DRUIVEN-BORSTSIROOP PER TELEGRAAF. In weerwil van aiie aanvallen ADVERTENT! E N. met FenStelhoiiig;. Zuiverste Medicinale Levertraan. UZEIi-L E V E It T i\ JN. verraden van geheimen ten opzigte van hei Duiische leger. Hel teglerlijk onderzoek is lhans afgeioopen, met het gevolg dal hij zal moeten teregt- siaan wegens landverraad en pogingen ter omkooping van officieren van tiet Duiische leger. Naar men zegi heeft zijn advocaat een breedvoerig be wijs a décharge gereed gemaakt, waarin vele hooggeplaatste leden der Franscbe en der Duiische diplomatie betrokken zijn. Uit Zwitserland meldt men het volgende in betrekking tot liet over lijden van den lieer Blanc, gewezen houder van speelbanken. Eenigc dagen voor zijn dood, te Louèche-les-Bainsin het kanton Wallis, liet Blanc zijn testament opmaken door een notaris, die, volgens het aldaar beslaande ta rief, hiervoor 40000 fr. moest genieten. Ilel kantonnaal bestuur, hiervan onderrigt. meende in dit bijzonder geval eene bepaling der zegelwet te moeten loepassen, waardoor uit de nalatenschap, begroot op 200 milliocn, 400,000 fr. aan de kantonnale kas moest worden uitgekeerd. Onmiddellijk na het overlijden van Blanc werd die som dan ook opgeëischt. De execu teur protesteerde daartegen, onder verklaring dat de nalatenschap niet zoo aanzienlijk was. Het bestuur liet daarop het lijk in beslag nemen. Dien tengevolge deden de erfgenamen, die de geheele nalatenschap op 100 mil liocn berekenden, een voorstel tot eene schikking, in dien zin: dat zij 200.000 fr. aan den staal zouden uitkeeren, onder voorwaarde dal zij bij de regeling van den inventaris óf het meer verschuldigde zouden uitbetalen, ól het te veel betaalde zouden terugontvangen. Het bestuur heeft die schikking aangenomen, doch het lijk mogt niet worden afgegeven voordat de betaling had plaats gehad. KU§LA Een herigt uit Gorni-Sludeni van Dingsdag avond meldt: Suleiman-pacha onthield zich na een hevig gevecht op Zondag van verdere aanvallen op de Russische stellingen van den Schipka-pas. Tot heden ochtend had slechts hier en daar een geweervuur der voorposten plaats. De toestand is dooi den strijd van Zondag slechts in zoo verre veranderddal voorgeschovene Turksche batterijen de Russische flanken eenigermate bedreigen. De Russen ontvangen de vereischte versterkingen. Radetzky kan zich in den Schipka- pas houden. T IT li 84 IJ K. Omtrent den strijd aan den Balkan worden geene nadere berigten ontvangen. Het schijnt dat de Turken voorloopig hunne pogingen om den Schipka-pas te bemagtigen, hebben gestaakt. Üp de plaats van den strijd moet nog eene groote massa lijken onbegra ven liggen, waardoor een ondragelijke stank wordt verspreid. Op 20 Aug. heeft de Sultan zijnen verjaardag gevierd. Hij had echter bevolen, dal de gebruikelijke feestelijkheden, evenals op den jaardag zijner troonsbestijging, den 31slD dezer, achterwege zouden blijven. De daardoor te besparen sommen zouden in de krijgskas gestort en uitdrukkelijk be stemd norden voor de winterklecding der troepen Ie velde. Tot hetzelfde doel heeft de regering eene loterij op touw gezet met 2 millioen loten van 2 piasters, welke de ambtenaren overal aan den man zullen trachten tc brengen, en 100 prijzen. Veertien van deze verzekeren den trekkers jaar- lijksche pensioenen van 100 lot 500 piasters; de overige zijn van 1000 piasters in eens. O O T-I IB! E. BATAVIA. 