LEIDSCHE COURANT. WOENSDAG 16 JANUARIJ. fly. deze Courant wordt verzonden blads. 34 der Handelingen van den Gemeenteraad Ingekomen stukken). BINNENLANDSCUE BERIGTEN. 1S7S, %9. 13. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f3.—, franco p. p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad, f 3.35, franco p. p. f 3.86. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.BQ 's jaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nonimers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels ƒ1.iedere regel meer 25 cents. STA DS- BERICHTEN. PATENT BLADEN. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te vreten dat de ingevulde patenthiadeu over het 2de kwartaaldienst 1877/8 bij het College van Zetters, in een der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet verkrijgbaar zjjn dageljjks van een tot drie uren van 14 tot 19 Januari eertkomenrte. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, LeidZn, 12 Januari 1878. v. d. BRANDELER. LEIDEN, 15 Januarij. De arrondissements-regtbank te 'sGravenhage heeft heden, in de ont- eigenings-proceduren der spoorwegmaatschappij Leiden—Woerdende vol gende schadeloosstelling toegekend als: 3952.70 aan C. van Tol (aanbod ƒ3700, rapport van deskundigen ƒ12754.54, conclusie 0. M. ƒ3688.40); ƒ3995 75 aan IJsselstein (aanbod 3900, rapport>an deskundigen 13463.73, conclusie O. M. ƒ3888.33), terwijl in de zake Delcourt nieuwe expertise is bevolen met benoeming van andere deskundigen. Gedurende de tentoonstelling te Parijs in 1878 zullen er muziekuit voeringen plaats hebben in het Paleis van het Trocadero. waaraan door builenlandschc kunstenaars deel kan worden genomen. Ter bereiking van dit doel zijn aan de buitenlandsche hoofd-commissiën eenige vragen ter be antwoording voorgelegd. De Nederlandsche hoofd-commissic voor die ten toonstelling heeft den hoofdinhoud daarvan ter kennisse van de Nederland sche belanghebbenden gcbragt, met verzoek de antwoorden, die men daarop zou wensehen te geven, zoo spoedig mogeljjk ten kantore der hoofdcom missie in te zenden. 1. Welke orchesten of muziekcorpsen wensehen zich gedurende de ten toonstelling te doen hooren in de groote zaal van het Trocadero (die om streeks 5000 toehoorders kan bevatten en van een orgel voorzien is)? 2. Welk tijdstip kiezen zij daartoe? 3. Hoeveel concerten zouden die corpsen wensehen te geven? 4. Hoeveel werkende leden (instrumentistcn en cho- risten) tellen zij 5. Wie staat aan hun hoofd 6. Zjjii er liedertaiels of zangvereenigingendie deel wensehen te nemen aan den internationalen choorzang-wedslr[jddie onder directie van de "Commission des auditions tnusicales" den 220 Julij 1878 in het Paleis van het Trocadero zal w orden geopend De "Commission des auditions musicales de l'Exposition universelle de 1878, a Paris wenschl in de zaal daarvoor in het paleis van het Troca dero bestemd, en die omstreeks 500 personen bevat, uitvoeringen van kamermuziek lot stand te brengen, waarop sonaten en concerto's zullen worden ten gehoore gebragt voor een of twee instrumenten, en voorts trios quatuors, quintet ten sextuors, septuors, ottetti, nonetli en dicctti voor blaas- en strijkinstrumenten en piano's, te zanten of afzonderlijk. 7. Welke maatschappijen of vereenigingen wensehen aan die uitvoeringen deel te nemen? 8. Iloevelen en wie zijn de artislen, en welke is ieders specialiteit? 9. Welke zjjn hunne programma's? 10. Wenscht men stukken voor het orgel te doen uitvoeren? 12 Zijn er organisten van naam, die zich gedurende de tentoonstelling in de groote zaal van het Paleis van het Trocadero wensehen te doen hooren? 13. Welke zijn hunne namen? 14. Op welk tijdstip zouden zij wensehen op te treden? Drie werklieden van 'srijks werf te Amsterdam, een modelmaker, een scheepstimmerman en een lijnbaander, zijn aangewezen om de Nederl. commissie voor de tentoonstelling te Parijs als opziglers ter zijde ie staan. De minister van financiën heeft aan de provinciale inspecteurs der directe belastingen enz. eene missive doen afzenden houdende aanbeveling tot het stellen van duidelijke en leesbare handleekeningen door de belasting ambtenaren. Het stoomschip Conrad is op 12 Januarjj van Batavia vertrokken. Men verneemt dal de bijdragen voor de Sumalra-expeditic zijn geste gen lot bijna 40000. Men schrijft ons uit Stolwijk: ln de