BUITENI,AKI>SCIIIS BKlUGTliM, onder de onde doekenop den zolder van hel stadhuis te Amsterdam ont dekt. zelfs een van de hand van Troost. Hel doek, dat daar jaren lang ineen gevouwen lag, moet er echter erbarmelijk uitzien, en de restauratie zal zeker veel geld kosten, gesteld dat hel deze waard is. Ook liggen er stukken van Quinkhard. -- Zaturdag namiddag werd de policie te Arnhem door een telegram uil Bremen in kennis gesteld, dat een jonge Duitscher ter zake van valschheid in geschriften en wegens verduistering van gelden voorlvluglig was. Den volgenden avond maakten de beide inspecteurs van policie in de foyer van de opera een praatje met een hun verdacht voorkomend jongmenscli, en daar het liuu terstond bleek dat deze niemand anders dan de gesignaleerde Duitscher was, werd hij in hechtenis genomen. Te Brakel heeft Zaturdag II., in tegenwoordigheid van het geregt uit Tieldoor deskundigen de opening en schouwing plaats gehad van het lijk van een paar dagen vroeger aldaar gestorven persoon. De overledene, een oud man. die niet wel bij het hoofd was, was Zondag te voren op de open bare straat, naar gewoonte, door eenige jongens uitgejouwd en geplaagd, tot hij, van de voeten geraakt en in een greppel leregt gekomen, zich zoo danig bezeerde, dat hij niet naar zijne woning kon loopenmaar op een wagen derwaarts moest vervoerd worden. Te Hengelo is Vrijdag II. door de regterlijke magt uil Almelo en des kundigen een onderzoek ingesteld naar aanleiding van geruchtenals zoude zekere Martinus Betzolt, fabriekarbeider, den 23" overleden, ten gevolge van mishandeling bezweken zijn. Na het lijk in- en uitwendig te hebben onderzocht, bleek, naar men verneemt, dat genoemde B. is overleden aan indrukking of zamenpersing der ribbenkast, waardoor het hart gesprongen is. De vermoedelijke dader, D. H. A., koperslager te Almelo, is in voor- loopige hechtenis. Betredende deze zaak meldt men uit Almelo het volgende aan de H. C.: Een braaf koper- en blikslager te dezer stede, Arends genaamd, is op uiterst treurige wijze een moordenaar geworden. Donderdag-avond bij zijnen vader, te Hengelo, binnentredende, vond hij dezen in hevigen twist met zekeren Bcrlholt. Om op afdoende wijze dezen twist te beslechten werkte hij B. de deur uit, waarbij deze dermate geklemd geraakte, dat hij eenige oogen- blikken daarna overleed Bij de gercgtclijke lijkschouwing was Arends, die zich in hechtenis bevindt, diep bewogen en heeft der weduwe Bcrlholt op aandoenlijke wijze om vergiffenis gevraagd. Naar men zegt is men den dader op het spoor van den geheimzinnigen moord, gepleegd op den veehandelaar J. Oenema. van Bovenknijpe, wiens lijk op 31 Januarij des vorigen jaars in de Ooslslellingwerver Compagnons vaart nabij Ooslerwolde is opgevischt. ■sGRAVENHAGE, 30 October. Z. M. heeft aan A. Vrakking, aardwerker bij de geniewerken te Naar- den, als blijk van goedkeuring en tevredenheid, wegens de redding van een kind uil de haven aldaar, toegekend de bronzen medaille, ingesteld bij besluit van 22 Sept. 1855. alsmede een loffelijk getuigschrift. Door Z. M. is aan H. Ileineke, te Amsterdam, vergunning verleend lot het dragen der versierselen van ridder le kl. der Ernestinische huisorde, hem door den hertog van Saxen-Coburg-Golha geschonken. Tol griffier bij hel kantongeregt te Wijk bij Duurstede is benoemd de heer mr. D. Wesseling, advocaat le Utrecht. De heer R. W. van Raab van Canstein. thans ontvanger der directe belastingen te lleerenveen, is benoemd tol ontvanger derzclfde middelen te Sneek. Aan de volgende vreemdelingen is. mits zij overigens aan de daartoe bij de wel gevorderde vereisohten voldoen, vergunning verleend on hier te lande lager ouderwijs le geven, als aan de jufvrouwen: G. S. R. Bovay, geb. te Orbe (Zwitserland), A. E. A. Huil, geb. te Risely (Engeland), C. E. hechten, geb. te Wissembonrg (Elzas-Lotharingen)D. M. T Muller, geb. te Nurnberg (Beijeren), C. Morion, geb. te Charing (Engeland) en aan den lieer G. A. Barbezat, geb. te I.oce (Zwitserland). -• De student voor de militaire geneeskundige dienst der zeemagl N. C. Vlaanderen is. op zijn verzoek, eervol als zoodanig ontslagen. Z. K. 11. prins Hendrik heeft heden voormiddag den heer dr. A. Vrolik eerste lid van verdienste en voormalig president der Nederlandsche maat schappij ter bevordering van nijverheid, ten gehoore ontvangen. De ministers van financiën, van oorlog en van marine zuilen in deze week geen gehoor verleenen. In eene pleglige openbare algemeene vergadering van den hoogen raad I der Nederlanden, heden middag gehotnhn. werd de nieuw benoemde raadsheer in dat collegie, de heer mr. J. Pols, laatstelijk vice-president bij de arrond.-regtbank te Rotterdam, als zoodanig geïnstalleerd. In de zitting van den gemeenteraad van heden kwam de zaak van het Ilaagsche Bosch weder ter sprake. De raadaannemende de verzekering dat door den minister van financiën aan het plan tot het maken van een rijweg in het Bosch niet wordt vastgehoudenheelt evenwel besloten zonder nader onderzoek nog niet in de zaak le berusten. Daarotn verzocht hij in een nieuw adres aan den minister nog uitstel van den verkoop der boomen, ten einde die boomen te doen aanwijzen, welke, ter voldoening aan de alge meene begeerte, moeten behouden blijven. Volgens het I). v. 's Gr. staan nu nogin het Ilaagsche Boschnadat de minister van financiën het eerst aangewezen getal eene inkrimping heeft doen ondergaan, 27 eiken-, 28 beuken-, 97 iepen- en 5 esschen-boomen ten verkoop gemerkt. Het angstgeschreeuw 'van een meisje leidde heden ochtend ten 11 ure tot de treurige gewaarwording dat een wisselwachter even buiten hel Rijn- spoorstation alhier, gedurende het rangeren van een trein, met het ligchaam- tusschen de buffers van de wagens was beklemd geraakt. Bij liet stilhouden van den trein werd het verpletterd ligchaam onder de wagens weggehaald. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroependie vruchteloos beproefd werd, daar de geneesheer slechts den dood van den ongelukk'ge kon con. stateren. Hel lijk van den wachter, een zeer oppassend ongehuwd man is naar het gasthuis vervoerd. K Ni K A X LONDEN. 29 October. Een telegram van de onderstands-commissie te Madras boudt in dat de slerfle-stalen over Augustus een vermeerdering aantoonden. De autoriteiten te dier plaatse hebben aangedronden bij de commissie te Londen om niette verflaauwen in baar pogingen om meer geld in te zamelen, dewijl zelfs in het geval dat in hel tijdvak van den naderenden mousson overvloedig regen valt en alle omstandigheden gunstig zamenwerkenaltijd toch eenige mil- lioenen van de Indische bevolking gedurende minstens vier maanden, en naar alle waarschijnlijkheid nog langer, aau hel nijpendsi gebrek ten prooi zullen zijn. Door het gercglshof is uitspraak gedaan in het geding legen den pre- sident en den secretaris van eene vereeniging lot stichting van arbeiders woningen die aangeklaagd waren van bedricgelijke handelingen ten nadeele dezer maatschappij gepleegd te hebben. Zij werden beiden lot 18 maanden gevangenisstraf met dwangarbeid veroordeeld. Zij hadden terreinen en huizen door een agent laten koopen en die eenigen tjjd daarna voor een aanmer kelijk hoogeren prijs voor rekening van de vereeniging, wier belangen hun waren toevertrouwd, doen aaiikoopen. De Khedive van Egypte heeft de wedergade van Cleopatra's naald aan de stad Nieuw-York ten geschenke aangeboden. Er waren namelijk twee obeliskendie voor den groolen tempel le lleliopolis stonden, en Cleopatra deed beiden le gelijk naar Alexaudrie overbrengen. De kosten van vervoer naar Amerika worden op 100,000 dollars geschat. In Sadler's Wells Theatre is een vuistgevecht geleverd om 50 Een der