleden in hechtenis werd geno men ter zake van poging tot vergiftiging. Zooals men zich zal herinneren, had zij terstond bekend die poging te hebben aangewend, doch uit een langdurig onderzoek der deskundigen is het geblekendat in het do' r haar met phosphorus toebereide drankje veel Ie weinig vergifstof aanwezig was om den dood te kunnen veroorzaken. Dientengevolge verviel de aanleiding tot verdere vervolging, evenals onlangs de schoonmaakster, die eene dienst bode met luciferskoppen had pogen te vergiftigen, niet kon worden ver volgd, omdat ook haar poging lot geen resultaat kon leiden; deze vrouw had namelijk Zwecdsche lucifers gebruiktniet wetende dat deze niet ver giftigd zijn. Het stoomwerktuig, bestemd om de rijtuigen der Haagsche tramway- onderueming voort te bewegen, bevindt zich reeds hier ter stede. Binnen weinige dagen zal, naar wij vernemen, daarmede een proefrit plaats hebben langs den nieuwen Scheveningschen weg. BU1TENLANDSGHE BKKIGTEN. BEL. «IE. In den morgen van 9 April stiet een werkman in de kolenmijn St. Margarctha, bij Luik, onverhoeds zijn voertuig tegen de kar van een ande ren voerman. Deze greep zijn makker en wierp hem onder zijn kar, waarvan een wiel den ongelukkige verpletterde. De wreedaard is in hech tenis genomen. Te Luik leidde een knaap van 13 of 14 jaar een paard bij den toom naar den stal. Eensklaps vatte het paard met den muil den linkerarm van den knaap, hief hem driemaal in de hoogte, en wierp hem daarna op den grond, liet woedend paard legde zich met de kniëen op het ligchaam van den knaap, en was op liet punt hem te verscheuren, toen cenige personen, op de noodkreten toegesneld, hem ontzetten. De knaap werd aanstonds naar een geneesheer gebragtdie de afzetting noodig achtte van den gansch verpletterden arm. Het schijnt dat het paard zijn jongen geleider heelt willen kastijden, omdat deze te dikwijls van dc zweep gebruik maakte; het dier, dat zich zoo woedend getoond had en wien het schuim nog om den muil hing, liet zich, zacht en gedwee als een lam. door het zusje van deu ongelukkigen knaap naar den stal brengen. EK6ELAND. LONDEN, 14 April. De stand van zaken, betreffende de Ooslcrsche quaestie, is steeds dezelfde. Alleen weet men dal de onderhandelingen nog worden voortgezet en dat de hoop op een goeden uitslag nog niet is opgegeven. l)p de Theems heeft weder de jaarlijksche roeiwedstrijd tusschen de booten van Oxford en Cambridge plaats gehad. Het gelukte aan Oxford in 18 minuten en 24 secouden de Barnes-brug te passeren. Daar Cambridge toen 35 seconden ten achter was. namen de Oxlorders den strijd gemakke lijker op en roeiden nelter, met eene kracht van 36 slagen per minuut, met het gevolg dat zjj in 22 minuten en 13 seconden den vlaggeslok hadden bereikt. Cambridge kwatn 40 seconden of ongeveer 20 riemslagen later en Oxford behaalde dus de victorie. -- Voor het criminele hof stond dezer dagen leregt zekere mad. Rachel, zich noemende /'Arabian perfumer to the Queen", die voorgaf het middel te bezitten het gelaat van jeugdige schoonen te beveiligen tegen de kenteekenen des ouderdoms. Zij werd beschuldigd van opligterij en diefstal, daar zjj, wanneer er een slagtoffer in hare handen vielzich grove afpersingen ver oorloofde. Dit laatste had plaats ten opzigle van de jeugdige echtgenoole van den bankier l'earse, die zich aan de kunstbewerking, het emailleren, onderwierp, maar ten slotte door eene huidziekte werd aangetast. De be drogene deelde de zaak aan haren echtgenoot mededie ze bij het hof aan hangig maakte. Mad. Rachel werd tot 5 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Voor het uitspreken van het vonnis vroeg de regler aan de beschuldigde; //Wat hebt gij in het midden te brengen, opdat geen vonnis over u uitge sproken worde?" Beklaagde verhief zich fier. "Reglers van Engeland! Ik vraag geen medelijden, ik vraag genade voor mijne onschuldige kinderen. Veroordeel mij, ik ben