PER TELEGRAAF. jöurgcrlijfic JHatib. ADV E R T E N T I E IN. Faillissement van J. SE LIER. 2lrs nctttuln Llnturne. EERSTE KUIÏSTBESCH0UWIH& Portefeuille van den Heer B. J. KIJSER te Amsterdam. Dr. GELAFFF's beroemde Pillen en Balsem ESictsamïim Vittse Eacteniiim inschrijving is geopend hij de agentschappen der Banque Ollomane te Lon den, I'arijs en Alexandria, alsmede te Amsterdam, Peslh, Frankfort en New-York. Volgens een schrijven van een correspondent van de Ttmesvan den 6<,eD uit Kamarilwas Maandag tusschen Sofia en Etropol hevig gevochten de Russen plaatsten 4 kanonnen op een digtbegroeide hoogte, minder dan 1000 yards van de meest westelijke redoute der Turken. Bij het aanbreken van den dag begonnen zij te vuren. Het vuur was hevig aan beide zijden. Ook het geweervuur was hevig. Het gevecht dtturde tot 's namiddags 3 uur. toen de Russen genoodzaakt waren hunne kanonnen terug te trekkenmet achterlating van vele dooden. Dingsdag vuurden de Russen van hunne oude posities op den verder verwijderden bergrug en beproefden zij niet op nieuw hun geschut naar voren te brengen. De Turksche verliezen bedroegen beide dagen 300 mande Russen verloren meer. Woensdag werd het kanonvuur heropend doch het weder was te mistig. Omtrent den toestand te Erzerum heeft Mukhtar-pacha den 5d°"gemeld, dat de sneeuw een halve meter hoog ligt en de thermometer 8 graden vorst aanwijst. De Russen lieten slechts een observaliecorps te Deveboyan en ver deelden zich verder in de dorpen van het Passindal. Zij vernielden enkele woningen om brandhout te krijgen, waaraan zij gebrek hadden. De correspondent van Daily News meldt: Een aanval op Erzerum is op handen, maar niets is tot dusver met zekerheid bekend over de wijze, waarop de krijgsverrigtingen tot een einde zullen gebragt worden. Het zal voornamelijk van de omstandigheden afhangen, of een bombardement dan wel een geregeld beleg, of een bestorming zullen plaats hebben. HetSoghanli- gebergte is niet sneeuw bedekt en derhalve ondervindt men moeijelijkheden in het vervoer. Veel manschappen zijn thans bezig met het bruikbaar maken van den weg. De Turksche bevolking, ofschoon door kracht in bedwang gehouden, voedt nog steeds de hoop van eene spoedige verlossing door een overwinnend Turksch leger. BUCHAREST, 8 December. De senaat heeft hetontwerp-adresaangenomen met algemeene stemmen op 3 na. De minister Cogalniceano ondersteunde het ontwerp. Hij verklaarde, dat er geen geschreven verdrag met Rusland bestaat, maar dat de Rumeensche regering op de grootmoedigheid van den Czaar rekent en later rekenen zal op de wijsheid van Europa. De kamer heeft het ontwerp van wet lot uitgifte van schalkislbillelten, tot een bedrag van 8 millioentot dekking van buitengewone kooien voor het leger aan genomen. ROME. 8 December. De Paus is bij voortduring zwak. De zwelling aan de beenen is weder verergerd. De algemeene toestand biedt echter niets aan wat bezorgdheid kan wekken. ALEXANDRIE, 9 December. Reeds twee dagen heerscht een storm in het kanaal van Suez, liet telegrafisch verkeer is afgebroken. De mail tus schen Ismaïla en Suez en die tusschen Ismaïla en Alexandriebenevens 25 stoomschepen worden in hel kanaal opgehouden. De stoomschepen Historian en Chimborago zijn in botsing geraakt. PARIJS, 9 December. Volgens gerucht vorderen de onderhandelingen