LEIDSCilE COURANT. 1878. W. 30. <i£*p2zr-~ DflNGSDAG 12 FEBRUARIJ. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en f eestdagen uitgezonderd. De der Courant, is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35franco p. p. 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, huilen de expediliekosten, Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1 4 regels iedere regel meer 25 cents. STADS-BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te welen, dal het 3' Suppletoir kohier van de plaatselijke directe belasting voor 1877 is goed gekeurd door de Gedeputeerde Staten dezer provincie, bij besluit van den 4"t0 Februari 1878 en op heden aan den Gemeente ontvanger ter invorde ring ter band gesteld, en dal ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d BRANDELER. Burgemeester. Leiden. 11 Februari 1878. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN. Herinneren bij deze den ingezetenen der gemeente aan de bepaling van Art. 181 der Algemeene Politieverordening van den 16'"'™ October 1873 (Gemeenteblad N". 4) houdende, dat //ten minste tweemaal in het jaar, en wel eens in bet voor- en eens in bet najaar, op kennisgeving van Bur gemeester en Wethouders, scboorstcenen en stookplaatsen gereinigd moe ten worden." En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. BRANDELER. Burgemeester. Leiden, 11 Februari 1878. E KIST. Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van LeidenDonderdag 14 Februari 1878, des namiddags te twee uren. 1». Voordracht betrekkelijk de belegging van het legaat Buzzi, met supple- loiren staal van begrooting. (12 en 16) 2*. Suppleioire staat van begrooting dienst 1877, van de Bank van Leening. (17) 3'. Voordracht lot verhooging van de jaarwedde van een der leeraren in de geschiedenis en aardrijkskunde aan de gemeente-instellingen voor hooger- en middelbaar onderwijs. (18 en 25) 4'. Idem betrekkelijk het personen-station voor den spoorweg Leiden - Woerden. (19) 5'. Verzoek van F. 0. De Vries, ter bekoming van gemeentegrond. (20) 6°. Voordracht tot wijziging van de concessie voor den aanleg eu exploitatie van paardenspoorwegen. (21) 7". Idem tot wijziging van de verordening op de markten. (22) 8°. Verzoek van Mej. C. M. H. J. Gersen, om ontslag als onderwijzeres 2<" klasse aan de meisjesschool der Is" klasse. (23) 9'. Idem van Dr J. Verdamom ontslag als praeceptor aan het Gymnasium. (24) BLNNENLANDSCIIF BEBIGTKN. LEIDEN, 11 Februarij. Bij de heden teil raadhuize gehouden openbare aanbesteding van de levering van bouwmaierialen, in acht percelen, zijn aannemers geworden: van perceel 1. houtwaren: rubriek J. vurenhout, C. Rijnsch eiken71. iepen- hout en E. Wijburger planken, Gebr. van Mannekus, te zaïnen voor /2200, en rubriek B. Koperwijker greenenGebr. van Hoeken voor f 441per ceel 2, spijkers en klein ijzerwerk, II. van Romburgh voor ƒ331; perceel 3 en 4, metselmaterialen P Fonteyn en Zoon voor ƒ634; perceel 5, met selsteen (Rijnsche), J. C. van der Tas voor ƒ1473: perceel 6, verfwaren, H. C. Visser en Zoon voor ƒ377 20; perceel 7, kolkroosters, M. Langezaal voor ƒ76 70; en perceel 8, bezems en boenders, J. Teeuwen voor/93.91, en van de levering van het rivierzand en gewasschen grint, voor den tijd van 5 jaren, J. van Leeuwen voor ƒ2.40 en ƒ3 20 per kuh el Bij de op heden gehouden openbare verknoping v»n cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen ƒ30, ƒ15, (3.20 en ƒ160. de laagste prijzen ƒ30. ƒ15. 3 en ƒ1.50. Heden is door de polieie alhier naar de gevangenis te 'sGravcnhage overgebragt cene gehuwde vrouw, die er haar werk van maakL om op de straat staande voorwerpen weg te nemen, te verkoppen en het daarvoor verkregen geld aan sterken drank te verspillen. Reeds tweemalen is ter zake binnen kort proces-verbaal legen haar opgemaakt. Gisteren namiddag ten half vijf ure heeft er een schoorsteenbrandje plaats gehad aan de Breedstraat alhier, die spoedig mei een paar kardoezen werd gebluscht. Gisteren avond teil 9 ure kreeg zekere v. d. K.. wonende in de Sliksteeg, met zijne bijzit in de tapperij van van Velzen. aan de Oude Varkenmarkt, twist, waarbij v. d. K.. zijne bijzit een flcsehje willende ontnemen, dat brak en zich aan zijne hand zoodanig verwondde, dat hjj naar het ziekenhuis is overgebragt geworden. De verkooping van 35 stuks runderen en 2 kalveren, verdacht van longziekte en dientengevolge te Leiderdorp onteigend, heeft opgebragt de som