deuken vielzoodal woi.ing en schuur geheel in de aseh gelegd zijn. Te naauwernood heeft men nog het op stal staande vee in veiligheid kunnen brengen. Voor eenige dagen begaven zich vier Pruissische smokkelaars uit Breijel naar Venlo om kofïi.jbooncn te halen, die zij wilden binnensmokke len. Te kaldenkerken gekomen met hun smokkel wagen, passeerden zij de spoorweglijn Venlo-Kempenalwaar hun twee geëmployeerden van die lijn te gemoet kwamendie zij voor commiezen hielden. Het viertal nam daarop de vlngt. met het ongelukkig gevolg dat een hunner, met zijn 40 pond kolfij op schouders en rug gebondenin een diepe sloot viel en met het hoofd in den modder zonk. Zijn kameraden, die hem op dat oogenblik wel vermisten, dachten echter niet anders of de vermeende commiezen had den hem aangehoudendoch later niets van de bekeuring op hun makker hoorende. begaven zij zich weèr naar Kaldenkerken ter plaatse waar zij de ontmoeting hadden gehad en vonden ten slotte hnu ougelukkigen kame raad met het hoofd in den modder en de beenen in de hoogte, een nood zakelijk gevolg van de zwaarte der koflijdie in zakken aan zijn boven- ligchaatn bevestigd was. De verongelukte was een oppassend man. die eerst voor de derde maal iu zijn leven een smokkeltoerlje meemaaktemaar dat hjj duur heeft moeten boeten. 's GRAVEN1IAGE20 Maart. Tot commies der posterijen 2® kl. is benoemd de heer II. Helling, thans direc-'eur van bet postkantoor te Ilellevoelsluis. Tot schoolopziener in het negende schooldistrict van Zuidholland is benoemd de heer G. Blokhuis, in de plaats van den heer mr. A. H. van Tienhoven, aan wien op zijn verzoek, als zoodanig eervol ontslag is verleend. Door Z. M. zijn benoemd: tot lid en voorzitter der commissie, die ge durende de jaren 1878, 1879 en 1880 belast zal zijn met het afnemen van hel veeartsenijkundig examen. A. W. II. Wirtz. directeur van 's rijks vee artsenijschool te Utrecht; tot lid en secretaris. W. C. Schimmel, leeraar bij gemelde school: tot leden: dr. Th. 11. Mac Gillavry, hoogleeraar aan 's rijks universiteit te Leiden; A. 1. Jaime, districtsveearts te Roermond; E. Over- hosch, plaatsvervangend districtsveearts te Gouda; tot plaatsvervangende leden: F. C. Ilekmeijer. leeraar aan 's rijks veeartsenijschool te Utrecht; A. J de Briiyu. paardenarts 1® kl.. majoor, bij het 1® reg. veldartillerie te Utrecht; L. Swart, districlsveearts te BarendrechtA. .1, Montens, plaats vervangend districtsveearts te Zevenbergen; M. J. P. H Thomassen, plaats vervangend districtsveearts te Maastricht. Aan den heer A. F. II. Pape is, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als consul der Nederlanden voor de Porlugesche bezittingen ter Zuid westkust »an Afrika. Z. M. de koning heeft heden voormiddag in eene buitengewone audiën tie den heer mr. C. 1). Asser als raadsheer in den hoogen raad beCedigd, in tegenwoordigheid van Z. Exc. den minister van justitie. Het nieuwe lid zal Zaturdag a. s.des namiddags ten 2 ure. in eene plegtige openbare verga dering van het hoogste rcgtscollegie worden geïnstalleerd. Door den minister kan binnenlaudsche zaken is J. van Lokhorst be noemd tol bouwkundige belast met het toezigt op de gebouwen voor onderwijs. Heden hebben de bh. Reekers en Schimmelpenninck van der Oye, na beüediging, in de tweede kamer der staten-generaal zitting genomen. De commissie lot onderzoek der geloofsbrieven van den heer Diepen, die bij de herstemming te Zevenbergen de meeste stemmen van het getal geopende hilletten hadheeft haar rapport overgelegd. Zij is niet tot een- stemmigheid gekomen. De meerderheid, de informaliteit van Waspik voor bijgaande, wenscht de herstemming onwettig te verklaren, den heer Diepen niet toe te laten en eene nieuwe herstemming doen uitschrijven. De min derheid daarentegen stelt voor dat, alvorens tot toelating van den lieer Diepen te beslissen, de stembriefjes worden overgelegd. Morgen zal de ka mer hierover beraadslagen. Daarna is de interpellatie van den heer de Casembroot. betreffende de negerbevolking in Suriname, aan de orde. Dingsdag zal de benoeming van een commies-griffier plaats hebben. De heer van Kerkwijk heeft verlof bekomen om later den minister van waterstaat te interpelleren over het onthouden aan de bekrachtiging der kamer van de overeenkomst met Rotterdam gesloten ter zake de Koningshaven. Ter teregtzitting van den hoogen raad werd gisteren behandeld het cassatieberoep van A. L.. te Rotterdam, door het geregtshof te 'sGraven- hage veroordeeld ter zake van hel houden van een huis van hazardspel en het daarin