Hoogere Huigeisclioo PER TELEGRAAF. Burgerlijke Sstaub. ADVERTENTIE N zijde was 1 artillerist gedood en 2 gewond. Er had eene ontmoeting plaats tusschen eenige Turksche troepen uil Ruslschuk en de Russische voorposten bij Dolob. Hoofdzakelijk bestond deze ontmoeting in een levendig vuurge vecht, dat tot 3 uur 's namiddags aanhield, waarop de Turken opRustschuk terugtrokken. Twee sotniën kozakken zetten hen tot Tscherwcnawoda, hel laatste spoorweg-station vóór Rustschuk, na, waar zij ook nog eenige Cir- cassiers en baschi-bozouks verjoegen. Het verlies der Russen bedroeg 5 man dooden en 2 gewonden. Bij eene verkenning der Russen op den weg van Tirnowa naar Osmanbazar werden zij te Dimirkioï eene talrijke Turksche troepenmagt gewaar en keerden met een verlies van céu officier en 30 man naar Kesrowa terug. T I' It H IJ E. Bij besluit van den Sultan worden onder de wapenen geroepen alle personen, die lot nog toe van de militaire dienst waren vrijgesteld, omdat hun namen niet uitgeloot waren, allen die nog geen aanschrijving hebben ontvangen dat ze lot de reserven behooren en allen welke nog niet volkomen den leeftijd waarop zij in dienst moeten treden bereikt hebben. Diegenen die hun tijd reeds hebben uitgediend, doch den leeftijd van 40 jaren nog niet bereikt hebben, worden bij de nationale garde ingedeeld, die ook in het veld mag gezonden worden ol tot handhaving van de binnenlandsche orde dient. Uit Bucharest wordt gemeldGeneraal Gourkho verzekert dat de posi ties der Russen van den Donau tot den Schipka-pas zoo sterk zijn, dat de Turken geen aanval zullen wagen. Beide legers verschansen zich voortdu rend; de Turken hebben vooral te Plewna zeer sterke posities, maar niet temin is de toestand waarin Osman pacha verkeert hoogst moeijelijk, daar de talrijke cavalerie der tegenover hem slaande Russen zijne verbinding met Sofia volkomen onveilig maakt en de transporten levensmiddelen en ammu nitie opligt, waardoor de verpleging van zijn leger ontzaggelijk bemocije- lijkt wordt. Voor de aankomst der gehecle keizerlijke garde willen de Russen den aanval niet hervallen, zoodat nog op eenen stilstand van twee of drie weken gerekend kan worden. De Russen ontruimen geenszins de Dobrudsclia; integendeel wordt het corps van generaal Zimmermann voort durend versterkt en zal het spoedig weder aanvallend gaan opereren. Acht Turksche schepen hebben troepen in de Dobruds- ha aan land gezet. Vele Russische troepen zijn hun te gemoat gezonden. Men verwacht een aanval van de Egyptische troepen. Volgens berigt uit Alexandropol heeft Ismael-pacha, die het Russische gebied reeds binnendrong, zijne offensive beweging gestaakt en zich op Mussun teruggetrokken, zonder daartoe door de Russen gedwongen te zijn. be Turksche opperbevelhebber moet zeer ontevreden geweest zijn over de offensive beweging van Ismael-pacha en bevolen hebben, dat de Turksche troepen zich ten strengste tot de defensive moesten bepalen. ST. PETERSBURG, 19 Augustus. Op voorstel van den grootvorst is thans bevel gegeven ter mobilisatie van nog twee divisiën grenadiers en eene divisie cavaleriewelke laatste vroeger onder het corps grenadiers werd medegcrekeud. PARIJS, 19 Augustus. De feestelijkheden te Cherbourg ter gelegenheid van Mac Mahon's komst aldaar, zijn allezins luisterrijk. PETERSBURG18 Augustus. De uitrusting van de troepen die naar den Donau vertrekkenis prachtig; hunne houding is bewonderendswaardzin gend