BIJVOEGSEL, behoorende tot de Leidsche Courant van Maandag 68 Maart Ó878, If9. 65. STADS-BERICHTEN. BINNENLANDSCHE BERIGTEN, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN, Gezien de artt. 10 34 en 35 der Wet van 4 Juli 1850 (Staatsblad n®. 37); Doen te wetendat de lijsten der personendie tot het verkiezen der leden van de Tweede Kamer der Stafen-Generaalvan de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, op heden vastgesteld en gedurende de eerstkomende veertien dagen voor-een ieder ter lezing nedergelegd zijn op de plaatselijke Secretarieterwijl een exemplaar van ieder is aangeplakt op de kleine Pers van het Raadhuis; voorts, dat van die lijsten zijn afgela ten de navolgende personendie een of meer der voor het kiesrecht gevor derde vereischten verloren hebben oi overleden zijn, als: J. Baars, W. C. Blanken, G. De Bock, K. Broekveld, G. Van Cazant, B. Van Dorsten, J. Frank, J. C. Klikee, F. Van Olden, A. J. Pelgrim, T. G. Van KielP. Van Santen, A. J. Van der Stok, A. J. Tengbergen, M. Terwen, H. P. A. Van Wensen, F. J. Anken, J. G. Van Charldorp, D. Dobbe. W. H. Gillissen, W. A. Halderiet, A. Hazeveld, D. Hooydonk, P. Van der Kamp, H. De Keyzer, P. Kolderman, M. Kosters, A. C. Leembruggen, J. T. Ter Meer, F. W. Meijer, J. Van Rossen. C. P. Rijshouwer, J. H. H. Schmier, C. Spaanderman en L. Stadhouder, die overleden zijn W. Bergers, H. Brummelkamp, G. J. RollandetA. P. N. Sanders, N. J. Sanders en H. J. N. Vlek, die een hunner burgerschapsrechten verloren hebben; D. J. Den Beer Poortugaal, J. F. Van Binsbergen, H. Bonnet, H. J. Broek veld, C. Bijleveld, Mr. C. W. Hubrecht, J. A. Janssen, Mr. H. P. Van Kaat- hoven, J. E. A. Meijer, C. A.Wan Noort, Dr. C. A. Pekelharing, Mr. G. L. Jansma Van der Ploeg, H. J. Root, P. Lammers Soeleman, Mr. H. P. J. Tollens, C. J. Temminck, 0. Smissaart, W. J. G. Aalders, Dr. C. J. E. Brutel De la Rivière, Mr. R. Th.-RyjeveldM. J. Dieben, C. Duyckers, H. Egberts, C. A. M. Gaal, Mr. H. J. Hamaker, D. Hoek, J. Z. F. Hoek, R. J. Keiler- man, A. J. Kluppel. T. L. Van der Koelen J. J. Krantz. T. J. F. A. Licfrinck, Mr. S. C. H. Nederburgh, A. G.. A. Perelaar, J. Sommeling en W. G. Weier, die in den loop des jaars de gemeente verlaten hebben; M'. S. J. Fockema Andreae en A. A. Regensburg, die geen vol jaar inge zeten der gemeente zijn gebleven, om het kiesrecht voor'den Gemeente raad te kunnen uitoefenen A. Den Bezemer H. Bouter, H. J. A. Brouwer, J. Burger, H. J. Carlier, C. J. Eggink, A. De Hen, J. Van Kampen, J. Karstens, J. H. Knotter, C. P. Van Koeverden, L. Lasonder, J. W. Van Leeuwen, W. D. J. Muyzer, C. Noest, W. F. Van Poelgeest, A. Van Putten, Mr. J. F. Schelles Elzer, J. C. Schlo- man, J. Van Tongeren, A. Wolff, C. Van Zijl, J. Bekooy, J. C. Beukers, D. C. Van der Bljj<*3. Boogers, A. Buschman, A. Grama. B. Deggeller, A. Van Dijk, C. T. Gabriel, A. Hardeman, H. Hefïtrich, G. C. Van Hilten, C. Huisman, A. G. Van Kleef, J. Van der Kolk, J. Kooreman, J. J. Kop, J. Lagerberg, P. Laman. H. C. Van Leeuwen, A. Van der Linden, H. J. Lombert, P. Van der Made, E. W. Van der Meer, A. Monlagne Iz.F. Muis, J. J. Muller, M. A; Perrin, A. W. Pottum. W. Van der Reyden, P. Van Roon, J. A. Saroni, J. P. SchreHder, N. D. Smits, A. Spijker, L. Stafleu, L. Steenhuizen, D. Van Waalwijk en R. N. Duits Wesseling, die