PER TELEGRAAF. Al) VERTEN Tl K N. at i. lw« ie niu Mil icheis Volge»s andere berigten zal die gunstige toestand zeker niet lang aanhouden daar de Russische generaal Gurko, die den toevoer moet afsluiten, daartoe reeds 24 regimenten cavalerie onder zijne bevelen heeft. OOST-IIDIE. BATAVIA. 19 September. Van den waarnemenden militairen tevens civilen bevelhebber in Atchin zjjn de volgenden berigten ontvangen: jl September, liet uitgeschoten linkeroog van den bevelhebber is met succes geopereerd. Te Samalangan hebben geen vijandelijkheden meer plaats gehad; onderhandelingen worden door den vijand slepende gehouden. Merdoe is 10 September door de marine getuchtigd. Te Analaboe is de toestand hetzelfde; de gezondheid der troepen is er minder gunstig. Te Boekit Daroe is door een inlandsch fuselier amok gemaakt, tengevolge waarvan de eerste luit. H. van Ophuyzen en een korporaal der artillerie gedood en zeven fuse liers gewond zijn. De gezondheidstoestand is minder guustig; de sporadische cholera-gevallen blijven aanhouden. Later werd nog gemeld dat de vorst van Salamangan eene acte van onder werping had geteekend en beëedigd; die van Medoc had een onderhoud ge vraagd met den chef van den staf. Uit Kotta-Radja wordt gemeld dat kolonel van der Heyden had ver klaard, eerst dan Atchin te zullen verlaten, wanneer hem officieel en schrif telijk werd medegedeeld dat geen der aldaar aanwezige officieren van ge zondheid in staat was zijn wond te behandelen. Deze mededeeling moest achterwege blijven, daar dr. Vriesman hem met het meeste succès behan delt. Er zijn kunstoogen naar Atchin gezonden, waarvan er hem één zou ingezet worden. Voor aandoening van het regler oog bestaat niet de minste vrees. Z. Exc. de gouverneur-generaal is sedert eenige dagen lijdende aan eene ziekte der nieren. De pangeran Ario Poerbojo, vierde zoon van den onlangs overleden sultan van Djokdjokarta, majoor bij den staf van het Indische leger, is ge vangen genomen en wordt te Samarang verwacht. De aanleiding daartoe is niet bekend. - Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlol naar Nederland, aan den president van den raad van justitie te Amboina mr. F. Ooster; aan den adsist.-resident der Ooster-districten van het gouv. Celebes H. Holtz: aan C. ,1. lientzenlaatstelijk benoemd verificateur 4C kl. bij de in- en uilvocrregten en accijnsenaan den adsist.-residenl van Tjiljalengka (Preanger Regentsch.) IV. A. de Rock van Leeuwen; aan den 3en hulponderw. aan de openb. 3C lagere school te Batavia W. F. II. Bouhuys. Ontslagen: eervol, de resident van Uheribon VV. 11. Wijnmalen; bij den raad van justitie te Amboina, als lid, A. Boers; bij het het depart, der burg. openb. werken, de le commies 11.'kV. F. Voermans. Benoemd: tot adsist.-resident van Tjitjalengkade controleur lf kl bij het binnenl. bestuur op Java en Madura dr. A. Kist Nzn.; tot adsist.-residenl der Ooster-districten van het gouv. Celebes, de secretaris van genoemd gouv. J. A. Hofstede; tol controleur 1' kl. bij het binnenl. bestuur op Java en Madura, de ambtenaar op non-activiteit J. W. R. Bor- geihoft' van den Bergh; lot voorzitter van den landraad te Bondowoso (Be- zoeki), de ambtenaar op non-activiteit mr. A. J. Rcdeker; tot lid van den raad van justitie te AmboinaJ. Hardemanarchitect 2e kl. bij den water- staal; tot buitengew. subst-griffier bij de regtbank te Kendal, L. Ilermus; tot subst.-griffier bij de regtbank le Grissee, J. H. Martens; lot buitengew. subst.-griffier bij de regtbank te Sampang. J. A. Thenu; tot buitengew. subst.-griffier bij de regtbank te Baros, A. A. Bagaija; tot 1"> commies bij 'het depart, van openb. werken, de 2e commies bij de algem. rekenkamer A. R. Jonkers. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den 2sn luit. der inf. VV. de Lannoy; aan den kapt. der inf. W. C. Goteling Vinnis. Ontslagen: op verzoek, eervol, de officier van gezondh. 