r ÏB. A M R 1*1 K4, PER TELEGRAAF nevenrivier van de Columbia. Ren blanke had een Indiaan vermoord, wiens stamgenooten zich gewroken hadden door hem met twee anderen om het leven te brengen, hetgeen blanken en Roodhuiden wederzijds te wapen deed loopen. Daar ecrstgenoemden niet talrijk waren togen de Indianen de vallei door, alles plunderende en vernielende, 29 personen ombrengende en eene algemeene vlugt naar het dorp Mount Idaho veroorzakende. Aanvankelijk slechts tweehonderd krijgslieden sterkgroeiden ze weldra lot 1500 aan. Kolonel Perry trok met 100 ruiters en 150 kolonisten tegen hen op, doch viel in éeiié hinderlaag en verloor de helft van zijne, manschappen. De op schudding aan de westkust is algemeen en naar alle kanten zijn telegram men gezonden om troepen. Generaal Howard houdt het er echter voor, dat de Indiaueii zonder moeite zullen worden bedwongen. In den senaat heeft ook de vorige minister, de heer Jules Simon, het woord gevoerd over het onbindings-proces. Voor hem, zeide hij, was er eene persoonlijke qnaeslie in het spel en zijne gewezen amhtgenooten zouden kunnen klagen bijaldien hjj zweeg. Hij gaf een uitvoerig overztgl van de verhouding tusschen Mac Mahon en hem minister, en verdedigde zijne houding in de kamer. Aan het slot zijner rede zeide hij: Het ministerie is gevallen, omdat het eens was met de repnblikeiusche meerderheid, en het was eenstemmig met die meerderheid, omdat het een repulilikeinsch ministerie was. Toen de president der republiek mij lot zich geroepen had. zeide ik hem: /'Ik ben de repnblikeiusche linkerzijde." De president hoorde mjj hoffelijk aan. Ik heb hem mijn dank hiervoor betuigd; maar ik kon niet Voofzien, dat êf later zooveel constitutionele tekortkoming op zou volgeh. Ér is éën punt. Waaromtrent het ministerie het niet altijd eens was met den president der republiek. Dat was de personen-quaesite. De president had groot bezwaar legen de veelvuldige veranderingen van het ambtenaars-personeel. In hoofdzaak had ik er ook bezwaar tegen. Maar als wjj veranderingen voorstelden, dan gingen wij gematigd te werk en wij handelden als mannen van eer. Als voorstander van het parlementair r. geer- stèlsel betreur ik het diep, dat de regelen er van zoozeer met voeten worden getreden. Men wil de kamer ontbinden om het parlementair regeer- stèlscl te vernietigen en de republiek, die Frankrijks behoud is, ten onder te brengen. De Soir zegt, dat bij het uiteengaan der kamer na de zitting van Maandag de meeste vertegenwoordigers van buitenlandsche mogendheden den minister Decazes met zijne rede, waarin hij over de goede betrekkingen tusschen Frankrijk en de overige staten had uitgeweid, zijn gaan geluk- Wenschen. S5> IJ K T S C SS IL A 1W 0. Naar men aan de IPeser-Zeit. meldt wekt de langdurige afwezigheid van den Franschen ambassadeur bij het hof te Berlijn algemeene bevreem ding, Naar de verspreide geruchten moet zulks worden toegeschreven aan de regeling van familieaangelegenheden, welke hem belette Parijs te verlaten. Zonderling is de handelwijze van den Franschen minister van buitenlandsche zaken die zich in de kamer beroept op beweerde beriglen ontvangen van den ambassedeur te Berlijndie sedert het uilbarsten der kabinetscrisis in Frankrijk te Berlijn niet heeft vertoefd. De voormalige Duitsche ambassadeur te Parijs, de heer Harry von Arnimheelt zich metterwoon te Rugatz, een stadje in kanton St. Gallen, gevestigd. Uit Weenen meldt men aan de Köln. Ze.it.