verlaten zij de stad, en op het spoorwegstation worden zij door het publiek toegejuicht. De gemalin van den grootvorst-troonopvolger is, aan boord van het jagt Tsaretna. naar llapsal, in Eslltland. vertrokken. Prins Konstantijn van Oldenburg is van Tiflis hier aangekomen om zich bij zijn naar den llonau vertrekkend escadron huzaren Ie voegen. Zeven balaillons infanterie, twee regimenten cavalerie en twaalf stukken geschut, door generaal Lores Melikofï afgezonden, zijn aangekomen bij de troepen van Tcrgukassoff te Igdyr, tegenover de hoogten, welke Ismail-pacha bezet houdt. De Mes.ager d'Odessa maakt gewag van vele zcelogtcn door de Russen ondernomen, zoodat een werkelijke blokkade niet bestaat. Hel blad ver wondert zich, dat de builenlandsche kamers van koophandel bij hare rege ringen niet aandringen op vergunning om vrijelijk met de Russen handel te drijven door de Dardanelles TREBIZONDE, 16 Augustus. Een millioen Circassiers willen naar Turkije uitwijken. Hobcrl-pacha is naar Sinope vertrokken. ALEXANDRIE, 19 Augustus. Hel gerucht betreffende de versterking van hel Egyptisch contingent voor Turkije wint veld. I X Cf E Z O W U E M. Geachte lieer. Uw bericht in het n". van 7 Aug. omtrent het voorgenomen plan lot het waardig en feeslciijk herdenken van den 300'" verjaardag der Unie van Utrecht in 1879. geeft mij de overtuiging dat u sympathie gevoelt voor de zaak en ook zult willen medewerken om de harten van alle vrijheidlievende Nederlanders warm te maken. Uit dien hoofde twijfel ik niet of u zult eenige regelen ter rectificatie willen plaatsen waartoe hel volgende moge dienen. In den uilnocdigingsbrief door mij aan een 14-tal heeren gezonden, tot vorming van eene voorloopige commissie gaf ik vier punten aan. die over weging konden verdienen bij de zeer zeker te vieren herdenking 1". het op richten van een gedenkleekenter gedachtenis aan het geschiedkundig feit cn daarvan de onthulling of steenlegging te doen plaats hebben in Januari of Mei. We weten locli dat de 22sl"° of 23'1'" Januari de eigenlijke dag is, dat graaf Jan van Nassau het verdrag teekende, terwijl eerst 6 dagen later, den 29" Januari, de afkondiging plaats had, en eindelijk dat op een der dagen van Mei prins Willem I mede het stuk onderteekende; 2". het bijeen roepen van een congres, waarop verschillende zaken betreffende het tijdvak der Unie konden besproken worden; 3°. een prijsvraag uit te schrijven voor een beknopt boekje, in duidelijken stijl geschreven, waarin de belangrijk heid worde aangetoond der Unie, ter verspreiding onder het volk en op de scholen en 4°. een gedenkpenning (e doen slaan, tevens dienende als strooi- penning op den dag van het eigenlijke feest. Hel spreekt van zelf dat ik bovendien bedoelde in de feeslweek volksfeesten te organiseeren, enz., enz alles dienende om de feestelijke summing te verhoogen. Intusschen bleek het, dat van andere zijde reeds besprekingen waren gehouden in 1876 om den kloostergang der academie te herstellen en een gedenkleeken voor graaf Jan op te richten. Dit denkbeeld behoort mij, zooals in uw stukje was uitgedruktdus niethoewel ik gaarne erkennen wildat het zeer goed te vereenigen ware met mijn plan, in de punten 1 tot 4 uitgedrukt. Hoe het zij in elk geval verdienen alle pogingen waardeering en ben ik er Irotsch op den eersten stoot te hebben gegeven, tot het naar buiten optreden van een zaak, die zeer zeker aller medewerking verdient. De Unie van Utrecht is de hoeksteen van ons volksbestaan en de weldaden daardoor over Neder land uitgespreid mogen, neen moeten, ja kunnen niet te veel herdacht en in herinnering gebracht worden. Voorloopig mijnen warmen dank voor het plaatsen dezer regelen. Utrecht, 10 Augustus 1877. A. J. SERVAAS VAN ROOYEN. ONDERTROUWD: P.O. Helleman, jm. 28 j. en G. E van der Mark, jd. 28 j. J. Cival, jm. 24 j. en B. Walle, jd. 23 j. G. van der flenst, wed'. 