RINGSDAG 24 JULIJ. BINNENLANDSCIIE BERIGTEN. De Courant verschijnt dagelijhs, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.50, met hel Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad 3.3b, franco p. p. f 3.85. Het verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 builen de expeditiekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. C Cents. Dc prijs der Adverlentidn is van 1—4 regels iedere regel meer 25 cents. LEIDEN. 23 Julij. Voor het eerste natuurkundig examen voor artsen en liet f natuurkun dig examen voor liulpapothekers, hetwelk dezer dagen alhier is afgenomen, hadden zich 97 candidatcn aangemeld. Daarvan hebben zich vóór of gedu rende het examen 19 teruggetrokken. Van dc overblijvende zijn er 48 afge wezen en 30 toegelaten, namelijk: de hh. O. H. About, D. P. v. batenburg, M. W. v. Batenburg, L. P. v. d. Berg, R. v. Beuningen v. Helsdingen. J. Dijker. J. Bijl. J. T. Boogaard, J. H. F. Boson. J. M. H. v. üorssenJ. A. dc Graaft', J. Harte. C. P. ten Houten Jr., NV. R. J. Hubers van Assenraad, C. v. Groeneveld de Kater, J. Keyzer, C. J. Kleyn. C. F. A. Koch, P. Leendertz Jr.E. Lemmens, J. Nord, G. J. Resler, J. v. d. Schalk, H. J. Spitzen Jr., 11. J. v. Staveren, M. Slraule, R. Tijmstra, A. J. 11. v. d. Vegt, 1. Visser en J. W. 11. Wijsman. Bij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bij partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen f 35.00. 17.50, f 3.70 en 1.80 en de laagste prijzen 35.00, 17.50, 3.50 en 1.75. Zaturdag avond omstreeks 11 ure is een alhier in garnizoen liggende huzaar, aan het Rapenburg, nabij dc Noordeindsbrug bij ongeluk in het water geloopen. Na eeuig tijdsverloop niet zonder inspanning aan wal ge- bragt werden nog vele pogingen door den heer Andreson en nog een des kundige aangewend om dc levensgeesten bij den man op te wekkenmaar helaas zonder eeltige vrucht. Naar wij vernemen was de man, wegens zijn gedrag, bij zijne superieuren hoog geacht. liet Mihneesch cirque van dc hh. Priami en Pierantoni, dat in de hoofdstad een zoo goede reputatie mogt verwerven, neemt thans op de ker mis alhier eene plaats iu. Gewoonlijk worden de voorstellingen van een zoodanig cirque druk bezocht en naar hetgeen omtrent dit gezelschap van elderslaatstelijk nog uit Utrechtwerd gemeld mag men zich een zeer gunstig denkbeeld vormen van de alhier te geven voorstellingenzoowel wat betreft de hoogc rijkunstals dc paarden-dressitiir en de gymnastiek: Te Utrecht heeft dit gezelschap allergunstigste herinneringen achtergelaten, blijkbaar uit hetgeen daaromtrent meldt: Iloogen lol verdienen de exercitiën van jonge juffrouw Chiarini en vooral van miss Anna Ruchtsul op het paard in den draf; beide dames deden keurige toeren te paard. De heer Ezzio voltigeerde zeer vlug, en reed de Estafette met 6 pony's met zeer veel vaardigheid de heer Gassion was bij uitstek goed in zijne Indiaanscbe spelen; terwijl de heer Touruiaire op het ongezadelde paard op onovertref bare wijze werkte; slaande op het ongezadelde paard sprong hij over barriè res, zelfs over eene die in vlam stond, met eene stoutheid, die verbazing wekte. Het schoonst vau al is echter de paarden-dressuur. Eerst werd een extra-nommer gegeven, door het zwarte paard Satan, dal prachtig door de hoepels manouvreerde. Vervolgens toonde de heer Priami de fijn heid der dressuur van het bruine paard Stella. De heer Pierantoni bragt zes schimmelhengstcn voor, die buitengemeen fraai werkten de bruine merrie te midden der G op tonnen staande hengsten deed een fraai effect; dit nommcr was uitstekend van uitvoering. Eindelijk spande de viervoudige hoogere rijschool van de heeren PriamiPierantoniProserpi en Ruchstal bijna de kroon ei\ werd daarbij de uitstekende dressuur van liet viertal paarden regt bewonderdvooral reed de lieer Priami zijn schoolpaard prachtig. Voorts raoglen de gebroeders Picchiani wegens hunne verrassende gymnastische kunstverrigtigen veel toejuichens verwerven en clowns slaagden er herhaaldelijk in den lachlust van het publiek op te wekken. Het geheel mogt uitstekend genoemd worden. Wat de rijkunst betreft mag ook het cirque van den heer II. Blanus met eere worden genoemd. Het is eene van ouds bekende firma, die zich steeds met roem heeft weten staande te houden. In dat zoogenaamde "kleine paardenspel" worden kunstverigtingen ten uitvoer gebraglwaarover direcliëiidie over groole middelen kunnen beschikken zich niet behoeven te schamen. Naar gewoonte zal ook zeker dit jaar aan dat paardenspel een druk bezoek te beurt vallen. De Staatscourant bevat twee opgaven (97e en 98c vervolg) van ge wonde en gesneuvelde Europesche militairen van de expeditionaire magt