-. Van het opstellen van een observatiecorps in Zevenbergen is voorloopig afgezien, daarenleeen wordt oogenblikkelijk opgerukt naar de Bosnisch-Servische grenzen. 35000 man, buiten de artillerie, zullen over 8 dagen marschvaardig aan de grenzen slaan. Manschappen, geschut, munitie en ambulances worden oogenblikkelijk afgezonden. Een corps zal als eene demonstratie tegen Servie dienenwelks poging om het in het nauw gebragte Montenegro te helpen direct lot een voorwendsel zou strekken om Servie en Bosnië te bezetten. Men geeft twee redenen voor de mobilisatie op: ten eerste den aanstaanden overlogt van de Russen over den Donau. Tegenover de bezetting van Bulgarije door Rusland Wil men in Bosnië een onderpand hebben. Ten tweede de onrust, die doör de vlugtelingen aan de grenzen wordt veroorzaakt. RUSLAND, Eené keizerlijke ttkase magtigt den minister van financiën tot het uil- schrijven eener 5 pCt's hinnetilandsche leening ten bedrage van 200 millioen roebels. Deze leening zal den naam dragen van "ürient-leening van 1877", en Zal binnen 49 jaren norden afgelost. Van den Donau wordt gemeld dat bij Turn Magurelli 200 Turken zijn geland om vee te stelenhetwelk hun echter door de toeschietende Russen weêr werd ontnomen De Turken verloren by deze gelegenheid acht man. De RUssen hadden twee gewonden, Te Poti zou men met goed gevolg houten kanonnen in batterij hebben gesteld: want, naar men zegt, zouden de Turken thans die stad niet meer zoo digt durven naderen als vroeger. De heer Brunet heelt gezegd: Wij zullen geen coup d'état ondernemen, Wij zijn verdedigers der gematigde en voor herziening vatbare republiek. Wal de officiële candidatuur betreft, het ministerie zal zich alleen tot taak stellen, de ware vrienden van Mac Mahon aan te wijzen. De regering zal den staat van beleg niet afkondigen zoolang het daartoe niet door de radi calen wordt genoodzaakt. Met betrekking lot de buitenlandsche zaken ver klaarde de heer Brunet, dat er geen gevaar beslaat. Frankrijk wil vrede. PARIJS, 22 Jnnij. De staat van zaken in Montenegro wordt Van dag tot dag ernstiger. Het is nog altoos onbekend waar prins Nikita verbijjf houdt. LONDEN, 22 Junij. Het buis Baring Brothers heeft uitgegeven de prospec tussen eener Portugesche leening van 650.000prijs van uitgifte 50. LONDEN, 22 Junij. Reuters speciale correspondent telegrafeert uit Erzerum van gisteren: Bayazid is op nieuw door de Turken bezet. Aan den Rus- sischen linkervleugel is de aftogt afgesnedenen hij wordt in de omstreken van Delihada door den Oltomanischen regtervleugel ingesloten. LONDEN, 23 Junij. Gisteren werd kabinetsraad gehouden. Daarna had lord Beaconsfield een audiëntie bij de koningin, Het gerucht, dal de kan selier der schatkist zal aanvrage doen om een crediet van twee millioen, ter bestrijding van de kosten van militaire toebereidselenwint veld. ST. PETERSBURG, 22 Junjj. De chef van den staf van het leger in den Caucasus telegrafeert uit Magra van hedendat het bombardement van Kari voortduurt, en dat de Russen gisteren drie dooden en zes gekwetsten hadden, PARIJS, 23 Junjj. De Agence Havas deelt een telegram mede uit Braila, van 22 Junij des avonds, meldende dal 6000 Russen tegenover Galatz den Donau zjjn overgetrokken. Het Turksche garnizoen van Matchin trok terug. De brug te Braila is gereed, PROGRAMMA VAN MUZIEKUiTVOERllGËN. Zomerzorg. Dingsdag 26 Junij 1877, des avonds ten 7 ure, door het Muziekcorps der Leidsche Dienstd. Schutlerjj, directeur de Heer G. Locher. le Aid.: 1, Marsch, G. Locher; 2. Ouverture //Fidelio", L. von Beethoven; 3. Walzer "Der kleine Kamerad", Basquit; 4. Cavatine (Piston Solo), Suppé; 5. Fantaisie "Czaar und Zimmerman", Lortzing. 