LEIDSCHE C0URA 233, WOENSDAG 3 OCTOBER. |M77. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.30, met liet Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 jaars, buiten de expeditie hosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p, G Cents. I)e prijs der Adverlcntiën is van 1- 4 regels 1. iedere regel meer 25 ccnls. Bij deze Courant worrit verzonden bladz. 73—74 der Handelingen van its Gemeenteraad Zitlingverslagen bladz. 67- 59 Ingekomen stukken). STADS-BERICHT EN. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 4d,n October 1877des namiddags te twee uren. Benoeming van ccne hulponderwijzeres aan de meisjesschool der 1M klasse. (205) 2> Voordracht van J. Scheltema betrekkelijk de administratie der gas fabriek. (121189 en 200) 3». Rapport der raadscommissie in zake het Utrcchtsche jaagpad. (151) 4-, Voordracht tot benoeming van eene commissie tot het overleggen van voorbereidende maatregelen voor de opheffing van het gemeenschappe lijk jaagpad sub 3° vermeld. (207) 5«, Vaststelling van hel Reglement voor de gemeente-instelling tot oplei ding van O l. ambtenaren. (202) 6'. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1877, in zake de sub 5' ver melde instelling. (201) Idem in zake de verlegging der straten voor de duinwaterleiding. (206) Voordracht tol het doen rooien en verkoopen van boomen. (208) Verzoek van C, G. L. Van Wensen ter bekoming van grond aan liet lltrechtsclie jaagpad. (204) Voordracht tot hel verleenen van wachtgeld aan J. Van Logliem, leeraar aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onder wijs. (209) 7'. 10*. BIiNNENLANDSCHE BERIGTEN, LEIDEN, 2 October. Door de staatscommissie, zitting houdende te Groningen, voor liet tweede gedeelte van het natuurkundig examen, zjjn de navolgende militaire stu denten van de geneeskundige dienst lot candidaat-arts bevorderd: L. P. van den Berg, H de lioer, J. W. A. Doorenbos, VV. R. J. lhtibers van Assen- raad, R. J. KoppenolJ. J. P. C. Rijnders van den Heuvel tot Bedingen, gezegd Barlolotti, L. J. de Rochemont, G. A. van de Roemer, A. van Seems, S. B. Selhorst en H. W. van Wijk. Z. Exc. de commissaris des konings in deze provincie zal morgen zijn bezoek aan verschillende gemeenten van het gewest voortzetten. Dien dag zija Rozenburg en Brielle het eerst aan de beurt. Donderdag 4 October zal de beer Fock een bezoek brengen aan de gemeenten IlellevoetsluisNieuw- Helvoet, Nieuwcnhoom, Rockanje en Ooslvoorne; Vrijdag 5 October zullen dc gemeenten Vierpolders, Zwartewaal, AbbenbroekHeen vliet en Geervliet bezocht worden, terwijl deze inspectiereis Zaturdag a. s. zal worden beslo ten met een bezoek van Oudenhoorn, Zuidland, Hekelingen en Spijkeuisse. Het stoomschip Prins van Oranje, van Nieuwe Diep naar Batavia, is op 29 Sept. Kaap St. Vincent gepasseerd. De Drenthe, van Batavia naar Rotterdam, is op 2 October van Suez vertrokken. In het Politieblad wordt melding gemaakt van den diefstal van gou den voorwerpen, op den 18tn Sept., ten nadeele van 11. Haagmans, firma D. Romain te Rotterdamdoor eene jeugdige vrouw gepleegd. Een der ket tingen, gemerkt n". 2539, is teruggevonden in de bank van leening te Rot terdam, en aldaar aangeboden door eene oude vrouw, die meermalen voor anderen beleent en verklaard heeft, den ketting op straat te hebben ont vangen met opdragt tot beleening van eene jufvrouwongeveer 20 jaren oud. Het beleenbriefje, door bedoelde jufvrouw in ontvang genomen, staat kit name van Bouman. Aan de hh. van der Slik C°. le Dordrecht is concessie verleend tot ontginning van steenkolenmijnen in de gemeenten Kleinmeer, Hoeksbroek, Voerendael en Heerlen, in Limburg. Die mijnen zullen den naam dragen van «Voorwaarts" en Avondster." Door dezellde firma is ook vergunning aangevraagd tol ontginning eener mijn die «Noordster" zal genoemd wor den. De kolenlagen liggen aldaar Ier dikte van 1 meter 15 centimeter Ril is de 5' concessie, die in den laatsten tijd le Heerlen en omstreken verleend is. De Rotterdamsche diergaarde, meldt de N. B. C., verwachtte met het netiip Conrad uit Batavia een geschenk van mr. J. W. van Lansberge, gou verneur-generaal van Ned. Indië, bestaande in een volwassen Drang Oetan, 'ijfje en kind. Ongelukkig is de vader reeds eenige dagen voor liet ver trek der Conrad gestorven. Aanvankelijk was de moeder op reis welva rende. Gezaghebbenden en passagiers aan boord roemden inzonderheid