LEIDSCHE COURANT. 18/7. V« 139. VRIJDAG 15 JUiNIJ. ST A DS-BERICHTEN 131N i\ E N L A NIS CI i E 15 K RI 3 T K N De Courant verschijnt dagelijks, Zon- en Feestdagen uitgezonderd. De prijs der Courant is per vierend/el jams 3.franco p. p. f 3.30, met het Verslag der Handelingen ran den Gemeenteraad fél. 35, franco p. f 3.85. Jlrl verslag afzonderlijk is verkrijgbaar v</or /Ü.lïO 'sjaars, buiten de expediliehostev. Afzonderlijke nonmers der Courant zijn verkrijgbaar voor 5 Cents, franco p. p ti Cents. He prijs dor AdrerlcnliCn is van 1—4 regels ƒ].-, iedere regel meer 25 cents. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de circulaire van den Staatsraad Gouverneur van Zitidliollandvan den 21s,cn Augustus 1831 (Provinciaalblad n°. 110), Doen te weten, dat, ter voldoening aan het Koninklijk besluit van den 1"'. dier maand n". 72, de Dankdag of godsdienstige viering der overwinning van Waterloo ditmaal op Zondag den 170'0 dezer maand zal worden gehouden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. n. BRANDEI ER, Burgemeester. Leiden, 14 Juni 1877. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS deh Gemeente LEIDEN, ooi vangen hebbende ecne circulaire van deri Commissaris des Konings in de Provincie Zuidhol- land, van den 23slc° Januari jl .(Provinciaal Blad n°. tl), houdende uitnoodiging om, door het aansporen der ingezetenen tol milddadigheid, zoo veel mogelijk het welslagen te bevorderen der jaarlijkschc Collecte, welke, ten gevolge van Zijner Mjjesteits disposilie, van den 1 November 1820, n". 81 floor de Districts com missie tot aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden Dioist in de Ne- \ierlanden, zal worden gehoudendoen Ie welen datingevolge het vei langen van gemelde Commissie, rie genoemde Collecte zal geschieden, door daartoe genbligde Jprr-oncn, met gesloten bussenop Maandag en Dinsdag, den 18,leD en 19lcn juni aanslaande, aanvangende 's morgens te negen uren, aan de huizen der ingeze tenen, die verzocht worden op de uitreiking hunner liefdegiften orde te stellen. Burgemeester en Wethoudersgaarne voldoende aan het vei langen in gemelde circulaire vervat, noodigen de ingezetenen dezer gemeente dringend uit, door onbe krompen bijdragen krachtdadig mede te werken tot de ondersteuning der instelling, welke zij zoo zeer behoeft, maar gelooven tevens dat de bestem ming van de opbrengst dier Collecte reeds eenc goede uilkomst verzekert en voor ieder rechtgeaard Nederlander, die in de geschiedenis van zijn eigen land geen vreemdeling is, alle verdere aansporing overbodig maakt. Hel fonds, lot instandhouding waarvan die geiden worden ingezameld, strekt toch I niet slechts in liet belang der verminkten en infirmen van den gedenkwaardiger) en hedissenden slag bij Waterloo (een dwaalbegrip dat hij velen licersclil), neen, oogclukkigen van iederen strijd, waarin ons vaderland gewikkeld was en nog is, onder vinden het slceds, dat te hunnen behoeve een blijvend liefdewerk is geslicht strijders van den Belgischen veldtochthandhavers onzer macht in Oost-en West- Indische bezittingenveteranen van 40jarigen dienst, genieten nu reeds, of heb ben althans hel vooruitzicht te genieten, van hetgeen hunne landgeuooten hebben weggelegd en thans nog afzonderen tol leniging hunner smarten, tol ondersteuning van bunnen gebrekkigen ouderdom. De Nederlandsche soldaat wete bel, dat, zoo hij werkelijk in en door den dienst infirm is gewordener een fonds bestaatmet het doel om door toelageboven en behalve zijn pensioen, zijn ongeluk te verzachten; maar hel Nederlandsche volk zij er dan ook, door dankbare belangstelling gedrongen, gedachtig aan die ondersteu ning met meer mildheid te verleenenopdat het fonds aan al die billijke aanvra gen voldoe en de lijst der sollicilanlen niet nog een aanzienlijk getal blijve aanwij zen, tot beschaming van den tijdgenoot, die aan het werk, eenmaal zoo krachtig aangevangen, slechts met slappe banden voortbouwt. Moge de goede uilslag dezer inzameling, waarvan Rurgemee-ter en Wethouders zicli reeds vooraf overtuigd houden, het doen zien, dal deze roepstem niet te ver geefs ook tot Leidens ingezetenen werd gebracht Burgemeester en Welimudcrs voornoemd, v. D. BRANDEI,KR. Burgemeester. Leiden, 14 Juni 1877. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van den Heer A. W. Sijthoff, om zijne inricht in? waarhij stoom wordt gebezigd, aan de gedempte Uoepoortsgraclit alhier, uit te brei den door het plaatsen van een tweede stoommachine en stoomketel-. