Lil I IKS CHE COURANT. 1877. ■V. 265. VKIJDAÜ 9 NOVEMHER. BINNENLANDSCIIE BEBIGTKN De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De pi ijs der Courant is per vierendeel jaars ƒ3.franco p. p. 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. He prijs der Adverlentién is van 1- 4 regels iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant wordt verzonden bladz. 97100 der Handelingen van jen Gemeenteraad Zittingverslag LEIDEN, 8 November. Door den raad van administratie van de lloll. spoorwegmaatschappij is het maken van een gemetseld gebouw met machine schoorsteenhet uit roeren van veranderingen en herstellingen aan de bestaande gebouwen enz. op het terrein van de werkplaatsen te Haarlemingevolge de reeds vermelde aanbesteding op 30 October II.opgedragen aan den heer Jac. van der Kamp alhiervoor ƒ65741. - Acte-examens middelbaar onderwijs te Delft, 5, 6 en 7 November. Geëxamineerd 1 camlidaat voor de-acte K5 (hoogere wiskunde), de heer 11. II. Bingen, te Helmond; toegelaten. Een tweede candidaat was niet opge- koaien. 6 November. Geëxamineerd 4 dames, candidalen voor de acte P (gymnastiek). Toegelaten 1, mej. M. Stronk, van Kralingen. - Op het initiatief van eenige heeren te Kralingen circuleert bij de ambtenaren van de voornaamste gemeente-secretariën in Zttidliolland een iiimoodiging tol liet bijwonen van een vergadering, op Zondag 6 Jan. a. s., Ie Botterdam, ter oprigting van een administrative vereeniging van ge meente-ambtenaren en volontairs bij de gemecntc-adminisliatie werkzaam. Deze vereeniging stelt zich ten doel bet bespreken van gewigtige aangele genheden de gemeente-administratie betredende en het aanwenden van po gingen lot lotsverbetering voor gemeente-ambtenaren in Nederland. - Het stoomschip Prins van Oranje is op 3 November te Batavia aan gekomen. - Te Dordrecht is tot predikant bij de Waalsche gemeente beroepen d'. C. G. Ghavanues, pred. te Leiden. - üe heer mr. baron van Hugenpoth tot den Beerenclaauwraadsheer in Itet geregtshof te 's Hertogenbosch, kamerheer van Z. M. den koning in buitengewone dienst, ridder der orde van den Nederl. Leeuw, is na een langdurig lijden te 's Hertogenbosch overleden. - Te Vlaardingen werd eergisteren avond levenloos uit het water gehaald hel lijk van zekeren v. d. S.knecht op een beerschuit. Men gelooft dal hjj, lerwpjl hij de schuit naar zijne ligplaats wilde brengen, door hel uit schieten van den boom in het water gevallen is, daar de schuit zonder geleider èn boom gevonden is. De verdronkene was een oppassend huisvader en laat eene vrouw met twee kinderen achter. - Door den gemeenteraad van Amsterdam is aan de hh. dr. J. VV. Gun ning en mr. N. G. Pierson tot wederopzeggens toe vergunning verleend om bij hu li ne betrekking van hooglecraar aan de universiteit te beklceden, wat eerstgenoemde betreft, de betrekking van adviseur voor wetenschappelijke ztken bij het ministerie van financiën, wat laatstgenoemde aangaat die van directeur der Nederlandsche bank. - De Haart. C. meldt: Te Amsterdam is, naar men ons meldt, een gepens. officier van hél O. 1. leger aan vergiftiging gestorven, na hel ge bruik van wijn, hem dezer dagen toegezonden uit Rotterdam. Twee vrien den van den overledene, die insgelijks van dien wijn, doch in mindere hoe veelheid gedronken hadden, zijn ernstig ziek geworden. Reeds heeft eene geregtciyke lijkschouwing plaats gehad, welke tot de arscnicum-vergiftiging moet hebben geleid. De vrouw van den overledene, die te Rotterdam ge scheiden van hein leefdeis in hechtenis genomen. Men meldt ons nog uit Amsterdam, dat G. J. Busbroek, de directeur der maatschappij voor dienstpersoneel «Nijverheid", hoofdkantoor houdende te Amsterdam, op den Oudezijds-Achterburgwaln°. 188, te Arnhem op de Hoogstraat, n°. 15, en de inzender van een opstel, getiteld: «De dienslbo- den-quaeslie", kortelings voorgekomen in het Dagll. van Z.-Holl. en 'Grav., zich te Amsterdam aan verschillende bedriegelijkc opligtingen heelt schuldig gemaakt, ter zake waarvan door de arrond.