vrijwillig toelaten van het publiek, tot eene maand en eene boete van 300. Deze voorziening werd door mr. .1. van Gigch toegelicht. De conclusie van het openb min. is bepaald op 8 April. De straf van 18 maanden cellulair en 300 boete, die bij vonnis der rgtbank te 'sGravcuhagc aan den meisjeshandelaar K ley hereter zake van bédriegelijke opligtiug, is opgelegd, is door liet geregtshof in hooger beroep gehandhaafd. BUlTENLANUSCllE BEIWGTE.N. KlfiGLAN». LONDEN, 25 Maart. Indien de door de Times medegedeelde tijding betreffende het antwoord van Rusland op de laatstelijk ten cpzigte van het congres door Engeland gedane vraag waatheid is, dan doet zich de vraag voor welke weg de Eugelsche regering verder zal instaan. Zal zij onder die omstandigheden hel congres onmogelijk achten, of zal zij er tegen op zien de zaken zooverre te drijven? liet antwoord van Rusland kan weinig bevreemding opwekken, daar het getrouw blijft aan de stelling dat men op het congres over alle punten zal mogen spreken. Heeft het Eugelsche kabinet, door het stellen van eenen eisch aan Rusland, getracht eene zege te behalen, die haar iu hel oog der natie zou releveren, dan heeft het tot dusverre zijn doel gemist. Volgens den correspondent van de Times Ie Parijs zon dc houding van Engeland tegenover Rusland over het algemeen in Frankrijk goedgekeurd worden. Van het begin der crisis af. schrijft hij, betuigde Rusland zijne vredelievende bedoelingen, protesteerde het tegen het denkbeeld partij te kiezen iu den opstand van Bosnië en de llerzegowina en later in dien van Bulgarije, verzekerde hel dat zijn éénig doel was de bevrijding der Chris tenen en zijn heilig voornemen Bulgarije weder Ie verlaten verwierp het elk denkbeeld van uitbreiding van grondgebied, enz., enz., totdat dc strijd ten einde was en het tegendeel gebeurde van al hetgeen het beloofde. Toen Europa dit gewaar werd. maakte zich een gevoel van wantrouwen en verontwaardiging van aller gemoederen meester, ledereen gevoelde, dal er iets gedaan moest worden om te verhinderen dat Rusland anders handelt dan het sprak, dat het onder verzekering van zijn eerbied voor aller belan gen, deze opoffert aan zijn eigen belang. Engeland heeft door bet stellen zijner voorwaardenwaarop het aan het congres zal deelnemengetoond dat er nog een Europa is. Door zich op het standpunt der bestaande trae. talen te plaatsen en voor het congres het regt te eischen om het geheelt tractaat tc beoordeclen, heeft het Europa hersteld op den grondslag der beginselen, waarop het vroeger rustte en die van lieverlede onder zjjm voeten waren weggehaald. De admiraliteit heeft bevolen, dat het panlserschip Invincible, alj, mede de ongepantserde korvet Tenedos, onmiddellijk in dienst moeten wor. den gesteld. De Invincible vet trekt naar de Middellandsche Zee; de be stemming van de Tenedos is nog niet bekend. Vijf groote stoomersaan de maatschappij Cunard behoorende, zijn voorloopig gehuurd. Het Eugelsche oefeningschip Eurydice, van Barbados komende, is, ten gevolge van een plotselingen windhoos aan de kust van het eiland Wight gestrand en omgeslagen. Meer dan 300 personen zijn daarbij verdronken. If K A N K It IJ H. De hertog van Chartres, broeder van den graaf van Parijs, is een be zoek gaan brengen aan den graaf van Chambord. Dit is zeker geschied met goedvinden der regering, want een officier zou dergelijken stap zonder goedkeuring van de regering niet mogen doen. De hertog staat bekend als een verklaard tegenstander der republiek. Behalve de reeds aangekondigde bezoeken van vorstelijke personen, wordt thans medegedeelddat in Junij verschillende opperhoofden van Ara bische stammen, met talrijk gevolg, te Parijs zullen komen. Deze zullen alles met zich voeren wat noodig is, om een compleet kamp in te rigten; ook zullen zij Arabische paarden van uitstekende schoonheid medebrengen en eenige hoogst zeldzame windhonden, een zoo kostbaar ras, dat elk dezer dieren op 3000 fr geschat wordt. Het plan is uitgegaan van een der rijkste grondbezitters in Algerië, een inboorling, Sidi-Abd-El-Kader ben Kouïder, die zijne opleiding op de militaire scholen in Frankrijk ontvan gen, en als officier in het Fransche leger gediend heeft. Men zegt dat hij 1.400,000 fr. jaarlijks te verteren heeft. Hij is niet alleen een groot jager en een ervaren reiziger, maar een beschaafd, geletterd man. Hij is een maand geleden te Parijs geweest, en heeft er zijn secretaris achtergelaten, om de uitvoering van het plan voor te bereiden en de beschikking over een terrein te krijgen. Naar aanleiding van