LEIDSCME COURANT. ««77. 224. ZATURDAG 22 SEPTEMBER. STADS-BERICHTEN. OPROEPIlNG in werkelïjken dienst. BLN.NE.NLANDSCIIE BERIGTEN. J)e Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. lie prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, mrl hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p.p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 's jaars, buiten de expeditie kosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. C Cents. De prjjs der AdvertcnliCn is van 1—4 regels ƒ1. -, iedere regel meer 25 ccnls. De BURGEMEESTER der Gemeente LEIDEN, Gezien de Circulaire van den Heer Commissaris des Konings in de pro vincie Zuid-Holland, van den 85l,n Sepiember II., A. N°. 3024/1 (2e afd.), Pro- wnciaalblad N°. 69 Brengt ler kennis van belanghebbenden, dat de lotelingen, die in dit jaar zijn ingelijfd bij de bereden korpsen enovereenkomstig de 2e zinsnede van art. 5?' van bet Koninklijk besluit van den 85<"> Mei 1862 {Staatsblad n». 46). na hunne inlijving tol nadere oproeping met verlof zijn gezondenop JUInsdag den a4'" October aanstaande in werkelijken dienst zullen worden gesteld, len einde te worden gekleed en geoefend; dat zjj zich allen rechtstreeks naar hunne garnizoensplaatsen behooren te begeven en dat mitsdien bedoelde lotelingen bij deze onder de wapenen worden geroepen, met last om te zorgen, dal zij op gemelden dag, vóór 4 uren des namiddags, bij hunne korpsen zijn aangekomen. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing ill de teidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leioen, 21 September 1877. v. d. BRANDELER. LEIDEN, 21 September. De geneeskundige commissie, te Utrecht, heeft het diploma als arts toe gewezen aan de hh.P. Wesselink, med. doctor; M. J. van Leeuwen en P. C. Kortewegmed. doctorandi, en het getuigschrift voor het eerste gedeelte van het arts-examen uitgereikt aan de hh. J. Goddard, med. doctorandus, H. A. I. Giesbers, med. doctorandus, en G. J. van de Linde, cand.-arts. - Heden middag ten 134 uur is aan de Middelstegracht al spelende in hel water geraakt Pieter Blansjaar, oud 9 jaar. Spoedig werden door zeke ren llestbroek pogingen in het werk gesteld om den jongen te redden, waartoe hij zich te water begaf, doch beiden zouden zijn verdronken, indien niet zekere Arnoldtts zich mede te water had begeven, die het geluk had heiden behouden aan wal te brengen. Kort daarop viel bij het scheppen van een emmer water aan de Uiterste gracht de 62-jarige vrouw Amoldus in het water; zij werd spoedig door «enige vrouwen gered, zonder eenig letsel te hebben bekomen. - Ten gevolge van den uitslag van het onlangs gehouden vergelijkend examen tusselien de adspiranten naar eene plaatsing als kadet in het 1® studiejaar der kon. militaire akademie, zullen met 1 October aanst. aan die inrigting als kadet in genoemd studiejaar worden geplaatst: voor de infanterie hier te lande: N. E. E. Grubé, D. M. E de Ridder, jhr. J. H. ham, A. A. Heisterkamp, II. L. A. Mathon, H. J. Indewey, E. H. Boele, A. A. van Schilfgaarde, A. J. C. de Bruyn, H. J. Heisterkamp, D. Mak kink; voor de cavalerie hier te lande: J. M. baron van Boecop. L. S. Gérard van Sijsen, W. VVitsen Elias; voor de artillerie hier te lande: jh'. W. C. Roëll, J. K van Hoogstraten, F. W. A. Neeteson. II. M. F. G. PeltzerM. C. van der Hoog, C. J. M. Collette, H. C. Üinet, P. L. Bergan- sius, B. Brunings, M. Q. Buys Ballot, H. Zwanenbeek Pauw, F. Dell, J. Snermondt, P. J. Loysen Dillié. C Bosch, A. F. Blokhuis, J. A. de Brayn, D Enschedé, J. F. Schenk, C. G. Preuyt; voor de genie hier te lande: J. J. Schuil, G. W. C. Westenberg, A. D. J. Berkhout, E. M. S. Vis ser; voor de infanterie in Oost-lndië: E. L. Kerrebijn; voor de artil lerie in Oost-lndië: C. D. J. van der Star, T. A. de Neve, D. J. Alberli, H. Vis, C W. van Hoogstraten. J. Bruyn, W. C. van Deventer, J. W. Talmer van den Broek, A. W. van der Pauwert, H. J. van der Kooy; voorde genie in Oost-lndië: A. W. F. Idenburg, N. Hageman, C. Swartbol, C, C. Peereboom, A. A. A. Gaymans, jhr. E. C. Siberg, B. G. de Blauw, C. de WaalN. Plantenga, J. L. H. van llolk. - Bij den boekhandelaar R. C. Meijer, te Amsterdam, is, op verzoek van de directie van le Bien Public een lijst ter teckening gelegd voor degenen, die mogten wenschen bij te dragen tot de kosten van oprigting van een standbeeld voor den heer Thiers. Voor meer dan één frank mag niet wor den ingeschreven. Voor de arrond.