PER TELEGRAAF. Een kroesharige Noordbrabantsche boer stapte II. Zaterdag te Rotter dam zeer deftig aan boord van het stoomschip Drenthe, hetwelk gereed lag naar Indië te vertrekken. Even voor hel ophalen der plank werd hem gevraagd, daar hij niet op zijn gemak scheen, waar hij eigenlijk moest zjjn, waarop de hals antwoordde: //Ik moet naar den Bosch." Men kan zich den schrik van den landman voorstellen toen hij vernam dat het schip dadeljjk naar Indië zou vertrekken. Ons land had op die wijze een snug- geren bol minder geteld. {'sliert. Ct.) 's GRAVENHAGE30 Junij. Het heeft Z. M. den koning behaagd te benoemen tot ridder 3® klasse van den Gouden Leeuw van Nassau: de luitenant-kolonels A. J. M. C baron de Posson en C. II. F. graaf du Monceau, beiden van den grooten staf, adjudanten van Z. M. Door Z. M. is aan den kapitein Mody, van het Schotsche stoomschip Matin, als blijk van goedkeuring en tevredenheid wegens de redding der bemanning van het op 22 April 1877 in de Noordzee verongelukt Neder- landsch schip Industrie, toegekend de zilveren medaille, ingesteld bij be- j sluit van 22 Sept. 1855, alsmede een loffelijk getuigschrift. In den laatsten tjjd is toegekend het eereteeken voor belangrijke krijgs- verrigtingen aan den lsl® luit. P. van Eyk, plaatselijken adjudant 2' kl te Zutphen, aan den l,te luit. C. J. Snijders, van de genie; aan de sergeanten J. L. A. Issels en H. W. Vos. beiden van het 6d® reg. infanterie; aan den marechaussee te voet K. Koelewjjn, van de divisie Noordbrabant en Limburg, en de Alchtn-medaille aan den Ist® luit.-ingenieur C. J. Snijders, voornoemd aan den evengemeldcn marechaussee Koelewijn en aan den hospitaal-geëm ployeerde 3® ki J. Baart. Door Z. M. is vergunning verleend aan den heer A. J. W. van Delden, consul-generaal van Oostenrijk-Hongarije te Batavia, tot het aannemen der versierselen van commandeur, en aan de hh. N. Hofstede, adsisient-resident van Anjer (Bantam), en R. K. van Olden, adsisteut-resident van Tjeringien (Bantam), van ridder der orde van Franz Joseph, hun door den keizer van Oostenrijk, koning van Hongarije, geschonken, en aan Zr. M®. adjudant, den generaal-majoor A. 0. H. baron Gansneb genaamd Tengnagel. van den grooten staf. tot het dragen der onderscheidingsteekenen van ridder groot kruis der orde van den Witten Valk, hem door den groothertog van Saxen- Weimar geschonken. Tot hoofdcommies bjj het departement van oorlog is benoemd de com mies bij dat departement mr. H. C. P. de Bruyn, in de hoedanigheid van regtsgeleerde. Tot secretaris van het collegie van curatoren der hoogeschool te Gro ningen is benoemd jh'. mr. W H. de Savornin Lobman aldaar, in de plaats van jh'. mr. P. J. van Swinderen, aan wien, op zijn verzoek, eervol ont slag is verleend. Aan den heer E. Schuiler is, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zjjne betrekking van landmeter der lc kl. bij het kadaster. Door Z. M. zijn benoemd tot 2" luitenant: bij het wapen der infan terie, bjj het 3® reg. H. J. von Broeken Fock; bij het 8® reg. J. G Mjj's- sen en R. J. graal Schimmelpenninck van Nijenhuis; bij het wapen der cavalerie: bjj het 1® reg. huzaren A. J. P. Metelerkamp en jhr. L. van Capellenbij het 2® reg. huzaren H. D. Twiss; bij hel 4e reg. huzaren J. T. H. Mingels en B M. Brantsma; bij hel wapen der artillerie: bij hel 1® reg. vesting-artillerie A. R. üphorsl en L. J. Scheltema-, bij het 2e reg. vesting-artillerie C G. Boonzajer; bij het 3' reg. vesting-artillerie H. L. van Gordt en G. M. J. Turk; bij het corps ingenieurs, mineurs en sappeurs A. E. von Brucken Fock, J. 11. A. Mij<berg, T. L. baron Quarles de Quarles, J. A Nebbens Sterling, F. J. van Burgsteeden, A. J. L. M. van Sclievicha- ven, F. J. H. Verhoef, H. W. Braakman, F. A. C. A. Pels Rijcken, jh'. G. F. van Panhuys, J. F. de l'Espinasse en J. Grootcnhnis; bij het wapen der infanterie van het leger in Nederl. Indië, S. F. Boers en W. P. Haver Droeze; bij het wapen der genie van het leger in Nederl. Indië, A. Zon. J. W. C. Beelenkamp, J. W. C. van Sleeden. J. C. II. Fischer en M. C. van Rouveroy van Nieuwaal; allen kadetieu herkomsiig