3 WEGENS VERANDERING VAN ZAKEN a van af Januari tot 20 Februari, |Maaiidag, Dinsdag en Woensdag 14,15 en 16 Januari 2 zullen alle aanwezige goederen, g 1 L. VAN RAALTE. PER TELEGRAAF. Burgerlijke &taub. Horst-, Maag- en Ingewanden verster kende Pillen. uitwendig: middel tegen Kinkhoest 2 lie winkel zal geopend zijn van 's morgens 9 tot 's namiddags 0 nur. 2 groote Opruiming van klJTIMfSSillltTAwitte SHIRTINGS, DADA- g at POLAMS en CONSTITUTIONSspotprijs. gewapende gouvernementsboot n°. 20 gelukken elfgouvernements-onderdanen uit de banden van zecroovers te verlossen. Te Padang heerscht onder Europeanen en inlanders een koortsepidemie, die vele slagtoffers eischt: de bevolking tracht de ziekte te bezweren door nachtelijke processiëu en gillend uitgesproken gebeden. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den 3" commies bij de algetn. rekenkamer W. C. Hooghwinkelt aan den leeraar aan de landbouwschool J. P. Strieker; aan den hooldonderw. aan de openb 3' lagere school te Samarang W. F, G. L. Haanstra. Ontslagen: eervol, de adsist.-resident van Bodjonegoro (Rembang) F. B. van Leeuwen; de gewezen opzigter lc kl. bij den waterstaat Th. La Fontaine: de 3C com mies bij de algem. rekenkamer A. F. Stephan; de adsist.-resident van Poer- wokerlo (Banjoemas) jhr. R. Wichers. Benoemd: tot ndsist.-resident van Bodjonegoro (Rembang), de adsist.-resident van Balang (Pekalongan) F. L. Wattendorff: tot adsist.-resident van Balang. dc controleur le kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura F. L. Wittenrood; tot 2"1 subst.-griffier bij den raad van justitie te Batavia; de 3f subst.-griffier bij den raad jhr. m'. C. A. Sijpesteyii; tot ingenieur 2« kl. bij het mijnwezen in Ned. Indie, de ingenieur 3' kl. D. de Jongh Hzn.: tot adjunct-translateur voor de Ja- vaansche taal te Soerakarta, de élève-translateur te Djokjokarta W. L. J. Hanssens. Departement van oorlog. Ontslagen: eervol, de burg. schrijver 5" kl. bij de mil. administr. H. van Gelden. Bevorderd: bij dc mil. administr., tot kapt.-kwartierm.de le luitt.-kwartierm. C. W. E. Stumpll, P. M. E. Soe- ters, J. W. Evers, F. J. II. van Iloiitum. II. Stutterheim en II. K J. van den Bossche, de drie eerstgenoemden thans met verlof in Nederland; bij het wapen der infanterie, tot 1™ luit., de 2' Iuitt. C. Sandt van Nooten, P. L. A. Collard, P. A. Le Maire (thans met verlof in Nederland). F. W. Everts en J N. A. van Barneveld; bij de mil. genecsk. dienst, tot dirig. officier van gezondh. 1' kl.dc dirig. officier van gezondh. 2' kl. A. E. Neeb, thans met verlof in Nederland. Benoemd: bij het wapen der genie, tot maga- zijnm. 3' kl. (2e luit.), de mil. opzigter der genie le kl. J. M. Schmitz. Departement van marine. Benoemd: lot loods, J. L. V. Schalk, parti culier zeevarende. ST. PETERSBURG, 13 Januarij (Officieel). Uit Tifllis wordt van den 12d«r geseind: Een detachement Russische cavalerie onder den generaal- majoor Loris Melikoff, van Iviocha uitgezonden, heeft op den straatweg naar Trapeznnt bij Baiburt een afdeeling Turksche cavalerie ter sterkte van 6500 man aangegrependie verslagen en vervolgd tol Kopdagi l)e Russen maakten vaandels buit, een aantal geweren, paarden en allerlei voorraad. Zij namen gevangen 1 officier en 100 soldalen. Sedert den 9,1,n dezer is Erzerum volkomen ingesloten. De Turken, die Chryskala bezet houden, ontvangen versterking. Uit Gabrowa wordt van den li"1"1 officieel gemeldNadat generaal Karzow dc Turken uit het Geopsdal had verdrevenzond hij vliegende kolonnes naar Kaloler en Klissuwa, en stelde zich in gemeenschap met de afdeelingen zijner-divisie, die langs Jalanitza en Tetcwen voorlrukten. Uit Selvi wordt van denzelfden dag bcrigt, dat de voorhoede van Gurkuw zich met geringe verliezen van Metsilet, Peikem en Ichtirnan heeft meester gemaakt. PARIJS, 13 Januarij. Bij de Iijkstaatsie van Raspail warennaar men schat, 70000 menschen tegenwoordig. Niets bijzonders is er bij voorgevallen. MALTA. 