Uit alle Werelddeelen hebben. De véle technische moeijelijkheden, die bij hel lol stand brengen van de siaiionsinrigting voor den Staatsspoorweg ie Amsterdam zijn le over winnen. hebben de vollooijing dier werken zeer vertraagd en maken haar ook thans nog slechts in eenigzins verwijderd verschiet mogelijk. Aan de kamer zijn voorts nog aangeboden wels-ontwerpen voor de ont eigening ten behoeve van een spoorweg van Amersfoort naar Nijmegenen tot verhooging van hoofdstuk VIII der slaaisbegrooting voor 1878. 's GRAVEN1IAGE 21 Maart. Tot commissaris van politie te Ctilemborg is benoemd de heer J. G. P. Ranch, thans inspecteur van politie te Vlissingcii. Aan den heer jhr. mr. J. jE. A. van Panlniys is, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend als schoolopziener in het eerste schooldistrict van Friesland: voorts zijn benoemd lot schoolopzieners in hel eerste en in het derde schooldistrict dier provincie, de bh. jhr. dr. D. II. Waubert de Ptiiseati en ntr. E. Star Ritsman. De ritmeester G. A. L. Brender a Brandis, van hel 3e reg. huzaren, is op pensioen gesteld. In de zitting van de tweede kamer van heden zijn ingekomen de geloofsbrieven van den lieer Diepen, tot lid gekozen in het hoofdkiesdisiriel Zevenbergen. Zij zijn in handen gesteld van eene commissie, bestaande uit de hh. Gevers Deynoot. de Bruyn Kops en van der Schriek. die zich met het onderzoek zal bezig houden, (lok zijn in hare handen gesteld twee adressen van kiezers, uit dal hoofdkiesdistrict, houdende bezwaren over informaliteiten, zoowel bij de eerste stemming als bij de herstemming bij deze verkiezing begaan. Voorts zijn ingekomen twee wetsontwerpendie naar de afdeelingen zijn verzondenals1°. tot onteigening voor een aan te leggen grindweg naar Waddinxveenen 2°. tot vernieuw ing van de bestaande hypothecaire in schrijvingen. lUÜTK.M.AMiSCIIE HEMGTKIN. KNCfi ï- ,1 X ES. LONDEN, 20 Maart. Wat betreft de zamenkomst van het congres, nemen de kansen daar toe schijnbaar af, daar Engeland en Rusland het nog niet eens zijn ge worden omtrent eenen voorloopigen cisch van Engeland, t w. dat Rusland oflicieel ter beoordecling aan het congres zal overleggen het geheele vredes- tractaat en alles wat het met Turkije overeenkwam. Engeland grondt dien etscli op het volkenregtelijk beginselhetwelk ook Rttslands gevolntag- tigde iu 1871 te Londen onderteekende. dal een traclaat van kracht en voor de partpeii bindend blijftzoolang niet in overleg met en onder goed keuring van de onderleekenaars daarin wijziging gebragt is. Van de zijde van Rusland wordt beweerd dal. daar de inhoud van het vredes-traclaat aan alle mogendheden wordt medegedeeld, de eisch van Engeland, slechts het voldoen aan eene formaliteit, alle beteekenis mist. Van beide zijden blijft men aan de eenmaal opgevatte meening vasthouden. De beriglen uil Berlijn en uil Weetten luiden steeds gunstiger ten opzigle van het tot stand komen van hel congres. Vrjjdag II. werd alhier zekere Cooper, een 24-jarige kok, het slagt offer van de hoks-manie. Een ooggetuige, die tol den wedstrijd was toege laten, legde daarvan de volgende verklaring af: De eerste schok had geen noodlottig gevolg, doch toen Cooper zich gereed maakte tof den tweedeij aanval, viel hij plotseling op den grond en gaf den geest. Bij onderzoek is gebleken dat de dood veroorzaakt was door het springen van een hart ader, ten gevolge van overspanning hij het boksen. FHANItttUH. De commissie voor de begrooting heeft liet voorstel goedgekeurd, om ter gelegenheid van de tentoonstelling, ter vergoeding van receptie-kosten, aan den president der republiek eene som toe te kennen van 500.000 fr. aan de ministers van Imitenlandsche zaken en van openbare werken elk 250,000 Ir., en aan elk der overige ministers 100.000 fr De commissie wil tevens gedurende de tentoonstelling aan de werklieden in 's lands in- rigiinpeu te Parijs 10 pCt. verhanging van loon toekennen. De republiketnsehe bladen