LUIDSCHE COURANT. ZA1URDAG 27 OCTOBER. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en f eestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.SO, mcl het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad /'3.3o, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeditie kosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p, 6 Cents. De prijs der Adverlentidn is van 1- 4 regels ƒ!.--, iedere regel meer 25 cenls.| i°. 254. Bij deze Courant scordi verzonden bladz. 8184 der Handelingen van hn Gemeenteraad Zittingverslag ST ABS-BERICHT EN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen ie welen, dat, iogevolge art. 11 van hel Koninklijk besluit van 9 November 1851, Staats- Had n'. 142) in verband met Zijner Majesteils besluit van 11 Augustus 1859 [Staatsblad n". 80) op den 27't,'° November aanslaandemiddags ten hcaalf uren, op het Raadhuis eene vergadering van kiesgerechtigden zal «orden gehouden ter verkiezing van één lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, in de plaats van den lleer ADR1ANUS CORNEL1S LEEM BRUGGEN, die in 1880 had moeten aftreden, doch in den loop van dit jur is overleden en dat de inlevering der stembriefjes op hovengenoemden dag gescliiedt van 12 tot 2 uren, waarna de bus onmiddelijk geledigd wordt en de stemopneming plaats heeft. ïn wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd v. d. RRANDELËR. burgemeester. Leidex, 25 October 1877. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van Johannes Jacobus Van Maastricht, wenende in de Ciiieiiesteeg, om varkens te mogen houden in zijn perceei, gelegen aan de Uiterste» racht n". 21 Gelet op artt. 132 en 133 der Algemeene Politieverordening van 16 Octo ber 1873; Boen te weten, dat tol het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzigte der informaliën de commodo et incommododoor Burgemeester en Wethouders zal worden ggvaceerd op het Raadhuis dezer gemeenteop Donderdag den ls,'n November aansl., 's voormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zhii hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengenterwijl, ltjj verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich legen de inwilli ging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 26 October 1877. E. KIST, Secretaris. BlNiNENLANDSCHE BERIGTEN. LEIDEN, 26 October. De commissie van oppertoezigt en beheer der kweekschool voor zee- Wt alhier heeft bekend gemaakt, dat ingevolge ministerieel besluit van 15 October jl. voorloopig geen knapen op 13 jarigen leeftijd meer bij 's rijks leemagt kunnen worden aangenomen en evenzeer de alu ijking van 5 cen timeter op de vastgestelde lengtemaat niet meer wordt toegestaan Knapen tienwei, die op een paar maanden na den vereischteu leeftijd bereikt lieb- kunnen, indien de sub-commissiën ol agentschappen geneigd zijn de Losten voor hunne rekening te nemen, niettemin naar de kweekschool op stonden worden. - Biedt het wintersaizoen den meergegoede doorgaans tal van gelegen- Wen aan om de winteravonden aangenaam, nuttig en gezellig te slijten. Wijkens achterstaande annonce zorgt de commissie voor volksbijeenkomsten dat ook voor den werkman en diens gezin daaraan weder geen gebrek is. Maandag avond a. s. toch zal in de groote stadszaal de rij der volksbijeen- Lomsten met eene door d\ van Boekeren te vervullen spreekbeurt worden Stopend. en zal deze bijeenkomst, zooveel mogelijk om de veertien dagen, door een tiental dergelijke worden gevolgd. Zooals uit de aankondiging "ijkt is de toegang tot deze eerste bijeenkomst vrij en slaat dus voor ieder Belangstellende open. Wij vertrouwen dat van deze gelegenheid een ruim gebruik zal worden gemaakt om onzen gevierden stadgenoot te hooren, Mar ook dat velen zich doorloopende toegangkaarten voor de volgende tóngen zullen aanschaften. De prijs toch behoell niemand af te schrikken, loor slechts 25 cis kan men alle lezingen, die dezen winter gegeven wor- dtn, bijwonen, en al schoot er ook, zooals toch meestal het geval is. nog tiet eens eene buitengewone bijeenkomst of tentoonstelling, waartoe de houders van kaarten steeds vrijen toegang hebben, op over, dan nog mag »«n veilig de gelegenheid, om voor 2% cents een nuttigen en aangenamen hond door te brengen, onder de koopjes rangschikken. Men schrijft ons: De meening van een kouden winter begint hoe lan ger hoe meer ingang te vindentenzij de wind spoedig naar het noord oosten keert, daar geruimen tijd blijft en de regen ophoudt. Men klaagt teregt over het voortdurend natte weer, dat nu reeds, met korte tusschen- poziug en bijna altoos met zuid-westenwindvan weken tot maanden ge- heerscht heeft. Ondanks het overtollige water is de boezem tot dusver op een voldoenden stand gehouden kunnen worden. Men deelt ons mede: Van wege het departement van financiën, regis tratie en domeinen zullen op 2 November e. k. (zijnde Allerzielendag) in het Haagsche bosch verkocht worden 260 stuks eiken, beuken, ypen, es- schen, linde