UUITtii\LAM)SCIii; BERIGTEN, PER TELEGRAAF. jaariijksche uitgaven. Zullen ook deze kunnen worden bestreden, zal liet instituut voortgaan eiken doofstomme, voor wien opneming wordt gevraagd toe te laten, dan is krachtige hulp noodig. Het hoofdbestuur beveelt daarom het instituut aan lot hel geven van giften, schenkingen of andere gunstige beschikkingen en noodigt allen, die nog geenc leden zijn en het wel kun nen wezen, tot de aanvaarding van hel lidmaatschap dringend uit. 'sGRAVENHAGE28 Junij. Door Z. M. den koning-groothertog is in de orde van de Eikenkroon benoemd tot: grootkruis, de generaal graaf van der Straeten-I'onthoz, adjudant van den koning der Belgen: tot grootofficier, baron J. de Bussche en baron F. Bose, chef van het huis van II. 11. mevrouw de hertogin van Nassau, lol kommandeur, baron von VVöllwarlh-Lauterberg, stalmeester van den koning van Wurtemberg en Markies de la Riva Aguero, 1' kamer heer van Z. l>. 11. den prins van Monaco; tot officier, de hh. A. van der ISulcltc, secretaris van legatie van den koning der Belgen, en Winter, oeco- nomisch Rath te Stuttgardl. De officier van administratie 2kl. F. Bamberg, dienende aan boord van het rauischip Schorpioenwordt op non-activiteit gesteld, en vervangen door den officier van administratie 2e kl. F. A. Frederiks. R «1 R R A ft is. LONDEN. 27 Junij. Men verneemt dat Vrijdag nacht uil een vitrine van het Rrilsch mu seum 8 of 9 kostbare sleenen van onschatbare waarde zijn gestolen. Twee daarvan zijn teruggevonden door de eerlijkheid der kooplieden, wie zij ten verkoop waren aangeboden. Men vermoedt, dat de overige naar Amster dam gezonden zijn. Aan de Times wordt uit Rome gemeld dat aldaar Vrijdag een zware zandregen is nedergcvallen uit de woestijnen van Afrika, liet zand verduisterde de lucht als eene dikke wolkzoodal de zon omstreeks 4 uur in den namid dag het voorkomen had van cene bleeke, groenachtig getinte maan. Het zelfde verschijnsel is te Napels waargenomen. Te Marblehead, in Massachusetts, heeft Maandag een geweldige brand gewoed. Zeventien huizen zijn vernield. De schade wordt op 500,000 dollars geraamd. F i% A ft ÜHMK. De linkerzijde van de kamer van afgevaardigden heeft eene commissie van regtsgeleerdcnonder voorzitterschap van den heer Dufaure, benoemd, die zich belasten zal met de laak om de onwettige handelingen, waaraan de ambtenaren vóór en gedurende de verkiezingen zich mogten schuldig maken, ter openbare kennis te brengen, opdat er later legen die ambtena ren regt verkregen worde. Ook de linkerzijde van den senaat heeft een manifest uitgegeven, waarin zjj de 363 afgevaardigden, die zich tegen het ministerie de Broglie hebben verklaard, voor eene herkiezing aanbeveelt. L'Univers geeft aan de regering den volgenden raad, die, ten volle opgevolgd, haar de overhand bij de verkiezingen zal verschaffen. In de eerste plaats moeten de prefecten en onderprefecten conservatief zijn. Daar voorts de regering de maires slechts kan benoemen in de departments- en arrondissementsplaatsenof in de steden die minstens 20000 inwoners tel len, zoo moeten de niet-conservative gemeenteraden in de overige gemeen ten ontbonden worden. Die maatregel is genomen tegen de slechte gezind heid der kamer: hij moet ook genomen worden tegen de gemeenteraden, waar hel revolutionair element het overwigt heeft. De regering moet die raden eenvoudig en zonder verwijl laten vervangen door municipale com- missieu, waar het conservative