LEIDSCEIE COURANT. 187/. PATENTBLADEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f 3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 6 Cents. De prijs der Advertcntiön is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cenls. DONDERDAG 23 AUGUSTUS, W. 108. Bij deze Courant toordt verzonden bladz. 6364 der Handelingen van den Gemeeenteraad Zitlingverslag STADS - BE K IC H T E N. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten dat de ingevulde patenlbladen over het dienstjaar 1877/8 voor de wijken V en VI hij het College van Zetters, in een der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, op vertoon van het aanslagbiljet, verkrijgbaar zijn, dagelijks, des namiddags van één tot drie uren, en wel van den 23s"° tol en met den 31"e0 Augustus a. s.den Zondag uit gezonderd, terwijl na het verstrijken van dien termijn, de onafgehaalde patentbladen van die wijken ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deurwaarders der directe belastingen alhier, die voor hunne moeite mogen eiscben tien cents, zonder meer. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden. 22 Augustus 1877. LEZWIJN, Weth. 1» Burgemeester. BÏNNENLAN DSC 11 li BERIGTEN LEIDEN, 22 Augustus. Tc Utrecht is Maandag gehouden de algemeene vergadering van het Nederl. Weerbaarheid-hond. Vertegenwoordigd waren 24 vereenigingen, en wel nil Alkmaar, Amslerdam (2), Apeldoorn, Delft, Deventer, 's Hage (3), Hel der (2), den Bosch, Leiden (2), Rotterdam, Schiedam, Utrecht (6), zoo mede de vereeniging van oflieiercn van scherpschutterscorpsen uit Nederland. Met leedwezen nam de vergadering kennis van een schrijven van graaf Scliimmelpenninck van Nijenhuis, houdende kennisgeving, dat het Z. M. behaagd had, hem op verzoek eervol te ontheffen van de betrekking als HD. commissaris bij het Nederl. Weerbaarheidsbond. Tot leden van het centraal-comité werden met overgroote meerderheid van stemmen ,herbe- noemd de hh. W. II. Doorman, jhp. W. G. de Jonge van Zwijnsbergen en m'. C. R. Merkus. Op voorstel van den afgevaardigde der vereeniging van officieren van scherpschutterscorpsen uit Nederland, ondersteund door een tal van stemmen, heeft dr. J. W. Schubart besloten zijn schrijven, waarbij hij als voorzitter van hel centraal-comitc' bedankte, in te trekken en die betrekking voorloopig te blijven waarnemen tot de eerstvolgende algemeene vergadering, die wederom te Uirecht zal worden gehouden. lil de te Utrecht gehouden synode van de Christ, ger. gemeenten is o. a. ook de zendingszaak behandeld. Er werd besloten een zendings-direc- teur aan te stellen en daartoe werd benoemd de heer J. II. Dinner, predi kant te Leiden, die nu reeds met de opleiding der zeiidingkweekelingen is belast. Bij eventueel bedanken is aan de zending-commissie in last gegeven den lieer D. K. Wielinga, pred. te Emmickhoven, en indien ook die mogt bedanken, den heer L. Lindeboom, pred. te Zaandam, te benoemen. De hevige wind heeft verwoesting aangerigt onder de snijboonen, waarvan nog een mooije pluk kon verwacht worden, de leedere bloempjes er van vernietigd, hier en daar het loof geteisterd en eene menigte vruch ten, waarvan toch reeds niet veel aan de boomen hing, afgeworpen. Naar men uit 's Hage aan de Gron. Cour. meldt zal Z. M. de koning tot half October te 's Hage blijven en zich dan weder voor ecnigen lijd naar de Pyrenëen begeven. Ook omtrent 's konings verblijf te Parijs in 1878 is reeds het een en ander vastgesteld. Z. M. zal er acht weken door brengen. Het hotel aan de Avenue du Roi de Rome is reeds verleden jaar namens Z. M. aangekocht, ten gevolge van de lastgeving der hh. Dumonccau eu de Possondie daartoe door den koning naar Parijs waren gezonden. Wat betreft de verzending van kunstwerken van het Loo en uit het paleis te 'sHage, deze zijn niet uitsluitend bestemd voor 's konings hotel te Parijs, maar zijn deels ook in bruikleen afgestaan aan de Nederl. commissie voor de wereldtentoonstelling, ter opluistering van de Nederlandsche expositie. Het stoomschip Voorwaarts, van Batavia naar Nieuwe Diep, en de Hampton., van Batavia naar Rotterdam, zijn op 20 Aug. te Suez aangeko men. De Koning der Nederlandenop weg naar Batavia, passeerde op 19 Aug. Gibraltar. Te Delft werd gisteren de schietwedstrijd gehouden van wege de ver eeniging van officieren der schutterijen in Nederland. Des avonds te voren was er eene receptie der leden geweest in de buiten-societeit Reinevcld. Het geregtshof te Amsterdam heeft Frans Leder vrijgesproken van den hem ten laste gelegden doodslag op