LKIDSCBE CIIUIIA M T. 1877. <%A V. I W0K2VSDAG 13 JU.MJ. STADS -B ER 1CIIT EN. liostelooze Vaccinatie. BINNENLANDSCIIË BEHIGTEN. De Courant verschijnt dagelijks, Zon- cn Feestdagen uitgezonderd. De jirijs der Courant is per vierendiil jaars 3.fianco p. j>. /3.30, met hel Verslag der Handelingen van den Cimeenleraad f 3.35, franco p. p. f 3.8b. liet verslag a/zonderlijk is verkrijgbaar voor 2.50 'sjaars, builen de cxpeditiekoslen. Afzonderlijke vommers der Courant zijn virkrijgbaar voor b Cents, fianco p. p. O Cents. Pe prijs der Adverlcntitin is van 14 regels 1. iedere regel meer 25 cenis. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8 der Verordening van den 4dco Mei 1872 (Gemeenteblad N*. 11); Brengen Ier algemecne kennis dat tot het laten Inschrijven van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen voor voor bereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegen heid gegeven wordt: voor die voor voorbereidend onderwijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest; voor die voor meer uitgebreid onderwijs: der ie klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt der le klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Doornmal kt der 2e klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Pieterskerk- straat der 2e klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw non de Breéslraat; en wel op den 4, 5, 7. 8. 11, 12, 14 en 15 Juni aanstaande, des voormiddags van ha/fnegen tot negen uren en des namiddags van hal/twee tot twee uren en op deii 6, 9, 13 en 16 Juni aanstaande, des voormiddags van hal/negen tot negen uren. En geschiedt hiervan afkondiging door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v d. BRANDELER, Burgemeester. Leiden, 31 Mei 1877. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente LEIDEN herinneren bij deze ingezetenen, dat de gelegenheid tot kostclooze VACCINATIE en RKTACCIUïATIE voor onvermogenden, in het lokaal der Stads waag, hij voortduring wekelijks is opengesteld en wel op Vrijdag 15 Juni, Zaterdag 23 Juni, Maandag 2 Juli, Dinsdag 10 Juli, Woensdag 18 Juli, Donderdag 26 Juli, en zoo vervolgens, telkens met eene tusschenruimle van acht of, als die dag op een Zondag valt, van negen dagen, 's namiddags te één uur voor de vaccinatie, en te twee uren voor de revaccinatie. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, v. d. BRANDEI ER, Burgemeester. Leiden, 12 Juni 1877. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 12 Junjj. Voor de verkiezina van een lid voor de tweede kamer der staten-gene- raal in het hooldkicsdislrict Leiden zijn, voor zooverre thans hekend is, lieden opgekomen Leiden van de 1120 kiesgeregtigden 866. Oegstgeest II II 80 59. Rijnsburg H II 52 II 41. Katwijk >1 35 'I 72. Valkenburg II II 20 H 14. Sassenheim 1 86 44. Voorhout J H II II Warmond f 59 II 24. Noordwijk H 0 115 II 92. Noordwijkerhottl H II 57 II Leiderdorp II 71 II 50. Koudekerk U II 54 II Benthuizen II II 30 ll 16. Hazerswoude II U 136 II Zoeterwoude ft H 155 II 80. Voorschoten II H 85 II 52. Wassenaar II H 93 II 58. Woubrugge II H 91 II 65. Ter Aar H U 65 1/ Niettwveen H II 40 II Oudshoorn II II 108 II 76. Alphen H H 173 II 115. Zwammcrdam H II 79 II Aarlanderveen II H 118 t* 62. Bij den boekhandelaar A. 11. Adriaui alhier ziel liet licht: «Een Im mortellen-krans voor een beminde doode bij de trenr-niare van bet afster ven van Neerlands geliefde koningin, 3 Juni 187/". Het zijn woorden, die getuigen van innig gevoel van hetgeen Nederland in de zoo hoog gewaar deerde vorstin verliest, en zeker met volle instemming zullen gelezen worden. De afdeeling Leiden. 