LEIDSCHE OlRAVi. S°. 214 DINGSDA.G 11 SEPTEMBER. STADS -BERICHT EN. BINNENLANDS;MIE BEIUGTEN, De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. l)e prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.30, met het Terslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar mor 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosien. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der AcfvertcnliCn is van 1—4 regels ƒ1.--, iedere regel meer 25 cenls. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van P. van Rijn, melkverkoopcr, wonende aan den Vliet N'. 12, daarbij verzoekende, zijn pakhuis gelegen in de Hoefstraat N». 20 te mogen inrichten tol eene veestalling; Doen te weten, dat op Maandag 17 September a. s.'s middags te twaalf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal gegeven worden om bezwaren legen dat verzoek in te brengen. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. a. RRANDELERBurgemeester. Leiden, 10 September 1877. E. EIST, Secretaris. LEIDEN, 10 September. De Staatscourant bevat het programma voor de opening van de ver gadering der staten generaal te 's llage, op Maandag 17 September aanst. Deze plegtigheid zal op de gewone wijze plaats hebben. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 36.00, 20.00, ƒ4.20 en 180 en de laagste prijzen ƒ36.00, ƒ18.00, ƒ3.70 en 1.75. Op Vrjjdag 14 September aanst. zal te 'sllage, bij inschrijving, in het openbaar worden aanbesteed de levering van hel, voor de dienst van het jaar 1878, bij de landmagt noodige ordinair-, onderofficiers- en uitmonsle- ringlaken. Sedert 25 Augustus is te Leiden vermist een certificaat Ned. Werk. Schuld 4 pCt.. groot ƒ200, met bijbehoorende coupons; een bewijs van de commissionairs Lezwijn en Eigeman te Leiden, betreffende de beleening van een Russisch efiect voor de som van ƒ500. De tweede commissaris van policie te Leiden verzoekt opsporingaanhouding en berigt. Eenige dagen geleden is aan het postkantoor te Vlissingen aangehouden een gouden tienguldenstuk, dat, naar liet oordeel van den ambtenaar, be schadigd was. Later is dat stuk doorgeknipt teruggekomen en aan den eigenaar teruggegeven. Men hoede zich voor schade. De algemeene synode der Nederlandsche hervormde kerk verzoekt de studenten in de godgeleerdheid aan de hoogescholen te Leiden, Utrecht en Groningen en aan het athenaeum illustre te Amsterdam, die zich lot de evangeliebediening in de Nederl. hervormde kerk voorbereidenzich vóór 1 October e. k schriftelijk bij den secretaris der algemeene synode aan te melden, met duidelijke opgave van hunne namen, voornamen, ouderdom, geboorteplaats en studietijd, ten einde door hem voorloopig te worden in geschreven als studenten aan de vanwege de Nederl. hervormde kerk in de universiteitssteden te vestigen instellingen van hooger onderwijs tot vorming van evangeliedienaren in die kerk. Van die inschrijving zal hun daarna, door lusschenkomst der faculteiten van godgeleerdheid, een bewijs worden uitgereikt. Het stoomschip Friesland, van Rotterdam naar Batavia, is op 8 Sep tember van Point de Gallc vertrokken. De Celebes vertrok op 8 September van Batavia naar Nieuwe Diep. De Drenthe is op 8 September van Padang oaar Rotterdam vertrokken. Door F. Braauwergezagvoerder van de sleepboot Bato Iis 7 Sep tember des ochtends in de Noordzee, 1% uur van de kust, op de hoogte van Monster gevischt en te Maassluis aangebragt een plank, lang ongeveer 16 voel, breed 8 en dik 3 duim, welke over de geheele lengte aan de onderzijde zwaar begroeid was met levende zoogenaamde langhalzen van ongewone lengte en dikte. Door begieting met zeewater wordt getracht deze dieren in het leven te houden. De meeste dezer dieren zitten diep •n liet hout, waaruit men mag afleiden dat de plank geruimen tijd in het water heeft gelegen. Eenige van die langhalzen zijn met een gedeelte der plank naar het museum te Leiden overgebragt. Te Amsterdam is Zaturdag de tweede algemeene vergadering der ver eeniging voor lijkenverbranding gehouden. Vertegenwoordigd waren de afdcelingen Nijmegen, Dordrecht, 's Gravenhage, Schiedam, Zutphen, Leiden, Huift, Amsterdam, Zaandam, Haarlem en Rotterdam. Uit het jaarverslag bleek o. a.dat het getal leden 1250 bedraagt. Het kapitaal van het fonds voor de lijkovens bedraagt 1043.78. Onder de punten van behandeling is o. a. goedgekeurd het voorstel om een bedrag van ƒ110 te besteden