van de kon. mili taire akademie. Voorts zijn benoemd: tot 1'" luit bij het wapen der in fanterie: de 2e luit. P. J. Wijmans, gedetacheerd bij het wapen der infan terie van het leger in Nederl. ludiebij het 1® reg.. de 2® luit. II Deegenaar, van het corps; bij het 2® reg., de 2« luit. H. L. Clnmper, van het corps; bjj het 5' reg., de 2® luit. L. K. van Gorkum, van het corps: bij het 6' reg. de 2® luilt. G. H. Pieter en A. W. G. Rijnders, beiden van hel corps. Bij het personeel van de geneeskundige dienst der landmagt is be noemd tot officier van gezondheid le kl., de officier van gezondheid 2® kl. C. A. L. Rodelslurtz, van het personeel. De 1® luit. J. G. van der Schaaf, van het 7e reg. inlanterie, is opzijn verzoek zonder bezwaar der schatkist op non-activiteit gesteld. Z. M. de koning is gisteren avond naar Zwitserland vertrokken. Daar de koning een kwartier vroeger dan het vastgestelde uur verirok, was de trein reeds weggesloomd, toen Z. K. H. prins Alexander aan het Rijnspoor wegstation kwam om aan Z. M. zijn afscheidsgroet te brengen. In den foyer van het gebouw voor kunsten en wetenschappen werd heden de eerste algemeene vergadering gehouden van de vereeniging "Eigen Hulp". Het bureel was zamengesleld uil de heeren mr. P. F. Hubrecht, secretaris-generaal bij het dep. van binnenl. zaken, voorzitter, en A. van der Velde Az.hoofdcommies aan dat ministerie, secretaris. Het aantal leden bedraagt in 607 gemeenten 7551. BUITENLANDSCBE BERIGTEN, EXOKL/INU. LONDEN. 29 Junij. In het lagerhuis is dezer dagen zonder hoofdelijke stemming eene motie aangenomen, waarin het wenschelijk geacht werd maatregelen te nemen, ten einde de misbruiken te doen ophouden, die bij het verkoopen van predi kantsplaatsen voorkomen. Bij het doen dezer motie, deed de voorsteller.de heer Leatham, uitkomen hoe treurig het er ten deze in Engeland uitzietdal hij met voorbeelden staafde. Hij citeerde advertentienwaarin op allerlei zon derlinge wijze de predikantsplaalsen werden opgevijzeld en bijv. gewezen werd op de heerlijke jagtgelegenheiddie het kerspel aanbood, ol gemeld werd, dat de plaats nagenoeg eene sinecure was, dat er maar om de veer tien dagen gepreekt werd, enz. Somtijds werd de plaats publiek in eene herberg verkocht. FRANKRIJ H. Naar men verneemt is het ministerie het nog niet eens omtrent het tjjdstip, waarop de verkiezingen zullen plaats hebben; naar men zegt, zou het verschil bestaan tusschen 9 September en 14 October. Een aantal kiezers in het 17® arrondissement van Parijs beeft de candidatuur voor de nieuwe kamer den heer Ch. Quenlin. van de uiterste linkerzijde, aangeboden. Maar deze heeft de candidatuur geweigerd, daar hij niet iemand verdringen wil, die een der 363 is. Parijs, zeide hij, is verpligt ook nu het voorbeeld te geven van eene discipline, die de voor waarde is van eene schitterende overwinning. De Rép. frang. en de Bien public worden vervolgd wegens het ver spreiden van valsche tijdingen. Zij hadden uit de Daily News een tele gram uit Rome overgenomen, waarin gezegd werd dat de aartsbisschop van Parijs met een staatkundige zending naar het Valfkaan was belast. in Savoije heeft een onder-prefect alle koffijhuizen doen sluiten', waar republikeinsche bladen ter lezing liggen. Een schoolmeester, wiens scholie ren een couplet van de Marseillaise gezongen haddenkreeg van den pastoor zijner plaats een paar oorvegen en van den minister van onderwijs zjjn ontslag. TURKIJE Het gelukken van den overtogt van de Russische hoofdmagt over den Donait. tegenover Sislova, zal ten gevolge moeten hebben dat het Turksche leger, dat tusschen den vesting-vierhoek Rustschuk-Schoumla-Varna-Silistria bijeengetrokken was, thans naar twee zijden Iront zal moeten maken: naar het oosien tegen het Russische corps in de Dobrudschanaar het westen tegen de Russen bij Sistova. Van het oorlogslooneel in Azië wordt gemeld dat een gevecht op 20 Junij bij Ashak llilias. 9 mijlen zuidoostelijk van Delibaba. zeer bloedig was. Den volgenden ochtend trokken de Russen met zware verliezen terug. De Turken hadden ongeveer 400 dooden en 2000 gewonden. Meer dan 1000 gewonden waren, zonder eenige geneeskundige behandeling te hebben geno ten op weg naar Erzerum. 