27 Julij. Een van den waarncmenden militairen levens civilen bevelhebber le Atchin ontvangen telegram, gedagtcekend 15 dezer, luidt als volgt: Blijkens berigt van den kommandant te Analaboe is de versterkte kampong Roen- ding den 7in Julij door onze troepen genomen. Van onze zijde gesneuveld: één inlandsch fuselier en één vrije koelie; gewond: twee Europesche en vier inlandsche fuseliers en één vrije koelie. Van den vijand gesneuveld: zes, onder welke Toekoe Adek, districtshoold, en Toekoe Chalib Kali, beiden voorname hoofden, en gewond p. m. 30, terwijl werden veroverd vier ijze ren kanonnen, twee bronzen lilla's, vele donderbussen, enz. Zoodra de adsislent-resident met den radja of diens zoon zal hebben gesproken, waar toe de mogelijkheid beslaat, zal beslist worden omtrent de terugkomst der troepen. Nieuwe versterking bijna gereed. Vijandelijke benden deden 9 dezer een aanval op Lamboesot-k, waarbij Passir verbrand werd. Een oor logschip gevraagd om daar lijdelijk te stationeren. In een brief uit Kotta-Radja aan de Sum. Cour. komt omtrent een der veediefstallen uit de veekraal, die in den nacht van 10 op 11 July voorviel, de bijzonderheid voor. dat de wacht werd overrompeld en met den klewang gedreigd, indien hij het dorst wagen te schreeuwen ol te schieten. Al de Rengaalsche melkkoeijen zoo vervolgt de berigtgever. ten getale van veertig ongeveer, werden daarna weggevoerd. Ongelukkig voor de dieven, vergaten zij de kalveren mede te nemen, zoodat de gestolen djawies den volgenden dag bijna alle terugkwamen. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Ontslagen: eervol, de commiezen 2' kl. bij de posl- en telegr.-dienst P. Swildens en T. Steinfortde gewezen klerk ter griffie van den landraad te Malang W. Jellema; de 2' commies bij de algem. reken kamer E. E. Philips; de ontvanger te I.aboean Bilih D. Beisser. Benoemd: lot advocaat en procureur bij den raad van justitie te Samarang, mr. 11. Th G. Ottenhofï'; tot 1*" commies bij de algem. rekenkamer, H. L. Marga- dant; tot 3en commies bij het depart, van financiën, de klerken J. J. P. Diephuyzen en F. VV. Samuels en de sergeant-schrijver in Ned.-Indie J. C. van Bremen; tot translateur voor de Franscbe taal te Samarang, C. A. Ver handel, gepens. ambtenaar; bij de in- en uiivoerregten en accijnsen, tot onlvanger te Laboean Bilih, de ontvanger te Baros J. C. van Zuylen; tot ontvanger te Baros, de boekh. H. A. F. Urild'. Opgedragen: de functiën van inspecteur bij den waterstaat en 's lands burg. openb. werken, aan den ambtenaar op non-activiteit jhr. VV. H. Teding van Berkhout, laatstelijk hoofdingenieur le kl. Departement van oorlog. Verleend een tweejarig verlof naar Nederland aan den 1«° luit. der inf. J. P. Smith. Omslagen: op verzoek, eervol, de kaptt. der inf. J. Timmler en J. van Wessem. Benoemd: bij het wapen der cavalerie, tot 2eD luit., de wachtmeester .1. C. Michaëlis. sGRAVËNHAGE, 31 Augustus. Atcliin-berigtvan 30 Augustus. In Sa- malangan is een kampong, waarin vier sterke henlings, genomen. De vijand leed groote verliezen. Na een lievig gevecht is nog eene benting genomen, waarin de vijand 30 dooden achterliet. Gesneuveld zijn de eerste luitenants Broker van de infanterie en Grandpré Molière van de artillerie en 10 minderen. Op 27 Augustus waren onderhandelingen geopend, doch inmiddels onze troepen voorlgerukt. ST. PETERSBURG, 30 Augustus. (Officiëel.) Uit Gorni Sludeni is van 29 dezer 's avonds het volgend berigt ontvangen: Bij den Schipka-pas was Alles rustig. Er zijn geen vijandelijke troepen in de nabijheid onzer positiëo. Het is onzeker of zij, om een nieuwen aanval voor te bereiden, terugtrek ken, dan wel eene omtrekking willen tot stand brengen. Dienaangaande verwacht men spoedig opheldering. Onze verliezen aan gewonden tot 28 dezer des avonds bedrage.98 officieren en 2633 manschappen. LEMBERG, 30 Augustus. Na aanneming van de begrooting en voor het begin van de beraadslaging over het adres van antwoord werd de zitting van den landdag door den stadhouder gesloten. KONSTANTINOPEL30 Augustus (Reuter). Een telegram van Suleiman- pacha van den 28,tf" luidt: wij gaan voort deu vijand le blokkeren, zijn linie van teruglogt bedreigende. liet artillericgevecht duurt voort; de voor posten wisselen geweerschoten. Bij eene verkenning bleek dat de Russen Echil Agalch, drie uren aan gene zijde van Grahowa, bezet hebben. De bevelhebber te Nevesinje meldt dat de Montenegrijnen van Nicsic zijn weggetrokken, een observatiecorps