LEIDSCHE COURANT. 1*77. DINGSDAG 14 AUGUSTUS. STADS-BER1C11TEN. PATENTBLADEN. BINNEiNLANDSCIIE BEBICTBN, m°. loo. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad ƒ3.35, franco p. p. f 3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor ƒ2.50 'sjaars, buiten de expeditiekosten. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 0 Cents. De prijs der Adverlenlidn is van 1—4 regels ƒ!.-, iedere regel meer 25 cents. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten dat de ingevulde patentbladen over het dienstjaar 1877/8 voor wijk IV, bij hel College van Zetters, in een der vertrekken van het Raad huis dezer gemeente, verkrijgbaar zijn, dagelijks, des namiddags van één lot drie uren, en wel van Dinsdag 14 tot en met Zaterdag 18 Augustus a. s., terwijl na het verstrijken van dien termijn, de onafgehaalde patent- bladen van dj£ wijk ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de deur waarders der directe belastingen alhier, die voor hunne moeite mogen cischen tien cents, zonder meer. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, Leioen 13 Augustus 1877. LEZWUN, 1». Burgemeester. 3". 4°. 5\ 6». 7». Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 16,le" Augustus 1877des namiddags te twee uren. 1'. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw inkomende leden van den gemeenteraad. 2'. Benoeming van een leeraar in de geschiedenis aan de gemeente-instel lingen voor hooger en middelbaar onderwijs. (159) Idem van een conrector van het Gymnasium en voordracht om tijdelijk in de vacature te voorzien (165) Verzo k van .1. A. 11. Van Uartrop, om continuatie als klokkenist. (160) Idem van 11 Van der Klip, om ontslag als bewaarder van de stads- timmerwerf. (158) Benoeming van een bewaarder der slads-limmerwerf. (158) Verzoek van Mej. S. H. W. Van Goor den Oosterlingh, om ontslag als onderwijzeres 2Jt klasse aan de meisjesschool der l,te klasse (153) 8°. Idem alsvoren van J. VV. Segaar, als hulponderwijzer aan de jongens school der 2Jt klasse. (167) 9'. Idem van J. 11. Heyl c. s.schippers op Utrecht, om ontheffing van de betaling van padgeld. (154 en 155) 10'. Voordracht betrekkelijk de bijdragen van de omliggeude gemeenten in de kosten van het lager onderwijs. (156 en 168) Idem lot wijziging van het tarief voor het gebruik van de Gehoorzaal en tot vaststelling van de voorwaarden voor de openbare verpachting van het buffet. (157 en 1C9) Idem betrekkelijk de tijdelijke voorziening in de vacature van leeraar in de natuurlijke historie aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs. (166) 13°. Eerste suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1877. 14°. Rekeningen over 1876 van: a. Vrouwen Kraammoeders. b. R K. Armbestuur. c. R. K. Wees- en Oudeliedenhuis. d. II. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (160 - 164) 11». 12». LEIDEN. 13 Augustus. 's Lands middelen over de zeven maanden dezes jaars hebben opge- gebragt 52,356,609.13, zijnde ƒ894,858.25 meer dan in hetzelfde tijd vak van 1876. De raming bedroeg 52,143,605.01. Bij de op heden gehouden openbare verknoping van cokes, bij partijen van 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 22.50, ƒ4.40 «n 2 30 en de laagste prijzen 22.00, ƒ4.10 en ƒ2.20. Uit Oegstgcest meldt men ons nader dat het medegedeelde omtrent eenige testamentaire beschikkingen van jhr. mr. Gevers van Endegeest ten behoeve van scholen en inrigtingen aldaar voor het minst genomen voorbarig moet geacht wordenuithoofde daaromtrent bij de kerkelijke besturen tot dusver niets bekend is. Wij vernemen nader dat Akkerdijk, die Zaturdag avond ten 6% ure van zijne met bladaarde geladen schuit in den Vliet bij Lammen is gevallen en naar de diepte zonk, voor redding mogelijk was, eencvrouw met 4 kin deren achterlaat. Men schrijft ons: Geen wonder dat de boezem is gezwollen ten ge volge van stortregens, die soms als wolkbreuken uit. de ijzergraauwe met donder beladen wolken zijn neergekomen. Verscheidene poldermolens staan dan ook reeds in de zeilen, terwijl er voor den graanoogst, die in vollen gang is, zoozeer naar droogte wordt verlangd. Het hooi is binnen, doch hoe zal het met de late aardappelen gaan? vragen de boeren. Immers reeds eenige honderden