2' kl. C. O. van Oordt; de officier van gezondh. 2' kl. R. Numans; de burg. schrijver 5e kl. bij de mil. administr. C. N. Gorter. Gesteld op non-activi teit: de ritm. F. K. T. van Woeldercn. Hersteld in activiteit: bij de artil lerie, de majoor G. E. C. GufTroy. Benoemd: tol magazijnm. 3' kl. (2eluit.) bij het wapen der genie, de mil. cpzigter der genie 1' kl. D. van Assen. Departement van marine. Verleend: een tweejarig verlof naar Neder land, aan den gezagh. le kl. bij de gouv.-marine A. Smits. Benoemd: tol 1'° machinist bij het marine-etablissement te Soerabaija, de opzigter der ambachten bij de fabriek voor de marine aldaar A. van de Ven. WEENEN, 23 October. In de kamer van afgevaardigden diende de mi nister van financiën de begrooting voor 1878 in, welke eene stellige gun stige verandering aantoont. De uitgaven zijn geraamd op 424,347,469 fl. d. i. 7,200.000 fl. hooger dan voor 1877, ten gevolge van grootere amorti satie van schuld; de inkomsten op 404.114,G00 fl.d. i. 24.800,000 fl. meer dan voor 1877, waaronder 16.700,000 fl., voor welk bedrag meer dan in 1877 schuld verkocht zal worden ten behoeve van amortisatie. Builen het cijfer voor amortisatie op het crediet en debet, zijn de uilgaven voor 1878 9% millioen iager en de inkomsten 8 millioen hooger dan voor 1877. Het deficit bedraagt dus 20,200,000 fl. legen 37,800,000 fl. op hel budget voor 1877. De begrooting voor 1878 is derhalve 17,600.000 gunstiger dan die voor 1877dit gunstig resultaat werd verkregen door de ernstige pogingen om de uitgaven te verminderen en de inkomsten le verhoogen. WEENEN23 October. Naar het financiële ontwerp voor 1878 zou het deficit van 201 millioen door de uitgifte van goudrenle gedekt worden. WEENEN, 23 October. Aan de Pol. Corr. wordt uit Bucharest gemeld, dat er gisteren gestreden is aan de Lom. Het kanongebulder was te Giur- gewo duidelijk hoorbaar. MADRID, 23 October. Men kondigt eene ministeriele circulaire aan, welke gesteld zou zijn in constitutionelen geest en verdraagzaamheid zou ademen tegenover andere eerediensten. ALEXANDRIE, 23 October. Uit Abyssinie wordt van 14 September ge* weleldat de vrede in dat land toen nog niet gesloten was. Daar koning John zijn nabuur Menelek geheel verslagen had, zoo eischic bij den afstand van Massowah. LONDEN, 24 October. De Daily Telegraph meldt uit Erzerum van gis teren: liet is zeker dat Mtikhtar-pacha een s erke positie bij Yenikoi bezet houdt. De aflogt van Ismail-pacha en zijne vereeniging met Mukhlar-pacha worden ernstig bedreigd. KONSTANT1NOPEL. 23 October. Suleiman-pacha is nog steeds te Rust- schuck. Het bombardement van Giurgewo duurt voort. De K. K. Hoflandarts Dr. J. G. POPP, te Heenen, Stadt Bognergasse N°. 2, bereidt reeds sedert 21 jaren eene essence, die onder den naam van Ana- therin-Mondwater in den handel gekomen en zoo ver verspreid en voordeelig bekend geworden is, dat zij met rcgl eene Europesche vermaard huid heeft verkregen. De essence werkt genezend en verzachtend op alle tand- en mondziektenversterkt de weeke deelen van den mond, in het bijzonder het tandvleesch, vernietigt de blazen, zweren en slechten reuk uit den mond, den wijnsteen der tanden en wordt zelfs legen vermolming en scheurbuik met schitterend gevolg gebruikt, terwijl zij ook alle tandpij nen verzacht en bovendien aan alle deelen van den mond hunne oorspron kelijke frischhcidkracht en gezondheid wedergeeft en dit bij voortdurend gebruik doet behouden. Op diezelfde wjjze is ook der vermelding waardig het Plantaardig Tandpoeder, dat in het bijzonder de tanden van den wijnsteen zuivert en aan het glazuur zijne witheid en hardheid weder geeft. Het Analheriii-Tandpasta, hetwelk niet, gelijk gewoonlijk bij andere Tandpasta's het geval is, voor de gezondheid schadelijke stoffen bevat, is een van de beste en bovendien gemakkelijkste der beslaande mid delen tot reiniging van de tanden. De in deze Pasta opgenomen minera- lische