LE1DSCI1E €0 li RA AT. 1878. D1NGSDAG 1G APRIL Hf0. 9(K STADS-BERICUTEN. JACHT EN VISSCHERIJ. 131N N E N L A N D S C H E BEI3IGTEN. De Courant verschijnt dagelijksZon- en Feestdagen uitgezonderd. De grijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, huiten de expediliekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Adverlentiën is van 1—4 regels ƒ!.-—, iedere regel meer 25 cents. De BURGEMEESTER van LEIDEN herinnert aan hen, die zich voor het aanstaande saizoen 1878/9 in het bezit wenschen te zien van Jacht- of Vischakten, of wel van eene kostelooze vergunning tot uitoefening der visscherij, dal de blanco verzoekschriften ter bekoming daarvan gratia verkrijgbaar zijn Ier Gemeente-Secretariealwaar zij. behoorlijk ingevuld en onderleckendvóór den 15ll,n April dezes jaars moeien terugbezorgd zijn. ten einde aan den Commissaris des Konings in deze provincie le worden ingezonden. Tevens wordt aan belanghebbenden herinnerd, dal blanco verzoekschrif ten tot het bekomen van buitengewone macliitging lot het verdrijven van schadelijk gevolgte met pistoolschotenhet schieten van konijnen en ander schadelijk gedierte en hel visschen als het tenter met ijs bedekt is, mede gratis ter Gemeente-Secretarie ter invulling verkrijgbaar zijn gesteld. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 14 Maart 1878. v. d. BUANDELER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Herinneren bij deze den belanghebbenden dat, ingevolge de verordening van den 9d,D Januari 18C8 (Gemeenteblad N°. 1). de nEESTERMARHT in plaats van Vrijdag den lO'1"1 April e. k. zal worden gehouden op lVocnsdag den l?d|,n April te voren. Burgemeester en Wethouders voornoemd. V. b. BUANDELER. Burgemeester. Leiden, 4 April 1878. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Donderdag 18 April e. k., des namiddags le drie uren. 1°. Benoeming van een praeceptor van het Gymnasium. (59) 2*. Verzoek van W. B. A. Van Haricveld, om een duiker te leggen. (60) 3». Idem van J. Boomom eene stoep te leggen. (62) 4°. Idem van II. Pellenburg, ter bekoming van gemeentegrond. (63) 5". Idem van ür. W. M. S. Junius, om ontslag als geneeskundige, belast met het onderzoek van de openbare vrouwen. (67) 6*. Supplctoire staat van begrooting, dienst 1877, van hel Nederlandsch Israëlietiscli Armbestuur. (65) 7". Slaat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1877, van het Evang. Luth. Wees- en Ottdeliedenhuis. (66) 8°. Voordracht lol verhooging der jaarwedde van den tweeden onderwijzer in de gymnastiek. (64) 9". Idem tot verhuring van het lokaal bjj de Hooglandsche Kerk aan het Rijk. (61) 10*. Idem, betrekkelijk de verhuring van de woning boven het Telegraaf kantoor. (70) 11*. Verzoek van W. Iloogensiraaien en C°., om een duiker en een hard- steeuen zerk te leggen. (68) 12». Idem van K. W. Zurbaar, om een duiker te leggen. (68) 13". Idem van W. C. Van Dorp, om eene stoep te leggen. (69) LEIDEN, 15 April. Heden werd alhier de jaarlijksche algemeene vergadering van lih. aan deelhouders in de naamlooze vennootschap «de Leidsche Bouwvereetiiging" gehouden. Het bleek dat de toestand gunstig is. Met algemeene stemmen werd de rekening goedgekeurd en het dividend op ƒ5 per aandeel van ƒ100 vastgesteld. Hel aftredend lid van liet bestuur prof. A. Heynsitts werd herkozen. Aan het bureau der spoorweg-maatschappij Leiden—Woerden te's llage is heden aanbesteedhet maken van gebouwen op het station Leiden in «én perceel. Minste inschrijver was de heer W. Weslerhof te Weesp voor 52.800. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ26, ƒ13.50, ƒ2.80 en 1.35. de laagste prijzen ƒ26, ƒ13.50, ƒ2.70 en ƒ1.35. De rede. waarmede mr. II. J. Hamaker het professoraat aan de rijks universiteit te Utrecht in December des vorigen jaars aanvaardde en welke onder den titel: «Aard en doel van het internationaal privaatrecht" bij Gebr. van der Hoek alhier het licht zagis door den heer Olto Mühlbrechtte Berlijn, in het Duitsch vertaald, onderden titel: «Das internationale Privat- recht, seine Ursachen und Ziele", en door de firma Putlkammer Mühl brecht. ter laatstgenoemde plaatse, uitgegeven. Bij de faculteit der godgeleerdheid aan de universiteit alhier komt met den aanvang van het akademiejaar 1878/79 eene beurs vacant uit het fonds Oosterdijk, groot ƒ200. Belanghebbenden moeten zich daartoe