mudden vroege aardappelen o. a. uit het Westland zijn aan de markt gebragt, maar wegens de ziekte, die ernstiger wordt opgevat dan het knagen van colorado-kevers, als voedsel onverkocht gebleven, naar de fabrieken vervoerd. D'. L. ten Bosch, pred. bij de herv. gemeente te Oegstgeest, heeft voor het beroep naar Oudega, Idsega c. a. bedankt. De directeur der polytechnische school te Delft heeft bekend gemaakt, dat hij tot inschrijving voor de lessen van den met Maandag 3 September aanvangenden cursus 1877/78 zitting zal houden in het gebouw der instel ling, op Donderdag, Vrjjdag en Zaturdag 30 en 31 Augustus, en X Septem ber, van 9 tot 4 ure. Van den heer Julius Kesler PMzn. te Amsterdam, is voor het rijk ten geschenke ontvangen eene schilderij, door A. Meulemans. Dit stuk (een kaarslicht), voorstellende eene keukenmeid met een moot zalm bij een pomp, is opgenomen in de rijks verzameling van moderne kunst in het Paviljoen Welgelegen, te Haarlem. In de verzameling van bet Nederl. museum te 's Gravenhage zijn opge nomen: een klokje en een bijbel, beide volgens overlevering toebehoord heb bende aan den admiraal M. A. de Ruyter, welke voorwerpen tot dusver werden bewaard in het voormalig Oost-Indisch huis te Amsterdam. Voor tiet Nederlandseh museum zijn van den heer J. Kneppelhout ten geschenke ontvangen: 12 glazen wijnkelken, met melkwitte spiraalvormige versiering in de stelen. Aanstaanden Donderdag 16 dezer zullen de 3«, 5e en de 7C alsmede de lle compagnie van het 2» reg. vesting-artillerie, die in het kamp op de 01- debroeksche heide van 1 dezer zijn gekampeerd, naar hunne respective gar nizoenen Woerden, Utrecht en Gorinchem terugkeeren en op dien datum worden vervangen door de 4» compagnie van bovengemeld regiment uit Utrecht alsmede door de le. 2e en 6» compagnien van dat corps uit Gorin chem en de jongelingen van de artillerie-instructie-compagnie uit Schoonhoven. Ten gevolge van den uitslag van het onlangs gehouden vergelijkend examen tusschen de adspiranten naar eene plaatsing als kadet in het 3e studiejaar op de kon. militaire akademie, zullen, met 1°. September aanst.. aan die inrigting als kadet worden geplaatst: voor de infanterie hier te lande: W. 11. van Terwisga J. 11. Huisken, E. van Harrevell, J. M. F. J. Latour, J. C. C. Nijland; voor de cavalerie hier te lande: W. II. Peters; voor de artillerie hier le lande: J. W. P. van Hoogstraten, D. 11. Pelelier, O. L. G. F. Aberson, C. Houtman, W. A. P. F. L. de Koek, W. L. G. A. Schwartz, A. de Mandt, G. B. van Roekei, J. E. Fabius. M. J. A. Masthoff; voor de genie hier te lande: A. Vogelenzang, 11. E. Heidenrijk, A. W. Bos; voor de infanterie in Oost-Indie: E. C. van Swieten, G. M. Bleckmann; voor de artillerie in Oost-Indie: P. C. van der Willigen, H. W. A. S. Loke, S. C. van Musschenbroek, W. Wethmar; voor de genie in Oost- IndieK. J. Leeflang, L. G. Krol van der Hoek, G. W. F. de Vos, A. F. Rudolph. U. T. Wijnhof!. Zaturdag avond, meldt de IV. R.C., is te Rotterdam zekere G. v. d. P. in twist geraakt en handgemeen geworden met zijne bijzit, wonende aan de Leeuwcnlaan. De twist liep zoo hoog, dat de bijzit een bierglas op v. d P.'s hoofd stuk sloeg en hem daarna met het voetstuk van het bier glas zoodanig achter het regleroor verwondde, dat hij naar het stedelijk ziekenhuis is vervoerd. De daderes is naar het huis van bewaring over- gebragt. Tusschen Rotterdam en Overschie is de 15-jarige zoon van een mole naar van den wagen gevallenwaarbij de wielen hem over het hoofd gin gen. Hij bleef op de plaats dood. Onder gelijke omstandigheden is dezer dagen ook een landbouwer uit Varsseveld omgekomen. Te Gouda is heden in voorloopige bewaring genomen een schrijver bij de bank van leening. verdacht van diefstal. Een vreemd voorval heelt zich Donderdag 11. te Zevenhuizen voorge daan. In den namiddag vervoegde zich brj een ingezetene dier gemeente zeker persoon, die, naar het scheen, van beroep bedelaar was. Hij klaagde over buikpijn, waarop de vrouw des buizes hem warme melk te drinken gaf. Na dit genuttigd te hebben, begaf de man zich in een bij dat huis be- hoorende schuur en bleef daar. Des avonds kwam de eigenaar le huis, aan

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1