vergadering der vereeniging "Uitspanning door Inspanning" trad II. Zatnrdag als spreker op de heer J. Beumer, hoofdonderwijzer uit het Beijersche. Zijne novelle, "Een kransje bij tante Kee", werd door het talrijk opgekomen publiek met groote be langstelling aangehoord. Na de pauze werden nog eenige bijdragen gele verd, die allen het genot van den avond verhoogden. Het was vooral de muziek van den heer P. Kroon, die ons zoo bjjzonder trof. Genoemde heer begeleidde eene der bijdragen met de viool; de wjjze. waarop hij dat deed, boeide zoozeer de aandachtdat ieders wensch is nog menigmalen de gaven van den heer Kroon te hooren. Wjj zeggen hem nogmaals dank voor zijn treffelijk spel. - De vermoedelijke dader van den onlangs te Rotterdam gepleegden diefstal van horloges is door de politie aangehouden, doch de horloges zijn nog niet ontdekt. Te Amsterdam is dezer dagen een bankhillet van ƒ100 uitgegeven, dat gebleken is valsch te zpndoch zeer kunstig is nagebootst. Het justicieel onderzoek in zake den dood van den heer Kets, op de Brouwersgracht, te Amsterdam, is thans geheel gestaakt. De meeste duis tere omstandigheden in deze geheimzinnige zaak hebben zich gaandeweg opgehelderd. Elk spoor, dat, zoo er moordenaars waren, tot de ontdek king had moeten leidenis ingeslagennagespoord en tot in de kleinste bijzonderheden doorzocht. Niets, zelfs geen zweem van vermoeden dat de dood van den heer K. aan een andere geweldadige oorzaak dan zelf moord mag toegeschreven worden, is ontdekt. De slotsom van het onder zoek luidt, dat niets anders dan zelfmoord gepleegd is onder buitgewone omstandigheden. (?V. v. d. D.) Te Maurik zijn drie meisjes7, 8 en 9 jaar onddie na de middag- school zich op het jjs van een der kolken van de waarden gewaagd hadden om te glijdendoor het ijs gezakt en verdronken. Een daglooner uit Wjjhe zou Zondag 11. met zjjne vrouw een bezoek brengen aan een op eenigen afstand wonend familielid. Hun weg leidde over een vonder, die over een smalle en ondiepe sloot ligt. De man kwam er behouden overdoch de 60-jarige zwaargebouwde vrouw viel er af en werd, ofschoon de man onmiddellijk ter hulp snelde, levenloos uit de sloot opgehaald. Zaturdag avondbjj het vertrekken van den laatsten trein van Rozen- daal naar Antwerpen, wilde een reiziger, te Antwerpen te huis behoorend. nog op den reeds in beweging zijnden trein springen. Bij deze poging viel hij. met het ongelukkig gevolg, dat een zijner beenen door den trein ver brijzeld werd. Men heeft het been moeten afzetten. Te Middelburg is in den nacht van Zatnrdag op Zondag brand uitge barsten in een pakhuis met lompen enz. achter de Vlissingsche straat. Dat pakhuis en de naast, aangrenzende pandenhet eene gevuld met verwstoflen en het andere met hooizijn een prooi der vlammen geworden. 's GRAVENHAGE, 15 Januarjj. Z. M. heeft den heer Oscar Ohrströmcommandeur-kapitein 2' kl. bjj de Kon. Zweedsche marine, benoemd tot ridder der orde van den Neder- landschen Leeuw. Door Z. M. zijn benoemd: tot regter in de arrond.-regtbank te Rotter dam de lieer mr. A. C. Wesenhagenthans griffier bij het hof van justitie in Suriname, en met verlof tijdelijk verblijvende in Nederland; tot notaris te Winschoten de heer mr. M. G. L. Jorissen, cand.-notaris, thans procu reur en kantonregter-plaatsvervanger bij het kantongeregt te Znidbroek; tot notaris ie Scheemda de heer J. W. Koch. cand-notaris te Groningen; tot notaris te Middelstum de heer H. R. Trip, cand.-notaris te Leek; zijnde tevens aan mr. M. G. L. Jorissen, bovengenoemd, eervol ontslag verleend uit zijne betrekkingen van procureur bij de arrond.-regtbank te Winschoten en kantonregter-plaatsvervanger bjj het kantongeregt te Zuidbroek. Voorts is aan den heer m'. A. M. Sassen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als regter-plaatsvervanger in de arrond.-regtbank te Breda. De adelborsten ie kl P. W. Sachse, F. M. van Gelsdorp. W. A. Mou- ton, W. P. Coolhaas, O. J. E. baron van Wassenaer Catwijck en G. J, Buys zijn bevorderd tot luitenant ter zee 2C kl. De minister van financien heeft bekend gemaakt dat bij hem ontvan gen is eene som van ƒ8.20, wegens te min betaald snccessieregtdoor een onbekende, onder de letters V. D. uit Leiden, ingezonden. Z Exc. de commissaris des konings in deze provinciede heer C. Fock,

Leydse Courant | 1878 | | pagina 1