bestemd voor de kamerlieereudragers van hel lijk. en eene hofkoets met vier paarden voor de dragers der slippen van liet rouwkleed, gaande een lakei naast elk portier. De opper-ceremoniemeesier, gezeten 111 een hof koets met vier paarden bespannengaande een lakei naast elk portier. Een heraut van wapenen te paard fPurtembergvoorafgegaan door den wapendrager. De rouwwagen bespannen met acht paarden, behangen met rouw kleedenelk paard geleid wordende door eenen koetsier. De ko ninklijke kroon, gehecht op een rood fluweelen kussen, benevens de orde- teekens van wijlen llarc Majesteit, zullen op liet rouwkleed, dekkende de kist, geplaatst en bevestigd worden. De vier slippen van het rouwkleed, gedragen door de hoeren graaf van Randwijckgrootmeester van hel huis" des konings, als zoodanig dienst gedaan hebbende bij wijlen H. M de koningin Graal van Limburg Stirum opper-jagermeesler Baron Clifford, opper-hofmaarschalk Jonkheer Gevaeits van Simonshaven, hofmaarschalk, als zoodanig dienst gedaan hebbende bij wijlen 11. M. de koningin. De vier entwintig kamerheerendragers van hel lijk, mede als boven, gaande aan beide zijden van den rouwwagen. Z. M. de koning, HH. KK. HH. de prins van Oranje, prins Alexander der Nederlanden, en prins Hendrik der Nederlanden, gezeten in eene koets met acht paarden bespannen, gaande naast elk portier drie lakeijen. De luit.-generaalbuitengewoon adjudant des konings, Mac Leod, inspecteur der infanterie, en de generaal-majoor Weilzcl, kommandant der 1* divisie infanterie, rijden ter regter-, de luit.- generaal, buitengewoon adjudant des koningsjonkheer van Panlmys, en de generaal-majoor, waarnemend gouverneur der residentie, van Toll, ter linker zijde van 's konings koets. De dienstdoende adjudanten des ko nings, die van 1111. KK 1111. en Zr. M'. ordonnans officieren volgen 's ko nings koets te paard. Z. K. II. prins Frederik der Nederlanden, Z. K. H. prins Albert van Pruissen, Z. K. II. prins Nicolaas van Oldenburg, en Z. D. 11. prins zh Wied. gezeten in eene I10I koets met zes paarden bespan nen, gaande drie lakeijen naast elk portier, en gevolgd door Hoogstderzelver adjudanten te paard. - De afgevaardigden van vreemde hoven, voor deze gelegenheid aanwezig, gezeten in twee hofkoetsen, ieder met vier paarden bespannen, gaande een lakei naast elk portier. -- De overige groot-officieren des konings in drie hol koetsen, ieder met vier paarden bespannen, gaande naast elk portier een lakei. De hofmaarschalken van Zijne Majesteit en van Hunne Koninklijke Hoogheden de prinsen, in eene hol koels met twee paarden bespannen, gaande naast elk portier een lakei. De hceren van hel gevolg der vreemde vorsten, in een rijtuig met twee paarden bespan nen, gaande een lakei naast elk portier. De lijfarts des konings, en dr. H. Vinkhuyzen in een rijtuig, bespannen met twee paarden, gaande naast elk portier een lakei. Twee bataillons van liet reg. grenadiers en jagers, een escadron van het 3e reg. huzaren, en eene batterij veld-artillerie. De trein zal den volgenden weg nemenDe Leidschc Straatweg Korte Voorhout Tournooiveld Vijverberg Plaats Hoogstraat Kleine Groenemarkt Vecneslraat Wagenstraat -- Iluygensplein Huygcns- straat, naar den Rijswijkschen weg. De trein gaat verder over den Delft - sclien weg. tot voor Delft. De trein zal alsdan den volgenden weg nemeu: Het Oude Delft Over de Kerkbrug Het Oude Delft - Door de Nieuw- straat, voorbij de Hal Achter liet Stadhuis om. langs de Hoofdwacht - Over de Groote Markt Vóór de Nieuwe Kerk. Van het oogenblik waarop het lijk uit het paleis gedragen wordt, tot dat het in het graf geplaatst is, zal elke minuut te 's Gravenhage en te Delft een kanonschot gelost worden. Alle klokken zullen, zoo te 's Gra venhage als te Delft en te Wassenaar, geluid worden, van des morgens 9 nretot dat het lijk in het gral geplaatst zal zijn. 