element de overhand heeft. Verder is het hoogst noodzakelijk de revolutionaire drukpers, die door leugen en laster de onwetende menigte misleidt, te beteugelen. Vooral mogen geenaan- vallen tegen de godsdienst en de zcdeleer, tegen de katholieke kerk en bare dienaren geduld worden. Volgt de regering dien raad niet, dan zal ial, wal er gedaan is, tot niets hoegenaamd leiden. DVITSCIILASll. Betreffende het ontdekken van Colorado-kevers nabij Mfthiheim meldt men nog het volgende: Het veld is groot 20 morgen, doch de larven en enkele kevers zijn slechts over eene oppervlakte van 5 morgen verspreid. Be Landrath heeft onmiddellijk een streng loezigt rondom het veld georga niseerd en verwachtte den provincialen regeringspresident, die met hem de maatregelen zou vaststellen om de insecten te verdelgen. De bedoeling scheen te zjjn, het veld volop met hooi, stroo en spaanders te beleggen, dit alles met petroleum te begieten, vervolgens in brand te steken en daarna door middel van een bijlend zuur den bodem te ontsmetten. Het gerucht, dat ook op een naaslaangelegen veld larven waren ontdekt, is bij onder zoek ongegrond bevonden. RUSLAND. Behalve de troepen, die reeds den Donan gepasseerd zijn, ten bedrage Tan 28000 man; zullen nog de divisies, welke te Kilia en Ismail en tegen over llirsowa stonden, naar den regter-oever worden overgebragl, zoodat de Russen dus weldra in de ''obrudscha eene magi van 60000 a 70000 man •e hunner beschikking zullen hebben. Een nieuw legercorps is uit Rusland op weg naar den Donau, doch de bestemming is nog niet bekend. Aan den Donau hebben onafgebroken artillerie-gevechten plaats, waardoor enkele Plaatsen zwaar Ijjden. Giurgevo is zwaar geteisterd. De keizer heeft aan graaf Moltke per telegraaf gemeld, dat het het regiment was, welks chef de Duitsche veldmaarschalk is. dat de eer had bij Galatz hel eerst over den Donau te trekken en met den vijand op Turksch gebied slaags te raken. TURKIJE. De voorzitter van het parlement heeft geweigerd het voorstel in be handeling te brengen om eene permanente commissie in het leven te roe pen, voor den tijd dat hel parlement geen zitting zal hebben. Hij was van meening dat de grondwet eene zoodanige instelling niet kende. Met den flnanciëlen toestand des rijks wordt het meer en meer be- naauwder. Voor eene geldleening blijft men doof, zoodat de schatkist tot maatregelen van dwang hare toevlugt moet nemen. In de berigten van Turksche zijde wordt nader verzekerd dat de Rus sische generaal Tergusakoff' den 22'° door Motikhtar-pacha geslagen en tus- schen dezen en Faik-pacha's Knrden ingesloten is. Ook bij Batum zou den 23en gestreden zijn. Volgens berigt van Derwisch-pacha hebben de Russen zijne stellingen herhaaldelijk aangevallen, maar zijn zij met een verlies van 1600 gesneuvelden teruggeslagen. 008T-IMDIE. BATAVIA. 25 Mei. Een door den militairen tevens civielen bevelhebber te Atchin, onder dggteekenening van 15 dezer, verzonden telegram, luidt als volgt: Troepen van Analaboe teruggekeerd. Opdragt met goeden uitslag volbragt. Merbouw getuchtigd. Hoofden komen later met controleur te Kolla-Radja. Verliezen aan onze zijde: gesneuveld vier mindere schepelingen van de marine, ge wond een officier marine, twee mindere schepelingen en een Europeesch fuselier. Een door den kommandant der maritime middelen verzonden telegram, luidt als volgt: Expeditie Analaboe volkomen geslaagd. Twee matrozen en twee mariniers gesneuveld, terwijl een zeeofficier, een matroos, een fuselier ligt, een machinist zwaar gewond. Den 23"t0 Mei is in de Kalle Tjilewong, nabjj het Heemradenplein, in de buurt van de daar voorhanden pakhuizen en niet ver van het kruid- magazijn, een twintig-kojangs-praauwbevattende 500 kisten petroleum, verbrand. Het ongeval is goed afgcloopcn, tnzooverre de brand zich tot die ééne praauw bepaald heeft. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zjjn de volgende beschik kingen genomen Civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan den ambtenaar op wachtgeld F. A. Hemmelmann. Ontslageneervolde schout bjj de policie te Soerabajja VV. F. de Jongh en de griffier bij den landraad te Mangetan J. A. Losse. Benoemd: tot raadsheer in het hoogge- regtshof van Ned. Indië, de officier van justitie bij den raad van justitie te Batavia mr. C. G. Hultman; tot griffier bij den landraad te Mangetan, de 1'. klerk op het parket van den officier van justitie bjj den raad van justitie te Batavia J. H. Filon. Departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Europa, aan den officier van gezondh. 2' kl. G. Sinia, en aan den milit. apotheker 3' kl. W. A. Kneepkens. Bevorderd: bij het wapen der infanterie, tot kapt., de 1' luitt. W. van den Bos, H. Nuy, M. Tiernego, H. J. G. Ferze- naar, H. J. Jonker en G. C. A. de Witt; tot 1" luit., de 2luitt. W. P. Wetselaar, D. A. Okhuyzen (thans met verlof in Nederland), F. L. Nix, J. A. P. Geill, J. W. Sanders. F. Th. S. Verhofstad, J. R. Jacobs en R. Bakkers. Departement van marine. Verleendeen tweejarig verlof naar Neder land, aan den 2' machinist by de gonv.-marine J. Kruyt. Benoemd: tot 2" machinist bij de gouv.-marine, de ambtenaar op non-activiteit P. Z Bergh. YVEENEN, 27 Junij. De Pol. Corr. ontvangt eene depêche uit Celtinje van 26 dezer, luidende: In den afgeloopen nacht en heden ochtend trok de geheele Turksche legermagt in alle stilte naar Podgoridza terug. Giste ren vereenigden zich de beide Montenegrjjnsche legers aan den Kosivilug. De vorst hield revue over de troepen en spoorde ze aan lot nieuwe krachts inspanning, daar de beslissende slag binnen kort geleverd zou worden. BUCHAREST. 27 Junij. De kamers werden heden gesloten. De vorsl wees in zijne boodschap op de verhouding van Turkije tegenover Rumenië. Ver volgens herinnerde de vorst aan de door de kamers geproclameerde onaf hankelijkheid van Rumenië, terwjjl zjj aan de regering de middelen ver schaften om die onafhankelijkheid te handhav>n. BUCHAREST, 28 Junij. Telegram van grootvorst Nicolaas, van den 27»u°; Met het aanbreken van den dag is het 8s,e legercorps, dat door de 14lle divisie was voorafgegaanbij Zimnitza den Donau overgetrokken. De vijand is uit zijne eerste stellingen teruggeworpen. De overtogt wordt in barken voortgezet. De slag duurt voort. Nicopolis, door ons gebombar deerd, staat in brand. De troepen van Zimmermann, in hun geheel bjj Galatz den Donau overgegaan zijnde, houden Isaktscha, Tultscha en llir sowa bezet. AKABEMIE-NIEUIVg. PROMOTIEN AAN DE LEIDSCllE 1100GESCH00L. Den 28-len Junij de hceren H. A. van Raalte, geb. te 'silage, J. W. J. van Mierlo, geb. te Breda H; 'sJacob, geb. te Soèrabajja, allen in de reg- ten. met stellingen. Denzelfden dag de heer J. II. Wilmink, geb. te Borne, in de letteren, na verdediging van zjjn akademisch proefschriftQnaesliones ad antiquitatem Ronianam pertinenles.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 3