van Batbie over de zamenstelling van een kabinet goed. Daru. Ancel, Montgolfier, Depeyre, Banneville en Rochebouet zullen vermoedelijk tot de leden er van behooren. PARIJS, 9 December. De Soir bevat een verslag der vergadering van de conslitutionnele senatoren. Door een lid werd medegedeeld en toegelicht wat laatstelijk met betrekking tol de crisis gebeurd is; hij deed met nadruk uitkomen de goede gezindheid, waarvan Mac Malton had blijk gegeven. Voorts vroeg hij de medewerking van zijne medeleden om zijne taak te vervullen. Twee leden betoogden dat kamerontbinding hoogst gevaarlijk zou zijn en dat de noodzakelijkheid bestond om tot het parlementaire stelsel terug te keeren. Door een lid werd voorgesteld nog eens een beroep op de toewij- diug van Dufaure te doen en hem uit te noodigen hij den maarschalk een nieuw onderhoud te vragen om de onderhandelingen weder aan te knoopen. Dit denkbeeld vond bijval bij de vergaderingen werd zelfs door Batbie goedgekeurd die Dufattre's vaderlandsliefde en belangloosheid zeer prees. Van alle ziekten, die dagelijks de sterflijst vermeerderen, is de longtering zeker de meest algemeene, de meest wanhopende voor de huisgezinnen. De ondervinding heeft eerst te Brussel en later bijna overal geleerd dat de teer, die een hartsachtig product is van de dennen, een zeer merkwaar- digen en gelukkigen invloed heeft op de zieken, die aan tering of bronchi tis lijden. De beste wijze om de teer te gebruiken is in den vorm van kapsules. De Teerkapsules van GUYOT zijn een der meest populaire geneesmiddelen voor bovengenoemde ziekten. Gewoonlijk neemt men twee kapsules telkens voor men gaat eten. De weldadige invloed doet zich spoedig bemerken. Ooi zeker te zijn dat men de echte kapsules heeft, moet men op de drie kleurige handteekening van den heer GUYOT, op het etiquette letten. In de meeste goede apotheken zijn de kapsules te verkrijgen. r - Gehouden Verknoping van onroerende goederen in het Heeren-Logement aan den Burg. Zalurdag 8 December. Notaris Mr. J. L. Klaverwijden. Een Winkelhuis en Erf, waarin de handel in Boter en Kaas en de Krui deniers- Allaire wordt uitgeoefend, aan de noordzijde van de Haven. n°. 14. Sectie C, n*. 1224. Kooper W. C. Mulder qq. 8370. ONllERTROUWU: C. Hendriks, jm. 26 j. en J. A. Kruit, jd. 24j. P. Cossce, jm. 23 jen W. van der Voort, jd. 27 j. Mr. J. J. L. baron van Fridagh, jm. 25 j. en G. Bosch, jd. 23 j. Tot mijne diepe smart overleed heden, na kort, maar zwaar en Christe lijk gedragen lijden, mijn teeder geliefde Vader, de Wei-Eerwaarde Zeer Geleerde Heer G. RUITENSCHILD, Theol. Doet., Kommandeur der Orde van den Nederlandschen Leeuw. Groot-Officier der Orde van de Eikenkroon. Hofprediker van Zijne Majesteit den Koning en Predikant te 's Gravenhage, in den ouderdom van ruim 76 jaren. Zijn sterven was blijmoedig heengaan tot zijn Heer, dien hij ten einde toe met getrouwheid heeft gediend en innig lief had. Dr. A. R. RUITENSCHILD, 's Gravenhage 7 December 1877. Predikant te Utrecht. De Heer en Mevrouw QUANT DE BRU1JN betuigen hunnen dank voor de belangstelling dezer dagen ondervonden. Lf.iden, 10 December 1877. Voor de bewijzen van deelnemingontvangen bij het overlijden van onzen Vader en Behuwdvader. beluigen wij onzen oprechten dank. W. C. BI BEN. Leiden, 10 December 1877. A. B1BEN. C. CHR1STIAANSE. De Ondergeteekenden betuigen hunnen harlelijken dank aan allen, die den laalsten tijd zoo vele blijken van belangstelling gaven. W. P. MULIË. Leiden, 10 December 1877. C. MULIË, van Geer. Al degenen, die iets te vorderen hebben van den Heer J. ROM!