en abeelen boomente bevragen bij den boschbaas Geldmaker, aldaar. De desbetreffende geschreven billenen zjjn verspreid. Met deze «opruiming" wordt beoogd een wandelpark in het aloude Haagsche bosch aan te leggen. Bij de actc-examens jvoor het lager onderwijs te 's llage zijn voor de landbouwkunde toegelaten de hh. J. E. H. Ramakers uit Rotterdam en H.J. Struik uit Monster. Voor de acte als hoofdonderwijzer werden van de 16 candidaten 4 afgewezen en toegelaten de hh. P. Blok uit Stolwijk, J. H. W. van Dijk uil Rotterdam, J Esveldt uit Rotterdam, J. Kaptijn nit Gouda, 11. J. Knol uit Schoonhoven, L. J. Luithorst uit Gouda, C. J. Maas uit Kralingen, S. C. Pielerse uit Schoonhoven, C. van Swieten uit Delft, A. van der Velde uit Rotterdam, W. van Waaijenborg uit Rotterdam en A. J. Zandbergen uit Leiden. Acte-examens middelbaar onderwijs, afd. letterkunde; toegelaten voor Nederl. taal- en letterkundemej. E. C. C. Eshuys, van Haarlem; afgewe zen twee mannelijke candidaten voor boekhouden en ééne vrouwelijke voor Duitsch; niet opgekomen één candidaat voor boekhouden. Hel stoomschip Prins Hendrik, van Batavia naar Nieuwe Diep, is op 25 Oct. van Port-Saïd vertrokken. De Koning der Nederlanden is op 20 Oct. van Batavia vertrokken. De Voorwaarts vertrok op 25 Oct. van Napels. Te Haarlem is in 75-jarigcn ouderdom overleden de heer C. G. Voor helm Schneevoogtgednrende een reeks van jaren deelgenoot van een der voornaamste boom- en bloemkweekerijen in Nederland, de firma Zocher en Voorhelm Schneevoogt. De overledene was mede-directeur van Teylers stich ting en lid van een aantal genootschappen. Het V. D. meldtVolgens eene globale berekening wordt de schade aan bewapening, kleeding en verdere uilrusting, veroorzaakt door den brand in de Willems-kazerne, op ruim ƒ700,000 berekend. Daarbij komt het gebouw zelf, dal vóór 50 jaar ruim ƒ300,000 heeft gekost, en dus nu veilig ƒ400.000 a ƒ500,000 kan geschat worden, Eindelijk nog de verlie zen van particuliere zijde ondervondenzoodat de raming van ruim een millioen juist schijnt te zijn. Van de getrouwde onderofficierendie in dat gebouw woonden worden nog vele goederen gemistdie niet verbrand zijn. Een ingesteld onderzoek heelt geleid tot de bevinding, dat de buitenmuren van de kazerne aan de zijde van den Singel zooveel door de .vlammen ge leden hebbendat deze onmogelijk meer te gebruiken zijndie aan de zjjde van de Ridderschapstraat bevinden zich in beteren toestand. Een onbeschrijflijk ongerief is het gemis der magazijnenwaardoor aan de j behoelte van den soldaat niet kan worden voldaan. Eene spoedige voor- ziening daarin is dringend noodig. Te Nijeveen is eergisteren eene boerenhuizing met schuur in zeer korten tijd afgebrand; 2 koeijen en een paard kwamen inde vlammen om. Te Groningen heeft de heer dr. Emil Baehrens, van Jena, het profes- soraat in de Latijnsche taal aan de universiteit aanvaaard, met het houden eener rede over de geschiedenis der klassieke philologie, van de herleving j der letteren tol het begin der I9e eeuw. Volgens dc (Iron. C. heeft de Groningsche industrieel, de heer W. A. Scholten, op nieuw ƒ1000 geschonken aan de commissie ter bevordering van het schoolgaan van minvermogende kinderen, ten einde gedurende de a. s. wintermaanden daarvoor den schoolkinderen, die zulks verkiezen, ge- zoude en krachtige spijs te verschaflen. De maatschappij «Zeeland" zal in de nabijheid der plaats van afvaart harer stoomschepen te Vlissingen een abattoir oprigtenom geslagt vee naar Engeland te kunnen vervoeren. De justitie te Maastricht heeft zich Dingsdag naar Ophoven bij Sittard begeven, ten einde een onderzoek in te stellen naar eene aldaar vermoede lijk plaats gehad hebbende brandstichting. Het gerucht liep dat een in woner van Ophoven tijdens den brand op Zondag 11. zijn huis had willen in brand steken. Het onderzoek heeft nog niet tot inhechtenisneming van den verdachte aanleiding gegeven. Men meldt uit Curagao: Schrikbarend zijn de verwoestingen, die een orkaan den 23,n September over dit eiland gebragt heeft. Den avond te I voren waren de wolken zwaar zamengepakt, men hoopte op langgewensch- ten regen. Den nacht liep de wind van N.-West naar het Noorden, en plotseling tegen middernacht veranderde die in een storm, die in hevigheid gedurig toenam. Aanvankelijk vielen slechts dakpannen en steenen brok kelden af. doch weldra was de orkaan zoo geduchtdat de woningen wag gelden; maren stortten in en twee schepen, de Juliette en de Sarah, van BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN brengen ter algemeene kennis dal het Museum in de Lakenhal gedurende acht dagen, aanvangende Maandag 29 October a. s.voor het publiek gesloten /.«I zijn. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Maandag den 29!tt0 October 1877des namiddags te twee uren. Voortzetting van de behandeling der gemeente-begrooling over 1878.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1