BU1 TEN LAiNDSCilE BEK IGTEN PER TELEGRAAF. i3t>rgcrltjfcc ADVERTENTIE IN. E N ELAND. LONDEN. 12 Junij. De Times meldt dat 28 llollaiidsche scheepstimmerlieden Maandag te Glasgow aankwamen, om een voor Nederland bestemd schip af te werken, welks voltooying vertraagd werd door de werkstaking aan de Clyde. De Hollandsche timmerlieden zouden gehuisvest worden in de onmiddellijke na bijheid van de werf. Van het spoorweg-station werden zy begeleid door eene politiemagl. Maandag is het gewone jaarlijksche feestmaal van het gilde der klee- derniakers gehouden. Lord Derby en lord Salisbury waren tegenwoordig en hielden redevoeringen, waarbij de Oostersche crisis werd besproken. Zy betoogden de noodzakelijkheid, om in de vredelievende staatkunde te vol harden. Lord Derby zeide: Engeland moei steeds gereed zyn om zyne be langen te verdedigen, wanneer die worden aangevallen, maar hel grootste belang van Engeland is de vrede. Volgens de Globe is er gedurende de maand Mei in de Brilsche havens eene vermeerdering van invoer en van uitvoer op te meiken. H A A M K sa ei. Volgens de France zonden de legitimisten zich verbonden hebben de staatkunde der tegenwoordige regenng te steunen op de volgende voorwaar den: 1". Mac Mahon neemt in 1880 geen nieuw mandaat aan. 2». De rege ring verbindt zich, om bij de nieuwe verkiezingen in elk departement minstens één officiëlen candidaat van de legitimistische partij aan te wijzen, en zij zal in de kiesdistricten, waar de legitimisten een candidaat stellen, die zich verbindt de bestaande orde van zaken tol 1880 te handhaven, met geen andereu officiëlen candidaat voor den dag komen. 3". De regering be stemt een zeker aantal zetels in den senaat voor de legitimisten. 4". Het gouvernement handhaaft ten aanzien van het Valicaan zijne tegenwoordige staatkunde. 5". Het gouvernement zal te geschikter tijd bereid worden be vonden het te sterk geprononceerd Bmiapartistisch element uit het tegen woordige ministerie of uit de toekomstige minisleriënindien het er bestaat, te verwijderen. Gambetta beeft een bezoek gebragt aan Amiens en is aldaar met niet weinig geestdrift ontvangen. Des avonds had er ter zijner eer een feestmaal plaats, waarby verschillende toespraken, ook door Gambetta werden ge houden. Gambetta zeide o. a.: hel bondgenootschap, dat de 363 afgevaar digden gesloten hebben ter verdediging van de constitutie, de wet en den wil van Frankrijk, vindt zijn grond in de diepste overtuiging. Hel bond genootschap iv de uitdrukking van hel nationale bewustzijn; men zal het zien op den dagdat men geen kunstgrepen en kunstmiddelen meer zal kunnen aanwenden en liet land, den ccnigen regter, aan wiens uitspraak bestuur, oppositie, meerderheid, minderheid, alle partijen, zich moeten onderwerpen, bij de stembus zal moeten roepen. Dien dag zal Frankrijk spreken, zooals het reeds gesproken heeft. Ik vrees alleen, dal het nog luider spreken zal. Zondag II. is te Longchamps de Grand prix de Paris gewonnen door het paard SaintChnstophe, waarvan bijna niemand eenige verwachting had. De gewonnen prijs bedroeg 148,675 fr.maar een der //bookmakers" had met weddenschappen 230.000 fr. gewonnen. Het paard behoort aan graaf de Lagrange. Deze wedren weid door duizenden, waaronder de aan- zienlijksten des lands, bijgewoond. - Tusschen Duitsche en Fransche matrozen heeft te Yokohama eene vechtpartij plaats gehad, waarbij een Franschman omkwam en twee gevaar lijk gekwetst werden. ttHITICHLAND. lie berigten. omtrent den gezondheidstoestand van von Bismarck uit Kissingen ontvangenluiden zeer gunstig. Niettegenstaande hy met verlof afwezig is en tot herstel zijner gezondheid zich aldaar bevindt, arbeidt hy minstens gedurende 10 uur pi r