- WIXCHEL. Candidaat in de Rechten aan de Hoogeschool te Leiden, worden verzocht hunne gespecificeerde rekeningen in te zenden, vóór den lö"1'» Januari 1878, ten Kantore van Jlir. Mr. J. C. BAUD, Advocaat te Arnhem, Weverstraat, C 13. De rangregeling definitief gesloten zijnde, zal de uitbetaling der crediteu ren door den Ondergeleekende plaats hebben te zijnen kanlore te Leiden, Boommarkt 2c, op Woensdag en Donderdag 13 en 13 Decem ber e. k., van 9—13 ure des voormiddags. De Curator in voornoemd Faillissement, Mr. H, J. KANN. op DOXDERDAG 13 December 1878, des avonds van half acht tot tien uur. in het Gebouw uer Maatschappij tot Nut van t Algemeen. Namens Besluurderen W. N. DU RIEU, Voorzitter. J. L. CORNETSecretaris. maken het gebruik van elk ander geneesmiddel overbodig. Ik heb die gedurende mijn 50-jarige practijk duizende malen met een gelukkig gevolg aan mijne patiënten voorgeschreven, en nog dagelijks verneem ik van een groot aantal lijders de heilzame uilwerking dezer gelukkige vinding. Lijders! aan welke ziekte gij ook laboreert, mijn veeljarige ondervinding heeft mij overtuigend bewezen, dat er geen voortreffelijker ziekteslof oplos send middel bestaat: dal altijd zeker gunstig en onschadelijk op alle orga nen va i liet menschelijk ligchaam werkt, de vochten heilzaam verbetert, alle onreine en scherpe gal-, slijtn- en ziektcstoflen door een zachte en natuurlijke laxans aldrijft, hel bloed zuivert, hel hoofd helder en frisch maakt, de bloedsomloop bevordert, de borst, maag en ingewanden en het verzwakte zenuwstelsel versterkt, de grondoorzaak van elke ziekte spoe dig wegneemt en bij een duurzaam gebruik waarborg ik den lijder een volkomen herstel. Lijders aan asthma, borst, maag, zenuwen, koorts, graveel en rhumatiek gevoelen zich door het gebruik dezer Pillen zeer gelukkig. Dezelve zijn in verzegelde doozen met een onderteekende gebruiksaanwijzing groot 20 bladz. waarin de ziektetoestanden nader wor den beschreven. Doozen van fl, 55 en 30 Cents. Ook mijne heeft bewezen te zijn het thans nog eenig bekende middel dat met zeker heid zelfs het verouderdsle Rheumatiek zal doen genezen. Er zijn lijders die jaren lang aan de smartelijkste pijnen en tot krom wordens toe ten gevolge van hel rheumatiek hebben geleden en die thans bereidwillig ver klaren hun volkomen herstel aan deze Balsem te danken te hebben. Het is mede een onfeilbaar middel tegen winterhanden en voeten, nachtkram- pen, verlamming, jicht, zinkings, verstijving der leden en pezen, aange zicht- en gewrichtspijn en bij alle plaatselijke pijnen is het een doeltreflend middel. Prijs per flacon 50 en 30 Cents, met gebruiksaanwijzing. Alleen echt uitsluitend verkrijgbaar: te l.eiden, F. KOOK 3IE.JK Breê- straat, en YEKHOI W EN ÜTOKHU1ZEN; 's Uage, SNABILIE; Gouda, A. WOLFF, Grootemarkt. en meerbekende Dépots in andere steden. J. P. C. CfECAfUFF, Geneesheer, Corresp. Lid van het Genootschap ter bevordering der Genees- Heel- Verlos-, Schei- en Natuurkunde, te Vienrer- Gastel.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 3