16000 Russen rukten van Kars naar Sewtn op, waar Ismail-pacha met 15 bataillons slaat. De Russen zijn, naar men zegt, nog slechts 6 mijlen van hem verwijderd. Den 21<" gedroegen de Turken zich moedig en onverschrokken en bestormden zij herhaaldelijk de Russische verschansingen. De vesting Kars moet door de Russen thans geheel ingesloten zijn. Uit Bucharest wordt gemeld dat twee Turksche monitors, die door het lagere waterpeil in een der takken van den Donatt bij Matchin opgeslo ten zijn, door de Russen lot overgave gesommeerd zijn. maar dat volgens de laatste Icrigten nog geen antwoord daarop ontvangen was. De Russen stellen er den hoogsien prijs op om deze monitors in ongeschonden toestand in handen le krijgen en zullen er dus niet op vuren, indien er eenige kans bestaal daarvan op andere wijze meester te worden. LONDEN, 29 Junij. In het lagerhuis stelde Trevelyan eene resolutie voor tot wijziging van het kiesregt. ATHENE. 29 Junij. Het incident naar aanleiding van de voor Turkije bestemde ammunitie is geschikt. Photiades Bey verklaarde dat met zjjne nota geeue bedreiging bedoeld was. De ammunitie zal naar Triest getrans poneerd worden. lleligeorgis zal aan de kamer het sluiten eener leening van 40 millioen drachmen voorstellen. AK4DEIIIE-NIEVW9. PROMOTIEN AAN DE LEIDSCIIE HOOGESCHOOL. 30 Junij: De heer A. C. B. Thomaes, geb. te Hoek (Zeeland), in de reglen, na openbare verdediging van stellingen. De heer W. Polman Kruseman, geb. te Middelburg, in de regten, met stellingen. De lieer C. de Vos van Steen wijk. geb te de Wijk. in de regten. na verdediging van zijn akademisch proefschrift Over de misdrijven waarbij, wegens hun staalkundig kaïakter. uitlevering is uitgesloten. De heer S. Fiaee, geb te Haarlem, in de wis- en natuurkunde, na ver dediging van zijn akademisch proefschrift: De Akustische methode ter be paling van den coefficient van veerkracht toegepast op eenige tropische houtpoorten. De heer W. J. Janssen, geb. te Leeuwarden, in de wis- en natuurkunde, na verdediging van zjjn akademisch proelschrift: Stiksto/oxydule in den vloeibaren en gasvormigen toestand. De heer K. H. Mertens. geb. te Amsterdam, in de wis- en natuurkunde, na openbare verdediging van zijn akademisch proefschrift: Over nitroderi- vaten van dimethylaniline. PROGRAMMA TAN MUZIEKUITVOERINGEN. Zortierzorg. Dingsdag 3 Julijdes avonds ten zeven ure, directie G. Locher. 1® Afd.1. "Ilochzeilinarsch", Mendelssohn; 2. Ouverture //Rienzi", R. Wagner; 3. Fautaisie (Clarinet-solo), Duuckler; 4 Cornet Walzer, Lanner; 5. Fantaisie "La Juive", Halevy. 2' Afd.: 6 Ouverture "Zampa", llerold; 7. "Nachklauge aus dem Zillerthal' (Pistonsolo), Hocli; 8. Finale Ariele, Bach; 9. Fantaisie "Robert le Diable", Meijerbeer; 10. Galop, Faust. OPGAVE VAN BRIEVEN, welke in de eerste helft der maand Juni door het postkantoor te Leiden zjjn verzonden en die niet besteld zijn, omdat de personen, aan wie zij geadresseerd waren, op de aangewezen plaatsen onbekend waren. Geadresseerd: A. Slootweg, te Alphen; B. Sloos, G. J. Veldhorst, van den Berg, J. Alma, wed Bos, de Haas en Zn., 11. Pronk, C. H. Brinkman, J. Leef kamp, J. van der Horst, wed. tlurig, T. Koelemijer, A. Meijer, allen te Amsterdam; E. P. Harmsen, le Arnhem; N. 1. B. Lamboo, te Atjeh; B. Berg, te de Buurt; R. Schruter. te Chemnitz; 's lleerenbergte Delft; S. Korn, te Eldershuizenwed. Gimberg, D. K. Munting, beiden te 's Graven- hage; J. F. Veldihnrst, te Groningen; H. Kluvers, te Haarlem: W. F. Lam mees, te Hellevoet slutsA. M. Korssen mej. Tubbinga, beiden te Leiden; J. B. van der Schaaf, te Londen; J. W. van Ilopbergen, te Raalle: Kaste lein, te Siompwijk; P. Boone. le TrekkerdijkW. Zemering, te Vriessche- wal; J. A. Franchimon, te Velp; vrouw Willekes, (2 stuks) le IJsselmonde; M. Wienepe (niet verm-ld). Briefkaarten: Mev. Z Zelleien-Mulmante Am sterdam; F. Bloemendaal, te 's Gravenhage; G. van der Wiek, te Rotterdam; vrouw Visser, te Soetermeer. Te Leiden ter Boekdrukkerjj van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 6