wen den tot den voorzitter der faculteit J. 11. Scholten. Gisteren namiddag om 3 ure, viel aan de Aalmarkt een knaap in het water, die reeds begon te zinken, toen er gelukkig hulp opdaagde door middel van eene schuit. De knaap werd in een der woningen aan den Stillen Rijn ingebragt, alwaar hij door den heer dr. Kist geneeskundig is behandeld. Kort daarop kwam er een handwagen langs die gracht, waarin een dronken man in bewusteloozen toestand, onder geleide van twee policie- agenten, vervoerd werd naar de wacht. De welbekende «Lammert van Leiden" voerde hierbij den wagen. In den avond van dien zelfden dag is bij ongeluk uit een schuitje, varende in de Mare, een infanterist in het water gevallen, die er echter spoedig door een kameraad is uitgehaald. Men schrijft ons: Lang heeft de lente laten wachten en zelden was Maart zoo guur als dit jaar. Ook de eerste dagen van April bragten nog sneeuwbuijen. De aardappelen werden bjjna in den modder gelegd en aan zanijen was niet te denken. Nu is de groeizaamheid gekomen en daarmede vertier op den akker en in den tuin. Het gras begint op de weiden kleur te krygen en hier en daar verlaat het rundvee de stallen, om voedsel te vinden op welige stukken land. Men meldt ons uit Katwjjk aan Zee dat Zaturdag II. groote tongen zijn verkocht voor 75 cents per stuk. Op de drooggevallen gronden der Haarlemmermeer, ter grootte van 18000 hectaren, heeft zich eene zelfstandige gemeente gevormd, die nu reeds bijna 14000 zielen telt. Die gemeente wenscht op 19 Junij 1878 het zilveren feest der droogmaking op waardige wijze te vieren, voornamelijk door verschillende tentoonstellingen, die op het heden en verleden van de Haarlemmermeer bel rekking hebben. Er heeft zich te dien einde eene hoofd- en eene plaatselijke commissie gevormd, die, daar de jeugdige ge meente niet bij magte is de aan de feestviering verbonden kosten t$ dragen, de vrijheid nemen belangstellenden uit te noodigen daartoe iets te zamen te brengen. De bedoeling is levens om, hetgeen na de feestviering als batig slot most overblijven, te maken tot eene eerste bijdrage voor de oprigting van een gebouw, dat vroeg of Iaat verrijzen zal als eene herinne ring aan hel zilveren feest der droogmaking, en dat, onder nader te bepalen voorwaarden, aan de liefdadigheid zal worden gewijd. Volgens in den Haag ontvangen officieel berigt. is Z. K. 11. prins Hendrik der Nederlanden verloofd met 11. K. II. prinses Maria Elizabeth Louise Fredcrika, prinses van Pruissen. Prinses Maria is geboren 14 Sep tember 1855, en de oudste dochter van prins Friedrich Carl van Pruissen en van prinses Marie-Anna van Anhalt. Naar wij van goed ingelichte zjjde vernemen zullen bij dè keuze voor de vervulling van de betrekking van procureur-generaal bij het hof van justitie in de kolonie Curacao voornamelijk in aanmerking komen zij, die hier te lande de regtspraklijk uitoefenen of lid zijn van de regterlijke magt. De vcreischlen voor benoembaarheid zijn o. a. dat men den ouderdom van dertig jaren heeft bereikt en sedert vijf jaren meester in de regten is. De jaarwedde bedraagt 6000. Twintigjarige dienst in de koloniën geeft aanspraak op een pensioen van 3000. Dienstjaren in Nederland ver vuld rekenen daarbjj voor de helft. Het maximum van het pensioen be draagt ƒ3500. f. h. II.) Treinn°. 10van liet llollandsche spoor, van den Helder naar Haarlem, is heden morgen bij Driehuizen, tttsschen Velzen en Sandpoort, in botsing gekomen met een zandlrein. Beiden geraakten uit het spoor, zoodat de weg tijdeljjk versperd was. Een zevental reizigers heeft ligte kneuzingen bekomen. De hooglceraar d'. J. Verdam opende Zaturdag zijne lessen in de Nederlandsche taal- en letterkunde aan de universiteit van Amsterdam, met eene toespraak over de wetenschappelijke beoefening van de Nederlandsche taal, in verband met het doctoraat. Bij gelegenheid van de Zaturdag II. te Amsterdam gebonden paarden markt is. van de door de IIoll. maatschappij van landbouw.aid. Amsterdam, uitgeloofde prijzen, de tweede prijs, voor een span koets- of wagenpaarden van inlandsch ras, toegekend aan den heer N. .1. Stallinga alhier. lu.de vorige week ontdekten eenige jongens, die des avonds op d« Prinsengracht voor hel geregtshof te Amsterdam speelden, achter een der

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1