zien in de aanneming van het wets-ontwerp betreffende den staal van beleg eene groote zegepraal voor de republiek. De XIX' Siècle zegt: //Eene wezenlijke overwinning, behaald zonder den minsten schok, zonder eeltige opoffering, hjjkans zonder slag of sloot. De commissie en baar wapendrager, de onstuimige Helsolhebben, de een voor. de ander na hunne position ontruimdde constituti melen zijn terug getrokken de Bouapartislcn zijn op de vlugt geslagen, de regering, zege vierende over de geheele linie, behoudt het veld. De wel is aangenomen. Inwoners van Parijs, van Marseille, van Lyon slaapt gerust! Het spooksel van den staat van be eg waart niet langir rond." -- Uil Marsei le meldt men dat er in Provence eene groote droogte heerscht, welke eene ware ramp dreigt te worden, liet heelt er in vier maanden tijds niet geregend cn de oogstvooral van het graan loopt groot gevaar IV t I 'I' M <1 11 I, A I». liet wets ontwerp betreffende het verzamelen van statistieke gegevens met betrekking tot de tabaksbelasting, is openbaar gemaakt. Het bevat de volgende bepalingen: Gedurende het dienstjaar 1878/79 zullen er statistieke gegevens worden ingezameld omtrent de tabaks fabricatie en den tabaks- handel in het Indische rijk. Ieder, die tabak bewerkt of daarin handelt is verpligt. naar waarheid alle verlangde inlichtingen te geven omtrent zijne werkplaatsen, machines, gereedschappen, personeel, hoegrootheid en soorten zoowel van zijn aanwezigen voorraad als van de bewerkte ruwe tabak ge middeld over de laatste drie jaren De ambtenaren en commissarissen, met de inzameling dezer gegevens belast, moeten iu de werkplaatsen en pak huizen worden toegelaten, teil einde zich van de juistheid der ontvangen inlichtingen te kunnen overtuigen en zoo uoodig nadere informaiiën te kun nen inwinnen. Handelingen in strijd met deze bepalingen worden gestralt niet eene boete tot van 500 mark, of subsidiaire gevangenisstraf. I'IJBU 1.3 E. Uit een schrijven uit Yolo. aan de Times, blijkt het volgende: De Turken hebben Bulgarini ontruimd, na eerst de inwoners wreedaardig mis handeld te hebben. Verscheiden meisjes en kinderen worden vermist. De heer Longiiorth bevond zich le Bulgarini, voordat het dorp ontruimd werd, en ondervroeg de inwoners, doelt vernam slechts weinig van hen. Op de straat vond hij tie lijken van 10 voorname boeren, die verraderlijk waren omgehragt. Zondag jl. had een gevecht plaats nabij Agia, doch men is nog niet officieel bekend met tien afloop. De Turken trokken het dorp binnen met 2 op staken geplaatste menschenhoofden. Een gewond insurgenten- boo.fdtnan, die te Larissa was gevangen genomen, werd door de Turken onthoofd. Ondanks dat alles houden de oproerlingen hardnekkig vol, maken zij zich gereed Agia aan te vallen. PER TELEGRAAF. KONSTANTINOPEL20 Maart. Van wegc de regering wordt tegenge sproken dat Ilobari pacha voornemens is. de dorpen der opstandelingen langs de kust in brand te schieten. Hij heeft, in last ontvangen, de opstan delingen hunne verkeerdheden te doen inzien en alleen waar dit niet baat geweld le gebruiken. Naar men verzekert, zijn er reeds onderhandelingen met de hoofden van den opstand aangeknoopt. WEENEN, 20 Maart. In de Oostenrijksche delegatie hebben beide rap porteurs over de vraag, of het crediet van 60 millioen toegestaan of gewei- gerd moet worden, het woord gevoerd: daarna sprak een gansche reeks redenaars voor en tegen; morgen wordt de beraadslaging voortgezet. LONDEN, 21 Maart. De Times bevat een schets van den officiëlen tekst van het Russtsch-Turksche viedestractaal. Die schets stemt, wal de hoofd- punten betreftovereen met hetgeen reeds bekend is. Met betrekking tot Montonegro blijkt er vervolgens uit dat dit vorstendom eene uitbreiding va» grondgebied krijgt. Ten noordoosten wordt het tweemaal zoo grootals waarop de Montenegrijnen op den grondslag van het //uti possidetis" aanspraak konden maken. De Bulgaarsche grens loopt verder westelijk