13 Januarij. De Turksche schepen Jumina, met 1067 man Brilsche troepen aan boord, van Indië komende, en de Euphrates, met 1142 man op weg daarheen, zijn hier teruggekomen. ST. PETERSBURG, 13 Januarij. Officiéél berigl uil Odessa van gisteren: Het bombardement van Eupaloria door Turksche panlserschepen werd 's avonds ten 6% ure gestaakt. De panlserschepen trachtten te vergeels twee koopvaar ders te nemen. De kazerne de hoofdwachthet tuighuis en het quaran- tainëgebouw zijn beschadigd. Zeven soldaten werden gekwetst. KONSTANTINOPEL12 Januarij. liet ministerie is afgetreden. Het nieuwe kabinet bestaal uit: llamdi-pacha groot-vizier; Server-pacha bui ten!. zaken; Savfet-pachajustitie; Said-pachabinnenl. zaken; Sadyk- pacha, koophandel; Kiani-pacha, financiën; Amed Vefekpachaopenbaar onderwijs. Een ieder weet, welk een heerlijk geneesmiddel de teer is in geval van j Bronchitis, tering, catharrcn, verkoudheden en in '(algemeen tegen alle aandoeningen *an bronchos en longen. j Vele zieken helaas, voor wie dit geneesmiddel uitstekend zou wezen, ge bruiken de teer niet, hetzij uit tegenzin legen den smaak, hetzij dat het hun verveelde om het teerwater klaar te maken. Dank zij het geniale denkbeeld van den heer Guyol, Pharmacien te Parijs, hebben al die min of meer rechtvaardige grieven van de zieken opgehouden te bestaan. Mijnheer de Redacteur! Met genoegen vernamen wij in uwe Courant van Donderdag 10 Januari II. de vermelding van de zoo eervolle 25-jarige ambtsvervulling van den heer C. J. La Rivière. Wij gelooven aan den wensch van den bescheiden man te voldoen met weinig over zijne zoo veelvuldige verdiensten uit te wijden. Trouwens, ieder die ooit met den geachten jubilaris in aanraking kwam, weet te goed op hoe echt humane en voorkomende wijze allenzonder onderscheiddoor hem werden behandeld. Deed het ons pijnlijk aan dat de hulde van dc bevoegde autoriteiten zich tot, al waren het dan ook vleiende, woorden, bepaalde, met te meer genoegen kuunen wij constateeren dat den zoo verdienstelijken man heden op initiatief van eenige ingezetenen een passend geschenk is aangeboden. P. P. P. ONDERTROUWD: It. W. Breddels. jm. 24 j. e.i A. Kivit, jd.27 j. J. van Tongeren, wedr. 62 j. en J. Passant, wede. 59 j. T. van der Vlist, jm. 38 j. en C. van Oosten, jd. 32 j. L. A. Randoe. jm. 25 j. en C. M. Tennissen, jd. 25 j. ADVERTENTIES. Voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de geboorte onzer dochter ondervonden, betuigt de Ondergeteekendeook namens zijn echtgenoote, zijn hartelijken dank. Leiden, 14 Januari 1878. P. J. NIESTEN. Deze Pillen hebben in alle ziektegevallen waarvoor men dezelve aanwendde altijd zeer gunstig gewerkt, het is het onschadelijkste en voortreffelijkste ziektestof oplossende middel, dat de oorzaak van elke ziekte en verouderde kwalen spoedig wegneemt; en bij een duurzaam gebruik, waarborgt het den lijder een volkomen herstel. De verschillende preparaten dezer gelukkige zamenstelling ondergaan ieder op zich zelve een naauwkeurig scheikundig onderzoek, omdat er met deze zeer fijne ingrediënten veel bedrog gepleegd wordt, waarom men wordt gewaarschuwd voor namaaksels. Lijders aan asthma, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel en rhumatlek gevoelen zich door het gebruik dezer Pillen zeer gelukkig, die in verzegelde doozena ƒ1.20 met gebruiksaanwijzing, verkrijgbaar zijn te Leiden, bij VEltKOliW EN STOKIILYZEN, Gouda, M. PALMEN; 's/iage, SINGELS, Kleine Groenmarkt; Alwaar tevens verkrijgbaar is gesteld het alom beroemde en mede zeer voortreffelijk aanbevolen tegen verouderde kramp, maag en slijmhoest, korte ademhaling en vastzittende verkoudheid. Het is den heer Guyot gelukt de teer te omgeven met een licht bedeksel van doorschijnende gelatine en er ronde kapsules van te maken ter grootte van een pil. Deze kapsules kan men zeer gemakkelijk innemen op 't oogen- blik dat men gaat eten; ze hebben volstrekt geen smaak. Zoodra ze in de maag komen smelt de gelatine en wordt de leer opgenomen. Deze kapsules zijn zeer duurzaam, zóó zelfs, dat de kapsules van een aangebroken flacon nog jaren te gebruiken zijn. De teerkapsules van Guyot zijn een zeer ratio neel geneesmiddel, dat niet meer kost, dan zes of acht centen daags en tevens ontslaat van hel gebruik van alle borstkruiden. De lieer Guyot kan slechts instaan voor die flacons, waarop zich zijne handteekening bevindt, gedrukt in drie kleuren en die in de meeste goede apotheken le verkrijgen zijn. INGEZONDEN. 5 beneden fabrieksprijs a contant worden opgeruimd. g sa

Leydse Courant | 1878 | | pagina 3