bereid het vonnis aan te hoorenMaar gij, reg lers, wat is uw oordeel over de vrouw (op mevr. Pearse wijzende), die bekent, somtijds op éénen dag voor ƒ240 parfumerifcn gekocht te hebben, maar wiens vader, de groote zanger van weleer, signor Mario, zjjnen laat- sten stoel verkocht om een stuk brood te koopen?" FKANKRIJ K. De wet op de posfhervorming zal met 1 Mei aanstaande in werking komen. Daarmede zal een uniform-port voor geheel Frankrijk ingevoerd worden, zoomede onderscheidene verbeteringen in de dienst. Men zal het eerste jaar 500,000 fr. aan het ambtenaars-personeel meer uitgeven, terwjjl men 380,000 fr. ten koste legt aan nieuw materieel. Mac Mahon heeft, na de bezigtiging van de forten van Parijs, aan de genie bevel gegeven om hetgeen er nog aan die werken te verrigten valt, vóór het einde van dit jaar te voltooijen. De ultra-radicale Commune affranchie, van Félix Pyat, heeft, na nog geene maand beslaan te hebben, opgehouden te verschijnen. Er zjjn geene lezers meer voor de scharlakeu pers, zegt de Soleil. Woensdag zijn in een der voorsteden van Parjjs, nadat in de kerk eene mis gelezen was voor Napoleon, eenige ontslagen policie-agenten in verzekerde bewaring genomen, omdat zij geroepen hadden: "Weg met de republiek! Leve de keizer!" Een hunner had eenige straatwerkers, die de rails voor een tramway legden, toegeroepen: »Wat werkt gij toch voor de republiek? Het is onnoodig. Hel keizerrijk keert weldra terug, en de tentoonstelling gaat niet door." Dezer dagen viel te Rijssel een vaatje jenever op den grond en werd verbrijzeld, zoodat de drank over de straal vloeide. Eenige werklieden leg den zich aanstonds neer en slurpten den jenever op. Een half uur later werd een dier ongelukkigen door een policie-agent smoordronken aattgetrol- fen en naar het bureau gebragt; een kwart tturs daarna was hij reeds een lijk. Twee kinderen van zeven jaren, welke insgelijks een deel van den jenever hadden opgeslurpt, zijn gevaarlijk ziek. Eenige weken geleden kwam uit Belgifi een jeugdig paar te Roubaix aan, alwaar het zich wilde vestigen en door een huwelijk een einde maken aan eene onwettige betrekking. De jongeling was een gewezen policie- agent te Antwerpen; het meisje, jong en schoon, bezat een klein fortuintje. Maandag 11. begaf de aanstaande bruid zich naar Rijssel, om eenige laatste aankoopen te doen Toen zij terugkeerde, was de ontrouwe verdwenen met drie acties van 100 fr. ieder, drie bankbilletten van 100 fr en een reispak, alles toebehoorende aan zijne aanstaande. DUITICHLAND. Lugowskidie indertijd een aanslag op het leven van prins Bismarck heeft gedaan, en voorloopig in een ziekenhuis werd opgenomen, is sinds eenigen lijd zoodanig verzwakt, dat men zijn dood tesemoet ziet, en het tegen hem ingesteld proces thans tot nadere aankondiging is uitgesteld. Uit Weenen meldt men aan de Köln. Zeil.dat de Turksche spoorweg maatschappij van baron Hirsch in Ooslenrjjksche handen is overgegaan. De erkenning en verzekering der privilegiën van die maatschappij in Bulgarije en Bumelie door Rusland is dc conditio sine qua non van Oostenrijks goed keuring des Russisch-Turkschen vredes. Het verkeer van Oostenrjjk-Hongarjje met de haven van Salonika is daardoor verzekerd. Maandag II., in den vroegen morgen, vond een lantaarnopsteker op hel Heiligc-Geest-veldaan de noordzijde van Hamburg, een pak, gewikkeld in een stuk regenmanlelstof. Daar het hem toescheen dat het een lijk van een kind bevatte, liet hij het liggen en deed aangifte bij de policie. On middellijk ging een agent met hem mede, haalde het pak en bragt het naar de wacht. Bij de opening leverde het een afgrijselijk schouwspel op. Hel bevatte namelijk het hovenste gedeelte van hel lijk van een meisje of jeugdige vrouw, naar schatting van ongeveer 24-jarigen leeftijd, liet lig chaam was letterlijk bij de heup doormidden gesneden. Het overig gedeelte

Leydse Courant | 1878 | | pagina 2