34 j. en H. van Goor.jd. 26 j. J. Bink, jm. 28 j. en W. Verbiest, jd. 24 j. J. C. Heymans, jm. 22 j. en S. H. van der Blom. jd. 22 j. P. van Wetten, jm. 25 j. en A. J. M. de Krieger, jd. 23 j. J. Pont, jm. 23 j. en M. Zaalberg, jd 20 j.--M. J. Kok, jm. 27 j. en T. Batstra, jd. 23 j. F. A. Osewoudt, jm. 30 j. enC. A. Spaan, jd.34j. OPGAVE VAN BRIEVEN, welke in de tweede helft der maand Juli door het postkantoor te Leiden zijn verzonden en die niet besteld zijnomdat de personenaan wie zij geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd aan: C. Besteveld, J. Beuker, C. Rodenberg, M. Mol, wed. II. Vos, «Laurierstraat n". 68", mej. M. Lammers, allen te Amsterdam; B. Dekker, te Atjeh; C. Stolp, te Bergum; wed. Hoogendijk, te Gouda; 11. E. Smeet, te Gulpen; Meijer, te Harderwijk; J. Verschie, A. Verling, beiden te Leiden; A. Kuit, L. Waalberg, beiden te Rotterdam; J. W. Schadee, te Utrecht; J. T. Boer, te Willemsoord; mev. Schumante Zutphen; C. van Loon, niet vermeld. Briefkaarten: mej. Slangen, te'sGravenhageJ. M. P. de Groot, te Rijnsburg. Bevallen van een Meisje W. S. VERVOOREN, Echtgenoote van Leiden, 18 Augustus 1877. F. A. WILHELM SCUUDEL. Heden overleedin den ouderdom van 62 jarenonze Vader en Behuwd- vader ADRIANUS CORNEL1S LEEMBRUGGEN. C. J. LEEMBRUGGEN. Leiden, 17 Augustus 1877. M. J. DE GOEJE. Visites worden niet afgewacht. W. II. DE GOEJE, Leembruggen. Tol onze groote droefheid overleed heden onze geliefde Echtgenoot en Moeder Mej. JOHANNA PAULINA HAZELOF, in den ouderdom van 46 jaren. 19 Augustus 1877. J. K. DE REGT. Algcmecnc kennisgeving. J. J. DE REGT. De Directeur der Hoogere Burgerschool geeft aan belanghebbenden kennis, dat de nieuwe cursus zal aanvangen op Dinsdag 4 September en de inschrijving van nieuwe leerlingen plaats grijpen op Donderdag en Vrijdag 23 en 24 Augustus, des morgens van 9 lot 11 uren, in het gebouw op de Pielerskerkgraeht. De'Directeur der Hoogere Burgerschool, I). DE LOOS. i CONTAGIEUSE ZIEKTEN, BEDERF VAN HET BLOED' S HUIDUITSLAG De eenigen die door de Academie der geneeskunde goed- I gekeurd en door het gouvernement geautoriseerd zijn na li jaren lang genomen openbare proeven door 5 commissies Imet tien duizend biscuits. De eenigen die bij speciaaldecreet Fin de hospitalen toegelaten zijn. Waarachtige genezing van alle ziekten bij mannen, vrouwen en kinderen. Beiooning ?van 24 duizend francs. Bereidingen zoo volmaakt mogelijk, die nan de menschheid groote diensten kunnen be wijzen. Uittreksel van het offlcieele rapport. Geen andere t methode bezit de getuigschriften van voortreffelijkheid. Aangename, snelle, onge il vaarlijke. geheime, economiesche behandeling zonder wederinstorting. (Prijs, fl. K en fl. 2.60.) In de voornaamste Apotheker, van de wereld en rue de Rivoll,62, Parijs. Consultaties gratis per correspondentie. Expeditie. Hoofd depot H. H. Uloth et Ce,"Apoth., Amsterdam- Te Leiden bij J J. REY ST «n IV. K. S WEM KR.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 3