niet tot den bepaalden census zijn aangeslagen voor de keuze van leden voor den Gemeenteraad. G. Aalbersberg, W. B. Van Andel, A. Batstra, P. Van Beek. A. F. Bie- gelaar, C. J. Blankwaardt, H. Van den Bosch, J. J. Brico. G. G. Van den Broeck, C. De Cocq, J. T. Cornelissen, M. Dirken, J. J. Dool, P. Van Driel, J. H. Van Eyndhoven H. M. D. Van Gelder, H. M. De Graaf. M. J. B. Hoogeboom, L. G. De Jong, J. Van der Kamp, J. Kaneman, H. Keereweer, C. P. Kerkvliet, A. Korenhof, J. Kosters, W. Laman, J. Van Leeuwen, S. W. Van Leeuwen, C. Van LemmerenN. J. W. Marjee, G, Mulder, F. B. J. Quant, A. A. Rensink, D. Schramp, J. P. H. Schretlen, J. F. Schultze, W. Smit, J. Theyssen, G. De Vink, W. Vruggink. H, J. Wanna en D. Van Zwietendie niet tot den bepaalden census zijn aangeslagen voor de keuze van leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaal en der Provin ciale Staten. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd; V. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 14 Maart 1878. E. KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 14den Februari 1878, is vastgesteld de volgende VERORDENING!, houdende wijziging der Perordening van den 9den Januari 1868 (Gemeente blad n°. 1)houdende aanwijzing der plaatsendagen en uren voor de verschillende markten binnen de gemeente Leiden. De RAAD der gemeente Leiden, Gezien art. 135 der wet van 29 Juni 1851 Staatsblad n». Q5); Heeft besloten: Met wijziging in zooverre der Verordening 'van den 9den Januari 1868 (Gemeenteblad n®. 1), de plaatsen, dagen en uren voor de verschillende inarkten binnen deze gemeente te bepalen, als volgt: Dagelijks den ganschen dag, enz. voor de verkoopers van turf, hout en steenkolen aan de Turfmarkt, de Haven, de Kalvermarkt, de Oude Vest van den Kouden' Hoek tot aan de Mare en aan beide zijden van de Scheluwbrug aan den Ouden Rijn, voor één schip aan elke zijde; Des Dinsdags, enz. Vastgesteld door den Raad der gemeente Leiden, in zijne openbare verga dering van den 14den Februari 1878. De Burgemeester, v. d. BRANDELER. De Secretaris, E. KIST. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoortden 16deD Maart 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. E.-HST, Secretaris. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN herinnert bij deze den gees telijken en studenten-in de godgeleerdheid, die reeds bij de Nationale Militie zijn ingelijfd, alsmede hun „dig daartoe knnnen worden opgeroepen, dat zij tot het bekomen der ontheffing van den werkelijken dienst, bedoeld bij de l8tc zinsnede van art. 127 der Wet van den 19dt0 Augustus 1861, (Staatsblad N°. 72), verplicht zijn tusschen den 20stcn Maart en den l!t,n April dezes jaars, hunne aanvrage, met het daarbij behoorend bewijsstuk, bij hem Burgemeester in te dienen. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 16 Maart 187& v. d. BRANDELER. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 21 Maart e. k. LEIDEN, 16 Maart. Door de policie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen de dienstbode S. N., die zich aan diefstal in dienstbaarheid heeft schuldig gemaakt; tegen J. P. F. en J. M., die te zamen en in vereeniging eene duif ontvreemd heb ben, en tegen v. H., te Leiderdorp, die zich in de gemeente Wassenaar aan misbruik van vertrouwen, ten nadeele zijns patroons, heeft schuldig gemaakt. Wij vestigen de aandacht op de in dit nommer voorkomende adver tentie van eene voorstelling, door den heer Gabriel, professeur debiUard.in Café Suisse te geven. Niet alleen is deze heer een billardspeler van zeld zame sterkte, in andere handhabiliteitcn met kaarten enz. is hij niet min der bedreven. Wij durven hem het publiek gerust aanbevelen, omdat wij de verzekering hebben ontvangendat de laatste voorstelling op de studen- ten-societeit aller goedkeuring heelt weggedragen. Men deelt ons mede dat de bijeenkomst van het gezelschap »Doetrina", welke Donderdag a. s. in de stadszaal zal plaats hebben en in welke de heer Alberdingk Thijm als spreker zal optreden, ook voor dames is toegankelijk gesteld en dat daartoe Maandag kaarten zuUen worden uitgereikt. Wij vestigen de aandacht op het vierde en laatste gewone concertdat, blijkens achterstaande advertentie, de reeks der concerten van de Maatschappij voor Toonkunst, voor dit saizoen, zal besluiten. Tot dit concert heeft mej. Kuhlmann, de jeugdige zangeres, die op het concert van 28 Dec. 11. zoo grooten bijval verwierf, op nieuw hare medewerking toegezegd. Onder de zangnommers, die zij ten gehoore brengen zal, merken wij op de schoone aria uit den Messias, eene van Hérold met viool- en piano-begeleiding, en bij de liederen het Nachtegaalslied van Alabieff. waarin haar coloratuurzang gelegenheid zal hebben uit te komen, even als de vorige maal in de aria van den //Barbier." Het orchest belooft iets nieuws, in de suite van Camille St. Saëns, waarvan de partituur en partijen onlangs door een belangstellend lid aan de maatschappij zijn ten geschenke gegeven. Dit werk van den Fran- schen componist, hier te lande ééns, en wel te Arnhem, met succes uitge voerd, wordt in het üuitsche muziekale tijdschrift Signale, als eene beval lige en fijn geïnstrumenteerde compositie geprezen. Een nieuwe marsch van onzen stadgenoot Couwenhoven, onderwijzer aan de muziekschoolen wiens Legende, voor viool, wij bij een vroegere gelegenheid hoorden, zal het con cert besluiten. Het getal der in het Werkhuis alhier opgenomenen bedroeg gedurende deze week dagelijks van 73 tot 86 volwassen personen en 17 tot 20 kinderen. Bij kon. besluit van 13 Maart 11. is bepaald dat in de gemeente Delfzijl met 1 Julij aanst. zal gevestigd worden eene kamer van koophandel, be staande uit vijf leden. Tot gewone leden van het Historisch Genootschap te Utrecht zijn be noemd de hh. P. J. H. Baudet te Utrecht, mr. H. H. van Cappelle te Arn hem, jhr. J. F. L. Coenen van 'sGravesloot te Leiden, mr. M. Crommelinte Utrecht, P. van Eeghen te Amsterdam, mr. S. J. Fockema Andreae te Leiden, mr. S. van Gijn te Dordrecht, mr. H. J. Hamaker te Utrecht, mr. J. H. Hora Siccama te 'sGravenhage. H. de Jager te Brielle, mr. J. A. Levy teAmster- mr. /E. baron Mackay te Zutphen, jhr. mr. A. J. Rethaan Macaré te Haar lem, W. J. Manssen te Zaandam, mr. R. G. Philipson te Zwolle, dr. E. D. Pijzei te Amersfoort, W. F. N. Van Rootsetaar te Amersfoort, J. N. Schel- tema te Gouda, jhr. mr. O. Q. van Swinderen te Groningen, mr. A. C. Wal ler Ge Haarlem, mr. P. Verloren van Themaat te Amsterdam, en tot hono rair lid dU L. Ennen te Keulen. Van de algemeen gezochte Gedichten van den Schoolmeester is een volksuitgaaf verschenen legen den hoogst