's Lands middelen over de vijf maanden dezes jaars hebben opge- gebragt 37,732,848.19, zijnde f 999,198.09 meer dan in hetzelfde tijd vak van 1876. De raming bedroeg 37.245,432.15. De minister van binnenlaiidsche zaken heeft ter kennis van belangheb benden gebragt dat aan 's rijks veeartsenijschool te Utrecht gelegenheid is tot plaatsing van een opziener (ongehuwd), die, met eenol van inwoning en voeding, eene jaarwedde van 700 zal genieten. Zij, die voor deze be trekking in aanmerking w:enschen te komen, moeten zich vóór 1 Julij e. k. in persoon aanmelden bij den directeur der school. Kennis van administratie en bekendheid met s'aldiensi zijn onmisbaar. Wegens de begrafenis plegtigheid van 11. M. de koningin, wordt de algemeene vergadering der Nederlandschc maatschappij tot bevordering der geneeskunst te Groningen niet van 19 tot 21 Junijmaar een week later, van 26 lot 28 Junij gehouden. De algemeene vergadering van de Maatschappij lot bevordering van toonkunst zal op Donderdag 21 Junij te Amsterdam worden gehouden. Uit de bij de agenda voor deze vergadering overgelegde rekening en verantwoor ding blijkt, dat in 1876 aan cereprciniên (werken der leveudc meesters) is nitgegeven ƒ1527,68, als subsidie van vereeniging voor Nederlandsche muziek geschiedenis 250, aan dukaten voor hel eerst uitgevoerde Nederlandsche werken /116, aan opleiding van jeugdige kunslennaars 1200. Van de af- deelingen werden ontvangen ƒ8676.75. Hel aantal leden bedraagt 3368. Van liet koloniaal werl-depót te Harderwijk zal den 23'1° dezer naar Rotterdam vertrekken een detachement suppletie-troepen, sterk 125 man, benevens 8 onderofficieren, om dienzelfden dag aldaar over te gaan aan boord van het via Suez naar Java vertrekkend stoomschip Drenthe, liet bevel over dat detachement is opgedragen aan den lsU" luit. der infanterie W. J. F. Brouwers, die voor 5 jaren bij het O. I. leger is gedetacheerd. Voorts vertrekt den 305,fn dezer van genoemd depót een detachement van gelijke sterkte naar het Nieuwe Diep om aldaar denzelfden dag over te gaan aan hoord van het vió Suez naar Java vertrekkende stoomschip Celebes. Het bevel over dat detachement is opgedragen aan den kapitein der inf. van het O. I leger L. F. M. Schultze. Het llbl. meldt dal door de lib. Bos en Blokland, aannemers van liet baggcrwerk in en buiten de Noordzee-baven (IJmuideii), van 4 Mei lot 4 Mei tot 4 Junij, met aanwending van het in de vorige maand in Engeland gehuurde stoombaggervaartuig van de Tyne, alleen uit de Noordzee-haven is gebaggerd ruim 112,000 kubiek meter zand. Het vrouwelijk nijlpaard jn Artis te Amsterdam heeft in de vorige week weder een jong geworpen, dat echter kort na Je geboorte overleed. Te Barnevcld brak in den vroegen morgen van Zondag een zwaar onweder los, waardoor op verschillende plaatsen boomen werden getroffen. Een. achter het huis van den burgemeester, werd aan splinters geslagen en verscheidene meter ver weggeslingerd. Gelukkig werd geen andere ver- nieling of onheil waargenomen. Te Zwolle is tot predikant bij de Waalsche gemeente beroepen d". van Maasdijk pred. bij de Ned. herv. gemeente te Haarlem. Te Nieuwletisen is Zondag morgen bij een hevig onweder de bliksem geslagen in eene woning, waarvan de bewoners juist het vee naar de weide hadden eebragl. liet geheel is een prooi der vlammen geworden. Uit Bergcn-op-Zoom meldt men dat Zondag morgen, in weerwil van de strenge verbodsbepalingen, eenige militairen van het garnizoen in de Schelde zijn gaan zwemmen, met het noodlottig gevolg dat een hunner, een lamboer van het 6dc reg. infanterie, in de diepte wegzonk en verdronk. Aan de Gron. Cour. wordt 0. a. uit 's llage geschreven: Van de be- grafenisplegtigheid zijn nog gcene bijzonderheden bekend. Ik verneem, dat eerst Maandag het programma der plegtigheid zal worden vastgesteld, maar dat daarbij getrouw de regelen zullen worden gevolgd, die bij de teraarde bestelling van vroegere regerende vorsten en vorstinnen werden in acht ge nomen. Met één verschil noglans. Terwijl vroeger