LÜIÜSCIË COURANT. mmgm- 1878. WOENSDAG 30 JANUARIJ. STADS-BER 1CBTEN. BI N N EN LA NI >SC 11E BE BIGT E N BUITENLANDSCUE BEBIGTEN. WW N°. m. De Courant verschijnt dage lij l,sZon- en liesldageu uilgezunderd. De cys der Courant is ter vierendeel jaars 3.franco p. p. ƒ3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, huiten de expcditiekosleii. Afzonderlijke nou miers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Centsfranco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentie» is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat ingevolge art 2 der Verordening, regelende de invordering der plaatselijke belasting op de honden, ieder houder van een of meer honden, die aan die belasiing onderhevig zijn. verplicht is. daarvan jaarlijks vóór of op den 31"" Januari hij den Gemeente-Ontvanger aangifte ie doen. door inlevering van een behoorlijk ingevuld en door den aangever onderteekend biljetdat bedoelde invullingshiljellen voor hei dienstjaar 18/8 kosteloos ten kantore van den Ontvanger verkrijgbaar zijn. Burgemeester en Weihouders voornoemd, v a. BRANDELER. Burgemeester. Leiden, 5 Januari 1878. E. RIST, Secretaris. rapp. desk, f 10943.10, rtpp. desk. 11010.88%, desk. 13717.95, concl. van andere des- LEIDEN, 29 Januarij. De arrondissements-regtbank te 's Gravenhage heeft liedenin de oni- eigeiiings-proceduren der spoorwegmaatschappij LeidenWoeden, de vol gende schadeloosstelling toegekend, als: ƒ17732 55 aan v. d. Burg (aanbod ƒ18000, rapport deskundigen f 47976.19. conclusie O M. ƒ18888 25); 2447.10 aan v. d. Lee (aanbod ƒ2200, rapport desk. 5739 47 concl. t). M. ƒ2293.80) 3708.35 aan Straathof (aanbod ƒ3300. rapport, desk. ƒ8998.55, concl. 0. M. t 3474.55); ƒ4422 52 aan Hoppe (aanbod ƒ2800, rapp. desk. ƒ13994 52, concl. O M. ƒ482412); 7993.14 aan baronesse van Brienen (aanbod 6236, rapp. desk. 13464.05y2, concl. O. M. ƒ7560.14); 2128 70 aan Weeningh (aanbod 1430.— rapp. desk. 3864.25, concl. O. M. 2036.35); 4o27 20 aan Koot (aanbod 4000.-, rapp. desk. 11356.90. concl. 0. M. 4623.-); 4778.59 aan v. d. Schalk (aanbod 3700.— concl. O M. f 4645 65) 4912.— aan J. v Ommering (aanbod 4200. - concl. 0. M. 5014 60); 6584 05 aan Kompier (aanbod 6600.50. rapp. 0. M. 6522 05) terwijl in zake Imans nieuwe expertise mei benoemin kondigen is bevolen. Omtrent de vakken, door de benoemde kerkelijke booglreraren te doceren, meldt de Kerk. wat bel relt Leiden, bet volgende: ds. M A. Gooszenpred. te Schiedam, is benoemd voor de lessen in de leerstellige godgeleerdheid, liet Nederlandseh hervormd kerlcregt en de geschiedenis der Christelijke zending; dr. J. G. R. Acquoy, pred. ie Zall-Bommelvoor de lessen in de geschiedenis der Nederlandsche hervormde kerk en barer leer stellingen. de bijbelsche godgeleerdheid en de praciische godgeleerdheid met de daarbij vereisehte oefeningen. Te Rijnsburg werd gisteren boelhuis gehouden aan de woning van cene onlangs overleden oude vrouw, die van liefdegiften leefde en hout sprokkelde langs den weg. Het schamele huisraad kwam nici veel in aan merking toch werd er nog voor ruim ƒ100 aan gouden en zilveren sieraden opgebragt. Naar men verneemt, heeft het Nova-Zembla-Comité van de firma Baak en Boisscvain, wijnhandelaars ie Amsterdam, ten behoeve der expeditie naar de IJszee eene hoeveelheid wijn ten geschenke ontvangen, die ruim voldoende is voor de behoefte van dezen verkenningstogt. -• Volgens de Amst. C. heelt de heer mr. F. de Klopper, hooldcommis- saris van policie aldaar, aan Z. M. den koning zijn eervol ontslag uit die betrekking gevraagd. Te Amsterdam heeft Zondag morgen dr. Ph. R. Hugenholtz in de Nienwekerk zijn afscheidsrede gehouden, naar aanleiding van Luc. 9 vs. 62. als predikant bij de Ned. herv. gemeente. Een man. die reeds eenige malen gratis huisvesting had gehad, kwam eergisteren bij de policie te Amsterdam om nachtverblijf te verzoeken, het geen hem werd verleend. Dienzelfden nacht werd een dronken vrouw van verdachte zeden in arrest gebragt en loen hoorde zij tot haar