vcroordeeling tot 5 jaren gevangenisslral He heer mf. Kalfl trad als ver dediger op. De volgende persoondie als beschuldigde voor liet hof verscheen was zekere J. W.huisknecht te Rotterdam, die reeds vroeger tot 5 jaren tucht huisstraf en tot 3 jaren correctionele gevangenisstraf is veroordeeld. Hem werd ten laste gelegd diefstal van een paard uil eene behoorlijk gesloten weide onder de gemeente YVilleskop. Het openb. ministerie eischte ver oordeeling lot 5 jaren tuchthuisstraf. He heer mr. Wttewaall trad als verdediger op. Eindelijk was hel een specialiteit in hel geitenstelen, die zich voor het hof Ie verantwoorden had. Ueze persoon werd reeds meermalen wegens zoodanige feiten veroordeeld. Thans werd hem geïmputcerd in den nacht van 29 op 30 Mei uit eene weide onder Nieuwerkerk a/d Ussel andermaal een geil te hebben ontvreemd, hetgeen hij niettegenstaande twee getuigen hem hebben gezien èn nabij de weide èn in het bezit van de geitontkende, als reden daarvoor opgevende dat hij zich, toen de diefstal gepleegd werd, in Gouda bevond, liet openb. min. eischte veroordeeling tot 3 jaren gevan genisstraf. He verdediger, mr. van Raalie, concludeerde tot vrijspraak. In deze zaken werd de uitspraak op aanstaanden Zalurdag bepaald. De graaf of zoogenaamde graaf von Kendall, die verleden week door de policie alhier, onder verdenking van een hoogst gevaarlijk persoon te zjjn, werd gearresteerd, is, naar wij vernemen, dezer dagen als vreemde ling zonder geld of middelen van bestaan uit het land verwijderd. IUI!TKNI.AKI)SCI1K BEMGTEN. E X <2 JE Li .1 K Sï>. LONDEN, 7 November. Op een vergadering van de commissie voor het fonds ten behoeve van de slagloflers door den hongersnood in Brilsch-Indië werd een telegram voorgelezen van den onderkoning, waarin bcrigl wordt, dat de staat van zaken thans zulk eene wending heeft genomen, dat de inzameling voor dat fonds gesloten kan worden. De vergadering besloot, geen verdere oproeping meer te doen. liet fonds bereikte hel bedrag van 446.000 De zoogenaamde Guy Fawkes-dag5 November, heeft op verschillende 'plaatsen aanleiding gegeven tot ongelukken door het spelen met kruid en ontplofbare materialen. Te Barnsley hadden vier jongelieden een oud kanon geladen; terwijl een hunner daarmede bezig was en de drie anderen tegen het kanon leunden om naar de operatic te zien, sprong het ijzeren ge vaarte, met het gevolg dat een der jongelieden door een brokstuk van het ijzer letterlijk onthoofd, de anderen zwaar gekwetst werden. De heer Archibald Forbes, de bekende correspondent van de Daily Newsdie op dit oogenldik in Engeland is. heeft van den keizer van Rus land de ridderorde van den II. Stanislaus ontvangen: eene onderscheiding, hem geschonken voor den moed door hem betoond in den veldslag van l'lewna op 30 Julij. FRANKRIJK. In de zitting van den senaat heeft de voorzitter, na liet trekken der afdeelingende vergadering geraadpleegd over de vaststelling van de orde van den dag. Zjj heelt beslist dat, overeenkomstig vroegere besluiten, de voorstellen, die van bel iniiiatief der leden van de vorige kamer afkomstig waren, niet aan de orde zullen gesteld worden. Het ontwerp betreffende den generalen staf werd op de agenda geplaatst. De zitting werd daarna opgeheven. In de zitting van de kamer van afgevaardigden werd het voorzitter schap waargenomen door den heer Desseux, oudste'lid in jaren, lljj bragt hulde aan de nagedachtenis van den hier Thiers en verklaarde dal Thiers zich verdienstelijk had gemaakt jegens hel vaderland. Hij zeide verder dat de nieuwe kamer, evenals de vorige, werkzaam zal zijn ter bevestiging der republiek en haar zal verdedigen legen eiken aanval, van welke zijde die ook komen mogl. Hij sloot met den kreet «leve de republiek! leve de vrede!'' die met levendige toejuiching werd begroet. De kamer heeft vervol gens den heer Grévy met 290 stemmen legen 170 blanco-billetlen tot voor- loopig voorzitter