LEIDSCHE COURANT. 1*77. DONDERDAG 6 DECEMBER. 889. He Courant verschijnt dagelijks, Zou- en IcesUlagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f3.franco p. p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.35, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 's jaarsbuiten de escpeditiekosten. Afzonderlijke uommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der AdverlentiCn is van 1—4 regels iedere regel meer 25 ccnls. ST ADS-BER1CHTEN. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een op den 3d"1 December jl. invorderbaar verklaard kohier voor de belasting op het patent over het 2,le kwartaal van het dienstjaar 1877/8, zijnde ieder verplicht zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 5 December 1877. v. d. BRANDELER. PROCESVERBAAL. ron de opening der stembriefjesdie ter benoeming van één lid van den Gemeenteraad van Leiden den 4deu December 1877 zijn ingeleverd. Op heden den vijfden December achttien honderd zeven en zeventig in de ge meente Leiden, is door het bnrean van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen uren. tiet bureau is samengesteld uit den heer Dr. Willem Cornelis Van den Brandeler, Burgemeester, Voorzitter, en de heeren Mr. Paulns Du Rieu en Herman Cornelis Hartevelt, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembusssen, hij hem den 4de0 December 1877 overgebracht uit de heide afdeelingen der gemeente Leiden. I)c zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden vierhonderd en zeventien stembriefjes te bevatten. Dit getal rnet de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengdworden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard drie en dertig stembriefjes, waarvan een en dertig oningevuld zijn en twee geen persoon duidelijk aanwijzen. Het getal der geldig uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest driehonderd vier en tachtig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: Mr. H. L. A. Olireen 324 stemmen, Mr. M. d'Aumeric 14, J. M. E. Derek sen 8, S. De Clercq 7, J. H. Donner en C. J. Leembruggen ieder 4, P. Van Cranenburgli C. W. Van Overeem en Jlir. J. F. L. Coenpn Van 's Gravesloot ieder 2, P. Van Geer, F. L Feenstra, G. F. Alsche, L. Maas, J. J. Sleyser, C. Van der Geer, B. Corts, P. Van de Velden Ërdbrink, J. W. Filippo, A. M. Gijzen, J. C Rating, G. i. Du Rieu, A. Witmans, J. H. Maartense, P. J. Van Hoeken, Mr. J. A. F. Coebergli en F. Steynman, ieder ééne stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heer Mr. II. L. A. Obreen. Js derhalve verkozen tot lid van de Gemeenteraad de heer Mr. H. L. A. OBRF.KN, wonende alhier, om aftetreden in 1879. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordig heid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 5dtn December 1877. v. d. BRANDELER, Voorzitter. P. DU RIEU, c# H. C. HARTEVELT, J Stem0Pnemers- PROCESVERBAAL «o» de opening der stembriefjes, die ter benoeming van (in lid van den Gemeenteraad van Leiden den 4dtD December 1877 zijn ingeleverd. Op heden den vijlden December achttienhonderd zeven en zeventig, in de gemeente Leiden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Dr. Willem Cornelis Van den Brandeler Burgemeester, Voorzitter, en de heeren Mr. Paulus Du Rieu en Herman Cornelis Hartevelt, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel twee stembussen, bij hem den 4den December 4 877 overgebracht uit de beide afdeelingen der gemeente Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en bevonden vier honderd en acht tien stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezersdie briefjes hebben ingeleverd, vergeleken -zjjnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengd, worden zij door den Voorzitter één voor •één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard drie en twintig stembriefjes, waarvan twee en twintig oningevuld zijn en één geen persoon duidelijk aanwijst. Het getal der geldige uitgebrachte 6temmen is mitsdien geweest drie honderd vijf <en negentig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren Mr. M. D'Aumerie 331, Mr. H. L. A. Obreen 10, J. M. E. Dercksen 