in de Groote Kerk Ie Delft een sombere versiering werd aangebragt alleen vanwege degenendie de pleg- tige begrafenis bestieren is thans aan eenige dames vergund daaraan mede te werken door een rouwdecoratie zaam te stellen uit immortellen-kransen. Verschillende dames uil de hofstad hebben haar krans daartoe reeds opge zondenToen Hr. M'. grootmeesteres de edele vrouw voor hel laatst aan het ziekbed bezocht, moet 11. M., bij het zien der tranen, die het eer biedwaardig gelaat der eerste harer vrouwen bedekten met schier verstikte stem haar hebben toegefluisterd: «Ween niet, mijn waarde, het leed van hen, die mij omringen, maakt mij hel sterven zoo zwaar." Bij een der laatste consulten van de gencesheeren vroeg de nu ontslapen vorstin: Welnumijne heeren?" En op de verzekering, dat men nog hoop had op haar herstel, schudde de koningin hel hoofd en zei met aandoenlijke kalmte: «Och neen. ik gevoel, dat mijn tijd daar is; maar ik vrees de groote reis niet. - E11 - liet 11. M. er na een kort oogenblik op volgen mijne armen zullen mij niet missen. De overigenVerder waren de woorden der koningin niette verstaan. Deze bijzonderheden werden op het Huis ten Bosch verhaald aan de weinige bevoorregten, wie het vergund is het koninklijk lijk te aan schouwen. 'sGRAVENHAGE, 12 Junij. Tot griffiier bij het kantongeregt te Sommelsdijk is benoemd de heer mp. J. P. Cau, advocaat te Zierikzee. De presidentde leden en de secretaris van de algemeene rekenkamer zijn gisteren namiddag ten 5% ure bij Z. M. den koning in audiëntie toe gelaten tot het aanbieden van de condoleances voor dit hooge collegie van staat met het overlijden van 11. M. de koningin. Maandag a. s. worden alhier, in het hötel Paulez. verwacht graaf de Taubenheim opper-stalmeester, en baron de Walleweerth, stalmeester van Z. M. den koning van Wurtembererbeiden afgevaardigden van het VVurlem- bergsche hof bij gelegenheid van de plegtige begrafenis van wijlen II. }l. de koningin. De minister van marine zal Vrijdag aanst. geen gehoor verleenen. De civile kamer van den hoogen raad heeft dezer dagen, over eenkomstig de conclusie van hel openbaar ministerie, uitspraak gedaan omtrent de vordering van nir. van Roijen, curator van den heer mr. J. J. van Anselbeek, tegen den staat der Nederlanden ingesteld, strekkende om uitvoering te geven aan de bekende wel, waarbij aan den heer v. A. eene schadevergoeding van ƒ30000 wordt toegelegd en om te vernietigen de ces sie, aangegaan met den heer G. II. Crone te Amsterdam. Evenals de plei ters voor den gedaagde en den procureur-generaal was de raad van mee ning, dal de bedoelde wet niet als eene dotatiewet, maar als eene wijzi ging der Indische begrooling is aan te merken en dat toen mr. v. A. de cessie deed. hij nog de vrije beschikking over zijn eigendom had. Op deze en meerdere gronden werd de vordering van den curator ontzegd. De tweede zoon van den Egyplischen onder-koning, gisteren te Amster dam aangekomen, zal met zijn gevolg ook de residentie komen bezoeken. BUITENLANDSCUE BEBIGTEiN, ENGELANB, LONDEN, 11 Junij. 11. M. de koningin heeft bepaald dat het bal, hetwelk den 20sleD ten hove zou gegeven worden, wegens de begrafenis van H. M. de koningin der Nederlandentwee dagen wordt uitgesteld. Een voorstel van den heer Taylor om de openbare museums en kunst galerijen ook 's Zondags gedurende eenige uren toegankelijk te stellen, is door het lagerhuis met 229 tegen 87 stemmen verworpen. -- Het gemeentebestuur van Londen heeft besloten generaal Grant, den gewezen president der Amerikaansche Unie, tot eereburger der City t«j benoemen. - Te Bridgeport, in Connecticut, is in den nacht van den 7deD dezer eene groote hoedenfabriek afgebrand, waarbij 13 personen onder instor tende muren om het leven kwamen. Eenige andere werden gewond. Galveston, in Texas, zijn den dag daarna drie blokken huizen afgebrand. De schade wordt op 3 millioen geraamd.

Leydse Courant | 1877 | | pagina 2