kampioenen had spoedig den regterarm gebrokenmaar toch liet men den strijd voortzetten. Nadat die bijna twee uren bad geduurd kwam de policie aan het onwaardig schouwspel een eind maken. FRASkHIJ H. De Zondag 11. gehouden herslemmingen hebben weinig de aandacht tot zich getrokkenomdat men wist dat zij in den stand van zaken geen ver andering konden brengen. Bij de 15 herstemmingen zijn 11 conscrvaliven en 4 republikeinen gekozen. Dientengevolge berekent men dat de kamer zal bestaan uit 320 republikeinen en 210 conservativen. In sommige dis tricten hebben bij de herstemmingen de meeste republikeinsche kiezers zich onthoudendaar de republikeinsche candidaat zich reeds reglens gekozen achtte. De Moniteur deelt mede, dat er tusschen verscheidene invloedrijke le den van het regler-centrum van den senaat en den hertog d'AudifTret- Pasquier herhaaldelijk eene bijeenkomst is gehouden en dat d'Audiflret ver volgens een onderhoud heeft gehad met Mac Mahon, waarna deze eene conferentie hield met den hertog de Broglic. Indien wij goed ingelicht zijn, zegt het blad, dan zou het miuisterie aan het bestuur blijven totdat de kamers bijeenkomen. Nadat deze eene boodschap van Mac Mahon zullen ontvangen hebben, zal hel kabinet zijn ontslag nemen, en reeds daags daarna zou het Journ. off. de zameuslelling van hel nieuwe ministerie, gekozen uit het linker-centrum van den senaat en de kamer, bekend maken. De Fraopais tracht nu reeds den aftogt der ministers le dekken. Zij zijn bereid, zegt dit blad, voor den senaat en'de kamer te verschijnen en hunne staatkunde te verdedigen, waarvoor zij alle verantwoordelijkheid op zich nemen. Maar zij willen niet dal hun persoon een hinderpaal zij voor het uit den weg ruimen van een geschildat tusschen de openbare mag- ten beslaat, en zij hebben dus den maarschalk verklaard, dat zij bereid waren hunne plaats aan anderen in te ruimen, indien hij meende een be roep op andere trouwe dienaren te moeten doely Het aftreden van Mac-Mahon wordt druk in de dagbladen besproken, ook in de anti-republikeinsche bladen. De Pays zegt zelfs dat die qtiaestie aan de orde van den dag is. De Assemblee nat., gewoonlijk zeer aan den maarschalk gehecht, beweert dat er slechts eene keuze is te doen tusschen nieuwe ontbinding of de aftreding van den president. Te Argelès, in «les Dailies Pyrenees", is de heer Alicot, de republi keinsche afgevaardigde van dit district, op de openbare wandeling, door een aanhanger van den Bonapartischen candidaat, de Breteuilmeteen degenstok ernstig gewond. De gewonde verkeert echter buiten gevaar. -- Te Parijs is zekere Brulet tot 4 maanden gevangenisstraf en 100 (r. boete veroordeeld, omdat hij, door eenige policie-agenlen opgebragt, lien met scheldwoorden overladen en o. a. gezegd had, dat Mac-Mahon erger dan een idioot, dat hij een schavuit was. Een berigtgever in de Figaro geeft een verhaal van een onderhoud, dat hij met generaal Grant, die thans nog te Parijs vertoeft, gehad heeft. Laatstgenoemde gaf hem met de volgende woorden verslag van zijn bezoek bij den president der republiek: lk ken geen woord Fransch, de maarschalk kent geen woord Engelsch. Hij knikte mij en ik knikte hem toe; hij reikte mij de hand en ik reikte hem de mijne. En daarmeê was het afgeloopen. De Groenlandsche dieren, zeehonden, witte beeren en sledehonden, die de acclimatatietuin te Parijs verwachtte, zijn aangekomen, vergezeld van zes Eskimo's: drie mannen, een jonge vrouw en twee meisjes van 25 en van 11 maanden. Die bewoners van hel hooge Noorden houden thans hun verblijf in den tuin, waar, op het grasveld, dat den Nubiërs tot leger plaats heeft gediend, tenten zijn opgeslagen, volkomen gelijk aan die der Eskimo-stammen bij de Pool. Te Lissabon zijn in de vorige week twee schokken van aardbeving waargenomen.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 2