in Atchinsedert 13 Junij 11. Die lijst bevat de volgende namen: C. Witt- mann, G. Vink, 11. Krull, C. Nienhuis, J. J. 11. Smeysters, G. Plaquet, W. Hoogeveen, A. Wezenaar, T. van der Veer, G. Janssen, J. P. A. W.itte- bol, S. F. Schwagler, L. van Steenkiste, M. Meijer, 11. Janssen. E. C. Fontaine, A. G. Brasseur, W. G. J. Maas, V. L. G. Pick M. Filius, G. Oost, II. Deman, 11. Daubert. Aan de tweede kamer der staten-generaal is ingediend een wets ontwerp tot regeling van het auteursregt. Het strekt om voor gedrukte geschriften, plaat-, kunst-, muziek-, tooneclwerken en mondelinge voor- dragten zoomede voor openbare uit- ol opvoering van muziek- en tooneel- werken een termijn van 50 jaar na de eerste uitgaaf aan te nemen, reke nende van de dagteekening van het bewijs van ontvangst, door het depar tement van justitie af te geven. Inbreuk op het anteursregt wordt gestraft met boete van 25 tot ƒ2000 en de verspreiding met eene boete van 300 tot G00. De wet is ook verbindend voor Nederlandsch Indie. Op een der treinen, meldt het HU.tusschcn Rotterdam en den Haag, had eergisteren namiddag een diefstal plaats. Een jongedochter wist zich meester te maken van de porlemonnaie van eene jufvrouwdie met haar in het spoorrijtuig zal. Het feit werd echter ontdekt en de daderes bij aankomst te 's ilage naar het policie-bureau overgebragt. Door het Kon. zoölogisch genootschap «Natura Artis Magistra" te Am sterdam zal een aquarium worden opgerigt, bovenal van een wetenschap pelijk karakter, hetwelk met de overige natuurschatten van het genootschap voor het onderwijs aan de gemeentelijke universiteit zal worden beschik baar gesteld, om welke reden burgemeester en wethouders aan den gemeente raad hebben voorgesteld, den daarvoor benoodigden grond in de Plantage Middellaanhij de Muiderpoortkosteloos aan het genootschap af te staan. Zaturdag morgen ten zes ure vertrok de keizer van Brazilië en gevolg naar IJmuiden. van daar langs de droogmakerijen naar het stoomgemaal //de Lijnden" in dc Haarlemmermeer, om via de Badhoeve van den heer Amersfoordt, waar hij geruimen tijd vertoefde, naar Amsterdam terug te kecren. De keizerin reed in den voormiddag reglstreeks van het hotel naar de Badhoevena vooraf eenige merkwaardige gebouwen te hebben bezigtigd. Om 4 uur kwamen de vorstelijke personen uit de Haarlemmermeer in//Artis." Zondag morgen zijn de keizer en keizerin naar Utrecht vertrokken. Vooraf hebben 1111. MM. de godsdienstoefening bijgewoond in de r. k. kerk het Duifje op de Prinsengracht bij de Reguliersgracht. Daarna maakte de keizer een uilslapje naar de sluizen te Schellingwoude en bezocht de kei zerin de diamantslijperij in de Zwanenburgerstraat. Van Utrecht zullen zij naar Keulen vertrekken. Eenige Heldersche vlelterlieden hebben waarschijnlijk een goede vangst gedaan. Zij hebben het Noordsche driemaslschip Oregon, dat in de Noor- derhaaks verzeild geraakt is en door de bemanning verlaten werd, weten te bereiken en konden hettoen het inmiddels vlot was geraakt, als //ver laten" in bezit nemen. De Oregon, is een groot prachtig schip. Door den gemeenteraad van Assen is besloten een volledig gymnasium met zesjarigen cursus, overeenkomstig de nieuwe wet op het hooger ouderwijs, tot stand Ie brengen. Burg. en weth. zijn gemagtigd bij den minister van binnenl. zaken aanvraag te doen, om een subsidie voorloopig van ƒ6000 en vervolgens van ƒ14000. 's GRAVENHAGE 23 Julij. Door Z. M. is jhr mr. O. D. van der Staal van Piershil benoemd tot altaci.é bij het Ncderlandsche corps diplomatiek. Door Z. M. zijn benoemd: tot notaris te Grave, arr. 's Bosch, de heer A. van Gelsdorp, cand.-notaris te Vnght; tot notaris te Steenbergen, arrond. Breda, de heer P. 11. Loven, cand.-notaris te Eindhoven; tot notaris te Bleiswijk, arrond. Rotterdam, de heer mr. M. Kolff, cand.-notaris, thans procureur bij de arrond.-regtbanken te Tiel en Dordrecht, uit welke be trekking hem eervol ontslag is verleend; tot notaris te Overschie, arrond. Rotterdam, de heer P. F. J. van der lleyden. cand.-notaris te Ravenstein, zijnde de vroegere benoeming van mr. B. G. ten Pol als zoodanig is in getrokken. De heer tnr. B. ten Broecke Hoekstra is, op zijn verzoek, eervol ont slagen als ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kantongcregten in het arrond. Tiel. De le luit. J. van der Schroeft, van het algemeen depót van discipline, is voor den tijd van vijf jaren gedetacheerd bij het w apen der infanterie van het leger in Ned.-Indiè. De scheepsklerk W. A. II. Doorman, dienende aan boord van hel ram- torenschip Koning der Nederlanden, wordt op non-activiteit gesteld.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1