BIJVOEGSEL, behoorende tot de Leidsche Courant van Maandag ó6 JuliJ877, JV°. ö65. STADS-BE RICH TEN. BUITENLANDSCHE BERIGTEN, De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand ;t gesteld een, op den lld,D Juli jl.invorderbaar verklaard kohier van het patentrecht van de Wijken I, II en III, dienst 1877/8; zijnde een ieder 1 verplicht zijn aanslag op den bjj de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 14 Juli 1877. v. d. BRANDELER. j Tot burgemeester der gemeente Leende is benoemd de heer C. Notten, en tot burgemeester der gemeente Zuidbroek jhr C. van Beresteyn, thans burgemeester der gemeente Stedum, uit welke betrekking hem tevens eer vol ontslag is verleend. De rijksopzieners der le en 2e klasse op de spoorwegdiensten I. C. Wencker en A. van der Quast, zijn als zoodanig eervol ontslagen, en lot rjjksopzieners 3e kl. op de spoorwegdiensten zijn benoemd J. J. Brutel de la Rivière, J. J. F. Pennink en D. A. M. Doublet. Door Z. M. zijn benoemd: bij den grooten staf van bet leger, tot ko lonel, de luit.-kolonel jhr. K. W. de Koek, van dien staf, adjudant van Z. K. H. den prins van Oranje; bij den plaatselijken staf. tot luit.-kolonel en plaatselijke!: kommandant 3« kl. te Bergen-op-Zoom, de majoor F. G. F. L. Charliervan het 5' reg. infanterie: bij het wapen der infanterie: bij het le reg., tot kapitein 2' kl.de lc luit. G. P. H. Zimmermann, van het 4e reg.; tot l™ luit., de 2' luit. J. van Buurenvan hel 6e reg., gedetacheerd bij het koloniaal werfdepot; bij het 2« reg., tot kommandant van het corps, de kolonel E. J. van Bel, kommandant van het 1' reg., die in verband daarmede van zijn tegenwoordig bevel op de meest eervolle wijze wordt ontheven: tot luit.-kolonel, de majoor A. M. Sierevelt, van den staf van het wapen, toegevoegd aan den inspecteur der inlanterie; bij het 5e reg., tot majoor, de kapitein A. H. Otlerbein. van het 6e reg.; tot leD luit., de 2' luit. C. A. M. Gaal, van het 4« reg.: bij het 6e reg., tot kapitein 2e kl, de 1* luit.-adjudant K. J. Luyk, van het algemeen depót van discipline; bij liet 7e reg., tot kolonel en kommandant van het corps, de luit.-kolonel P G. H, Driessen, van het 2' reg.; bjj het algemeen depót van discipline, tot luit.- kolonel, de majoor F. J. G. W. Leers, kommandant van het corps. BELGIE. In den nacht van Zaturdag op Zondag barstte te Verviers brand uit in het huis van zekeren Burette, llikslager en koopman; het vuur ontstond in den winkel, door eene tot nog toe onbekende oorzaak. De vrouw poogde in allerjjl eenige voorwerpen van waarde van boven te halen, doch toen zij wilde terugkeeren, vond zij de trap in volle vlam. Zij vlugtte in eene kamer der tweede verdieping, waaruit zij niet meer is kunnen ontkomen. De vrouw werd door den rook verstikt, waarna zij zoodanig verbrand werd, dat men haar ligchaam in een zak heeft moeten wegdragen. Burette is ge heel gekleed in bezwijming gevonden op een binnenplein; nog denzelfden nacht overleed hjj aan zijn bekomen brandwonden; zijn zoon sprong uit een venster der eerste verdieping en kwam er ongedeerd af. Verscheiden personen, die in het brandende huis kamers bewoonden, hebben half ge kleed de vlugt genomen; eene vrouw bekwam erge brandwonden, zoodat men haar naar het gasthuis moest brengen. EN «Ei LA AT». LONDEN, 13 Juljj. Volgens de Daily News zal de minister Northcote, vóór de eindstem ming over de Zuid-Afrikaansche confederatie-bill, de depêches van Shepstone overleggen, en heeft het parlementslid E. Jenkins een voorstel aangekondigd tot bestrijding van het initiatief der regering tot die conlederatie, welke hij oordeelt, dat van de vrije begeerte der kolonisten zelve behoort uit te gaan. Aanhoudend blijven er geruchten in omloop omtrent wijzigingen