I),, Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. l)e prijs der Courant is per vierendeel jaars f 3.franco p. p. f 3.SO, met het Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad f3.35, franco p.p. ƒ3.85. liet verslag afzonderlijk is verkrijgbaar voor f 2.50 'sjaars, buiten de expediliekoslen. Afzonderlijke nommers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p. 0 Cents. De prijs der Advertentién is van 14 regels ƒ!.--, iedere regel meer 25 cents.J ST ADS-RERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS vak LEIDEN. Gezien art. 8. 1" alinea, der wet van 2 Juni 1875 Staatsblad li". 95), tot regeling van liet toezicht bij het oprichten van inrichtingen, die ge vaar. schade of hinder veroorzaken Brengen bij deze ter algemeene kennisdat door hen vergunning is ver leend aan W. en II. Fraxcken, koek- en banketbakkers alhier en hnnne rechtverkrijgenden, om in de bakkerjj aan den Nieuwen Rijn n". G2 een stoommachine te plaatsen voor liet bereiden van chocolade. Eu geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden25 Juni 1877. E. KIST. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien een adres van I'. 11. Svvinkf.i.s, stalhouder aan de Koepoortsgracht li". 22, om vergunning voor het houden cn mesten ran varkens in de Neu- renburgerpoortaldaar Gelet op art. 132 der Algemeene Policieverordening van 16 October 1873; Boen te welendat lot het hooien der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende pandenten opzigle der information de commodo et incommododoor Burgemeester cn Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 2"'" Juli aanst., 'svoormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verpligt zjjn hunne bezwaren tegen dit verzoek op dien tjj'd in le brengen, terwijl. b\j verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilli ging niet te hebben verzet. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d BRANDE'ER, Burgemeester. Leiden, 25 Juni 1877. E. KIST, Secretaris. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden op Donderdag den 28"™ Juni a. s.des namiddags te twee uren. 1°. Benoeming van een onderwijzer 2dt klasse aan de school n°. 1 voor onvermogenden. (93) 2". Idem van een Commissaris der Bank van Leening. (100) 3°. Idem van drie bestuurderen van hel Werkhuis. (103) 4». Voorstel belrefTende de Memorie van den heer Scheltema. (114) 5°. Verzoek van P. Kooreman, ter bekoming van gemeentegrond aan de Langegracht. (89) 6°. Idem van Mej J. Felix, als voren aan de voormalige Penshal. (90en 105) 7°. Voorstel tot wijziging van het Reglement houdende bepalingen omtrent het gebruik van gas door particulieren. (95 en 111) 8°. Verzoek van N. van der Meer. om eene stoep te leggen. (96) 9". Idem van Mr. G. L. Jansma Van der Ploeg, 0:11 restitutie van betaalde hondenbelasting. (97 en 112) 10°. Voorstel van Commissarissen der Bank van Lcening betrekkelijk de reorganisatie van het ambtenaarspersoneel. (99 cn 113) li". Voordracht tot onderhandschen alstand van de tienden onder Leider dorp. (101) 12°. Suppletoire begrooting van het Ncd. Israëlietiscli Armbestuur, dienst 1876. (102) 13°. Verzoek van concessionarissen der Leidsche Duinwaterleidingom water te leveren aan ingezetenen van Katwijk. Valkenburg en Zoeterwoude. (104) 14°. Idem van J. Van der Kamp en A. W. Van den Akker, om uitbetaling van trek- en verhooggelden wesens den verkoop van grond aan den Veslwal bij de Kaiserstraat. (107) 15". Voordracht betrekkelijk de tolheffing aan de Postbrug. (108) 16°. Idem betrekkelijk den aankoop van huizen ten behoeve van de Gas fabriek. (109) 17®. Suppletoire begrooting der dienstdoende schutterij, dienst 1877. (115) 18®. Slaat van af- en overschrijving op de gemeentc-begrootingdienst 1876. (Trek- en jaagpaden.) (116) 19°. Rekening van hel Evangelisch Lulhersch Wees- en Oudeliedenhuis dienst 1876. (92) 20°. Idem als voren van het Stedelijk Werkhuis. (88) BINNENLANDSCI1E BER1GTEN. LEIDEN, 25 Junij. Alhier zijn naar liet huis van arrest 's Gravestein overgebragl twee personen, de een schuldig aan opligting, de ander aan het schrijven van eenen brief met bedreiging. Rij de op heden gehouden openbare verkooping van cokes, bjj partyen van 100, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prjjzen 34.00, ƒ3.70 en /1.80 en de laagste prijzen ƒ34.00, ƒ3.50 en ƒ1.75. Op de hoogte van de Vink is gisteren namiddag een 5-jarig kind uit een boot je in den Rijn gevallen. Door