-rcgtbank aldaar een bevel tot zijne inhechtenisneming is verleend. Tal van lieden, dienst boden, kinder- en winkeljufvrouwen, begcerig naar eene betrekking uit ziende, hadden zich daartoe tegen storting van vaak zeer aanzienlijke geldsommen bij Busbrock doen inschrijven en moeten thans hunne ligtge- loovigheid duur bekoopen. - Te Bussum is eergisteren morgen brand ontstaan in de boerderij be woond door R. van Eyden. Waarschijnlijk is die brand ontslaan door een i gebrek in den schoorsteen, en daar het geheel door een rieten dak was gedekt, verkreeg hij spoedig eene groote uitbreiding. De boerderij ligt ge heel in puin, maar de belendende percelen zjjn behouden gebleven. De schade aan hooi en granen is aanzienlijk. Te Harderwijk vierde de wed. C. Zegcrs op 6 November jl. haren 100s,'n verjaardag. Zij mag zich nog verheugen in het volle gebruik van hare zintuigen. Eene weduwe te Maastricht, die deels door werken, deels door bede len in haar onderhoud voorzag, heeft hare erfgenamen eene som van ƒ6000 nagelaten aan hypothecaire inschrijving, behalve de gereedc gelden, die nog in hare woning kunnen gevonden worden. Bij gelegenheid van de kermis te Zusterzijl, in Pruissen, een uurtje van Sittardwerd Zondagavond op het onverwachts een persoon gedood. De dader vergiste zich door de duisternis in zijn slagtoffer, zoodat een niets kwaads vermoedende jonge man door een enkelen slag van hel leven werd beroofd. De moordenaar had kort te voren met een ander persoon geschil gehadaan dezen voorzeker was de slag toegedacht. 's GRAVEN1IAGE8 November. Door Z. M. zijn benoemd bjj den hoogen raad der Nederlandentot president, de heer mr. J. D. W. Pape, thans vice-president; en tot vice- president de heer mr. G. 11. Gockinga, thans raadsheer. Aan den heer dr. C. B. Spruyt is, op zjjn verzoek, eervol ontslag ver leend als leeraar aan de hoogere burgerschool te Utrecht. De luit. ter zee 2C kl. W. B. J. van Eyk, dienende aan boord van het wachtschip te Hellevoctsluis, wordt op non-activiteit gesteld en vervangen door den luit. ter zee 2e kl. A. E. Arkenbout Schokker. Na afgelegd examen zijn benoemd tot surnumerair bij het vak der pos terijen: J. Goedkoop, te den Helder; P. L. van Putten, te Texel, J. C. Noorduyn, te Breda; K. Prenyl, te Almelo; G. Bouricius, te Oude PekelA; G. J. Veenhoven, te Groningen; J. D. Vissering, te Leiden, en G. van Wie- ringhen Borskite 's Gravenhage. Den 6,len November II. zijn door Z. M. den koning in ontvangst geno men de rappelbrieven van den admiraal sir Edward Harris als buitengewoon gezant en gevolmagtigd minister van 11. M. de koningin van Groot-Britlannië en Ierland bij het Nederlandsche hof. Het hoofd van het ingestelde departement van handel, nijverheid en waterstaat, de heer mr. J. P. R. Tak van Poortvliet, heeft heden ochtend ten 10 ure in handen van Z. M. den koning den eed als minister afgelegd. De heer Tak heeft nog heden zijne functie aanvaard. Voorloopig zal deze achtste minister zijn kabinet vestigen in een der localen van het ministerie van binnenlandsche zaken. Ten gevolge der instelling van een departement van openbare werken hebben talrijke inutatiën onder het ambtenaarspersoneel van het ministerie van binnenlandsche zaken plaats gehad. Verschillende afdeelingen hebben be langrijke wijziging ondergaan of zijn naar andere localen overgebragt. 's Konings ministers zijn gisteren namiddag ten 3 ure door Z. K. H. prins Frederik in 11D. paleis in het Voorhout in audiëntie ontvangen. Z. K. 11. prins Frederik heeft gisteren eene audiëntie verleend aan Z. Exc. den nieuw benoemden minister van oorlog, den heer de Roo van Alderwerclt. Z. K. 11. de prins von Wied is heden ochtend naar Neuwied terug gekeerd. De minister van buitenlandsche zaken zal eiken Dingsdag, ten 12 ure, voor een ieder te spreken zijn. Het geregtshof te 's Gravenhage behandelde heden een drietal crimi nele zakenallen diefstal van vee in de weide betreflende. In de eerste w as betrokken zekere A. B., koopman te 's Heerenhoek. Deze persoon maakte zich in de laatste helft der maand Augustus jl. schul dig aan drie diefstallen van paarden, twee uit weiden onder Wolphaartsdijk en een uit eene weide onder 's Heer Arendskerke. Twee der paarden wer den na de ontvreemding weder des nachts aan de respectieve eigenaars teruggebragt, maar het derde paard werd tegen een ander paard met 300 toe van de hand gedaan. De feiten werden spoedig ontdekt en reeds dadelijk bekende besch. zijne schuld, welke bekentenis hij heden volhield, opgevende door armoede tot het plegen der diefstallen gedron gen te zijn geworden. De advocaat-generaal Gregory requireerde eene

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1