dag. De toestand van den hoogbejaarden veldmaarschalk von Wrangel is hoogst verontrustend. Te Bonn heeft zich een comité gevormd ter oprigling eener maat schappij, ten doel hebbende den bouw eener vaste brug over den Rijn; aflossing van kapitaal en kosten van onderhoud te vinden door heffing van tolgeld. TIIKKIJE. Men verzekert dat het hoofdleger van Muktar-pacha niet in staal is slag te leveren, en langzamerhand terugtrekt op de bergvlakte bij Erzcrum In Russische militaire kringen acht men den val van Erzerum zeker binnen de eerste 14 dagen. De nieuwe kanonnen, die Erzerum moesten verdedigen, wachten nog steeds te Trebizonde om vervoerd te worden. Volgens de correspondent van het Londensche Daily News te Bucha rest schijnen de Turksche bommen op eene zonderlinge wijze vervaardigd te zijn. Prins Manueloff deelde mij mede, schrijft hij, dat 380 Turksche bommen in zijn legerkamp gevallen zijn, zonder dat een man of paard er j door benadeeld is. Een andere correspondent meldt: De Turksche bommen 3 slaan aan alle zijden naast de soldaten, die aan het graven zyu, neder, i zonder tot nu toe eenig nadeel te doen. De plaatsing van hel Turksche hospitaal te Widdin heeft aanleiding gegeven tot een protest van de zijde van Rumenie. Dat hospitaal is ge plaatst, als moest hel tot kogelvanger dienen, achter een der Turksche bat terijen. Iedere bom, die niet de Turksche batterij raakte en er over heen vloog, moest het hospitaal treden. De Rumeniërs hebben legen deze plaat sing geprotesteerd en eene overeenkomst voorgesteldom de hospitalen te plaatsen buiten de versterkingen. De Turken weigeren en thans is hun kennis gegeven, dat gevuurd worden zal op alle batleryen, die op de Rume- niers vuren en de gevolgen voor rekening der Turken komenwanneer zy hunne hospitalen in de vuurlijn blijven plaatsen. WEENEN. 12 Junij. Aan de Pol. Corr. werd heden uit Catlaro het vol gende gemeld: Na een lievig gevecht bij Krstac, dat 55 uren aanhield en groolendeels met de blanke wapens werd gevoerd, trokken de Montene- grijnen naar Baujani terug, üc verliezen bedroegen aan beide zijden vele duizenden. Ten gevolge van het aanrukken eener sterke afdeeling Turksche troepen uit Sienica, en van de geringere getalsterkte der Monteuegrijnen, is het hoofdkwartier der laatstgenoemden verlegd van Niksic naar Ostrog. De Deutsche Zeitung verneemt uit Belgrado van heden Het verzoek van den vorst van Servië, om te Plojesli door den Czaar ontvangen Ie worden, is ingewilligd beantwoord. BELGRADO, 12 Junij. De vorst vertrekt den 14dcD dezer naar Plojesti, om den Czaar aldaar te begroeten. Aan de Porie is van deze reis officieel kennis gegeven. KONSTANTINOPEL, 12 Junij. De jongste tijdingen uit Azië luiden beter. Kars blijft weerstand bieden. De Russen zouden Olti hebben ontruimd. Bataillous inlandsehe vrijwilligers hebben zich gevormd te Suchum Kaleh. De opgestane stammen in Syrië zyn verslagen. Van den Donau is geen nieuws. PARIJS, 12 Juny. liet plan tot verceniging van al de groepen der lin kerzijde vóór 16 dezer vindt tegenstand, wijl de groepen, zoo kort vóór het wederbijeenkomen der kamer, eene manifestatie buiten het parlement willen vermijden. LONDEN. 