benoemd. De heer Grévy betuigde zijnen dank aan de vergadering, onder inroeping van de welwillende ondersteuning der leden bij het volbrengen zijner taak. De bureaux van de linkerzijde der kamer van afgevaardigden hebben besloten aan de gezamenlijke groepen dier partij voor te stellen een comité van. 10 leden te benoemen, hetwelk gedurende de crisis zal beslissen namens deze groepen, die alsdan alle initiatief aan dat comité zullen overlaten en niet zullen bijeenkomen. Wat betreft den uitslag van de verkiezingen voor de departements raden verneemt men dat bekend zijn de verkiezingen in 1297 districten en dat de republikeinen daarbij 111 plaatsen hebben gewonnen. Onder de niet herkozenen behooren behalve de heer de Rroglie en de admi raal la Ronciére Ie Noury, nog de lilt. deParieu, baron A. de Rothschildden Bonapartislischen prins de Wagram den heer Loiseau eersten president van het hof te Besaucondie herhaaldelijk tegen de republiek heeft uitgevaren den heer Moreau, syndicus der wisselagenlen bij de Parijzer beurs, die na 16 Mei den minister de Fourton kwam bedanken voor de herlevingwelke de han del door de daad van 16 Mei had ondervonden. De heer de Cassagnac gaat voort op heftige wijze den president te sommeren het tegenwoordige ministerie te handhaven. Het kabinet van 16 Mei, schrijft hij, heeft al wat er gedaan is bij de verkiezingen te verde digen. De hh. Brunei, Paris, de Broglie, de Fourton, hebben beurtelings uit naam van den maarschalk gesproken. Zij hebben in zijn naam gehan deld. Zij hadden een lastbrief van hem. Wij eischen hen ten dage van het proces op als getuigen, om te staven wat er gesproken is, als deelgenooteu iu hetgeen aan de conservaliven plegtig is bezworen. Het gouvernement van den maarschalk mag zich niet zoeken te redden door zijne ministers los te laten. Het zou al te gemakkelijk zijn, indien hjjzijn ministerie wegzendende, daardoor van ons ontslagen kon wezen. Wij willen verant woordelijke ministers, en den maarschalk met hen aansprakelijk. Demi. nisters zullen zeggen, dat de maarschalk hen dekt. En men zal dan zien ol de maarschalk, aldus in de engte gedreven, zijne ministers, de streeksche werktuigen zijner staatkunde, gelijk hij-zelf verklaard heeft, g] loslaten. De maarschalk doe zijn pligt en ontkome alzoo aan hel gestreng oordeel der nakomelingschap, aan de schande; zoo niet, dal hij ons dm dadelijk aan de communards overlevere. Dan althans zal het spoedig gedaas zijn. De tegenwoordige ministers hebben dus niet het regt heen te gaai, Zij hebben zich vaslgestrikt met den maarschalk, en deze heeft zich zeil vastgezet. Het gevecht moet aanvaard worden. Men heeft ons er in gehaald zonder ons te raadplegen. Men zal ons, hetzij het goedschiks gaat of m geweld, ook houden. Wij zullen overeind blijven slaan met den man. schalk, of hij zal met ons vallen. Hem te laten slaan, terwijl wij ten bo dem liggen, neen, dat nooit! De Parijsche policie heeft eene bende falsarissen ontdektdie bezi> was de beurs met valschc Egyptische stukken te oversiroomen. Die stuk. keu waren naar de echte vervaardigdmet behulp van een werkman vg hel atelier, waar de echte certificaten gedrukt worden. De gemeenteraad van Ajaccio heelt eene schadeloosstelling van 400ölr, aan de directie van den schouwburg toegestaan, omdat de republikeinse!» partij in de stad opzettelijk uit den schouwburg wegblijft, ten eindedt onderneming afbreuk te doen en het de pligt is der conservatieven zulk een kabaal van de vijanden van het gouvernement te verijdelen. De direc teur van den schouwburg is een Bonapartist, die veel tot de verkiezing van den heer llaussmann tot lid der kamer heeft bijgedragen. Zondag-avond II. heelt de zaakgelastigde van Japan, de heer Nakano, een groot feestmaal gegeven ter eere van den verjaardag des Mikado's, het welk o. a. werd bijgewoond door den minister van builenl. zaken, die ooi een dronk op den Mikado instelde. DtllTiCIILAN i