schrik, dat haar man, wien zij in geen vjjf jaar had gezien en die door haar reeds dood was verklaard, in hare onmiddellijke nabijheid was. De echtelieden kouden den volgenden morgen gezamenlijk vertrekken. Te Sneek is tol hoofdonderwijzeres aan de meisjesschool voor meer uitgebreid lager onderwijs en de later daaraan te verbinden meisjesschool voor gewoon lager onderwijs benoemd mej. C. M. H. J. Gersen. te Leiden. Naar men verneemt is nabij Wissekerke weder een val ontstaan van ongeveer 70 meter lengte, die tot op een afstand van 2 meter tot de kruin van den dijk is genaderd, zoodat men op nieuw voor het inloopen van den Thoorn-polder vreest. Men mcldi uit Paramaribo, van 1 Jan.: Naar men verneemt is de sehoener Annie Laurie, varende onder Nederlandsche vlag en behoorende aan de heeren Gebr. Waakhuyzen, van hier met eene lading koopmans goederen ter waarde van p. m. ƒ14000 naar Nickerie vertrokken, op de hoogte van de Turtlebank in het gezigl van Nickerie, door het losspringen van 2 planken aan de kiel lek gewordenwaardoor hij onmiddellijk is ge zonken. De passagiers en de bemanning zjjn gered door de sloep van den schoener en door een in de nabijheid zjjndc Franschen schoener aan wal gebragt. 's GRAVENHAGE, 29 Januarij. Tot burgemeester der gemeente Appeltern is benoemd de heer B. A. baron van Verschuer, en tot burgemeester der gemeente Voorhout is her benoemd de heer H. D. Ter Wee. -- Tol notaris zijn benoemd: binnen het arrond. Leeuwarden, te Berli- kum, gemeente Meiialdumadeel, de heer M. G. van Geytenbeek, cand.- notaris te Roordahuizum; binnen hel arrond. Leeuwarden, te Bozum, ge meente Baarderadeel, de heer mr. J. Klaasesz. de Boer, cand.-notaris, zijnde hem tevens eervol ontslag verleend als kanlonregter-plaalsvervanger in het kanton Bcrlikuin; binnen het arrond. Heerenveen, te Joure, gemeente Has- kerla.id, de heer H. J. W. Terlel, cand.-notaris te Heerenveen. De heer P. A. Broers, thans ontvanger der directe belastingen te Raalte, is benoemd tot ontvanger derzelfde middelen te Koudum. Aan den heer dr. 11. Oiinen is, op zjjn verzoek, eervol ontslag verleend als Iecraar aan de rijks- hoogere burgerschool te Roermond. Door Z. M. is. hij het personeel va» de geneeskundige dienst derland- magt, benoemd lol officier van gezondheid 1' kl.. de officier van gezondheid 2' kl. F. van Leeuwen, van gemeld personeel, en de officier van gezond heid 1' kl. J. de Wit, van dat personeel, op non-activiteit gesteld. Blijkens een ontvangen telegram van den gouverneur-generaal van Nederl. Indiö is door eene commissie ten behoeve van de noodlijdenden in de kolonie Curasao voorloopig ƒ3300 in 's lands kas gestort. Op 'skonings verlangen zal dit jaar ter gelegenheid van Zr M» ver jaardag alhier geene openbare feestviering plaats hebben. Heden werd de gemeenteraad met dien wensch van Z. M. in kennis gesteld. Heden is alhier plotseling overleden de heer van der Gon Netscher, oud-resident van Nederlandsch-Indiê. BELGIE Te Ixelles, nabij Brussel, is in 69-jarigen ouderdom overleden de kunst schilder Eiicnne Le Roy. commissaris der Belgische museums, lid der kon. akademie van schilderkunst van Antwerpen. Hij is o. a. bekend door de meesterlijke herstellingen, door hem aan ontelbare doeken van oude meesters en o. a. aan de twee kostbare schilderijen van Rubens in de O. L. V. Kerk van Antwerpen aangebragt. K M <S IK W ff». LONDEN, 28 Januarij. De aanvrage der regering om een crcdiel van 6 millioen wordt steeds druk iu de dagbladen besproken Wegens de handelwijze der rege ring in den laalsten tjjd achten velen het le gewaagd haar een zoo onbe paald vertrouwen te scheuken De Economist is van meeniug dal het buitengewoon crediet niet mag worde» toegestaan, vooraleer de regering hare Oostersche politiek geheel heeft blootgelegd. Zelfs indien de regering afdoende ophelderingen geeft mag de natie wel overwegen of aan een kabi net, dat de eene week den raad van het parlement inroept e» de volgende

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1