COURANT. LE1RSCOE N°. 24». DONDERDAG II OCTOBER. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. ƒ3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. Hel verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertentiën is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. Bij deze Courant toordt verzonden bladz. 7580 der Handelingen van den Gemeenteraad Zittingver slag ST A i)S BBic li T EN. PROCESVERBAAL ran de opening der stembriefjesdie ter benoeming van een lid van de Stalen der Provincie Zuid-Holland den 9le0 October 877 zijn ingeleverd. Op lieden den tienden October des jaars achttien honderd zeven en zeventig in de «meente Leiden, hoofdkiesdistrict Leiden, is door het bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op bet Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen uren. Het bureau is samengesteld uit den heer Petrus Isaacus de Fremery, oudste Wet houder in jaren den Burgemeester bij ontstentenis vervangende, Voorzitter en de heeren Jan van Heukelom Junior en Mr. Joël Emanuel Goudsmit, leden van den Gemeenteraadstemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel één slembus, bij hem den October 1877 overgebracht uit de gemeente Leiden. De eegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bus wordt geopend en bevonden vierhonderd negen en zestig slembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijst der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd, vergeleken lijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn ondereengemengdworden zij door den Voorzitter één voor één geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard drie stembriefjes, die oningevuld zijn. Het getal der geldig uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest vierhonderd zes cn zestig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren II.C. Hartevelt 313 stemmen R. G.S. Baron van Rliemen van Rhcmenshuizen 146, 11'. S. Le Poole en J. Scheltema ieder 2 stemmen, P. van Cranenburgh, M'. R. T. Bijlereld en Mr. C. Cockieder ééne stem. Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen de heer H. C. Hartevelt. Is derhalve verkozen tot lid van de Stuten der protincie Zuid-Holland de beer HERMAN CORNEL1S HARTEVELT, Lid van den Gemeenteraad van Leiden. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordig heid tan allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden den 10JeD October 1877. DE FREMERY, Voorzitter. J. v. HEUKELOM JL, 1 J. E. GOUDSMIT. Stcm0Pnc,ners. BINNENLANDSCHE BER1GTEN, LEIDEN, 10 October. De heer dr. C. P. Tiele heeft lieden het lioogleeraarsambt in de facul teit der godgeleerdheid aan de universiteit alhier aanvaard, met het houden eener redevoering in het groot auditorium, over: De vrucht der Assy- rologie voor de vergelijkende geschiedenis der godsdiensten. Men meldt ons uit Leiderdorp: Gisteren avond omstreeks acht ure is tand ontstaan in de stoom-oliefabriek van de heeren Sillevis en Ruiten ilbier, welke spoedig een dreigend aanzien verkreeg, doch door de snelle werking en goede bediening van vier brandspuiten spoedig werd onderdrukt waartoe de windstilte veel bijdroeg, zoodat de schade betrekkelijk niet groot is. Ten 10 ure was men den brand meesterdie zich bepaald heeft tot een gebouw, waarin de gasfabriek was geplaatst, en tot eene hoeveelheid hooi den zolder van een daarnevens staand gebouw geborgen. Men meldt ons uit Warmond, van gisteren: lieden morgen had alhier 'en Ireurig voorval plaats. Een oppassend ingezeten dezer gemeente, naar Voorhout met een schuitje moelende gaan, had, zooals zulks wel meer ge tart, dat schuitje met een louw bevestigd aan de stoomboot, die naar Noordwijk gaat. Volgens zeggen was bedoeld louw te kort, waarvan het ongelukkig gevolg is geweest dal het schuitje onder water is geraakt en persoon verdronken. liet eerste gedeelte van liet natuurkundig examen is met goed gevolg afgelegd door de hh.: L. Schakers, B. Bakker, D. J. Boldingh en D. de allen van Amsterdam; W. de Booy, van Maarsscn, en B. II. Roufl'aer, van Amsterdam. Bij de acte-examens voor het lager onderwijs te 's IIage zijn voor de acte in de Franschc taal van 7 candidalcn 5 toegelaten, te weten de hh.: G. J. F. Biegman uit LeidenC. J. de Man uit DordrechtZ. van Schelt uit Dordrecht, H. G. van der Waals uit Leiden en N. van der Walle