dan aanvan kelijk werd opgegeven. Aan de invoering eener nieuwe regering in Bulgarije kunnen gedelegeerden van de Porie en van de Europesche mogendheden deel nemen. Na uitwisseling van de ralificatiën volgt het vormelijk sluiten van den vrede. De preliminairen hebben dadelijk verbindende kracht. ROME 20 Maart. Naar men verzekert is het nieuwe kabinet zamenge- steld als volgt: Cairoltvoorzitter, zonder portefeuille; Zanardellibinnen- landsche zaken Brnzzo oorlog Sermin Doda financiën Desanclisopen baar onderwijsDcblasion openbare werken Cortibuitejilandsche zaken. INGEZONVEN. Mijnheer de Redacteur! Veroorloof ons u op een geval opmerkzaam te maken, dat, bijaldien gjj zulks tijdig vernomen hadt, zeker reeds voor lang in uwe kolommen zoude zijn opgenomen. Voor twee maanden werd een ongeveer 60-jarig manterwijl hij op straat naar iels stond te zien, door een voorbijguanden hond in het been gebeten, zonder dat het dier was opgehitst, zelfs zonder dat hij gezien had. dat het beest op hem aankwam. Het geval deed zich te snel voor, dan dat men den hond kon vangenten einde al of niet dolheid le constateeren. Het dier loopt dus waarschijnlijk nog rond, en ieder, die zich buiten's huis be geeft, kan hetzelfde overkomen. Sinds de man gebeten is (hij heeft twee gaten in de kuit en een in de knie) is bij niet in staat geweest te werken, zelfs op lieden is '1 hem streng verboden zich btiiteu's huis te begeven. Die ongelukkige leelt nu voort in de bange verwachting of bij er wel ooit van zal opkomen. Ons doel. M. d. R.is nu niet om u een omslagtig verhaal van het ge beurde te doen, maar om de bevoegde magt in overweg.ng te geven, in plaats van niet eerder over te gaan tot het voor een maand of /3 doen vastleggen of muilbanden der honden totdat er een of meer personen ten gevolge van dolheid gebeten zijn. voor goed de wet vast te stellen dat honden niet meer onbeheerd zich op publiek terrein mogen vertoont». Ook ten opzigle van de omstreken, waar het gevaar bij boerderijen en bleekerijen nog grooter is, zoude bel zeer wenschelijk zjjn, dat de veilig heid op den openbaren weg niet langer door losloopende honden in gevaar werd gebragt Hoogachtendenz. X. X. Het stuk, getiteld //Leidsche Tramway", kon wegens plaatsgebrek in het nommer van heden niet meer worden opgenomen OPGAVE VAM ItRIEVEN, welke in de tweede helft der maand Febrnarij door het postkantoor le Leiden zijn verzonden cn die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wie zij geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan: J. van Leeuwen, J. M. Vink, llaase, mej. G. Loglsberg. allen te Amsterdam: J van den Bosch, te Atjeh, mej. Boddinga, te Ctilem borg; G. Osirtga, le Gorredijk; S. Kirsehner, te Frankfort a<M.; IC. Voogt, Migti. beiden te 'sGravenhage: wed. Groenedijk. te Hillegom; A. de Veer. te Leiden; wed. Wemmeslager. I'. Schriek. beiden te Rotterdam; mej. Vos- sers- Honstra. te Zutpheii; S. de Jong, niet vermeld. Briefkaart: Reenters, te Amsterdam ADVK K I E N T I E IM. Ondertrouwd: JAN ROELAND MASTENBROEK en Leiden. 21 Maart 1878. CATllARINA VAN DER DOES. lieden den 19d,'n Maart overleed te Arnhem de Heer Mr. O. L. 6 F. ABEBSON. Oud-Kantonrechter te Nieuwer-Ainslel. A. L. DE STURLER A L. M. DE STURLER, Abebsok. komen dankbetuigingen omtrent de gunstige werking van mijn middel tegen de «Ironkenscliap in. Zoo schrijft de lieer K. F. v. G..r, Predikant te Luiten (Overijssel): //Dank zij de Voorzienigheid, die u gegeven heeft zulk een probaat middel te vinden tegen den sterken drank of liever tegen de zucht naar dat vocht enz." liet middel is onderzocht en aanbevolen door de bekwaamste Geneeskundigen en kan zonder bet medeweten des lijders aangewend worden. Reeds duizenden zijn er van genezen. Alleen echt verkrijgbaar bij den Ondergeteekende. Geneeskundig advies kosteloos en franco. ALBERT HRAEI1MER, PilnilzerstrasseN". 46, te Dnsden.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 2