leidsche m. O li RA IT. Eerste Zitting van den Militieraad. isrs. ZATURDAG 2 MAART De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en feestdagen uitgezonderdI)e prijs der Cotiranl is per viereruleel jaars f3.— franco p. p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 's jaars, huilen de expediliekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p, 6 Cents. De prys der Advertentiën is van 1- 4 regels ƒ1.—, iedere regel meer 25 cenls. STADS-BE RICHT EN. BURGEMEESTER in WETHOUDERS vim LEIDEN doen Je weten, dat de eerste zitting van den Militieraadvoor deze gemeente, overeenkomstig art. 8b der Wet van den 19den Augustus 1861 Staatsblad n°. 72), wordt gehouden Op Maandag den lld«» M^art 1878, des voormiddags te elf urenvoor de loteïin- gen die de nommers getrokken hebben van 1 tot 100, en des namiddags te één uur, voor hen die getrokken hebben van n®. 101 tot n°. 150; Op Dinsdag den 12(leD Maart 1878, des namiddags te éétt, uur, voor hen die getrokken hebben van n®. 151 tot n®. 200; Op Woensdag den 13den Maart 1878, des namiddags te halfeenvoor hen die getrokken hebben van n®. 201 tot n®. 264; Op Donderdag den 14den Maart 1878, des voormiddags te elf aren, voor hen die getrokken hebben van n®. 265 tot n®. 327; en zulks in een der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente. Zij herinneren \ourls dat in gemelde zitting voor den Miiitieraad moeten ver schijnen 1®. de vrijwilligers voor de Militie; 2®. de lotelingendie vrijstelling verlangen wegens ziekelijke gesteldheid of gebre ken, of gemis van de ge\orderde lengte; dat du lotelingen, die voor dien Raad niet zijn verschenen, gebonden worden geene redenen lot vrijstelling te hebben en voor den dienst worden aangewezen, terwijl het niet ontvangen van een oproepingsbiljet niet ontheft van de verplichting tot het verschijnen voor den Militieraad of lot het indienen van de tot staving der redenen van vrijstelling gevorderde bewijsstukken. Kr» geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 1 Maart 1878. v» d. BR AN DELER, Burgemeester. E. RIST, Secretaris. zeemilitie. BURGEMEESTER in WETHOUDERS tin LEIDEN, Gelet op art. 150 der Wet op de Nationale Militie, van den 19den Augustus 1861, Staatsblad N». 72); Noodigen de lotelingen deier gemeente, die verlangen bij de Zeemilitie te die nen, oil lich daartoe aan te melden óór den l!ten April aanstaande, opeen der werk dagen. tussclien des vooriniddags negen en des namiddags drie uren, ter Secretarie deaer gemeente. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in <le Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd Leiden, 1 Maart 1878. v. d. BRANOELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Oe BURGEMEESTER. Hoofd van hel Gemeentebestuur van Leiden, doet te weien, dat aan den Ontvanger der direete belastingen alhier is ter hand gesteld het op den 2G,U0 Februari laatstleden invorderbaar verklaarde kohier van hel patentrecht, over het 3J' kwartaal, dienst 1877/8, en «lat ieder verplicht is zijn aanslag op den hij de wel bepaalden voel te voldoen. En wordt deze tloorj plaatsing in de Leid che Coumnt afgekondigd. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 1 Maart 1878 v. d. BRANDELER. BINN E .A L A N DSC IIE BEIUGTEN. LEIDEN, 1 Maart. Naar wij vernemen is de vervaardiging der dreggen, slcepstaven en verdere op de expeditie naar Spitsbergen en Nova-Zembla te bezigen visch- gtreedschappen opgedragen aan den heer Dce, mr. smid op de Hooigracht alhier, denzelfden, die twee jaar geleden belast werd met de levering van dergelijke instrumenten voor de uitrusting van het zoölogisch station der Dierkundige vereeniging Door de policie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen een viertal jongens, die kleine diefstallen in winkels hebben gepleegd. Ook is door haar aangehouden de persoon van J. R., die verdacht wordt schuldig te zijn aan diefstal van drie pantalons uit eenen winkel aan de Langebt'Hg op jl. Maandag en van een koperen ascltemmer op den 4dn" January II. Gedurende de maand Febrttarij 1878 zijn in de Leidsche volksgaar keuken afgeleverd: 2507 porliëii warme spijs, 353 portiën vleesch, 95% portiCu spek, totaal 2955% portiën. Het stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Nieuwe Diep, is op 28 Fcbr. van Port-Saïd vertrokken. De Celebes, mede op weg naar Nieuwe Diep. vertrok op dien dag van Penang. De Prins tan Oranje, op weg naar Batavia, verliet gisteren Napels. Voor de Noordpool-expedilie is o. a. ontvangen: van de