13 Junij. Het Lagerhuis heeft met 155 tegen 50 stemmen het voorstel tot afschaffing van de doodstraf verworpen. BERLIJN, 12 Junij. Gelijk dadelijk na hel bekend worden van den hoofdinhoud van Gortschakofl's antwoord vermoed werdmoet dit document wel van toenadering bljjk geven maar moet de steller, inzonderheid wat de Dardanellen en Konslantinopel betreftdoor elastische en veelzinnige woorden elke bindende verpligling vermijden. Op grond hiervan werd reeds gisteren twijfel geopperd of Engeland niet aanleiding zal vinden, vooral met betrekking lot dit punt, eenig voorbehoud te stellen. Rusland heeft dit misschien vooruitgezien en zal hierdoor tijd winnen lot verdere operaliën. De debatten, die in het parlement te verwachten zynzullen opheldering hierover geven. DARMSTADT, 13 Juny. De groothertog is om 10% uur overleden. PETERSBURG, 13 Junij. Eene tikase des keizers magtigt den minister van financiën tot het aangaan eener 5 pCts. buitenlandsche leening van 307% millioen Duitsche rjjksmark. Van alle ziekten, die dagelijks de sterflijst vermeerderen, is de longtering zeker de meest algemeene, de meest wanhopende voor de huisgezinnen. De ondervinding heeft eerst te Brussel en later bjjna overal geleerd dat de leer, die een harslachiig product is van de dennen, een zeer merkwaar dige!) en gelukkigen invloed heeft op de zieken, die aan tering of bron chitis lijden. De beste vvjjze om de teer te gebruiken is in den vorm van kapsules. De teerkapsules van GUYOT zijn een der meest populaire geneesmiddelen voor bovengenoemde ziekten. Gewoonlijk neemt men twee kapsules telkens voor men gaat eten. De weldadige invloed doet zich spoedig bemerken. Om zeker te zjjn dat men de echte kapsules heeft, moet men op de driekleurige handteekening van den heer GUYOT, op het etiquette letten. Tc verkrijgen te Leiden bjj SWEMER, bij REYST en in de meeste Apotheken. Van 7 tot en met 13 Juni 1877. BEVALLEN: A. Schipper, geb. Bey, D. J. M. G. Hogenkamp, geb. Monsee, D. M. W. Kop, geb. Eeldert, Z. A. Heymans, geb. Sommeling, Z. C. Zwarts, geb. Vermunnichl, Z. E. Langezaal, geb. Versluis, Z. J. Carlier. geb. van der Waals. Z. C. Brugman, geb. Snyders, Z. - J. Duits, geb. Floryn, D. - 4. P. C. Langezaal, geb. VerhaafT. V. de la Rie, geb. Noppert, Z. E. A. Monde, geb. Cornelissen, D. C. M. C. Mioch, geb. Grunewald, Z. C. M. Labree, geb. Jillis, Z. M H. van der Stok. geb. Dorsman. D. L. Overdijk, geb. Klyn- lians. J. van Berkel, geb. Kwik, Z. M. M. de Bruin, geb. Korenhof, Z. M. W. Hartendorp. geb. Houps, D. M. E. Straatman, geb. Karstens, A. M. Vreeburg, geb. Wouters, D. A. Verbrugge, geb. Pickeg, Z. M. M. Spierenburg, geb. van der Linden. A. C. M. van 't Hooft, geb. van der Vliet, Z. - J. Prins, geb. Alter, D. S. M. Buurman, geb. Taffijn, Z. GEHUWDM'. J. Enschedé, jm. en 11. F. Krantz, jd. G. Bon, jm. en J. Haas beek, jd. G. Jochems, jm. en C. Kruit, wed'. P. J. Mieloo, jm. en M. La Lau, jd. H J. Bik, jm. en J. C. Kroonbergs. jd.W. H. van der Laaken, jm. en I). Zwart. jd. R. C. Schooleman. jm. en A. Kleberg, jd. P. H. Swinkels, jm. en A. M. Meyl.jd. OVERLEDEN: M. G. Boter, Z., 10 j. M. Remmerswaal, wed'. J. Zandvliet, 89 j. M. Smit, D., 6 m. B. van Dantzich, wed'. II. Bloch. 81 j. C. van Praag, wed'. G. Klapmuts, 57 j. P. II. Lek. Z„ 15 m. C. E. Groeneveld. geb. van Klinkenberg Dozy, 66 j. C. G. Posthumus. 32 j J. Duk, Z.,4 m. P. Slegtenhorst, Z., 20 m. - M. Metscher, D., 14 m. - 11. B. Knotler, geb. de Vos, 68 j. - II. J. llendriksen. Z., 5 j. D. W. Becking, 81 j. P. Rooswinkel, Z., 14 d. A. M. Spaanderman. D„ 3 w. C. Remmcrswaal, Z 6 j. - A. Scheep- horst, D., 12 j. J. S. Tierolf, Z„ 1 j. C. M. Djjkman, geb. van As, 62 j. J. Vylbrief, D.,4m. Ondertrouw d M'. J. BRUNGER. van Leeuwarden, en Breda, 11 Juni 1877. M. E. KEYZER. Getrouwd: A. A. F. QUANT, van Leiden eu Veendam, 13 Junij 1877. L. C. M. SINNIGE die tevens hunnen dank betuigen, ook namens wederzijdsche familie, voor de betoonde belangstelling. Weder werd ons ouderhart op nieuw getroffen door hel overlijden van onze innige geliefde Dochter ELIZABETH JOHANNA BURG1NA. in den jeugdigen leeftjjd van ruim twintig jaren. N. VAN ROSSEN. Leiden, 12 Juni 1877. E. VAN ROSSEN, Heimins.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 3