hare naauwgezette zorg voor haar kleinen lieveling, die nu en dan wat al te guitig was, zoodat mama het wel eens noodig vond hem met de vlakke hand eenige klappen toe te dienen. Zoo ging tot bij Napels alles naar wensch. Doch op het verder gedeelte der reis deed zich langzamerhand meer koude gevoelen en dit had op de moeder een ongunstigen invloed. Zij werd ongesteld, weigerde liet voedsel, bijna uitsluitend uit pisang en sui kerriet beslaande, dat zij tot dusver met graagte had genuttigd en geraakte aan het kwijnen, met hel gevolg dat zjj gisteren avond nog naauweljjks ademhalende in de diergaarde aankwam. Onmiddellijk bij aankomst werd zij naar het Chimpansee-huisje overgebragt en ofschoon de warmte aldaar een gunsligen invloed op haar scheen te hebbenis zij des nachts bezweken. Dit is een zooveel te grooier teleurstelling, omdat het zeker het grootste exemplaar was hetwelk ooit levend naar Europa is overgebragt. Het jong leeft en schijnt gezond, ofschoon het insgelijks door de koude op reis veel geleden heeft. Uit hel Spaarne bij de spoorwegbrug te Haarlem is het ljjk van den vermisten militairen student opgehaald. Tegen een 15-jarigen knaap, die beschuldigd wordt bij gelegenheid der jongste volksoploopen te Amsterdam een agent van policie een slag op het hoofd gegeven te hebben, is door het openb. min. bij de arrond.-reglbank te Amsterdam eene celstraf van eene maand geëischt. De knaap ontkent den slag gegeven te hebben en beweert, dat een ander het over zijn schou der heen deed, maar twee agenten verklaren in hem den dader te herkennen. Te Amsterdam is op de gemeentelijke schilderijen tentoonstelling door een inwoner dier slad aangekocht het kapitale, prachtige doek van Czcr- mak, voor den prijs van 25000 fr. Te Utrecht is bij de policie dezer dagen aangifte gedaan van een dief stal van zinkten nadeele van het rijk. De aannemers van de werken op Damlust hadden aan eenige handelaars aldaar eene partij oud ijzer verkocht, en deze schijnen zich de vrijheid veroorloofd te hebben om by liet weghalen dier partij levens een in de nabijheid liggende hoop oud zink mede te ne men, waarbij zij op heeterdaad werd betrapt. Uil Apeldoorn meldt men dat Z. M. de koning, vergezeld door prins Hendrik, den commissaris des konings in Gelderland en den minister Heems kerk, de nieuw opgerigle hoogere burgerschool aldaar heeft bezocht. De burgemeester hield eene toespraak, en Z. M. verklaarde verheugd te zijn, dat zijn koninklijke broeder het beschermheerschap had op zich genomen. Na de lokalen bezigtigd te hebben, verlrok Z. M. weder naar 's Uage. Te Wageningen is Zondag II. een paard, voor een wagentje gespan nen, waarin twee jongelingen gezeten waren, op hol gegaan. Het wagentje kwam tegen een boom teregt en viel om. Een der jongelingen kwam er onder te liggen en bezeerde zich zoodanig, dat hij aan de gevolgen overleed. Te Eindhoven is eergisteren een spoorwegarbeider, die op de loop plank wilde springen doch uitgleed, door den trein gedood. 's GRAVENIIAGE2 October. De kolonel der infanterie van hel leger in Nederl. Indië K. van der Heydenis benoemd tot Zr. M'. adjudant in buitengewone dienst. De luitenant ter zee 2' kl. A. A. Sweep is, op zijn verzoek, eervol uil de zeedienst ontslagen. Bij beschikking van 30 Sept. jl. is, ingevolge magtiging des konings, de Nederlandsche hoofdcommissie voor de internationale tentoonstelling te Philadelphia in 1876, ontbonden, met ontheffing van haar beheer en dank betuiging voor de bewezen diensten. Z. 11. de koning is lieden voormiddag ten half twaalf ure met het ge volg langs den Rijnspoorweg van het Loo in de residentie teruggekeerd. Onder het reisgezelschap van Z. M. behoorde op de terugreis ook de heer Heemskerkminister van binnenl. zaken. Voor de arrond.-reglbank alhier werd heden bepleit eene vordering van de regering van Nederlandscli Indië, als vertegenwoordigende den lande, ingesteld tegen de te 's Gravenhagc gevestigde Biliiton-maalscliappij, welke strekt tot betaling eener som van ƒ21090 met renten, ter vergoeding van de kosten van het civiel bestuur van liet eiland Billiton over de jaren 1862 en 1863. Namens de regering werden door den lands-advocaat m'. A. de Pinlo de gronden voor deze vordering kenbaar gemaakt en toegelicht, welke door jhr. mr. E. N. de Brauw voor de maatschappij werden wederlcgd.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1