van ƒ2805.95. De getaxeerde waarde bedroeg Z8293. Men schrijft ons: De bloemkweekers verbruiken in de kassen haast zooveel brandstof als bij een strengen winter en daarbij met veel minder goed gevolg. Wat er bloeit is bleek van kleur; andere planten komen niet vooruit of zijn aan bederf onderhevig. Want het levenwekkend zonlicht ontbrak in de jongste dagen en eene sombere, nevelachtige lucht, die over ons land niet alleen, maar over een groot deel van Europa hing, ver spreidde duisternis alom. In de vergadering van het hoofd-comité van het Roode Kruis, op den 7de° dezer gehouden, is besloten wederom eene som van 5000 beschikbaar te stellentot hulp aan de zieken en gekwetsten te Konstantinopel. De minister van waterstaat enz. heeft overgenomen het wets-ontwerp tot wijziging der wet van 13 Junij 1857 op de zeevisscherijen. Bij nota van wijziging stelt de minister voor art. 4 der beslaande wet te vervangen door eene strafbedreiging, niet alleen tegen het voorzien van vaten met afgeschafte merken en het verpakken van haring in zoodanig gemerkte vaten, maar ook het verkoopen, te koop aanbieden, afleveren en ten ver koop in voorraad hebben van daarin verpakten haring. De bedreigde boete is van ƒ25 tot ƒ1000. De minister hoopt met zjjn ambtgenoot van justitie in overleg te zullen treden omtrent eene herziening en verbetering der be staande bepalingen ter bescherming der fabrieks- en handelsmerken. Wij vernemen, meldt het Hhl., dat de bekende Russische koopman Sibiriakow te Moskou, die het derde gedeelte bekostigt van de Zweedsche Noordpool-expedilie, welke in dit jaar zal uitzeilen, thans per telegram heelt aangeboden om de 10000 guldenwelke pog aan de Nederlandsche Noordpool expediiië ontbreken, te geven. Als voorwaarde stelt hij daarbij dat de expeditie ook het bereiken van den mond der Jenisei tot haar doel stelt. Welke beslissing liet Noordpool-comité op dit aanbod nemen zal. weten wij niet; ma r wij doen de vraag: zou werkelijk in het rijke Neder land het nationaliteitsgevoel zoo diep gezonken zijn, dat men voor de ge- heele uitvoering van zulk eene echt nationale onderneming den financiëlen steun van den vreemdeling noodig heeft? Zaturdag is Ie 's llage eene algemeene vergadering gehouden van de vereeoiging //Eigen Hulp", onder praesidium van tnr. P. F Hubrecht. die in zijne openingsrede enkele mededeelingen gaf omtrent den toestand der ver- eeniging. In zoover is zij vooruitgegaandat ligt individueel- karakter van de algemeene vergadering zich heeft opgelost in eene morr vormelijke r. pre sentatie der districten. Dit gaf den spreker aanleiding om de aandacht te vestigen op de eigenaardige wijze, waarop die formatie was tol stand ge komen. Zonder initiatief of pressie van liet hoofdbestuur is op de meeste plaatsen de zaak der districtsformalie tot stand gebragt. Hij deelde voorts mede, dat dezelfde vrije beweging en het gronddenkbeeld van //Eigen Hulp" zich in de districten met kracht hebben geopenbaard Immers zijn reeds 73 districten geformeerd, terwijl het ledental 8000 a 9000 bedraagt. In eene dezer dagen gehouden vergadering van het Friesch genootschap van geschied-, oudheid- en taalkunde is rekening gedaan van de ontvangsten en uitgaven der ten vorigen jare van wege liet genootschap gehouden his torische tentoonstelling van Friesland. De ontvangsten waren geweest ƒ33888 59. de uitgaven 16788.59, zoodat het batig saldo bedroeg 17100. Uit de rekening bleek, dat tegen de verschillende entree-prijzen 36963 per sonen de tentoonstelling hadden bezocht. Na goedkeuring der rekening besloot de vergadering het batig saldo als afzonderlijk fonds te houden en te beheeren, jaarlijks de renten daarbij op te leggen en aan dit fonds de bepaalde bestemming te geven, dat het eens zal strekken tot het verkrij gen van een gebouw voor een oudheidkundig museum en de bibliotheek, of. indien op eene andere wijze in een gebouw mogt. worden voorzien, tot uitbreiding en onderhoud van het museum en de bibliotheek of tot zoodanig doel, als waartoe het genootschap, op voorstel van het bestuur, zal besluiten. Wegens den zwaren mist, die Zaturdag over liet geheele land hing, waren de locomotiven bij vele treinen den geheelen dag van brandende lan taarns voorzien. Onder Kralingen viel eergisteren een schipper van zijn zandaak en bleef hangrn aan een touw. Zijne vrouw schoot toe om hem te helpen

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1