hh. Tielema» en Dros. te Leiden, 100 liter ingemaakte eetwaren in blikkeu bussen, en van den heer Noothoven van Goor aldaar eene fraaije verzameling boekwerken. Aan liet overzigt van de jongste verrigtingen der Neëerl. vereeniging //liet Roode Kruis", inzonderheid met betrekking tot den Russisch-Turkschen oorlog ontleenen wij het volgende: Ten gevolge van het dringend verzoek van het hoofd-comité om hulp, waaraan in den Russisch-Turkschen oorlog meer en meer behoefte blijkt, werd van verschillende zjjden geld ontvangen en door het Utrechtsch comité eene ruime hoeveelheid verplegingsmiddelen beschikbaar gesteld. Deze zyn naar St. Petersburg verzondenmet bestemming voor de Hoilandsclie ambu lance in den Caucasus. Daarbij werd door het hoofd-comité eene kist met heelkundige instrumenten gevoegd. Een en ander vertegenwoordigde eene som van circa /2000. Terzelfder tijd werd door de commissie, belast met het beheer van het centraal-depot, een voorraad verhand- en kleedingslukkeu in gereedheid gebragtbestemd voor de zieken en gekwetsten in Turkye. De waarde van deze expeditie bedroeg bijna ƒ900. lu liet laatst van January jl. werd door het hoofdcomité een uitvoerig lelcgraphisch berigt uit Koiistaiilinopel ontvangen, waarbij door den voor zitter van den «Croissant Rouge", dr. Arif-Bey, een zeer donker tafereel werd opgehangen van de namelooze ellende, die te Konstantinopelten gevolge van den toevloed van duizenden vtuglelingen lieerschte. Met het oog op het groot aantal zieken en gekwetstendie zich onder deze vluglelingen bevindenwerd door het hoofdcomité besloten op nieuw eene som van ƒ5000 ter beschikking van het comité te Konstantinopel te stellen, gelijk vroeger reeds korteljjk is gemeld. In een schrjjven van genoemden voor zitter werd aan de Ned. vereeniging warme dank gebragt, voor de ruime hulp van het Nedcrl. Roode Kruis. Sedert de vorige opgave zijn 1445.47 aan bjjdragen bij het hoofdcomité van het Roode Kruis ontvangen. Het v. 's Gr. verneemt nog het volgende omtrent het ongeluk in de duinen onder Wassenaar op 24 Febr. jl.: Telkens nadat aan het strand bij Sclieveuiiigen is gevuurd, worden denzelfden dag de verschoten projecti on, langs het strand en in de duinen, met de meeste zorg door de mili tairen opgezocht en dan ook nagenoeg alle teruggevonden. Slechts enkele projectiondie bv. in het zand der duinen zijn gedrongen en op dat oogen- lilik niet te vinden zijnblijven daar liggen tot zjj later worden ontdekt. Worden die projection door burgers teruggevonden, dan wordt hun daar voor een zekere som uit betaaldof wel maakt men gebruik van de ruim bestaande gelegenheid om het gevondene als oud ijzer by opkoopers af te zetten Enkele burgers nu houden zich meermalen, om den wille van de helooning. onledig met die bezigheid, niettegenstaande op de daaraan ver honden gevaren meermalen is gewezen. Aan de oudsten der vier slagt- offerseen 18-jarig jongeling, was reeds vroeger een som gelds als vind- loon uitbetaald, liet doel, waarmede de vier kinderen zich op Zondag 24 Febr. in de duinen begavenwas dan ook het terugzoeken van verscho len projectilen. waarvan zij reeds, op het oogenblik van het ongeluk, meerdere hadden gevonden. Nog verdient vermelding, dal de met buskruid geladen granaat, die het treurig ongeluk heeft veroorzaakt, van geen ont stekingsmiddel, schokbuis als anderzius, was voorzien, zoodat alleen is aan te nemen, dat een moedwillige of toevallige aanraking van het buskruid met vuur het springen van de granaat heeft te weeg gebragt. De eergisteren voor den aanvang der zitting der arrond.-regtbank te Amsterdam ontsnapte gevangene is weder gevonden en aangehouden. Hij werd gisteren weder voor de regtbauk gebragt, om zich ter zake van dief stal tot een gevangenisstraf van een jaar te hooren veroordeelen. Volgens het N. v. d. D. had de ontsnapping van den man, die zeer ken baar is, daar hij een zijner armen mist. onder de volgende omstandigheden plaats: «Regtuit, naar boven, ntarrrsch"! klonk liet uit den mond van een der twee rijks-veldwachters, die belast waren met de bewaking van de drie gevangenen, die met den gevangenwagen van de cellulaire gevangenis naar het paleis van justitie werden gebragt. De menschen deden zooals hun bevolen was. De eenarmige was de voorste en liep, juist doordat hjj al te letterlyk regtuit schreed, in een verkeerden gang. aan hel einde waarvan een trap naar beneden en weder naar buiten voerde. Hij had dit

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1