2C Afd.: 6. Ouverture "Bandielenstreiche", Suppé; 7. Lied "Die Post" (Piston Solo), Schalier; 8. Glocken Polka, Seidel; 9. Fantaisie "La Figlia del Regimento", Donizetti; 10. Galop, Kühnert. PRIJZEN DER OLIE, Amsterdam 22 Junij. Raapolie op 6 w. f 40%. cont. 39. Lijnolie, op 6 w. 32% cont. 31%, TER MARKT TE LEIDEN AANGEVOERD. 22 en 23 Junij. verkochte prijzen. WEENEN, 22 Junij. De Pol. Corr. meldt uit Cattaro: De Turksche armee ligt nog vóór Ostrog. De Montenegrjjnen hebben de berghoogten be zet. De Turkschê_ zuidelijke legerafdeeling onder Ali-Saïb heeft den 19(len dezer getracht over Danilovgrad zich bij de noordelijke afdeeling, onder be vel van Suleiman-pacha, aan te sluiten, doch werd door Bozo Pelrovic met niet onaanzienlijk verlies teruggeslagen. WEENEN, 22 Junij. In het huis van afgevaardigden deed de heer Hofer heden de volgende interpellatie: ls het waar dat door de Duitsche regering tot Oostenrijk een voorstel is gerigt lot een offensief en defensief verbond, waardoor het uitbreken van den oorlog tusschen Rusland en Turkije welligt ware voorkomen geworden? Zoo ja, is dit voorstel dan afgewezen met medeweten der Oostenrijksche regering? Meent die regering dat zulk een weigering strookt met de belangen der monarchie? En eindelijk, denkt de regering tegenover de jongste gebeurtenissen in het Oosteninzonderheid tegenover het gebeurde op het tooneel des oorlogs in Montenegro, zich steeds te houden aan de tot dusver betoonde onzijdigheid, of wel, zijn er maatregelen van militairen aard harerzijds te verwachten of reeds genomen VERSAILLES, 22 Junij. De senaat heeft het voorstel tot ontbinding der kamer van afgevaardigden met 150 tegen 130 stemmen aangenomen. VERSAILLES, 22 Junij. De senaat heeft met algemeene stemmen de sup plementaire credieten aan het departement van oorlog toegestaan. Oude Tarwe Nieuwe Tarwe Oude ROgge Nieuwe Rogge Gerst (zomer) Chevalier-gerst Zware Haver Lichte Duivenboonen Paardenboonen Ossen Stieren Ivalfkoeien Varekoeien Vette koeien Kalveren (vette) (magere) Hamels (magere) (vette) Ooien (magere) (vette) Lammeren (magere) (vette jarige) Varkens (magere) (vette) (biggen) Boter (l8te qualiteit vat) (Gras) (2,le (Schei) (l"'e per kil.) (Gras) (2de (Schei) Turf haardbr. lsle soort (grauwe) Lange zwarte 10 10 10 12 7 6 175 80 75 130 39 1200 810 600 40 242 hectol. stuks. 11490 kilog. dubb. heet. 2000 Laagste Hoogstt 13.75 14.25 10 75 11.25 9.50 10.- f 8.75 9.25 6.75 7.25 7.50 8.- 5.— 5.50 4. 4.25 8.— 850 8.- 8.25 V tf h If "210.— "400.- "140.— "205.- »200.- "285.- 25.— 70- 4.*"- 9.- 21.— 25.- 27.— 33.- n ff 7.— 11- ft II 15 35.- H tf 7.— 14 61.— 65 49- 53 1.52% 1.62! 1,22% 1.32! a if 0.27% 0.30 Ter markt aangebracht 336 runderen, 169 kalveren2026 schapen t 624 lammeren. Te Leiden ter Boekdrukkerij van J. C. DRABBE.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 6