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan hel publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Donderdag den 28 Juni aanst., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren legen dat verzoek in te brengen. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDEL'ER. Burgemeester. Leiden, 14 Juni 1877. E KIST, Secretaris. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te welen dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld hel op den 13,lf" Juni jl. invorderbaar verklaard kohier van de personeelc belasting voor wijk 11i dienst 1877/8. zijnde een ieder verplicht ziin aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd. Leiden, 14 Juni 1877. v. d. BRANDELER. LEIDEN. 14 Junij. Uitslag der verkiezingen voor leden van de tweede kamer der stalen- generaal: Middelburg. Herkozen de lieer mr. D. van Eek. inet 1214 stemmen. De heer J. Wolhers bekwam 854 slemmen. Zierikzee. Herkozen de lieer J. J. van Kerkwijk me! 811 van de 919 uilgebragie slemmen. De heer A. de Vlieger bekwam 100 stemmen. Dokkum. (Periodieke aftreding.) Uilgcbragt 178G slemmen. Herkozen de heer mr. B P. baron van Harinxma thoe Slooten, mei 1073 slemmen. Prof. A. Brummelkamp bekwam 704 slemmen. (Tot September 1877.) Uilgebragt 1781 slemmen. Herkozen de heer mr. B. P. baron van Harinxma tlioe Slootenmet 1072 slemmen. Prof. A Brummelkamp had 700 stemmen. De minister van binneniandsehe zaken heeft bepaald dat de herstem ming in de hoofdkiesdistricten Almelo en Delft, voor de verkiezing van leden voor de Iweedc kamer, zal geschieden op 26 Junij. Naar men verneemt is aan hel ministerie van oorlog een nieuw ont werp van wet op de nationale militie in bewerking. Aan de Mare is gisteren namiddag een melkwagen met één paard be spannen door eene toevallige omstandigheid in hel water geraakt. Den be stuurder van den wagen mogt het gelukken er nog bij lijds af te springen, liet paard werdna veel inspanninggered. Gisteren is aan den singel buiten de Zijlpoort het lijk van zekeren O. uil het water gehaald. Aan de Oostdwersgracht gcraakie een jongen in liet water, die door twee aldaar aanwezige werklieden werd gered. Door de staatscommissie voor de geneeskundige examens, te Amster dam. is het getuigschrift voor hel eerste gedeelte van het examen uitgereikt aan de bh. J. F. P Hers en M J van Leeuwenbeiden nted. doctorandus. Gisteren is tc Amsterdam eene buitengewone algemeene vergadering gehouden van aandeelhouders in de Nerierl indseh-lndische spoorweg-maat schappij. ,ei1 einde te heslissen over de voorstellen betreffende overeenkomsten met de regering omtrent spoorwegaanleg en exploitatie op Java. In de vorige vergadering kon eene beslissing dienaangaande niet worden genomen, daar het getal der vertegenwoordigde aandeden uiei voldoende was Thans waren vertegenwoordigd 4112 aandeden, uitbrengende 851 slemmen. De voorstellen werden, na eenig debat, in omvraag gebragt en aangenomen. Te Aarlanderveen werd onlangs op het boelltuis een oud kastje ver kocht voor 2 50. Toen de kooper het reeds een paar dagen bij zich in lutis had. kwam hij tol de niet onaardige ontdekking van een llraziliaansch effectdat zeker sedert lang daarin verscholen geraakt was. De vondst vertegenwoordigde met de onalgeknipte coupons van enkele jaren een waarde van 1400. Voor de aiToud.-regthank ie Amsterdam werd Dingsdae II. de volgende zaak behandeld. Op 29 Maart II. was iemand als matroos aangemonsterd om den volgenden dag aan boord te komen. Hij verscheen echter niet. Reeds den dag van aanmonstering was hij zoodanig door slaap overvallen dat hij telkens insliep. Den volgenden dag met moeite wakker gemaakt en aan zijn verpligting herinnerd, wandelde hij gedachteloos naar den Rui tenkant en vandaar naar een policie bureau, blij sliep daar weder in en werd daarop naar het gasthuis overgebragtwaar hij tot 18 Mpi in behan deling bleef. Volgens de verklaring van twee ter teregtziiting gehoorde geneeskundigen was hij lijdende geweest aan een slaapziekle of lethargie, die 14 dagen had geduurd. De substituut-officier van jusliiie vroeg de vrij spraak van den beklaagde, op grond dal de op de zitling afgelegde verkla ringen het bewijs hadden opgeleverd dat ite gepleegde desertie voor den dader niet was toerekenbaar. De reet bank vereenigde zich mei die ziens wijze, overwoog dat hel een vereischte der wel «as dat hier moest zijn

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1