LlilSLSUIIIi IIRAST. w? NSW 187*. I 5gfc" Kfy ,J kgu. Af uzs VRIJDAG 15 FILBRUARIJ De Courant verschijnt dagelijksZen- en Feestdagen uitgezonderd. De priider Courant is per vierendeel juars f3.-—, franco p. p. f 3.S0, met het Verslag der Mandelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. /3.SÏ). liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditie kosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. f> Cents. De prijs der Adverlenlidn is van 1- 4 regels 1. iedere regel meer 25 cents. STADS-BE RICHT E IN. HER-IJ R. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien liet besluit van de Gedeputeerde Stalen der provincie Zuid-Hollandvan den 24sicn December 1877, n». 29/1 Provinciaalblad n°. 90), houdende bepaling van de tijdstippen van den lier-ijk der maten en gewichten in de verschillende gemeenten in deze provincie, voor het jaar 1878; Herinneren den ingezetenen dezer gemeente hunne verplichting, overeenkomstig art. 15, lett. o, der wet van den 7en April 1869 Staatsblad n». 57), tot het doen her-ijken van alle reeds in gebruik zijnde maten en gewichten, onder mede- deeling dat daartoe door den ijker zitting wordt gehouden in het locaal van den ijk, op de Aalmarktnaast de Gemeente-apotheeken wel; voor de gewone gewichten, benevens de maten en strijkers, voor wijk VII, op den 15, 19, 20, 21, 22, 26 en 27 Februari, telken dage van des morgens 9 tot des namiddags 3 uren Vervolgens wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat volgens beslnit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid van den 19llen December 1877, de letter Lin den gewonen drukvorm, schuin gesteld, bestemd is tot goedkeu- ringsmerk zoowel hij den ijk als hij den her-ijk der maten en gewichten, de Koninklijke kroonbij den ijk van weegwerktuigen voor gewoon gebruik en van gasmeters; en eene vijfstralige ster, hij den ijk van weegwerktuigen voor fijnere wegingenterwijl het kantoormerk voor de gemeente Leiden is het cijfer f. Eindelijk dat aangezien bij sommige, vooral ijzeren weegwerktuigendoor roest en andere oorzaken, de indruk van den overgangsstempel spoedig wordt uitgewischt op de dagen waarop de herijk plaats heeft, gelegenheid wordt gegeven, die balan sen, waarvan bedoeld stempel onduidelijk is en dreigt le verdwijnen, ter overstem- peling aan te bieden. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaat sing in de Leidsclie Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, 3 Januari 1878. T. d. BRANDELER, Burgemeester- E. KIST, Secretaris. BINNENLAN DSCUE BEIIIGTEN LEIDEN, 14 Februarij. In de zitting van den gemeenteraad van heden is o. a. adres van dr. J. Baert, om continuatie als slads-geneesheer, een adres van de firma Dros en Gebr. Tieleman, tol het leggen van een brug aan deVleere- sleeg over hare fabriek, en een brief van den raad van administratie van de Holl. ijzeren spoorweg-maatschappij, betredende het station van den spoor weg Leiden—Woerden. Aan de orde was eene voordragt betrekkelijk de belegging van het legaat Buzzi, met suppletoiren staat van begrooting. Die voordragt werd met alge- meene slemmen aangenomen, zullende tevens wat betreft de renten gevolg gegeven worden aan de wenkendoor de commissie van financièn in baar rapport gegeven. Een suppletoire staat van begrooting, dienst 1877. van de bank van leening, en eene voordragt tot verhooging van de jaarwedde van een der leeraren in de geschiedenis en aardrijkskunde aan de gemeente-in stellingen voor hoogcr en middelbaar onderw ijs, werden mede met algemeene slemmen aangenomen. Uithoofde voor de beslaande vacature geene sollici tanten waren opgekomenheeft men tot de verhooging van het tractement moeten besluiten. Eene nieuwe oproeping zal worden gedaan op een trac- leuienl van ƒ1800. met eene dadelijke en in eens afloopende verhooging van ƒ400. Bij het in behandeling brengen van de voordrag' betrekkelijk de plaatsing van het personen-station van den spoorweg Leiden Woerden, werd voor lezing gedaan van den boven vermelden brief van den raad van administratie van de Holl. ijzeren spoorweg-maatschappij. De raad van administratie wijst in dien brief op het ongerief, dat ontslaat door meer dan een sialion. Afzonderlijke stations zijn voor hei publiek kostbaar cn voor de dienst der posterij tijdroovend. Bij de vereeniging van bet sta:ion met dat van den Holl. spoorweg wordt bei plaatsen van een halte buiten de Wittepoort niet uitgesloten. In het- geheel is het in strijd met bei belang van het reizend publiek twee stations te hebbendie ver van elkander zijn gelegen. Naar aanleiding van dien brief stelde de voorzitier voor de zaak aan te houden en die op nieuw in handen te stellen van burg. en wetli. De heer Le Poole gaf zijne ingenomenheid te kennen met het voorgelezen schrijvenen gaf aan burg. en weth. in overweging ot de hahe niet