Het ljjk van den veldmaarschalk von Wrangel is te Stettin met Je gebruikelijke militaire honneurs ter aarde besteld. De gamizoens-prediket hield bij het graf eene toespraak. Overeenkomstig den wensch van den overledene werd bij de plcgtigheid geen muziek gehoord. Voor het «Kammergericht" heeft in appèl gediend de zaak des heerei Hermann von Arnim. vroeger raad van legatie, en Joachim Gehlsen, inder tijd uitgever van de Reic/isslocke. Laatstgenoemde bad het veiliger geacht niet ter teregtzitting te verschijnen: de andere beklaagde daarentegen kis aanwezig. Een aantal artikelen, vroeger iu de Reichsglocke verschenen, waarin de rijkskanselier werd gehoond en gelasterd, waren geïncrimi neerd, terwijl men in hel bezit was gekomen van de manuscripten, waar naar die stukken waren gezet en men bij expertise had uitgemaakt, dat de heer von Arnim de schrijver was van verscheidene dier artikelen De heer von Arnim werd op 12 Maart jl. wegens laster veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf en Gehlsen bij verstek lol 5 jaren gevangenisslral. Het hof veroordeelde den heer von Arnim lot 4 maanden gevangenisstraf ei den afwezigen Gehlsen tot 4 jaren gevangenisstraf. De Amerikaansche juhilé-zangers hebben Zondag II. in het nieuwe pi leis te Potsdam, na afloop van een diner, waaraan de geheele keizerlpt familie op uitnoodiging van den kroonprins had deelgenomeneene uitvoe ring gegeven. Volgens het programma zouden zij slechts drie liederen zin gen doch onder den hoogst gttnsligen indruk van hun zang verlangde de vorstelijke familie nog meer stukken te Itoorenmet het gevolg dat het programma tot acht nommers werd uitgebreid. De keizer heeft hun naar verscheidene bijzonderheden omtrent hunne ontvangst in Engeland en Neder land gevraagd en hen met het aldaar behaald succès geluk gewenschl. -- Een voormalig werkman in eene Saksische porseleinfabriek, thans te Venetië woonachtig, die tevens een goed musicus is, heeft na veeljarige pogingen een viool van porselein vervaardigd, die buitengewoon mollig ei voortredelijk van klank is. De snaren zijn van metaal en de bals heelt niet den gewonen vorm, maar maakt bijna een balven cirkelboog. De grootc gebeurtenis van den dag in Chili, zoo wordt aan de Kök Zeit. uil Valparaiso gemeld, is de ontmaskering van een groolen zwende laar, Paraff genaamd, die beweerde door chemische studiën een reagens ontdekt te hebben, waarmede hij uit kopererts goud kon te voorschijn brengen, liet was Item gelukt aanzienlijke en rijke lieden op zijn hand Ie krijgen en een maatschappij lot hel bewerken van kopererts op te rigleu; de aandeelcn dezer maatschappij stonden zelfs geruimen tijd vrij hoog geno teerd. Thans is de reactie ingetreden en de maatschappij failliet, endair de gestorte gelden meer dan een millioen dollars bedroegen, zoo baart deze zaak in de tegenwoordige slechte lijden buitengewoon groot opzien. TURKIJE. De geruchten omtrent het vormen van een derde Russisch leger, dat naar men wil een logt over den Balkan zou doen naar Adrianopel, honden aan. Generaal Kauffman is met die vorming belast. Het telt reeds 45000 man en zou tot 70000 man gebragt worden. Men betwijfelt echter of de bedoelde logt nu nog wel in het plan der Russen ligt. Eene depêche, uit Schipka te Konslantinopel ontvangen, meldt: Een geweldige storm woedt in het Balkan-gebergte, waar de sneeuw thans hooger ligt dan lot dusver hel geval was. De mist is bijna opgetrokken, maar het is 'zeer koud. De troepen hebben daarvan evenwel geen hinder, daar zij goed verzorgd worden; ook zijn winterkleedcren voor hen aange komen. Het geweervuur wordt voortgezet, maar de artillerie heeft in dt laatste dagen gezwegen. -- De correspondent van de Köln. Zeit. deelt de volgende bijzonderheid mede omtrent den Russischen veldpost. Wanneer men van Sistova een brief naar Simnilza wil zenden, gelegen tegenover elkander aan den Donau, dan

Leydse Courant | 1877 | | pagina 2