de werkstaking onder de zetters hebben de voor naamste drukkers en uitgevers tc Parijs eene bijeenkomst gehoudenwaarop laatstgenoemden met algemeene stemmen zich verbonden hebben om de eischen der zetters standvastig te wederstaan en o. a. gedurende den ge- heelen duur der crisis geenerlei nieuwe bestellingen te doen bij de zooda nige drukkerijen, welke in het door de zetters gettischte tarief mogtea hebben bewilligd. Dc patroons, wetende, dat de kas der vereeniging de staking slechts 14 dagen kan doen volhouden, zijn overeengekomen, op sommige voorname punten niet toe tc geven. Door hen is een vergelijk voorgesteld, en zoo dit wordt afgewezen, dan zullen zjj zich deels van drukkerijen in de departementen bedienen, deels vrouwelijke hulp inroepen. Eenige Italianen, die socialistische bewegingen kwamen voorbereiden onder de Fransche werkliedenzijn in hechtenis genomen en zullen waar schijnlijk over de grenzen worden gezet. Naar men verneemt, hebben de kweekeliugen aan de militaire school van Saint-Cyr, die hel bekende adres aan den Paus geleekend hebben, en alzoo buiten het reglement zijn gegaan huisarrest gekregen. Te Cléry heeft een landbouwer, gewezen militair, en als zoodanig met de medaille voor langdurige dienst gedecoreerd, ecu geacht notaris, die voor hem eenig geld had geadministreerd, in zijn kantoor doodgeschoten en zichzelf daarna door middel van een anderen revolver het leven benomen. De misdaad is met voorbedachten rade geschied; dc moordenaar had 'smor gens tot een zijner kennissen gezegd: »lk ga te Clcry een oude rekening vereffenen, maar ik weet niet of ik wel terugkom." Dc notaris was van onbesproken gedrag en de moordenaar daarentegendie langzamerhand al wat hij bezat had opgeteerdongunstig aangeschreven. In het hospitaal te Canourgue, depart. Lozère, is eene vrouw, dewed. Rocanier, gestorven. 105 jaren oud. Zij was een weinig doof. Voor het overige was zij tot in de laatste dagen nog in hel volle bezit van al hare vermogens, (lok is dezer dagen de oudste der tnaires overleden, de heer Verroux, mairc te Pleumeur-Gautier. depart. Cóles-du-Nord. Hij hadden leeftijd bereikt van 100 jaren en 8 maanden. oilTSLHbAVIi. Op 's keizers verjaardag is de socialistische lier/. Freie l'rcsse ver schenen niet een rouw rand en een hoofdartikel ter herinnering aan de 183 opstandelingen, die iu den nacht van 18 op 19 Maart 1848 gesneuvelden den 22'" daaraanvolgende begraven zijn. Volgens een schrijven aan de höln. Zeit. geeft Paus Leo XIII in zijn briel aan keizer Wilhelm ie kennen, dat. daar tegenwoordig een] grootaan tal van Z'. M®. onderdanen zich door gewetensbezwaren gedrukt gevoelen, hij ter bevrediging dier gemoederen rekent op de edele gezindheid des keizers. Het Journ. de St. Fél zegt, dat ten gevolge van Engelauds chicanes slechts drie wegen overblijven om aan de bestaande mocijelijkheden een einde te maken: óf Engeland verandert, op verzoek der mogendheden om toch het congres en het behoud des vredes niet onmogelijk tc maken, zijne houding; óf de mogendheden storen zich niet aan Engeland en besluiten in congres bijeen te komen zonder Engeland; óf eindelijk Rusland neemt al leen maatregelen otn nit dit imbroglio tc geraken. RUSLAND. Door liet Russisch departement van oorlog is het model reeds vast gesteld van de medaille, welke de Czaar zal uilgeven Ier herinnering aan den Russisch-Turksehcn oorlog. De medailles worden in goud. zilveren brons geslagen en zullen gedragen worden aan liet lint van St. George, liet gouden eermetaal zal uitgereikt worden aan alle officieren, die deelge nomen hebben aan de voornaamste gevechten gedurende den veldlogt. Be zilveren medaille zal als buitengewone onderscheiding gegeven worden aan de verdedigers van Schipkaen Bayaziil en aan allen, die den Balkan zijn overgetrokken. Eindelijk zullen zij. die geen persoonlijk aandeel aan den strijd hebben genomen de bronzen medaille ontvangen. PER TELEfÏR A E LONDEN. 25 Maart. In het lagerhuis heeft sir Stafford Northcote ge zegddal het vredes-verdrag van San Stefano heden aan het parlement zal worden medegedeeld De heer Bourke heeft, naar aanleiding eener tot hem gerigle vraag, medegedeeld, dat de Britsche consul eene overeenkomst tosschen de l'orte en de opstandelingen op Creta heeft tot stand gebragt. Het was echter nog niet bekend of hiermede een geregelde wapenstilstand werd bedoeld. Van het binnenland op Creta staat thans geen gedeelte onder Turksch gezag. Voorts deelde hij mede, dat de heer Layard in last heeft ontvangen, een

Leydse Courant | 1878 | | pagina 2