den schrik waren de in het vaartuig aanwezigen niet in staat terstond pogingen tot redding aan te wenden, maar gelukkig was er nog een ander bootje in de nabijheiddat zich naar de plaats van het ongeval spoedde cn de daarin aanwezige personen slaagden er in het kind te grjjpen. Bewusteloos werd het in het koffijhuis de Kleine Vink gebragt, alwaar het met gunsligen uitslag is verpleegd geworden. Tc Katwijk zijn reeds twee schuiten op de haringvisscherjj uit, terwjjl er worden gereed gemaakt of andere, met het oog op dat doel. niet meer op de kustvisscherij uitgaan, die ten gevolge daarvan dan ook weereen slappen lijd te gemoet gaat. LI. Zaturdag is te Maassluis een logger binnen- geloopen met de eerste Hollandsche haring, ten bedrage van 14 ton, die echter, wat de hoedanigheid betreft, zelfs niet in aanmerking kwam om er een geschenk van te maken. Men verwacht er ieder oogenblik de aankomst van den eersten haringjager. Van de verschillende reederjjen bedraagt het getal vaartuigen, als hoekers, loggers, sloepen, bomschuiten en sloep-kot ters, dat dit jaar op de haringvangst uitgaat, 356, t. w. van Vlaardingen 54, van Maassluis 40, van 's Gravenhage 7, van Scheveningen 184, vandeRjjpl van Amsterdam 3, van Zwartewaal 1. van Harlingen 1, van Katwijk aan Zee 56 en van Noordwijk aan Zee 9. De commissie, belast met het alnemen van het examen van leerling apotheker heeft tot dusverre de acte van bevoegdheid uitgereikt aan 18 personen: mej. J. Grendel, G. Slheeman, D. E. Arentz, M. C. van der Lin den, B van Gelder, J. H Keukenmeester, M. J. S. S. Schomper en B. Pi Hartog, en de hh. B. J. H. Grevers, F. J J. Hansen, M. A. Roepman, A. N. Vechtmann. F J. Wolfï, H. J. Hiipscher, G. T. Steenhuizen, J. Brugge, G. J. F. van Olst en P. de Zeeuw Jzn. De réiinie van afgevaardigden der Waalsche gemeenten, dezer dagen te Haarlem vergaderd, heeft het volgende besluit genomen, betreffende het grootc kerkelijke vraagstuk van den dag, de beljjdenis-quaestie: Overwe gende, dat het wederzijdsche wantrouwen der partijen vooralsnog te groot schijnt dan dal men de hoop zou kunnen voeden haar op staanden voet eH voor goed de wapenen te zien nederleggen en dat men van de betrachting der onderlinge verdraagzaamheid kan verwachten, dal zij zullen leeren ziet» veeleer te verlaten o;i de wapenen des geestes, dan op die des vleesches, verzoekt de réunie dringend de synode in ernstige overweging te nemen het eerste, tweede en zevende artikel van het voorstel, dat prof. van Boneva) Faure bij de synodale commissie heeft ingediend. Die artikelen luiden aldus: Geen kerkbestuur is bevoegd leerstellige geschil len tc beslissen. Dientengevolge mag niemand van het lidmaatschap der kerk geweerd worden, op grond van zijn bijzondere leerstellige geloofsover tuiging niemand kerkreglelijk vervolgd noch gestraft worden op grond van beweerde afwijkingen van d- leer. Deze bepalingen bljjven van kracht gedurende tien jaren na hare in werking treding. De synode, welke in het negende jaar van dat tijdstip vergadert, neemt die bepalingen in nadere overweging en stelt óf eenvoudig hare bestendiging óf hare verande ring voor. ten einde, na de adviezen der prov. kerkbesturen en der classi- cale vergaderingen te hebben ingewonnen, definitief daaromtrent te beslissen, Dit besluit werd genomen met 21 tegen 9 stemmen. De Delftsche C. meldtNaar wjj vernemen is van hooge zijde bijzon dere tevredenheid betuigd over de ordelijke en vlugge wijze, waarop de lijk kist, die het stoffelijk omhulsel van wijlen II. M. de koningin bevat, jl. Woensdag uit den lijkwagen naar den grafkelder is vervoerd en daarin neergelaten. Vroeger, bjj dergelijke gelegenheden, ging zoodanig transport vaak met veel moeijelijkheden en oponthoud gepaard, die men thans door doeltreffende maatregelen heeft welen te vermijden. Behalve de zilveren krans der vrouwen van Delft rust op de Ijjkkist der koningin een zwart zijden flnweelcn medaillon waarop een kolossaal monogram (S) van mat gegraveerd zilver, omstrengeld door immortellen kransen naar de natuur bewerkt door aanwending van goudzilver en platinadoor welke immortellen is gevlochten een lint met rouwranden van émail, waarop de Junij-dagcn en de jaren van de geboorte, hel overljjden en de uitvaart der koningin staan gegriftterwijl een kroon in kleuren met een oxydé-strik boven liet monogram is aangefcragt en daaronder, in

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1