den persoon van Wursch, in het Suez- kanaal, aan boord van het stoomschip Prins van Oranje, maar hem ver oordeeld wegens moedwillige verwonding, waardoor geen ziekte of beletsel om te werken van meer dan 20 dagen is ontstaan, tot een celstraf gedurende 10 maanden en het betalen eener geldboete. Inmiddels is door het hof zjjn onmiddellijke invrijheidstelling op grond der wet gelast. Een inwoner van Amsterdam, meldt het N. v. d. D., een kapitalist, ging dezen zomer op reis en liet zich ambtshalve aanslaan in de inkomsten belasting. Nu laat het zich begrjjpen dat zulk een aanslag ambtshalve altijd het hoogste cijfer, dal billijkerwijze mag worden vastgesteld, zal aangeven. Is het te hoogde belastingschuldige heeft dan gelegenheid zjjn bezwaren in te dienen en zijn aanslag te doen verlagen. Bedoelde aangeslagene kwam van de reis terug, vond zjjn aanslagbillel en begaf zich naar den wethouder van financiën om zijn bezwaren tegen den aanslag in te dienen. Het be- ta zwaar van dezen belastingschuldige was evenwel, dat hij te laag was aan geslagen, en hij verklaarde niet te wenschen dat anderen ter wille van hem meer zouden opbrengen. Wij weten niet ol zich op het stadhuis reeds meer zulke belastingschuldigen hebben vertoond, maar het zou een verblijdend teekeu zijnindien het beginsel meer en meer gehuldigd werd. De persoon van van der Drift, legen wien door den officier van justitie te Zevenbergen is gewaarschuwd kwam eergisterenavond in hel hotel de Keizers kroon in de Kaiverslraat te Amsterdam om diner, een kamer voor nacht verblijf, enz. Hij teekende op de nachlljjst: van Houten en poogde dan ook daar weêr slagtoffers te maken, door zonder te betalen een goed leven te leiden. De kellners zagen echter dadelijk met wien ze te doen haddenen vroegen geld vooruit. De fijn gekleede meneer met het witte petje (in zijn signalement vermeld) had echter maar drie centen bij zich. Men waar schuwde de policie, die niets anders kon doen dan den man een nietmalsche waarschuwing geven, omdat voor een vroegere opligting geen bevel tot aanhouding is uitgevaardigd en thans de poging lot opligting is verijdeld. Aan brutaliteit ontbreekt het hem niet. Door den plaatscoinmandant te Amsterdam is dezer dagen eene dagorder gerigt aan de aldaar in garnizoen zijnde militairen, waarbij bun gelast wordt de policie bij arrestatiën, wanneer die in hunne tegenwoordigheid geschieden bij te staan. Zjj zullen na dergelijk dienstbetoon bij den naastbijzijnden policiepost daarvan aangifte moeten doen met opgave van r.aam. Naar men meldt had de oproerige beweging onder de poldergasten op Urk haren oorsprong in een eisch om hooger loon. Dit ging gepaard met het onmatig gebruik van sterken drank, vervolgens baldadigheden op den openbaren weg en jegens de vrouwen en meisjes. Uit Ede meldt men dat de verschillende bataillons, escadrons en bat terijen der le divisie infanterie, die aan de groote manoeuvres zullen deel nemen, in de onderscheidene kwartieren zijn aangekomen. De stemming der troepen was uitmuntend; goed weder begunstigde de marschen. In Wageningen en Ede, de hoofdkwartieren der chefs van de le en 2' brigade, was het vertier buitengewoon groot. Men verwacht een groot aantal be langstellenden; rijtuigen zijn in den geheelen omtrek niet meer te ver krijgen. Te Rottevalle is eene boerenwoning met schuur, ten gevolge van het broeijen van hel hooi. een prooi der vlammen geworden. Te lleinkenszand is Zaturdag 11. een kind van omstreeks zeven maan den, dat door de moeder onbedachtzaam in de nabijheid van een mieren nest op den grond neergezet en daar eenigen lijd alleen gelaten was, zoo danig door de mieren gebeten, dat het binnen weinige uren een lijk was. 's GRAVENIIAGE, 22 Augustus. Aan den beer mr. N. S. Th. A. van Meurs is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als kantonregter-plaatsvervanger te Arnhem. Aan den heer L. Paling is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van directeur van bet postkantoor te Woerden. Aan den heer H. S. Balsem, laatstelijk predikant bij de protestantsche gemeente te Soerabaija, thans met verlof hier te lande, is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit 's lands dienst in Nederlandsch Indië. Volgens een bij het dep. van marine ontvangen telegramis het schroelstoomsehip Batavia, onder bevel van den luit. ter z.c 1' UI. W. van Oorschot den 20'len dezer van Bombay naar Batavia vertrokken. Z. M. de koning vertrok heden voormiddag ten 10% ure naar Arasier»

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1