uit Leiden. Voor de hulponderwijzersacte werden van de 15 candidaten 4 afgewezen en 11 toegelaten, zijnde de hh.: F. M. G. Harting uit Schiedam, J. B. van der Heyden uit Schiedam, S. P. Hoogt uit Ridderkerk, M. F. Huf uit Rot terdam, W. J. Krijgsman uit Rotterdam, J. M. N. M. Landsman uit Rotter dam, J. Pelsma uit Rotterdam, J. H. van Rijn uit Rotterdam, 11. Sellemans uit Schiedam, G. van Vooren uii IJsselmonde en D. de Waard uit lJsselmonde. De Staatscourant bevat eene nominative opgave (101® vervolg) van ge wonde en gesneuvelde Europesche militairen van de expeditionaire magt in Atchinsedert den 8sleo Mei 1877. Als gesneuveld of aan bekomen wonden overleden worden opgegeven: A. Berber, G. Zeiler, J. L. Tenasse, J. G. Dacez, C. J. Léchaud, G. J. Wentzel, A. J. Delen, C. J. Patou, L. J. Bos man, L. F. A. Kabelaar, J. A. Bèvre, A. Degeest. Als gewond: IJ. J. G. van Dijk, J. B. Kiekens, A. F. Mondoit, W. J. Ooykaas, J. C. C. Six Dijkstra, J. M. Receveur, J. II. Krebbers, M. F. Blaauw, H. J. M. Vohl, C. de Jongh, J. W. J. van der Rest, II. Ouwendijk, J. Vinke, J. Levy, S. T. van Kooten, T. van Oosthuyse, J. Lenoir, T. K. Veltrop, J. F. Nauw. Blijkens een hij het dep. van koloniën ontvangen telegram zijn den 23"en September jl. door een storm groote verwoestingan op hel eiland Cu- ragao aangerigt. Ook het eiland Bonaire heeft geleden, doch Aruba bleef gespaard. De verzending van brieven en verdere stukken naar Nederlandsch Indië langs den weg van Triëst, wordt opgeheven. Uit Nederland naar Nederl. Indië zal de laatste brievenmaal den 10dtD dezer maand worden verzonden. Het stoomschip Prins van Oranjevan Nieuwe Diep naar Batavia is op 9 October van Post-Said vertrokken. Volgens berigt uit Bahiavan 8 Oct., is hel stoomschip Panama veronge lukt. De passagiers en de equipage zijn gered. Op de ljjnen der llollandsche spoorweg-maalschappij zullen de treinen gedurende de aanstaande winlerdienst ongeveer geheel loopen als dezen zomer, en ook het aantal is slechts weinig verminderd. Naar het bui tenland blijven de doorgaande rijtuigen Amsterdam—Parijs en Amsterdam- Brussel (over Haarlem) loopen, terwijl, aanvangende van 15 October al, een doorgaand rijtuig Amsterdam—Berlijn en terug zal voorkomen in den sneltreindie Amsterdam (Oostcr-spoorweg) ten 510 verlaaten aldaar 's morgens 9.32 aankomt. Verder zullen doorgaande rijtuigen der drie klas sen loopen tusschen Amsterdam en Iianover. Door 51 te Rotterdam en te Amsterdam wonende commissionairs en handelaren in koffij en koopers in de veilingen der Nederl. handelmaat schappij is dezer dagen aan den minister van koloniën een adres verzonden waarin zij diens aandacht vestigen op de tegenwoordige wijze van verkoop der gouveniements-koflijen als hunne overtuiging te kennen geven, dat het in het belang van den koflijhandel hoogst wenschelijk, zoo niet nood zakelijk is om liet tegenwoordige veilingstclsel te verlaten en tot eene meer natuurlijke wijze van verkoop, door het houden van wekelijksche veilingen, zooveel mogelijk naar gelang van de aanvoerenover te gaan. De maatschappij Felix Meritis te Amsterdam zal op 2 en 3 November aanst. haar 100-jarig bestaan vieren. Het programma bevat het volgende: Vrijdag 2 November, des avonds ten acht ure, inleiding lot de feestviering door den tijdelijken voorzitter der maatschappij. Fcest-ouverture, J. B. van Bree. Feestrede, uit te spreken door professor Th. Jorissen. Cantate, woorden van d'. J. J. L. ten Kate, muziek van den heer Frans Coenen beiden eereleden der maatschappij. Ouverture Gijsbrecht van Amstel, Joh. J. 11. Verhulst. Zaturdag 3 November, des avonds ten acht ure, feestelijke bijeenkomstgevolgd door bal. Door wijlen mej. C. H. Sijpkens is aan hel gcref. weeshuis te Haarlem vermaakt eene som van ƒ2000, vrij van successieregt. Te Deventer zijn dezer dagen twee personen aangehoudenverdacht van hel afleggen van valsche getuigenis, in eene civile zaak, welke voor de reglbank te Znlphen behandeld is. De reglbank te Maastricht heeft een jongen beneden de 16 jaren, die als bode goederen en gelden had verduisterd schuldig verklaard aan valsch- heid in geschrift en hem veroordeeld lot 1 jaar opsluiting in ceu verbe terhuis. Men meldt uit Roermond aan dc N.R.C.: In den afgeloopen nacht

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1