-regtbank te Amsterdam stond gisteren teregt een 14- jarige jongen uit Huizen, J. W. Bakker genaamd, omdat hij op 13 Augus tus II. een 16-jarigen makker, J, 1). Honing, onder de okselholte in de lin kerzijde met een mes zoodanig heeft verwonddat deze weinige oogenblikken later aan de gevolgen is overleden. Zeven getuigen werden gehoord, waar onder twee geneeskundigen die het lijk van den verslagenc hadden geschouwd. Uit het getuigenverhoor bleekdal er twee dagen te voren tusschen de knapen een twist had plaats gehad, naar aanleiding van het feit dat Honing den ander een ijzeren anker, dat ler reparatie was gegeven, terwjjl het nog heet was, in handen had gegeven. Beklaagde had hem daarvoor eenige slagen toegediend. Vermits hij meende dat men het op hem voorzien had nam hij, naar hij verklaarde, uit zijns moeders woning een mes en stak dat bjj zich. Twee dagen later ontmoette hjj Honing met een paar andere jongens. Hij kreeg het met Honing te kwaad; wie begon is niet duidelijk gebleken. De anderen hoorden toen Bakker zeggen: «Sla me niet met je doos" en Honing uitroepen: «steek me niet met een mes". Gelijkertijd kreeg Honing een steek in de linkerzjjde. Hij had nog de kracht naar zijn huis te loopen, zonk daar in eikanderen stierf binnen weinige minuten. De substituut-officier wees op het treurig verschijnsel, dat men te Huizen gewoon was bij het minste verschil een mes te trekken. Ware dal toch niet hel geval, deze jongen zou zich daarvan vermoedelijk niet bediend hebben. Spreker vond in de toedragt der zaak geen voldoenden grond om andere verzachtende omstandigheden toe te passen, dan die de wet voor zulk een jeugdigen leeftijd in aanmerking neemt. Hij requireerde zijne ver oordeeling tot eene opsluiting in een verbeterhuis gedurende tien jaren. De verdediger wees op een aantal verzachtende omstandigheden, waaronder de geschiedenis met het heete ijzer. De uitspraak is bepaald op Donderdag 27 September. Te Amsterdam, meldt het N. v. d. D.. heeft de policie een zeer be langrijke arrestatie gedaan. Hetgeen men daaromtrent vernam, komt op het volgende nederIn een grooten oliehandel werd sedert langen tijd van den voorraad vermist, zonder dat de firma, die de hulp der policie ingeroe pen had, de aanleiding er van kon ontdekken, totdat eindeljjk eergisteren nacht het vinden van een vat olie op de Brouwersgracht de policie op het spoor bragt. Het onderzoek en verhoor bragt zooveel aan het licht, dat de meesterknecht en 3 knechts van de firma Alberdingk Zonen naar het huis van arrest zijn overgebragt, evenals de koopman in olie, die onders hands de gestolen waar opkocht. De laatste wordt beschuldigd de heeler in de eerste hand te zjjn. Daar echter het complot vrij groote hoeveelheden verhandelde, moet ook nog uit de tweede hand zijn omgezet, en wel aan verwersbazen. Zaturdag is te Utrecht de 16e algemeene vergadering gehouden van de maatschappij tot bevordering der veeartsenijkunde in Nederland. Ongeveer 25 afeevaardigden van afdeelingen waren aanwezig. De voorzitter opende de vergadering met eene korte toespraak. De rekening over 1876 toonde aan, dat een batig slot van ƒ404 70 aanwezig is. Verschillende onderwerpen van het vak werden besproken; o a. hield prof Mac Gillavry eene belangrijke rede over hel miltvuur en de kans van genezing. Verschillende leden brag- ten, na afloop van de vergadering, een bezoek aan de nieuwe gebouwen der veeartsenijschool. De Arnh. C. meldt: In meer dan beestachtigen toestand, door het overmatig gebruik van jenever en bijna zonder kleederenwerd Dingsdag op een der Singels te Arnhem eene vrouw aangetroflen, met een beschilderd gezigt, die, omringd door tal van menschen, aldaar allerlei banaliteiten beging. Met een drom volk achier zich werd zij naar het bureau van po licie gebragt. Daar bleek het dat zij eerst een uur geleden van dezelfde plaats was weggezonden na er eveneens door dronkenschap te zijn heen- gebragt. In dien tusschentijd had zij een emmer gestolen en verkocht, en voor het ontvangen geld zich op nieuw drank aangeschaft. - Te Zwolle zijn door de policie aangehouden drie jongens, een van 11 en twee van 9 jaren, die uit hei pakhuis van den heer Koopmans in de Sassenstraat een ijzeren plaat en zeven ijzeren potten, te zamen wegende p. m. 60 kilo, hadden ontvreemd en aan den koopman G.'S. in de Water straat voor nog geen 90 cents hadden verkocht. Voor dit geld hadden de jongens allerlei snoeperijen gekocht, die zij gedurende een togije met een roeibootje hebben opgemaakt. Uit het onderzoek moet gebleken zijn dat twee der jongens zich meermalen aan soortgelijke diefstallen hebben schuldig

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1