2de sectie van de Vereeniging het Metalen Kruis, wciks leden steeds met ouverflaauwde belangstelling zijn bezield omtrent al wat het welzijn betreft van Vaderland en Oranje, gevoelde zich mede ge drongen bij den zwaren slag, die Z. M. den koning en het vorstelijk huis heeft gel rollen, door hel overlijden van II. M. de koningin, van hare deel neming te doen blijken, lu hare gisteren avond gehouden vergadering nam zij met hartelijke instemming van al de aanwezige leden een concept-adres van rouwbeklag aan, dat aan Z. M. den koning zal worden toegezonden. Dat adres is van den volgenden inhoud: «Sire De 2de sectie der Vereeniging «liet Metalen Kruis", afdeeling Le:den, ver- oorlove zich de vrijheid. Uwe Majesteit met diepen eerbied te naderen, om hare gevoelens van smart en rouw te doen kennen, bij het vernemen van hel overlijden van Uwer Majesleils geëerbiedigde en hooggeachte gemalin. Uwe Majesteit moge er van overtuigd zijn. dat de gevoelens van-tocgc- negenen eerbied, voor haar en haar huis, zijn opgewekt, bij de herinnering, toen Hare Majesteit de koningin »op lloogsldeszelfs verlangen", in de maand Jnlij van 1868, de mannen van 1830 -31, lbj eene reünie in de residentie, wel heeft willen ontvangen in de Oranjezaal op het palcis in 't Bosch, in bijzijn van Zijne Koninklijke Hoogheid prins Alexander, om daar door Ncèrlands koningin te worden toegesproken. De daarvoor betoonde eerbiedige dankbaarheidalstoen bij monde van den voorzitter onzer sectie, den lijdelijk benoemden komniandant der af- dcelingcn cn sectiën van Zuid- en Noordhollaud der Vereeniging. aan Hare Majesteit kenbaar gemaakt, waren de gevoelens, Sire! van trouw aan Uwe Majesteit, trouw aan het vorstelijk stamhuis van Nassati-Orauje. De oude soldaten van wijlen Uwer Majesleils geëerhiedigden vader en veldmaarschalk, koning Willem II, zullen steeds bezield blijven met die trouw, die in metaal is gegrift, op liet kruis dat hunne borsten versiert, oin deze ook over te brengen op een jeugdiger volk. De hulde en herinnering, Sire! aan wijlen Nederlands geëerbiedigde koningin, doet ons innig deelnemen aan Uwer Majesleils zoo treurig en smartelijk verlies. Moge Uwe Majesteit berusten in den wil van Hem, die uwe geëerbiedigde en hooggeachte gemalinne tot Zich heeft genomen, om haar eene heerlijker en onvergankelijker kroonc te doen beërvenwaar geen sterven meer zijn zal. Vergun ons, Sire! dat ook wijden rouw hebben aangenomen over hel ver lies van Neêrlands koningin, gedurende den lijd, dien Uwe Majesteit voor dien rouw heeft bepaald, en wel, bestaande in een roset van krip, met het hart van Oranjelintgedragen aan den hoed." - Blijkens hel programma voor de plegtigc begrafenis van wijlen II. M. de koningin op Woensdag 20 Jttnij aanst., des voormiddags ten 10 ure; zal de stoel zamengcstcld zijn als volgt: Drie escadrons van liet 3' reg. huzaren met den staf van het regiment, tot opening van den trein; de standaard hierbij tegenwoordig. Een ba- taillon van de stedelijke schutterij der residentie, gevolgd door bet 1' en 3' bataillon van het reg. grenadiers en jagers, met den staf van het regi ment en het vaandel. De Haagsche schutterij zal een deel uitmaken van den optogt tot bij de barrière op den Rijswijkschen weg. Te Delft zal een gelijk corps Delftsche schutterij zich op diezelfde plaats in den stoet aansluiten. Een hoflottrier en twee rijknechts te paard. De kamerheer-ceremonie meester gezeten in eene hofkoets met twee paarden bespannen gaande een lakei naast elk portier. - De hofbeambten en officianten van het huis van Z. K. H. prins Frederik der Nederlandenvan Z. K. 11. prins Hendrik der Nederlanden, van Z. K. II. prins Alexander der Nederlanden, van Z. K. II den prins van Oranje, en van Z. M den koning, allen in diepen rouw, met lamlcrs aan de hoeden, gaande twee aan twee. de jongsten in rang vooruit. Een heraut van wapenen te paard Vaderlandvoorafgegaan door den wapendrager. - Zes hofkoetsen, met twee paarden bespanhen,

Leydse Courant | 1877 | | pagina 1