geringen prijs van 75 cents. Zij vaUen thans met regt onder ieders bereik. De Nederlandsche hoofdcommissie voor de internationale tentoonstelling te Parijs in 1878 heeft ter kennisse van de belanghebbenden gebragt, dat zij gemagtigd is een beperkt aantal toegangskaarten tol de tentoonstelling aan te vragen voor vertegenwoordigers der Nederlandsche pers. Zij noodigt mitsdien de redactiën van dagbladen of tijdschriften, die zich wenschen te doen vertegenwoordigen, uit, daarvan zoodra mogelijk opgave te doen aan het kantoor der hoofdcommissie (Binnenhpf) te>sHage. Tot commissaris der Ned. handelmaatschappij is, in de plaats van wijlen den heer J. van Eik, gekozen de heer C. M. Fraissinet, met 38 van de 66 geldige stemmen. u J., C. Dorrius (geb. 4 Oct. 1795)thans militair wachter op het iort de Gagel, zal den 16®° dezer zijn 60-jorige aanstelling als korporaal gedeï- ken. Hij is vrijwillig in dienst getreden bij het 3e bat. i'nf. van linie, 18 Oct. 1814; werd korporaal 16 Maart 181.8, sergeant 1 April 1820, sergeant majoor 1 Febr. 1824, vaandeldrager 14*Sept. 1829, adjudant-onderofficier 17 Jan. 1831, gepensioneerd 16 Junij 1846, geëngageerd als militair schrijver 12 Julij 1846, in afwachting van een andere betrekking, dewijl de boven staande betrekking werd opgeheven, ontslagen 12 Julij 1852. aangesteld als militair wachter enz. 14 Julij 1855. Dus tot heden lelt hij bijna 64 dienstjaren, met bijvoeging van 6 campagne-jaren, te zamen 70 dienstjaren. In een hotel te Utrecht viel Woensdag avond een brandende gaskroon van 12 pitten onder groot gedruisch naar beneden. Ongelukken werden niet veroorzaakt, maar de ontsteltenis der gasten was groot. Te Deventer kwam eergisteren avond een molenmakersknecht met een zwSre vracht hoornen, door 2 paarden voortgetrokken over de schipbrug rijden, die wegens den zeer hoogen waterstand van den IJssel zeer hoog ligt. Hij had het ongeluk tegen de leuning van de klep der brug te geraken waardoor de paarden in de rivier vielen. Hij had de tegenwoordigheid van geest onmiddellijk de touwen los te snijden, zoodat de paarden konden wegzwemmen. Eenige bij de brug staan'de toeschouwers begaven zich hierna onmiddellijk in bootjes in de rivfer en zij hadden* hefgeluk de paarden behouden aan wal te brengen. De wagenwaaraan ook van onder een boom was vastgemaakt, was blijven liggen. Omtrent den man, dien men te Nijmegen'dood in zijn huis heeft gevon den, wordt nader gemeld dat hij gevonden werd met wonden overdekt, de hersenkas gespleten en de heup ontwricht. Daar hij een zeer sterk man was, is er waarschijnlijk meer dan één aanvaller geweest. De verslagene, tot eene goede familie behoorende, woonde in een der achterbuurten. Door een aantal kiezers te Zevenbergen is een adres gerigt aan de tweede kamer om de verkiezing aldaar te niet te doen, op grond van ver schillende informaliteiten, zoowel bij de eerste stemming als bij de herstem ming voorgekomen. Zoo is bij de eerste stemming in het onderkiesdistrict Waspik niet voldaan aan artikel 48 der wet op het kiesregt. Niettegen staande'hiervan, zijn de stemmen uit Waspik geldig verklaard, terwijl zoo wel bij de eerste stemming als bij de herstemming de bus uit Meeuwen niet was gesloten op de wijze als art. 51 der genoemde wet voorschrijft; terwijl

Leydse Courant | 1878 | | pagina 5