achterlatende. PARIJS, 30 Augustus. De Engelsche consul le Belgrado kwam ernstig op legen de oorlogzuchtige houding van Servië en verklaarde, dat het geen ongeluk zou zijn als Servië aan Turkije's discretie werd overgelaten. KONSTANTINOPEL, 30 Augustus. De Russen bieden nog steeds tegen stand hij |Schipka. Mukhtar meldl per telegraaf: «Vier Russische generaals zijn gedood in het gevecht bij Guedckler. De Russen hebben 6000 man verloren." NEW-YORK, 29 Augustus. Brigham Young, hel opperhoofd der Mormo nen. is heden namiddag le Salt Lake City, in Utah, overleden. Hij was door een onderbiiiksontsleking aangetast en is zes dagen ziek geweest. KONSTANTINOPEL31 Augustus (Reuter). Schttmla, 30 Augustus. De 'kolonne van Salem kwam van Eskidjuma aanrukkenpasseerde de Lom nabij Jaslar en wierp de Russen terug, die, na eeneu korten wederstand, van de Lom terugtrokken. Nedjib-pacha trok van Rasgrad naarTirlak, wierp de Russen terug en vermeesterde twee kanonnen. Een groote veld slag. is op handen. De Turken handelen offensief op de geheele linie. de personen legen ür. AIRY's Natuurgeneeswijze worden uitgebazuind, heeft dit uitmunteud populair-geneeskundige werk en de daarin behandelde ge neeswijze voortdurend nieuwe aanhangers gekregen en in de meest uitge breide kringen een gunstig onthaal gevonden, hetgeen reeds daaruit blijkt, dat het reeds in verschillende talen moest worden gedrukt en reeds meer dan 90 drukken in Duilschland heefl beleefd. Wij meenen derhalve ook alleen in het belang «ler talrijke naar hulp en genezing ver langende zieken te handelen, als wij hun dit op grond van deze feilen en dc talrijke getuigschriften van dit slechts één Gulden kostend hoek, dringend aanbevelen, het zich aan te schaffen en daarnaar tc handelen. Om iuttisschen door boeken, die soortgelijke titels dragen, niet op een dwaal spoor te worden geleid, vrage men uitdrukkelijk Or. AIKY's Natuur geneeswijze, originele uitgave van RICHTER's Boekhandel te Rotterdam. Voor de bewijzen van deelneming, bij het overlijden van Mcj. dc Wed, BOSMAN, geb. LA BRÉE, ontvangen, betuigt de familie haren dank. Leiden, 28 Augustus 1877. Dit is geen zoogenaamd geheim middel; het bestaat uil Druivensutker en Zwilsersciie Honig met een aftreksel van Mout, Orange-bloesem en Fenkel. liet werkt spoediger e i is aangenamer in het gebruik dan dc andere mid delen die tegen horstaandoeiiingen aangewend woeden, als: Borstthee. Drop, Malz-Extraet. Borst-Bonbons enz. Deze Borstsiroop werkt genezend en verzachtend hij keelpijn, heeschheid, hoest, pijn in de borst, kramphoesl en kuchhoesl. De (lesch met gebruiksaanwijzing GO Cents en f 1 Hel is overbodig nog meer tc zeggen over de algemeene aanwending van Levertraan bij borstkwalen, kliergezwellen, bleekzucht enz. Hel is alleen de onaangename smaak van dc gewone Levertraan, die aan een meer alge meen gebruik in den weg slaat. Daarom is het mijn streven geweest de fijnste Levertraan in den handel te brengen, die een goeden smaak heeft, daar ik de versche Traan aanstonds filtreer, op flesschen tap en luchtdicht iaat sluiten. In elk magazijn, zelfs in de beste apotheken, moet de Lever traan ranzig wordenwanneer zij langzamerhandweken en maanden lang, van een vat afgetapt wordt In flesschen van 30, en 9© Cenls. Hel is van algemeene bekendheid dat ijzer een onmisbaar bestanddeel van ons bloed is. Waar liet in le geringe hoeveelheid voorhanden is, zijn kwaadsappigheidbleekzucht en klierziekten de natuurlijke gevolgen. Van alle zoogenaamde ijzer-praeparalen is deze oplossing- de geschikste. Een eet lepel bevat 0.15 gram ijzer in een licht verleerbaren vorm. Dc flacon kost Cenls. Leiden, ~X. K WW KM KIS. Alp hen. JOH. SCllöLER. (hulskoornJ. F. SCHICK. Bodegraven 11. ROLLMANN. Emmerik. Gouda, J. C. ZELDENRIJK. 's GravenhageN. P. CATENIUS. UazerswoudeJ. GAARKEUKEN. NoordwijkJ. F. G. DIEDERICH. ii YOU' LIMBO» K.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 3