beslanddeelen, zuivert het glazuur der tanden zonder het aan le tas ten. Het slijmvlies en de smaak worden verlrischt en de tanden nemen in witheid en zuiverheid toe. Holle, aangestoken tanden kan men het beste met het Tand-Ploinbccrsel met goed gevolg aanvullen, waardoor de verrotting beperkt en losgaan van het mondgebeenle verhinderd wordt. Voor de juisheid van het vorenstaande, waarvoor ook op de getuigenis van autoriteiten kan gewezen worden, spreekt hel feit, dat de Analherin-Pre- paraten van den Heer D'. J. G. POPP. door de ganschc wereld verspreid en zelfs in Oost- en West-Indiën te vinden zijn. De aanvragen om deze Preparaten zijn zoo grootdat de uilvinder jaarlijks ruim 100,000 flacons moet vervaardigen. Wij maken uit dien hoofde een ieder, die prijs stelt op een gezonden mond en gezonde organenmet nadruk opmerkzaam op de Analherin-Preparaten van den K. K. Hoflaiidarls den Heer Dr. J. G. POPP te Ifeenen, Stadt, Bognergassc N°. 2, door wien alllerwege Dépots gevestigd zijn. finrgcelijfcc Sfaub. Van IS tot cn met 34 October 1877. BEVALLEN: P. Fiofet, geb. Dorsman, D.M. Overdijk, geb. de Haas, D. M. Kwestro, geb. Trouwee, Z. T. Owel, geb. Buys, D. G. Lina, geb. Hoog kamer, Z. W. van Leeuwen, geb. van Leeuwen, Z. M. van Buggemen, geb. de Bruin, Z. G. Maryt, geb. Smit, Z J. P. van Leeuwen, geb. van Wijk, Z. A. Racké, geb. van der Does. Z. - J. C. van Goens, geb. Frangois, D.A.M. Ramb, geb. Wirsches, Z. - F. Pijnnakeu, geb. van Oosten, D. S. Overdijk, geb. Graper, 1). M. Grijsen, geb. Wijling, A. Goddijn, geb. Marsman, Z. J. Galjaard, geb. van der Veer, Z. J S. van Ulden, gen. Poeliejoe, Z. J. M. F. van Wel, geb. Weebcr, D. C. Dorrepaal, geb. van den Nouwland, D. J. Rietmeijer, geb. Eswilder, Z. C. M. A. Thonus, geb. Sciarone, Z. A. Brou wer. geb. Cnert, Z. J. Arbouw, geb. Rogge, D. H. P. Langezaal, geb van Zijl, D. E. Verhoog, geb. Broekveldl, Z. S. C. C. van Bemmel, geb. Wendel, Z. F. Lohmann, geb. van Weeren, Z H. Bergers, geb. de Keyzer, D. S. M. Arentsen, geb. Briltijn, D. C. Elion, geb. Blauw, Z. C. M. Slegtenhorst, geb. Devilee, D. E. Dirkse, geb. Mazurel. 11. J. II. A. KerkholT, geb. de Maaré, Z. GEHUWD: B. Engelbregt, jm. en J. C Neuteboom.jd. W. A. Dullemond, jm. en M. M. Swaak, jd. - C A. Koekebakker, jm. en W. de Munnik, jd. - VV. Giezen, jm. en C. C. Chardonnens, wed'. P. de Haas. jm. en M. Slierings, jd. A. Legel, jm. en G. van der Does, jd. P. Visser, jm. en E. G. M. H. Hoek, jd. OVERLEDENG. Starre, Z„ 3 m. P. Hasselbach, Z., 15 m. J. Verhoeven. 36 j. A. Horree, D., 16 j. -- D. Nieuwenhuizen, Z., 4 m. J. E. Noyen, D., 8 b.-- I. J. Sommeling, D., 6 m. W. F. A. Gadri. Z., 20 m. J. E. de Laaf, geb. Uadclaar, Z. Ievenl. M. C. Privé, D., 18 j. - J. W. van der Ven. geb. Del- nooy, D. Ievenl. -- E. M. van den Enden, wed«. M. J. van Hugten, 54 j. D. Siljee, 59 j. A. Brooka, 68 j. C. van der Wiel, geb. Smit, 65 j. - S. Popp, geb. de Graaf, 69 j. J. Favier, Z„ 20 j. C. Swanenburg, Z 3 m. - 11. E. Frank, D., 9 m. AHADEMIE-NIEUWI. PROMOTIE AAN DE LEIDSCHE HOOGESCIIOOL. Den 24,ttl1 October de heer J. L. T. Rhemrev, geb. te Banjoemaas, in de reglen, na openbare verdediging van stellingen. Voor de vele bewijzen van deelneming, tijdens de ziekte en bij het over lijden van den lieer LOUIS STADHOUDER mij betoond, betuig ik hiermede, ook namens mijne kinderen hartelijk dank. Leiden, 24 October 1877. Wed. L. STADHOUDER, Dickiioff. Voor de bewijzen van deelneming, ontvangen bij hel overlijden van onze geliefde Moeder en Behuwd-moeder JOHANNA JACOMINA HAALEBOS, Weduwe MARC JAPIKSE, betuigen wij bij deze onzen harlelijken dank. Uit aller naam. G. F. JAPIKSE. De Heer en Mevrouw KROON DE KONING bedanken bij deze voor de vele cn harlelijke bewjjzen van deelneming, van alle zijden ondervonden bij den dood van hun Vader, den Heer A. W. KROON te Deventer. Leiden, 24 October 1877.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 3