voor kosten van vervoer naar Gotha, in dien een van de leden der vereeniging bij eventueel overlijden mogt blijken beschikt te hebben, dat voor zijn lijk van de gelegenheid tot crematie aldaar moet worden gebruik gemaakt. Een voorstel tot //het uitloven van een prijs van ƒ200 voor eene wetenschappelijke, in algemeen bevaltelijken vorm geschreden verhandeling, hoogstens 5 vel druks groot, over de ljjken- verbranding als de verkieslijkste wijze van lijkenbehandeling", werd goed gekeurd. De volgende jaarvergadering zal te Arnhem worden gehouden. Tot leden van het hoofdbestuur, te 's Gravenhage woonachtig, werden herkozen dr. J Rutgers en W. C. A. Staring. Voor de periodieke aftreding van 4leden, uit alle leden der vereeniging te kiezen, werden herkozen de aftredende bestuurders dr A. A. Fokker, dr. S. Hoogewerfl, prof. D. Huizinga en prof. A. C. Oudemans. In de plaats van prof. Oudemans, die eene benoeming niet meer weuschle, werd gekozen prof. Franchimont Ie Leiden. In de plaats van dr. J. Teixeira de Mattos, die bedankt heeft als bestuurslid, werd be- noemd mr. C. de Jong van Beek en Donk. - Buig. en weth. van Amsterdam hebben bij den gemeenteraad aldaar ingediend eene voordragt van hoogleeraren voor de aldaar op le rigten universiteit. Als gewone hoogleeraren worden voorgedragen de volgende heeren, thans reeds werkzaam aan het athenaeum illustre of aan de seminarian: dr. A. D. Lomandr. W. Moll, J. G. D. Martens, dr. S. lloetstra Bz.mr. C. M. J. Willeumier, mr. C. Pijnacker Hordijk, dr. Th. Place, dr. C. H. Kuhn LHz.d'. B. J. Stokvis, dr. 11. Hertz, dr. J. L. Chanfleury van IJsselslein, dr. C. L. Wurfbain, dr. L. Lehman, dr. C. J. Matthes, dr. C. A. J. A. Oude mans, dr. W. Berlin, dr. J. W. Gunning, dr. S. A. Naber, dr. T. P. II. Jorissen, alsmede de bh. m'. L. de Hartog, leeraar aan de li. burgerschool ie Utrecht, mr J de Louter, oud-leeraar aan het gymnasium Willem III te Batavia, dr. J. D. van der Waals, directeur der h. burgerschool te 'sHage, dr. J. C. Matthes, leeraar aan de h. burgerschool te Groningen, dr. A. Pier- son, vroeger te Heidelberg werkzaam, en dr. C. M. Kan, leeraar aan de h. burgerschool te Utrecht. Als buitengewone hoogleeraren worden voorgedragen de hh dr. W. M. Gunning en dr. A. H. Israels, beiden te Amsterdam, en dr. N. J. B. Kap- peyne van de Coppello, rector van het gymnasium aldaar, en tot lectoren de hh. dr. M. W. C. Gori, te Amsterdam, dr. H. de Vries, oud-leeraar bij het middelbaar onderwijs aldaar, en dr. J. van 'l llotl, leeraar aan de vee artsenijschool te Utrecht. De hoogleeraren d\ P. H. Suringar, dr. J. W. R. Tilanus, mr. T. M. C. Asser en de lectoren dr. P. J. Barnouw en F. J. Swarlhout komen op de lijst niet voor. De heer Suringar heelt, wegens leeftijd en gezondheid, ver zocht niet in aanmerking le komen. De hoogi. Tilanus maakt bezwaar de tandheelkunde voorloopig bij heelkunde le aanvaarden. Den hoogl. Asser hadden B en W. gaarne als buitengewoon hoogleeraar aan de universiteit verbonden. Nu echter zulk een hoogleeraar niet in een examen-vak kan benoemd worden is die regeling niet mogeljjk. B. en W. zjjn met hem, die zich in het buitenland bevindtin nadere onderhandelingen. Voor de phar- macie wenschen B. en W. een gewoon hoogleeraar te benoemendie aan het onderwijs al zijn tijd wijdt. De heer Svvartwout, belast met het bestuur van een groole apotheek, kan daarvoor, ook volgens zijn eigen meening, niet in aanmerking komen. Met de faculteit der geneeskunde achten B. en W het onnoodig. benevens den hoogleeraar in de obsletrie en de vrouwen ziekten. nog een lector in die vakken aan te stellen. Tot hun spijt vervalt daardoor de gelegenheid, om den heer Barnouw voor te dragen, Te Amsterdam in de Jonkerstraat kregen in de afgeloopen week twee vrouwen twist over2% cent. Een jongmensch, die hieraan een einde wilde maken, trof een der vrouwen met een droogstok zoo hevig aan liet hoofd, dat zij, niet buiten levensgevaar, in het gasthuis moest worden opgenomen. Zaturdag avond had te Utrecht in het park Tivoli het einde plaats van den wedstrijd der muziekcorpsen, en wel lusschen de stafmuziekcorpsen van hel 4e reg. infanterie van Leiden, 7e reg. inf. van Amsterdam, 8e reg. in f. van Arnhem en kon. Ned. marine van den Helder. De uitspraak der jury was dat de le prijszijnde zilveren medaille en ƒ400. werd loege-

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1