in hel ministerie. Lord Beaconsfield is reeds veertien dagen lijdende en in de eerste dagen der week werd zelfs gezegd dat hij gevaarlijk ziek was. De minis terraad kwam dan ook niet als gewoonlijk in Downingstreet, maar in de woning van den premier bijeen. De Medical Examiner spreekt echter het gerucht tegen dat hij aan ontsteking van de luchtpijp zou lijden en zegt dat het een hevige aanval van asthma is. De minister van marine, Ward Hunt, lijdt aan hevigen jicht en is naar Homburg vertrokken. Men twijfelt of hij weder op zijn post terug zal keeren, en noemt den tegenwoordigen minister van binnenlandsche zaken, Cross, als zijn opvolger, wiens plaats dan dooi den eerst onlangs benoemden minister voor Ierland zou vervuld worden. Voor de ontbrokende plaats wordt de heer Plunket genoemd. De regering heeft een belooning van 100 uitgeloofd voor de aanwij zing van den moordenaar of de moordenaars van een klein kind van het manneljjk geslacht, welks verminkt lijk eenige dagen geleden in een 2' kl. van de South Eastern Railway werd gevonden. Een der beambten zag on der de bank in het rijtuig van een avond-trein te Belvedère, bij Dartford, een pak liggennadat de passagiers waren uitgestegen. Hij bragt het aan het bureau van de gevonden goederen. Na eenigen lijd. toen het pak een verpestende lucht begon af te geven, werd hel geopend en nu ontdekte men dat het een kinderlijkje bevatte, waaraan een arm ontbrak en waarvan het hoofd nagenoeg verbrijzeld was. Het onmiddellijk aangevangen onderzoek heeft tot de ontdekking geleid, dal een goed gekleede vrouw, ongeveer 22 jaar oud, te Woolwich met een pak in den trein stapte en te Belvedère is uitgestegen. FRANKRIJK. Naar men verzekert mag men tegen den tijd dat de verkiezingen zul len plaats hebben nog twee manifesten te gemoet zien. Een van den graaf van Chambord, die. zegt men, de driekleur zou aannemen, omdat het Vati- caan zijn hardnekkig vasthouden aan de witte vaan afkeurt. Dit laatste spreken de legitimisten ten stelligste tegen. Voorts zou ook de keizerlijke prins vóór de verkiezingen een manifest aan het Fransche volk in het licht zenden. Hij zou te kennen gevendat hij tot 1880 zijne regten op den Franschen troon zich voorbehoudt. Tegen hetgeen in den Moniteur van de zijde der Orleanisten tegen de Bonapartisten is aangevoerd, trekt de Cassagnac in de Pays terstond te velde. Wij willen, zegt hjj, ter wille van het vaderland, onze hoop laten sluimeren, aan onze begeerten voor een bepaald tijdperk het zwijgen op leggen, en dat beloven wij plegtig, maar het politiek terrein aan den heer Decazes eu zijne vrienden inruimen, neen en nog eens neen. Getrouw aan de overeenkomst, willen wij niet het kind van de rekening zijn. Hij ein digt met den minister zeiven met eene nederlaag bij de slembus te dreigen als hij zich niet intoomt. In de Maandag II. gehouden zitting der "Academie van wetenschap pen" te Parijs heeftnaar men in het deswege in het Journ. off. opgeno men verslag leestde heer Gosselin mededeeling gedaan van eene memorie van de heeren Germain Se'e betreffende de behandeling van acuut en chro nisch rheumatisme, jicht enz., met salicylzuur en salicylates Volgens de ondervinding van den heer Sée kan door dit middel de genezing van acuut rheumatisme in twee of vier dagen worden verkregen. De door den heer Se'e aanbevolen dosis is 8 grammen daags, om de twee uur en later om de drie uur te gebruiken. De Indép de Douai meldt het volgende omtrent het heldhaftig gedrag van een tienjarig knaapje le Bavay. Tusschen vijf en zes uur in den och tend waren dezer dagen zijne ouders nitgegaan en het kind lag rustig naast twee jongere broertjes te slapen, toen hij half verslikt in rook wakker werd; er was, men weet niet hoe, brand