kon gemaakt worden aan den weg naar Zoeterwoudc Vroeger toch ha lden reeds de bewoners der nabij de voor malige Koepoort liggende wijk zich verheugd dal het station op die hoogte zou geplaatst worden, maar dat uitzigt daarop was nu geheel vervallen. Hij wenschte dat burg. en weth. het in overweging zouden nemen. De heer van llerson vroeg nog eenige inlichting, want er was voor hem in de zaak nog iets duisters geblevendaarin dat de geheele quaestie aan de orde werd gesteld. Hij dacht dat de zaak reeds was uitgemaakt en als eene voorwaarde was gesteld bij het verleenen der concessie en van het subsidie door de stad. Alle treinen zouden gaan naar en komen van het gemeenschappelijk station van de Holl. maatschappij. Het was hem dus vreemd dat er sprake was van een station aan de Wittepoort; daardoor verviel toch het denkbeeld van aansluiting geheel. De voorzitter zeide dat, als «lit waar was. het min stens dwaas zou zijn er op terug te komenmaar burg. cn weth. konden dat uit de stukken niet zien. De spreker had zeker het oog op het iloorloopeu der treinen, maar niet op de plaatsing der stations. Men kon in dien geest niet spreken, want men wist niet welke conditiën de Holl. maatschappij zou stellen. Alleen het doorrijden der treinen naar den spoor weg was uitgemaakt. De heer van der Zweep kon dit uil den brief niet lezen, en ook de heer van llerson gelooide dat men op die wijze er zou inloopen. De voorzitter zeide dat de aansluiting niet zoo zou kunnen ge regeld worden dat men nooit behoefde te wachten; de aansluiting had plaats, maar men zou soms moeten wachten. De heer Krantz waarschuwde mede tegen eene te optimistische opvatting en de heer Eigeman was van meening dat men op die wijze minder zou «erkrjjgen dan hetgeen was ge contracteerd. Hij vreesde dat er achter de vraag iets zat, De heer 11 arte- velt releveerde het gezegde van burg. en weth.in de voordragt, ten opzigte van de halte aan de Beurs te Rotterdam. Men moest soms aan het station Delftsche poort 1 uur vertoeven en dan moest de bagage daar nog blij ven. Hij hoopte dat men voor een dergeljjken toestand mogt bewaard blij ven. De heer Driessen verklaarde zich ten sterkste tegen het denkbeeld van den heer Le Poole, waarmede de voorzitter instemde. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitier werd ten slotle besloten. Het verzoek van F. O. de Vries, ter bekoming van gemeentegrond, werd toegestaan. De voordragt lot wijziging van de concessie en exploitatie van paardenspoorwegen werd goedgekeurd; 1°. het verleenen van uitstel tot 1 Maart voor de storting van de waarborgsom, met 19 stemmen tegen 1; 2". het beginnen met den aanleg van de ljjn Zjjlpoort-station, met 17 tegen 3 stemmen. De voordragt tol wijziging van de verordening op de markten, bet rellende het leggen van turfschepen in de Heerengracht, werd met 16 tegen 4 stemmen goedgekeurd. I)c laatste voordragt werd bestreden door den heer van Heukelom, op grond dat men daardoor ecu gevaarlijken weg betrad, en verdedigd door den voorzitter cn den heer Jntaop grond dat de ruimte elders groot genoeg was cn met het oog op belemmering en be nadeeling van den handel van ingezetenen op dc bedoelde plaats. Ingevolge hun verzoek werd eervol ontslag verleend aan mej. C. M. 11 J. Gersenals onderwijzeres 2e kl. aan de meisjesschool 1' kt.eu aan dr. J. Verdamals praeceptor aan het gymnasium. Ten slotte gaf de heer Hartevelt nog te kennen dat hij op de leeskamer een model had gezien van het kohier der plaats, dir. belas'ing. Zijns in ziens werden daarop nog twee kolommen gemist, t. w. de opgave van het bedrag van het zuiver inkomen, volgens eigen aangifte en volgens ambls- halven aanslag. Mogt eenmaal het kohier in handen worden gesteld van de commissie »an financiëndan zou daardoor hare aak gemakkelijker wór den gemaakt. De heer de Fremery meende dat volgens de verordening het bedoelde niet moest worden opgenomen. Men had ook reeds een gedeelte van Wijk I insevuld Mogelijk zou het echter nog zijn den ambtshalven aanslag door een letter aan te duiden. De heer de Laat de Kanter meende dat er groot bezwaar zou bestaan het kohier in handen der commissie te stellen (dat trouwens vroeger ook niet plaats had), omdat zij minstens 4 weken noodig zou hebben om een zeer oppervlakkig onderzoek in te ste'len. Voorts werd hierbij nog gesproken over de aan het kohier te geven publiciteit. Blijkens de verklaring v,m de leden van het dagelijksch bestuur was dit punt nog niet beslist; echter lag het niet in hun 'plan het voorbeeld van Amsterdam le volgen, en ook niet dat van enkele andere plaatsen, waar men het kohier liet drukken. Bij de heden gehouden openbare verhuring van het bewonen en exploi teren van het Heeren-logement aan den Bnrg alhier is de gunning aan gehouden.

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1