9,G. F. Alsche en C. J. Leembruggen ieder 5, P. Van de Velden Erdbrink 4,D. C. Dros, C. W. Van Overeem en F. Stokbuyzen ieder 2 stemmen. W. A. Van Lith, B. Lindeman, A. Witmans, P. J. Mulder, G. F. Gunning, C. Van HoekenI. H. DonnerW. Van DamA. TielemanJhr. J. F L. Coenen van 's GravenslootC. WassenaarJ. SondersA. Van DrielMr. J. A. F. Coebergh J. B. Wijnstra, W. Van Dorp, B. C. Looyaart, T. J. Speet, J. J. Sleyser,Mr.S. Vissering, Mr. Obreen, L. Maas, Dr. J. Kimmel, P. Van Geer en P. Van Cra- nenbnrgieder één stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heer Mr. M. D'Aumerie. Is derhalve verkozen tot lid van den Gemeenteraad Mr. M. D'AUMERIE, wonende alhier, om aftetreden in 1881. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt in tegenwoordig heid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 5den December 1877. V. d. BRANDELER, Voorzitter. P. DU RIEU, I H. C. HARTEVELT Stemopnemers. lilNiNENLANDSCÜE BERIGTIÜN. LEIDEN, 5 December. Door de commissie uit het geregtshof te 's IIage is toegelaten als eau- didaat-notaris de heer mr. P. A. van liuttingha Wichers, alhier. Drie ad- spiranten zijn afgewezen. In het Nutsgebouw had gisteren de uitvoering plaats van het eerste buitengewone concert door de Maatschappij voor Toonkunst geannonceerd. Het quartett werd door vier heeren gespeeld en wel net name de beerea Joseph Cramer (1« viool). W. B. Weidner (2« viool), W. Robert (alt). Ernst Appy (violoncel). Het programma bestond uit drie qtiarlettenhet eerste van Ilaydn. Op. 74. N". 1; het tweede van Verhulst, Op. 21 (Es-dur); het derde van Beethoven, üp. 18. N*. 5. Waar door vier meesters de werken worden geïnterpreteerd van twee geniën uit bet buitenland en van onzen componist Verhulst verwachte men van ons geen critiek, maar slechts eene dankbare waardering. Wjj leggen die dan ook neèr in deze korte woor den «het concert was verbazend schoon". De Staatscourant bevat het verslag der commissie, belast met het afnemen van het examen vermeld in art. 4 van het kon. besluit van 10 September 1864 betreflende het Oost-Indisch ambtenaars-examen. Ook bevat dal blad de verslagen betrekkelijk het toelatings examen tot kadet in het eerste en het tweede studiejaar aan de kon. militaire akademie iu 1877. Bij kon. besluit van 4 Dec. jl. is. op voordragt van den minister vaa waterstaat enz.bepaald: dat door eene staatscommissie een onderzoek zal worden ingesteld omtrent de volgende vraagpunten: a. Kunnen de alge- nteene grondtrekken, aangegeven in art. 2 der wet van 24 Januarjj 1863, alsnog onveranderd gelden voor de verbetering van den waterweg langs Botterdam naar Zee? b. Zoo ja, op welke wijze kan met de meeste mogelijke zekerheid en spoed dit werk volgens die grondtrekken worden voortgezet en voltooid? Zoo neen, welke wijzigingen in die grondtrekken zijn noodzakelijk geblekenen op welke wijze kan de verbetering van den waterweg thans spoedig en zeker worden tot stand gebragt? Voorts zijn benoemd tot ledeu dezer staatscommissie, de hh.1. D. Fran sen van de Putte, lid van de tweede kamer, voorzitter; jh*. G. F. van Tets, lid der ged. staten van Noordholland; mr. P. L. F. Blussé, lid der ged. staten van Zuidholland; H. S. J. Rose, hoofdingenieur van den water staat; J. A. A. Waldorp, hoofdingenieur van den waterstaat; J. F. W. Con radhoofd-ingenieur van den waterstaat; dr. E. F. van Oissel, ingenieur van het hoogheemraadschap van Uijnlaud; P. J. Buyskes, kapitein ter zee, chef der afd. hydrographie bij het dep. van marine; P. Roodzant, kapitein- luit. ter zee; W. van der Hoeven, president-directeur der Ned. Amerikaan- sche stoomvaartmaatschappij; tot secretaris, mr. VV. F. C. van Doorn, ad- jnnct-commies bij het dep. van binneiilandsche zaken. Blijkens een telegram van den Nederl. cousttl-generaal te Londen is bij eene Order in Council de invoer van vreeutd vee iu de haven van llullna den 10d" dezer maand, tot nadere beschikking verboden. Het stoomschip Prinses Amalia, van Batavia naar Nieuwe Diep, ts op 4 Dec. van Suez vertrokken. De Friesland is, na het doorstaan van

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1