ontstaan. De knaap verloor zijne tegenwoordigheid van geest niet, nam een der twee andere kinderen op den rug en spoedde zich naar buiten. Ofschoon het vertrek reeds in vlam stondsloeg hij er zich vervolgens weêr doorheen en redde ook het tweede kind, niet zonder zelf ernstige brandwonden aan een arm te hebben gekregen. Dezer dagen overleed te Parijs de deken der Fransche goochelaars Adrien Delille, in den ouderdom van 78 jaar. Door zijn kunst had hij een groote vermaardheid verworven. Als 7-jarig knaapje betrad hij voor de eerste maal de loopbaan, welke hij voor weinige dagen heeft verlaten, want weinige dagen voor zijn overlijden stond hij nog op de Place du Tróne te Parijs, waar hij al zijn toeschouwers door zijn vlugheid verbaasde. Hetgeen vrij zelden aan een kunstenaar te beurt valt, is den heer Delille gebeurd: hij heeft een zeer groot vermogen bijeengebragt, want hij was millionair. BlIlTICHLAHIt. Ten opzigte van den maatregel op den uitvoer van paarden uit Duitsch- land, die met zooveel ijver is tot stand gebragt, geeft het officieuse rege ringsorgaan, de Prov. Corresp., de volgende opheldering: «De aanleiding lol den bedoelden maatregel moet gezocht worden in deze oorzaak: de rege ring wist, dat hel voornemen bestond, om een zeer groot aantal paarden en wel van de betere soorten binnen kort voor buitenlandsche rekening uit te voeren. Dit aantal was zóó aanmerkelijk, dat daardoor de gegronde vrees kon ontstaan, dal, ingeval het voorgenomen plan wierd verwezenlijkt, de slagvaardigheid van het Duitsche leger daardoor zou benadeeld kunnen wor den. Een dergelijk gevaar te verhoeden, werd dringend gevorderd." De keizer heeft, ten behoeve van de inwendige inrigting van de R. C. kerk te Ems, een som van 9000 mark geschonken, terwijl hij tevens 2000 kilo metaal van kanonnen voor het gieten van een klok afstond. De kapitein Fr. van Haas, die indertijd door het overleven zijner won den nog al eenige beroemdheid verwierf, stierf 4 Julij 11. Hij kreeg in een der veldslagen van den Fransch-Duitschen oorlog niet minder dan dertig kogels in het lijf, zoodat men zeide dat hij de volle lading van een mitrail leuse ontvangen had. Hij werd zorgvuldig in het St. Hedwigs-hospitaal te Berlijn verpleegd en genas, ofschoon niet volkomen en bleef steeds eenigzins pijnlijk. Te Hamburg heeft eene vreemdsoortige inbraak plaats gehad. Men heeft uit de kazerne, ofschoon deze door verschillende wachtposten werd bewaakt, door buiten- en binnenbraak de officierskas gestolen. Aan de Köln. Zeit. wordt uit Rome gemeld, dat er op het Vaticaan heimelijk eene door den Paus bevolen bijeenkomst is gehouden van zes der aanzienlijkste kardinalen, Simeoni, Pecci. Monaco la Valletta, Sacconi, Mertel en Franzelin, waarin Pius IX te kennen gaf, dat hij alle gronden voor en tegen eene verzoening van het Pausdom met Italië overwogen wilde hebben. Dientengevolge zijn dan ook alle aan die verzoening verbonden voor- en nadeelen onderzocht en vervolgens is een soort van protocol opge maakt, waarin de meening van elk der zes kardinalen uiteengezet is. Deze zaak heelt veel opzien verwekt, aangezien men niet gissen kan, wat Pius IX tot zoo iets bewogen kan hebben. In een door de Köln. Zeit. medegedeelden brief uit Schumla leest men: Hoe bitter zijn mijne verwachtingen bedrogen! Welk een ellendig tafereel van Turksch wanbeheer, onmagt en onkunde heeft zich voor mijne oogen ontrold. Ik dacht een goed uitgerust, van vaderlandsliefde doordrongen leger te vinden en bespeur, dal men op allerlei gebied het noodzakelijkste heeft verzuimd. Hier te Schumla is het eenige veldleger, waarover Turkije be schikken kan, uitgezonderd het corps van VViddin, dat zoo dwaas mogelijk

Leydse Courant | 1877 | | pagina 5